Kocam kâr yapalım araba alalım diye tutturdu sizce ne yapmalıyım

Çünkü Ankara'da yaşıyoruz burda girişin altında ki bodrum gibi yerlere bile bir buçuk milyon istiyorlar maalesef almışken adam akıllı ömürlük bı yer olsun diye bı kaç ay daha bekleyelim dedik çünkü doğum yapicam ilerisini düşünmek lazım. Ama eşim arabadan kar yapicam diye tutturdu yüksek fiyata satıp daha iyi bir ev alırız diyor
Zaten o kadar peşinatiniz varmış. Aylık 100 binlik krediye veya taksitli eve girseniz 2-3 yılda biter zaten taksiti. İşi kalıcı ise bu şekilde daha mantıklı.

Neden böyle ön yargılı bir dusunceye sahipsiniz Türkiye'de geçim zor diye dışarıda da aynı sanıyorsunuz sanırım kendisi inşaat mühendisi aynı zamanda formenlik yapıyor
Önyargi değil çıkarım. Para işlerinden bu kadar anlamayan birisi muhtemelen ticaret yapmiyordur. Bu para da ya ticaretten ya da süreli sözleşmeli bir mühendisse vs vs kazanılır. Ayrica ben de yurtdisinda yaşıyorum, konu paranın kolay kazanılması değil ki kolay kolay kimse de 10bin dolar kazanmaz yurtdisinda da. Orası için de über zor bir durum yani.

Sanırım konu sahibinin almak istediği evler bahsettiğiniz rakamların çok altında. Yaklaşık olarak yarısını da zaten biriktirmiş durumda. Tam bilmiyorum ama böyle anladım yazılanlardan.

Eminevim vs bence de hiç güvenilir değil. Ya kredi, ya da parayı dolarda tutmak en mantıklısı.
24 aya kadar sıfır faizle ev satan firmalar da oluyor. Arkadaşım Avrupa konularından almıştı. Aylık yüksek bir ödeme ödüyordu. Bir de arada balon ödeme yapmıştı. Su an evi 7-8 milyon. Genelde iş adamlari bu şekilde alıyor zaten. Geliri yüksek olup biriktirmeyi beklemek çok mantıklı gelmedi bana

Önyargi değil çıkarım. Para işlerinden bu kadar anlamayan birisi muhtemelen ticaret yapmiyordur. Bu para da ya ticaretten ya da süreli sözleşmeli bir mühendisse vs vs kazanılır. Ayrica ben de yurtdisinda yaşıyorum, konu paranın kolay kazanılması değil ki kolay kolay kimse de 10bin dolar kazanmaz yurtdisinda da. Orası için de über zor bir durum yani.
Katarda falan olabilir. Oralarda kazanılıyor.

Aylık 10 bin dolar kazanan adamın Cabrio şımarıklığına hakkı olduğunu düşünüyorum ben ya.
Kar etmesine gerek de yok, hatta zarar da edebilir.
Ev satıp almıyor sonuçta, var olan parayla kar etmeyi deneyecek, olmazsa da bir isteğini gerçekleştirmiş olacak.

Ben olsam ses çıkarmam.

Maalesef yine bı konusucam anlarsa anlar artık ne diyim
Paranızı faize koysanız aylık 60bin getirisi olur faizler bir süre yüksek gidecek üstüne koyup maaşınızı ekleyip kısa bir sürede arabadan daha fazla kar edeceğinizi düşünüyorum .3 ayda elinizdeki 1,5 milyon artı 900bin maaş geliriyle nakit ev alma şansınız artmaz mı faizde fazlasıyla geçinmeye yeter 5 ay da da alabilirsiniz ne kadar bir tutar gerekiyorsa bekletebilirsiniz

Keşke anlatabilsem sabahtan beri dil döktüm bana güven diyip duruyor bir aylığına araba alıp nasıl kar yapacak anlamıyorum anlatamıyorum. Tanıdığım bir sürü galerici var diyor. Gerçekten ne yapacağım bilmiyorum strese girdim
Galericide eşinizi bekliyordu zaten gelsinde bi güzel kar ettireyim diye. Piyasanın kurdu olarak bilemez tabi bir ay sonra kar edecek arabayı elinde tutmayı. Araba piyasası berbat durumda ne olacağı çok belirsiz. Başka yatırım yapmaya ikna etmeye çalışın eşinizi.

Arabayı ben hep gereksiz masraf olarak görürüm. Bakımı benzini muayenesi derken manyak para. Arsa veya eve girmek daha mantıklı gibi.
Ama eşiniz dolarla kazanıyormuş durumunuz farklı. İyi düşünün derim

Cabrio bir aracın çok kolay elden çıkarılabileceğini düşünmüyorum şahsen. Markasından baģımsız herkesin tercih edip kolayca alacağı araçlar değiller ki zaten 2004 model epey yaşlı bir araç,galerici elindeki satamadığı arabayı eşinize satarak nakte çevirmek istiyor gibi geldi bana.
Al sat yapılabilir ama herkese hitap edecek araçlarda geçerli bu bence.

Bir ayda hadi kâr etse etse 60-70 bin eder onun için uğraşmaya değer mi ayol 😅 tapu masrafını çıkarırım diye mi düşünüyor nedir? Bir de bu kadar eski arabalar hele sporsa hemen alıcı bulmaz. Zararına satma riski bile var. Şimdi sıfır araç piyasası da coşmuş durumda. Şirketler kampanya üstüne kampanya yapıyor bilemedim.

Eşiniz gram anlamıyor bu işlerden. Piyasası 750 eden bi arabayı 1 milyona asla satamazsınız.
Eşiniz ne iş yapıyor aldığı maaş çok yüksek

Yani açıkça yalan soyledigimi ima ediyorsunuz ama ramazan ayinca kimseye yalan borcumuz yok çok şükür şimdi size her ay hesabıma düşen miktarın ekran görüntüsünü de atabilirim ama gerek yok on yarginiz muhtemelen değişmeyecek. Konu ve danışmak istediğim şey bambaşka zaten her neyse

Paranızı faize koysanız aylık 60bin getirisi olur faizler bir süre yüksek gidecek üstüne koyup maaşınızı ekleyip kısa bir sürede arabadan daha fazla kar edeceğinizi düşünüyorum .3 ayda elinizdeki 1,5 milyon artı 900bin maaş geliriyle nakit ev alma şansınız artmaz mı faizde fazlasıyla geçinmeye yeter 5 ay da da alabilirsiniz ne kadar bir tutar gerekiyorsa bekletebilirsiniz
Doğru diyorsunuz bunu bı konuşacağım onunla

Galericide eşinizi bekliyordu zaten gelsinde bi güzel kar ettireyim diye. Piyasanın kurdu olarak bilemez tabi bir ay sonra kar edecek arabayı elinde tutmayı. Araba piyasası berbat durumda ne olacağı çok belirsiz. Başka yatırım yapmaya ikna etmeye çalışın eşinizi.
Aynı düşüncedeyim :) napip edip ikna edeceğim baktım olmuyor karşı çıkacağım alınırsa alinsim

X