Komşu gürültüsü

Bir sonraki tasinacagim ev tokiden olacak inşallah evlerinde ses ve ısı yalıtımı var. Kaynim baterist prova yapıyor hiç ses gitmiyor komşulara. Kışın evleri sıcacık yazın da çok sıcak ama bir o sorun ama olsun. Hiç gürültü yok :)
Suan oturduğum yerden kurtulmak için gün sayıyorum. Sağolsun üst komsum gürültüyle saygisizliklariyla bezdirmeyi başardı.
:KK37::KK53:

bugün de çıldırttılar gene beni yaa!
bi de bi mevzu var ki temizlik !
camların önünde ogün ne yendiğinin menüsünü çıkarabiliyorum. her şey döküldü kafamızdan aşağı.. önceden silerdim, artık silmiyorum, pislik içinde camlarım ama gına geldi napayım..
bigün burdan taşınır da başka yere giderse, tepesinde kendisinden daha beter bi insan oturur inşallah. tek bunu dileyebiliyorum. iyice bıktım !

bugün de çıldırttılar gene beni yaa!
bi de bi mevzu var ki temizlik !
camların önünde ogün ne yendiğinin menüsünü çıkarabiliyorum. her şey döküldü kafamızdan aşağı.. önceden silerdim, artık silmiyorum, pislik içinde camlarım ama gına geldi napayım..
bigün burdan taşınır da başka yere giderse, tepesinde kendisinden daha beter bi insan oturur inşallah. tek bunu dileyebiliyorum. iyice bıktım !

Durumuna üzüldüm arkadaşım ama ne yazıkki eskiden bizde yaşadık bunları balkonumuz yemek olurdu resmen yada evin önü çocuk bezi olurdu bahaneleri hazır biz yapmıyoruz eve gelen misafirler aşagı silkeliyor sofrayı haftanın 7 günü misafir olacak degil ya balkon resmen zeytin çekirdegi,çekirdek,çerez kabukları yedikleri yemeklerin artıkları ile doluydu çay pisligi bile olurdu ekmek kırıntısı bile vardı artık biz dayanamadık biz taşındık atalarımız boşuna dememiş ev alma komşu al diye inşallah sizde rahata erersiniz en kısa zamanda.

hiçte umursamaz değilim benim de 3 yaşında bir kızım var çocuk anlamıyor kendimizi paralıyoruz atlama kızım zıplama kızım diye ama yok anlamıyor ne yapayım şimdi her atladığında çocuğumu mu döveyim. la havleyi alt komşum şikayete gelmemesine rağmen ben söz dinletemediğim için kaç kere çektim..ne yapalım çocuk gerçekten laftan anlamıyor.

dogru söylüyosn cnm benm oglum hiperaktif in ötesi koşuyo evde bagırıyorum oglum kosma yapma die dediğin gibi en iyisi biz bunları dövelim ozman koşmazlar işte anne olmayan ve cocugu yaramaz olmayan anlamaz bizi cnm ama kimse içinde cocugumu dövemem yanı kusura bakmasınlar :KK14:

Durumuna üzüldüm arkadaşım ama ne yazıkki eskiden bizde yaşadık bunları balkonumuz yemek olurdu resmen yada evin önü çocuk bezi olurdu bahaneleri hazır biz yapmıyoruz eve gelen misafirler aşagı silkeliyor sofrayı haftanın 7 günü misafir olacak degil ya balkon resmen zeytin çekirdegi,çekirdek,çerez kabukları yedikleri yemeklerin artıkları ile doluydu çay pisligi bile olurdu ekmek kırıntısı bile vardı artık biz dayanamadık biz taşındık atalarımız boşuna dememiş ev alma komşu al diye inşallah sizde rahata erersiniz en kısa zamanda.

valla canım iyi yapmışsınız. annemin hatıralarıyla dolu olduğu için bu evden taşınmak istemiyorum. zavallı annemi hatırlıyorum da, haklı olmasına rağmen o pislik kadın nasıl da üste çıkıyordu. Allah bildiği gibi yapsın onu. bedduam da tutmaz ama, daha beterleriyle karşılaşsın, ne diyim..

ayrıca BİZ DÖVÜN MÜ DEDİK. Hiç hatırlamıyorum da..
neyse altta kalanın canı çıksın değil mi..

Son düzenleme:
ayrıca BİZ DÖVÜN MÜ DEDİK. Hiç hatırlamıyorum da..
neyse altta kalanın canı çıksın değil mi..

dövün dememişsiniz de bir sürü ahkam kesmişsiniz belliki çocuğunuz yok.yada mükemmel uslu bir çocuğa sahipsiniz eğer öyleyse ne diyelim çok şanslıymışsınız.
ah bu çocuklarına sözünü dinletemeyen anneler :KK14:

Çocuğu terbiye etmek konusu geçince aklınıza ilk olarak "dövmek" geliyorsa doğru, yapabileceğiniz fazla birşey yok demektir. Elinizde değilmiş gerçekten...

dövün dememişsiniz de bir sürü ahkam kesmişsiniz belliki çocuğunuz yok.yada mükemmel uslu bir çocuğa sahipsiniz eğer öyleyse ne diyelim çok şanslıymışsınız.
ah bu çocuklarına sözünü dinletemeyen anneler :KK14:

valla benim sizle şahsi bi meselem yok. çocuğum da yok bekarım.
ahkam da kesmiyorum, sadece derdimi ve düşüncelerimi belirtmek istedim. üstünüze alınan sizsiniz.
neyse, Allah size de bize de yardım etsin ne diyim..
ama çektirenler de çeksin. ör: üstümüzdeki !

Çocuk anlamıyor napalım ? lafları hep bir kaçış terbiye etmeyi bilir ve bu konuya gerekli hassasiyeti gösterirseniz çocukta anlar.Çocukları dövmeden çok güzel izah edilir.Kendiniz için yeri gelir çocuğunuzu susturur hatta disipline edersiniz kesin her ailenin böyle durumlarda bulundukları olmuştur.Siz isterseniz yaparsınız.Bu zamanın çocuğuyla napalımla alakalı değil bu sizlerin umur edip etmemenizle alakalı.Kimseyi rahatsız etme lüksümüz yok.İnsanlar birbirine iyilik yapmak zorunda değildir ama kötülük yapmamak zorundadır.Bu yapılan kötülüktür kimse kimse için gürültü çekmek,atılan dökülen pisliklerini temizlemek zorunda değildir.Çocuk anlayana kadar bu şikayetlerin olmaması için gerekeni sabırla yapmak çocuğa öğretmek lazım.Birey yetiştiriyoruz ve bireylerin başka insanlara sorumluluğunu bilmesi lazım .Eğer ki bir çocuğa laf anlatamıyorsanız bu sizin iyi ebeveynlik yapamadığınızın göstergesidir ilerde o çocuk size çok vah dedirtir.Ne yazık ki haksız olanlar haklı olanları bastırmak için mesnetsiz akla mantığa sığmayan bahaneler sıralıyorlar.Yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali gibi... çocuk yetiştirmesini bilmeyen çocuk sahibi olmamalı bizde anne babayız neden hiç şikayet almadık ? evde benim de çocuklarım oynadı eğlendi ama oynancak oyunların ev ortamında neler olduğunu öğretirseniz.Kimseyi rahatsız etmeye hakları olmadığını ama eğlenmekninde ses yapmadan da mümkün olacağını öğretebilirsiniz.Gürültünün dozu önemli müzik dinlenir,oyun oynanır,kahkaha atılır,ama dozuyla doz aşmadan şikayet almazsınız.Kimse birbiriyle kavga etmek hevesinde değildir.Durduk yere ses çıkaran kızan kısıtlayan insanlar hastadır ve şikayet alıp napalım söz dinlemiyo diyen çocuğunu dizginleyemeyen anne babalarda onlardan farklı değildir.:KK50:

heralde siz kötü komsu ya rastlamadınız ya yürürken bile şikayet edicekler nerdeyse bu kadar olmaz yanı bi tane cocugum var 3 4 tane degil onların konusması herseyi geliyor bize ben nie şikayet etmıyorum ama onlar her seste şikayete geliyorlar bide kapıya şikayet etmeye gelen terbiyesizlerdende bahsedın ozman biz iyi anne baba degiliz evde top oynatmıyoruz ıp te atlatmıyoruz ve cocugumuzu kısıtlıyarak sürekli yapma oglum kosma oglum altta ınsanlar var oglum evde kosulmaz oglumm vs.. yanı dediğiniz sekilde anlatıyoruzzz ama cocuktan cocuga degişiyo sizin hiperaktif bi çocugunuz olmadı galıba inşş olmaz normal bi cocuk yetiştirrsiniz sikayette almazsınız

Çocuğu terbiye etmek konusu geçince aklınıza ilk olarak "dövmek" geliyorsa doğru, yapabileceğiniz fazla birşey yok demektir. Elinizde değilmiş gerçekten...

benim yazdıklarımdan da bu sonuca varmışsanız benim de size söyliyecek bir sözüm yok o zaman.arkadaş ne demiş altta kalanın canı çıksın..........:KK37:

heralde siz kötü komsu ya rastlamadınız ya yürürken bile şikayet edicekler nerdeyse bu kadar olmaz yanı bi tane cocugum var 3 4 tane degil onların konusması herseyi geliyor bize ben nie şikayet etmıyorum ama onlar her seste şikayete geliyorlar bide kapıya şikayet etmeye gelen terbiyesizlerdende bahsedın ozman biz iyi anne baba degiliz evde top oynatmıyoruz ıp te atlatmıyoruz ve cocugumuzu kısıtlıyarak sürekli yapma oglum kosma oglum altta ınsanlar var oglum evde kosulmaz oglumm vs.. yanı dediğiniz sekilde anlatıyoruzzz ama cocuktan cocuga degişiyo sizin hiperaktif bi çocugunuz olmadı galıba inşş olmaz normal bi cocuk yetiştirrsiniz sikayette almazsınız

Ben çocuk büyüttüm ve lise üniversitelik çocuklarım var.Benimde çocuklarım haşarı idi ama bu haşarılıklarını hep dizginledim ki kimse rahatsız olmasın diye.Dövmedim ufak cezalar verdim tatlılıkla yapılanın yanlış olduğunu söyleyerk hatalarını vurguladım.Baktım çok dinlemiyor küstüm özür dileyene kadar söz verene kadar.Her yaptığında uyardım .Üst kattan gürültü olduğunda nasıl ? diye sordum hoş mu? siz de yapmayın dedim bizler iyi ve örnek insanlar olmalıyız.Bağırdım bazen kulak büktüm ama dövmedim.Sabırla başardım.Otoriter ama dayağa karşı bir anneyim.Büyüklerimden gördüğüm şekilde yetiştirmeye çalıştım zamanın getirdiklerine göre de yaklaşım göstererek büyüttüm.Parka götürdüm alışveriş merkezleri bu kadar çok değildi ama dışarıda yürüyüş yaparak parkta oyalanarak enerjilerini boşalttım.Örnek davranışlara meylettiren kitaplar hikayeler buldum okuttum.Yani zor oldu kolay değillerdi ama amacıma ulaştım mutlu ve saygılı olarak hala devam eden ilişkilerimiz mevcut.Canım benim kolay değil ama başarılabilir.:KK34:

Ben çocuk büyüttüm ve lise üniversitelik çocuklarım var.Benimde çocuklarım haşarı idi ama bu haşarılıklarını hep dizginledim ki kimse rahatsız olmasın diye.Dövmedim ufak cezalar verdim tatlılıkla yapılanın yanlış olduğunu söyleyerk hatalarını vurguladım.Baktım çok dinlemiyor küstüm özür dileyene kadar söz verene kadar.Her yaptığında uyardım .Üst kattan gürültü olduğunda nasıl ? diye sordum hoş mu? siz de yapmayın dedim bizler iyi ve örnek insanlar olmalıyız.Bağırdım bazen kulak büktüm ama dövmedim.Sabırla başardım.Otoriter ama dayağa karşı bir anneyim.Büyüklerimden gördüğüm şekilde yetiştirmeye çalıştım zamanın getirdiklerine göre de yaklaşım göstererek büyüttüm.Parka götürdüm alışveriş merkezleri bu kadar çok değildi ama dışarıda yürüyüş yaparak parkta oyalanarak enerjilerini boşalttım.Örnek davranışlara meylettiren kitaplar hikayeler buldum okuttum.Yani zor oldu kolay değillerdi ama amacıma ulaştım mutlu ve saygılı olarak hala devam eden ilişkilerimiz mevcut.Canım benim kolay değil ama başarılabilir.:KK34:

Demek istediğim tam da buydu zaten. Ne yapalım dövelimmiciler umarım bu işin dövmek dışında da yolları olduğunu anlarlar...

Şu anda alt katta ev süpürülüyor o nasıl süpürmeyse garç gurç kocası carcar konuşuyor el insaf! dün gece çamaşırları yıkadı hanım her hafta sonu ayrı çocukları ağlar gece hadi anladık,şarkı söylemek nesi annesiyle gece 1 i geçerken of ne gamsız,ne saygısız,ne vurdumduymaz,ne bencil ,ne armudun iyisini yiyen insanlarla doldu şu dünya :KK50:

Çocuk sahibi olup olmamakla alakası yok bunun düşünceniz hoş gelmedi.İnsanlar evde huzur ister elbette 3 çocuğu zaptedebilmek kolay değil.Ama gürültüyede herkes sabır göstermek zorunda değil.Size anormal gelen davranışı ona normal gelir siz bilemezsiniz ne gürültü duyulduğunu.çocuklarınızın yaptığı gürültü size normal gelsede başkaları katlanamayabilir hepimiz çocuklarımızn mükemmel sessiz naptı ki şeklinde düşünürüz.Kimse keyf için şikayet etmez demek ki dayanılmayacak şekilde hareket ediyorsunuz.Taşınsanız da değişen birşey olmayabilir çocuklarınızda yeterli disiplini sağlayabilirseniz rahat edersiniz.Kimse lunapark ,futbol sahasını evinin tepesinde kurdurmak istemez
Bence fazlasıyla alakası var, önceki oturduğum apartmanda üst komşumun iki kızı vardı ama on çocuğa bedel zapdedemiyordu, ama ben onu idare ediyordum.Çünkü benimde çocuğum var.Çocuğu olan çocuklunun halinden anlar bu böyledir.Benim evim dubleks çocukların odasıda üst katta yani genelde üst katta oynarlar.Ancak bir misafir gelince fazla gürültümüz olur ki buher evde olan birşeydir.Evet keyf için şikayet eden terbiyesizler dolu malesef siz hiç denk gelmemişsiniz.Mesela hiç gürültü ykken alttan sopayla vuruyor bizimki.

Yoo hiç kimse katlanmak zorunda değil yanlış biliyorsunuz. Sorun çocukta değil. Çoğumuz apartmanda büyüdük ona göre haddimizi terbiyemizi bilirdik. Bize ilk öğretilen kimseyi rahatsız etme gibi bir lüksümüzün olmadığıydı. Buradaki sorun alt komşunuz değil malesef...

Evet burdaki sorun benim, gece yarılarına kadar balkonda oturup kahkahalarını dinlediğimiz halde hiç ses çıkarmadık, eşiyle tartışmalarını dinledik hiç ses çıkarmadık, birde kapıya gelip şikayet edince kusura bakmayın diyerek alttan aldık doğru sorun burda benim.
Komşuluk birbirini idare etmekdir.En ufak seste kapıya dayanmaksa komşuluk benim terbiyem buna müsade etmiyor, kusura bakmayın...

Biz 20 yıl birinci katta oturduk lafım size degil yanlış anlamayın ama üst kattaki komşularımız biz yukarıdan herşeyi yapabilirsiniz ama siz çekmek zorundasınız mantıgı vardı annem sabır etti ama dayanamadı en sonunda patladı üst kattaki komşumuzun 3 tane çocugu vardı birisi üniversite ,birisi lise ,biriside 5.sınıftı ve o komşumuz bu 3 çocugu ile beraber evin içinde ip atlıyorlar patır patır top oynuyorlardı gecenin 3 lerine kadar çocuklar küçük degil bizim evdeki eşyalar sallanıyordu resmen ortada cam bir sehpamız vardı camı çatladı diyebilirim o kadar sesten ötürü çamaşır asardık kadının üstten pat diye bulaşık suyunu dökerdi aferdesiniz oğlunun tuvaletini bile balkonun dışından yaptırırdı sonrada siz bana karışamazsınız derdi sizin o çok basit gördügünüz sesler alt katlara nasıl geliyor bir bilsen balkonumuz yemek kırıntıları cam kırıntıları olurdu herşeyi aşagı silkeliyorlardı çok çektik biz ama kimse gürültü çekmek zorunda degil bizde iki kardeştik evimiz birinci kattı ama evin içinde hiç top oynamadık yada ip atlamadık yada elimize birşeyler alıp pat pat yerlere vurmadık sofra bezini bile balkonun dışına çırpmazdık adaletsizlik olur diye dedigim gibi o gürültüler alt katlara çok kötü geliyor üst kat komşumuzun kapı komşusunun 5 çocugu vardı ikide kendileri 7 kişi ama inanırsımsın kadının evinden hiç ses gelmezdi alt kattaki komşusuna sanki evde yoklar derdi şimdi oradan taşındık evimiz son kat ve alt kattaki komşu ile asansörde karşılaştık kadın anneme diyorki siz evdemisiniz ben sizi yok biliyordum neden diye sordu annem hiç ayak sesiniz yada başka hiç bir ses gelmiyor dedi evde yok gibisiniz sanki dedi annemde evdeyiz dedi komşumuz kendileri çok ses yaparlar son ses müzik vs vs ama artık yapmıyorlar.

Evde asla top oynatmam, ip zaten yok erkek çocuklar ip atlamıyor.Ama evler öyle bir yapılmışki yürüken bile ses oluyor anlamıyorum, parkeye en ufak bişey düşse ses oluyor.Artık o kadar stres oluyorum ki nefret ediyorum aprtmanda oturmaktan.İnsanlar o kadar sabırsız, geçimsiz olmuşlar ki her kapı çalışında içim cız ediyor genemi şikayete geldi diye.Bende onun gürültüsünü çekiyorum ama hiç kapısına gitmedim şikayet için.

Evet burdaki sorun benim, gece yarılarına kadar balkonda oturup kahkahalarını dinlediğimiz halde hiç ses çıkarmadık, eşiyle tartışmalarını dinledik hiç ses çıkarmadık, birde kapıya gelip şikayet edince kusura bakmayın diyerek alttan aldık doğru sorun burda benim.
Komşuluk birbirini idare etmekdir.En ufak seste kapıya dayanmaksa komşuluk benim terbiyem buna müsade etmiyor, kusura bakmayın...

bizde komsu olarak birbirimizi hep idare etmisizdir,böyle komsuluklari seviyorum :KK16:

eski oturdum evde bi aile cok cektirdi bana,kendinin 5 cocugu olmus büyütene kadar ne sikayetler gelmis,ben oraya tasindimda cocuklari büyümüs evlenmislerdi,hafta sonu misafirim gelirdi bu kadin kudura kudura cikardi yokariya misafirlerin yaninda acardi agzini yumardi gözünü,teyze misafirlerim var napiyim kovuyummu derdim anlamazdi bende terbiyesizlik yapmak istemezdim

birgün pazar günü yine misafirlerim geldi öglene dogru cocuklariyla ,bu kadin yine cildirarak cikti senin sacini basini yolarim bilmem neler,bende sabir tükendi yeterrr beee dedim dua et annemden büyüksün yoksa yapcami bilirdim dedim sonrada bida gelmedi ve tasindi,bi aile geldi onun yerine 4 cocuklu ALLAH razi olsun sikayetini görmedim artik misafirlerim geldinde rahatca oturmaya basladik :KK1::KK1:

anlayissiz insanlara tahamüllüm yok benim
bu demek degilki gece yarisi ev süpür dolap cek temizlik yap ama ufacik gürültüye kapina dayanan insanlara tahamüllüm yok

Evde asla top oynatmam, ip zaten yok erkek çocuklar ip atlamıyor.Ama evler öyle bir yapılmışki yürüken bile ses oluyor anlamıyorum, parkeye en ufak bişey düşse ses oluyor.Artık o kadar stres oluyorum ki nefret ediyorum aprtmanda oturmaktan.İnsanlar o kadar sabırsız, geçimsiz olmuşlar ki her kapı çalışında içim cız ediyor genemi şikayete geldi diye.Bende onun gürültüsünü çekiyorum ama hiç kapısına gitmedim şikayet için.

Arkadaşım siz bizim yaşadıgımız sıkıntıları yaşadaydınız sizde şikayet ederdiniz ortookul çagındaki çocuk balkona çamaşır astıkmı üstüne tuvaleti yapardı annesi yaptırıyordu bizzat siz benim çocuguma karışamazsınız nasıl isterse öyle yapar diyordu kafama kaç kere sigara izmariti düştü hattını bilmiyorum balkonumuz sayelerinde çöp yıgını oldu gecenin 3 de üniversite ögrenci ve lise ögrencisi birlikte evin hanımı patır patır top oynardı ip atlardı gecenin bir yarısı yatagımdan kaç kere sıçrayarak uyandım bilmiyorum camlarımız çatladı resmen çamaşır serdikmi üstünden bulaşık suyu dökülürdü balkonumuz yemek ,sigara,çay kuruyemiş dolu oluyordu resmen bu konuda şikayet etmek hakkımız yokmu bir gece kaltık balkon sigara izmari doluydu balkondaki bulunan çamaşırlar yanmış delik delik oldu arabamızın kapartası yandı hafif bir şekide kadının kocası kaç sefer özür diledi ama kadın hiç degişirmi aynı en sonunda taşınmak zorunda kaldık.

Arkadaşım siz bizim yaşadıgımız sıkıntıları yaşadaydınız sizde şikayet ederdiniz ortookul çagındaki çocuk balkona çamaşır astıkmı üstüne tuvaleti yapardı annesi yaptırıyordu bizzat siz benim çocuguma karışamazsınız nasıl isterse öyle yapar diyordu kafama kaç kere sigara izmariti düştü hattını bilmiyorum balkonumuz sayelerinde çöp yıgını oldu gecenin 3 de üniversite ögrenci ve lise ögrencisi birlikte evin hanımı patır patır top oynardı ip atlardı gecenin bir yarısı yatagımdan kaç kere sıçrayarak uyandım bilmiyorum camlarımız çatladı resmen çamaşır serdikmi üstünden bulaşık suyu dökülürdü balkonumuz yemek ,sigara,çay kuruyemiş dolu oluyordu resmen bu konuda şikayet etmek hakkımız yokmu bir gece kaltık balkon sigara izmari doluydu balkondaki bulunan çamaşırlar yanmış delik delik oldu arabamızın kapartası yandı hafif bir şekide kadının kocası kaç sefer özür diledi ama kadın hiç degişirmi aynı en sonunda taşınmak zorunda kaldık.

yok artık diyorum o nasıl görgüsüz bir komşuymuş öyle bak canım senin şu anlattıklarınla benim anlatmak istediğim çok farklı ben küçücük bir çocuğun evin içinde koşturmasıyla çıkan gürültüden bahsediyorum onun dışında ben akşam oldumu iç kapıları çekerken bile dikkat ederim insanlar rahatsız olmasın diye birşey sirkeliyceğim zaman iner tek tek balkon camlarını kapatmalarını söylerim hal böyle oluncada benim çocuğumun yaptığı gürültüyü komşularım anlayışla karşılıyor .apartmanda yaşamak biraz saygı ve tabi anlayış gerektiriyor.

X