Komşum.

arkadaşlar yorum yaparken biraz abartmışlar sanki sizin cok yakın gördüğünüz komusunuz biraz olsa zmn ayrıp ne bilim birşey yapıyorsa yemek flan belki kokusu gidip canı çekmiştir diyip kapıya gitmişliğim bile var öyle olmalı diye düşündüm sonuçta hamile ve riski var benim yapmisligum var bu gayette normal bence arayıp sorması bile yeter demiş ama şöyle görünüyor ki komusunuz başka sorunları var ve pek fazla aklında değilsiniz sorunları yüzüden gibi geldi siz bunun için strese girmeyin hamilesiniz boşverin Ve allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin

Her akşam oturalım diye mi? Halisunasyon mu görüyorsunuz uyduruk kelimele ekliyorsunuz konumun içine zaten bende çok sıkı fiki olmayı seven biri değilim kaç kez yazdım yarim yamalak okuyup yorum yapacaksanız hiç okumayın her aksam insan kocasıyla bile oturmaktan sıkılıyor ne her akşamı? Delirdinz mı aylardir bir kez bile görüşmedigimize benim sitemim. Eski dost ya hani !!
Siz yazdıklarinizı okumuyorsuniz bence. Eslerimiz dişarı çıkıyor genelde ayrı balkonlarda oturmak zoruma gidiyor demissiniz. Baya garipsiniz kabul etseniz çözüm üreteceksiniz esasen ama kabul edemediğinizden çözüme gecemediniz.

Siz saracak yer aramışsınız sanki çalışan kadınların kendi ev işi, temizlik,yemek derdi bitti bir de başkalarını mi dusunecekler,ki çalışmasalar bile kendi evlerinden baskasina sıra mi gelir? Bir de kapıdan öyle bir dedi demişsiniz Allah aşkına güleceğim yoktu napsin kadın balkondan süpürge makinası ile eve mi atlasin
Anlamak istediğiniz gibi anlayın herkes iş bekliyorum gibi anlamak istiyor. Defalarca yazdım iş isteyen yok ama sizler anlamak istediğinizi anlıyorsunuz ne diyim zaten canım sıkkın

Siz bence hamilelikten fazla duygusal davranıp arkadaşıniza sarmissiniz.insan çalışırken bırak kahveyi yerinden kalkmak istemiyor yorgunluktan.belliki artık sizinle muhabbet etmek istemiyor sizde fazla usteliyosunuz.arayip darlamayin bence istemiyorsa istemiyor

Siz yazdıklarinizı okumuyorsuniz bence. Eslerimiz dişarı çıkıyor genelde ayrı balkonlarda oturmak zoruma gidiyor demissiniz. Baya garipsiniz kabul etseniz çözüm üreteceksiniz esasen ama kabul edemediğinizden çözüme gecemediniz.
Evet aylarca ayrı oturduk bir kez bile görüşmedik
Çünkü eskiden çok iyiydik. Daha önce dostluk kurmamışsiniz bunun ne demek olduğunu anlamıyorsunuz . 10 günde bir de olsa insan bı kahve içmek istiyor samimiyet istiyor demek istiyorum neyse yorumunuz size kalsın

Evet aylarca ayrı oturduk bir kez bile görüşmedik
Çünkü eskiden çok iyiydik. Daha önce dostluk kurmamışsiniz bunun ne demek olduğunu anlamıyorsunuz . 10 günde bir de olsa insan bı kahve içmek istiyor samimiyet istiyor demek istiyorum neyse yorumunuz size kalsın
Yoo gayet de var . Ama sizin gibilerle değil. Salın insanları. Kadın iş ev zaten bogulmuz iki çorba kaynatip siz göturün madem.

ESKİ DOSTUM AYNI ZAMANDA KAPI KOMŞUM
..

Merhaba kizlar çok üzgünüm. Ve size danışmak istiyorum 2016 dan beri aynı yerde oturduğum bı komşum var. Kapı komşum. Aynı zamanda uzaktan akrabam.İlk başlarda birbirimizi tanımaya başkalarken onu tanıyan Herkes "o çok soğuk zamanla tanırsın" aramazsan aramaz sormaz içine kapanık "falan diye hep kotulediler. Ama ben ön yargılı olmadım. Onu kendim tanıdım. Öyle biri değildi. Yedik içtik gezdik kahvaltılar çaylar çocuklarımız arkadaş oldu. Görüştüğümüz gün bile aklımıza bişey gelse birbirimizi arar saatlerce telefonda konuşurduk.Sonra bı kaç yıl böyle geçti. Sonra Ufak tefek tartışmaları çıktı. Ama asla ağır hakaret kötü söz olmadi. Sitemler oldu. O ara uzaklaştık tekrar eskisi gibi olduk. Çocuklar da uzaklaştı. Birbirimize hep sorardık
Sen mesafe koydun falan diye sitem ederdik. Vel hasıl bu tarz şeyler olunca baya uzaklaştık. Eskisi gibi asla olamadık. Ama çok büyük sebepte hiç olmadı. Sonra ben hamile kaldım. Zor geçiriyorum başlarda bi iki yardımcı olmayı teklif etti. Ev işlerinde. Allah kimseye muhtaç etmesin. Kendi işimi yapıyorum. Bir kez bile yardım istemedim. Sonra o işe girdi ana sınıfı öğretmeni. İyice uzaklaştı. Kaç aylık hamileyim elinden bir tas çorba içmedim. Yapamadığımdan değil. O kadar arkadaştık dostuk. İnsan bı gönül almak için bile olsa sormaz mı canın bişey istiyor mu yapayım diye. Sorduğu tek şey 2 haftada bir sorar. Yapılacak bişey varsa söyle. Süpürge açmak gibi. Oda kapıdan sorar gider. Geçen gün aradım sitem ettim. Canım sıkılıyor havalar sıcak zaten dedim niye görüşmüyoruz aramiyosun sormuyosun dedim
... İşte biliyorsun çalışıyorum. Eve gelince yorgun oluyorum dinleniyorum falan dedi. Güzel güzel konuşup kapattık
O günden sonra 1 hafta geçti
Hiç arayıp sormadı. Bekledim yani bir akşam kahveye çağırır yada ne bilim gelir... Kendisini eskisi kadar bende düşkün değilim. Ama böyle yaptıkça aklıma takılıyor
Rüyamda bile görüyorum. Kafamda sürekli kavga ediyorum niye böyle yapıyorsun ben sana ne yaptım demek istiyorum
Çünkü inanın öyle büyük birşey hiç olmadı aramızda. Üzülüyorum sürekli elimde olmadan. Biraz normal davransa bu kadar takilmicam. Her gün gidelim gelelim kafasında değilim. Ama sürekli aklıma takılıyor son günlerde. O hamile olsaydı ben nasıl davranirdim diye düşünüyorum. Eskiden insanlar beni uyarmıştı. Sanki o hale dönüştü. Ne yapmam lazım nasıl davranmalıyim . Kafamdan bu düşünceyi nasıl atmaliyim bilmiyorum. Küçük bir yerde yaşıyoruz
Arkadaşım falan yok. Zaten gebeliğim riskli dışarı fazla çıkamıyorum. İşimden de ayrıldım. 😓 Tavsiye lütfen
İlk haftada bir yardım var mı diye soracak kadar yakın hissediyor demek ki siz de canınız bir şey istiyorsa rica ediverin . Bana biraz yorucu geldiniz

Aşırı bunaltıcı bir insansınız gerçekten kadın mesafe koyarak en iyisini yapmış. Çalışan bi kadın anca kendine yeter işten gelir eviyle çocuğuyla ilgilenir konu komşu eğleyecek değil. Hele ayrı balkonlarda oturmak demişsiniz şaka gibi insanların özel alanları yalnız kalma istekleri vardır. Bütün gün evde boş durup takıntı yapmışsınız hiç sağlıklı değil sizin sosyal alanınız kadının arkadaşlığı üzerine olduğu icin boşlukta kalmışsınız, o ise iş yeni çevre edinmiş ve komşuculuk işlerini bırakmak istemiş bu kadar basit. Aramadan sizde arayıp sormayın muhattap olduğu kadar muhattap olun insanları rahat bırakın biraz

Aşırı bunaltıcı bir insansınız gerçekten kadın mesafe koyarak en iyisini yapmış. Çalışan bi kadın anca kendine yeter işten gelir eviyle çocuğuyla ilgilenir konu komşu eğleyecek değil. Hele ayrı balkonlarda oturmak demişsiniz şaka gibi insanların özel alanları yalnız kalma istekleri vardır. Bütün gün evde boş durup takıntı yapmışsınız hiç sağlıklı değil sizin sosyal alanınız kadının arkadaşlığı üzerine olduğu icin boşlukta kalmışsınız, o ise iş yeni çevre edinmiş ve komşuculuk işlerini bırakmak istemiş bu kadar basit. Aramadan sizde arayıp sormayın muhattap olduğu kadar muhattap olun insanları rahat bırakın biraz
Aşırı bunaltıcı derken mesela ona karşı bunaltıcı ne yapmışım? 😄 Nerde yazdım kafamda ki beni rahatsız eden şeyleri buraya yazdım. Kendisine hiç bir zaman ısrar da bişey de bulunmadım . sadece bir kez şakayla karışık eskiden böyle değildin hiç arayıp sormuyorsun dedim. Oda yoğunluktan dedi. Bende eyvallah dedim. Bu kadar. Sadece yoğunluktan olmadığını hissediyorum bu his beni kırıyor. Anlatmak istediğim bu... Bu kadar mı zor geldi anlamak?

Haklısınız ama sürekli kaçıyor gibi. Bı kaç kez kahveye çağırdım müsait değilim dedi. Yoğunluktan ziyade uzak durmak istiyor gibi. Benim kafamı kurcalayan aklıma takılan da bu.
Bende şunu anlamadım velev ki uzak durmak istiyor yine sıkıntı yok dün anlaşıyordunuz bu gün istemiyor yani ne var bunda bu kadar çözemedim hala okuyorum sayfaları

Bende şunu anlamadım velev ki uzak durmak istiyor yine sıkıntı yok dün anlaşıyordunuz bu gün istemiyor yani ne var bunda bu kadar çözemedim hala okuyorum sayfaları
Normal mı geliyor size büyük birşey yokken bı arkadaşınızın el gibi davranması.

Aşırı bunaltıcı derken mesela ona karşı bunaltıcı ne yapmışım? 😄 Nerde yazdım kafamda ki beni rahatsız eden şeyleri buraya yazdım. Kendisine hiç bir zaman ısrar da bişey de bulunmadım . sadece bir kez şakayla karışık eskiden böyle değildin hiç arayıp sormuyorsun dedim. Oda yoğunluktan dedi. Bende eyvallah dedim. Bu kadar. Sadece yoğunluktan olmadığını hissediyorum bu his beni kırıyor. Anlatmak istediğim bu... Bu kadar mı zor geldi anlamak?
Beklentileriniz çok fazla ve evet bunaltıcı sizin ne beklentide olduğunuzu yazdıklarınızdan anladık zaten kaldı ki komşunuzda anlamış çekmiş mesafeyi. Yoğunluktan demiş dimi bunu bile kafanızda kabul edemiyosunuz sizsiz bi hayat döngüsü var diye, hiç çalışma hayatinda oldunuz mu evli çocukluyken gercekten dostum dediğiniz insani siz ne kadar anlıyosunuz ? Benim çocukluk arkadaslarim var birlikte buyuduk her animizda birdik evlenince aralara mesafe girdi bir kez bile sizin gibi düşünmedim düşünmem de herkesin bir hayatı var. Kaldıki biz dostu geç kardes gibi büyüdük dostuk nedir iyi bilirim ve sizinki dostluk değil, can sıkıntısı.

Hamilelikten dolayı duygusal yaklaşıyor olabilir misiniz çalışıyorum zamanım olmuyor yorgunum diye açıklıyor kadın hala çorba yapmadı evime süpürge tutmadı diyosunuz ben komsumdan ya da en yakın arkadaşımdan bunları beklemem kocamdan annemden çocuklarımdan beklerim aslında sorun yok aranızda siz hassas davranıp alınganlık yapiyosunuz

Hamilelikten dolayı duygusal yaklaşıyor olabilir misiniz çalışıyorum zamanım olmuyor yorgunum diye açıklıyor kadın hala çorba yapmadı evime süpürge tutmadı diyosunuz ben komsumdan ya da en yakın arkadaşımdan bunları beklemem kocamdan annemden çocuklarımdan beklerim aslında sorun yok aranızda siz hassas davranıp alınganlık yapiyosunuz
Ya YETER ARTIK YARIM YAMALAK OKUMAYIN YA . EVİMİ SÜPÜRGE AÇMADI diye nerde dedim yaa !! Allah aşkına konum kapatılsın artık. İş istemiyorum samimiyetsizce davranması üzücü diyorum Yeter yorum yapmayın. Sırf eleştirmek için işinize gelen kısmı okuyorsunuz cümlenin sonunda ki işine de yemeğine ihtiyacım yok kısmını atlıyorsunuz boşverin yorum yapmayın

..

Merhaba kizlar çok üzgünüm. Ve size danışmak istiyorum 2016 dan beri aynı yerde oturduğum bı komşum var. Kapı komşum. Aynı zamanda uzaktan akrabam.İlk başlarda birbirimizi tanımaya başkalarken onu tanıyan Herkes "o çok soğuk zamanla tanırsın" aramazsan aramaz sormaz içine kapanık "falan diye hep kotulediler. Ama ben ön yargılı olmadım. Onu kendim tanıdım. Öyle biri değildi. Yedik içtik gezdik kahvaltılar çaylar çocuklarımız arkadaş oldu. Görüştüğümüz gün bile aklımıza bişey gelse birbirimizi arar saatlerce telefonda konuşurduk.Sonra bı kaç yıl böyle geçti. Sonra Ufak tefek tartışmaları çıktı. Ama asla ağır hakaret kötü söz olmadi. Sitemler oldu. O ara uzaklaştık tekrar eskisi gibi olduk. Çocuklar da uzaklaştı. Birbirimize hep sorardık
Sen mesafe koydun falan diye sitem ederdik. Vel hasıl bu tarz şeyler olunca baya uzaklaştık. Eskisi gibi asla olamadık. Ama çok büyük sebepte hiç olmadı. Sonra ben hamile kaldım. Zor geçiriyorum başlarda bi iki yardımcı olmayı teklif etti. Ev işlerinde. Allah kimseye muhtaç etmesin. Kendi işimi yapıyorum. Bir kez bile yardım istemedim. Sonra o işe girdi ana sınıfı öğretmeni. İyice uzaklaştı. Kaç aylık hamileyim elinden bir tas çorba içmedim. Yapamadığımdan değil. O kadar arkadaştık dostuk. İnsan bı gönül almak için bile olsa sormaz mı canın bişey istiyor mu yapayım diye. Sorduğu tek şey 2 haftada bir sorar. Yapılacak bişey varsa söyle. Süpürge açmak gibi. Oda kapıdan sorar gider. Geçen gün aradım sitem ettim. Canım sıkılıyor havalar sıcak zaten dedim niye görüşmüyoruz aramiyosun sormuyosun dedim
... İşte biliyorsun çalışıyorum. Eve gelince yorgun oluyorum dinleniyorum falan dedi. Güzel güzel konuşup kapattık
Hiç arayıp sormadı. Bekledim yani bir akşam kahveye çağırır yada ne bilim gelir... Kendisini eskisi kadar bende düşkün değilim. Ama böyle yaptıkça aklıma takılıyor
Rüyamda bile görüyorum. Kafamda sürekli kavga ediyorum niye böyle yapıyorsun ben sana ne yaptım demek istiyorum
Çünkü inanın öyle büyük birşey hiç olmadı aramızda. Üzülüyorum sürekli elimde olmadan. Biraz normal davransa bu kadar takilmicam. Her gün gidelim gelelim kafasında değilim. Ama sürekli aklıma takılıyor son günlerde. O hamile olsaydı ben nasıl davranirdim diye düşünüyorum. Eskiden insanlar beni uyarmıştı. Sanki o hale dönüştü. Ne yapmam lazım nasıl davranmalıyim . Kafamdan bu düşünceyi nasıl atmaliyim bilmiyorum. Küçük bir yerde yaşıyoruz
Arkadaşım falan yok. Zaten gebeliğim riskli dışarı fazla çıkamıyorum. İşimden de ayrıldım. 😓 Tavsiye lütfen
Sadece bir arkadaş o çok fazla anlam yüklemeyin boşverin.

Fazla ayrıntılı düşünüyorsunuz. Sizin mesafeli olma sebebinizde abartı samimiyetten geliyor bence. Evet önceden çok yakın dostluklar oluyordu ancak bu genelde gençlik yıllarımızda ve hep sonu hüsranla biten yakın arkadaşlıklar oluyordu :) Annemde mesela komşusuyla çok yakın sık görüşüyor kadın kalabalık ailede büyüdüğü için şimdi müstakil evde kendini yalnız hissediyor ve birilerine ihtiyaç duyuyor, iyi yardımsever biri Allah var ancak bu mesafe ve sınırı koymak için karşında ki insanın illa ki kötü, fesat olmasına gerek yok iyi de olsa sınır olmalı bence sonra çok kırılıyorsun. Bu yüzden annemi sık sık uyarırım aşırıya kaçma diye ama o çok önem veriyor komşuluk ilişkilerine. Ben kardeş gibi büyüdüğüm yediğim içtiğim ayrı gitmeyen kuzenimle bile konuşmuyorum şimdi bu herkeste böyledir. Belli bir süre sonra alışırsınız çok düşünmeyin.

..

Arkadaşım falan yok. Zaten gebeliğim riskli dışarı fazla çıkamıyorum. İşimden de ayrıldım. 😓 Tavsiye l

Peki ben nasıl kafamdan atabilirim bu durumu. Son bir haftadır sürekli bunu düşünüyorum. Özellikle en son aradım sitem ettim şakayla karışık. O günden sonra bari bi arar diye bekledim. Hiç arayıp sormayınca iyice kafama takılmaya başladı. Daha önce hiç dostluğumuz arkadaşlıgimiz olmamış gibi . Yani sıradan bir komşuya arada bir kapıyı vurup. Rahatsızsin yardıma ihtiyacın var mı der geçeriz ya. Öyle gibi davranıyor.
Yaaa buna da takılır mı be 😀😀 sen de onu arama ne yapican

X