Konuşsam faydası yok sussam gönül razı değil😣

Ben çalışıyorum. Ara tatilde geldi. O muameleye öyle alışmış ki özlüyor anne babasını. Geçen yıl annem götürünce üç gün ağlamış yemek yememiş sonrada gelmek istemedi gerçi🤷🏻‍♀️
o evi istiyorsa orada kalacak tabii ama siz sık sık bizde kalabilirsin. Bize bir alo demen yeterli gibi tembihlemelisini. Çalışsanız bile kendi çocuğunuza nasıl bakacaksanız öyle bakacaksınız zaten. Gerekirse kurs masraflarını ödeyip zamanını öyle dolduracaksınız. Tabii bu çocuğa gerçekten yararlı olmak istiyorsanız. Annenizin şehir dışındaki evi için çocuk hazır değildir ona hazır olsa orada okul ayarlanıp rahat bir düzen de kurabilir. Çocuğa yalnız olmadığını hissettirin evi istemese gidecek bir yeri olduğunu iyice bilmeli. Çünkü ailesi sana tek biz bakarız millet bakarız der 2 gün sonra evinden kovar diyecek. Genelde de doğrudur bu siz bunun böyle olmadığını söylemelisiniz

Bu arada benim kuzum 3,5 yaşında biz özel eğitime başladığımızda henüz 2 yaşına girmemişti kızım. Bu sayede kreşte uyum sorunu yaşamadık çok şükür. Yerinde oturmayı, isteklerini ertelemeyi öğrendi ama ne öğrenme tam 2 ay çığlık çığlığa ağladı kreşte. Bu süreçte psikiyatrla irtibatta kaldık ve vazgeçmedik sonra bir anda ağlamaları azaldı, aynı hafta içerisinde de tamamen bitti.

Diğer çocuklarım için asla bu yöntemi uygun bulmazdım ama bu yavrumuz için çözüm buydu. Yoksa asla bize olan bağımlılığını azaltıp sosyal ortama giremeyecekti. Eğer yeğeniniz özel eğitim ya da başka bir destek almadıysa uyumsuz halleri çok normal.

Abinizi ve eşini niye sosyal hizmetlere veya Cimer'e şikayet etmiyorsunuz? Hem fiziksel hem psikolojik şiddet yaşayan bir çocuğun durumunu bildirmek zorunda değil misiniz? Öğretmensiniz üstelik, sınıftan bir çocuk gelip size bunları anlatsa başında anası babası var mı diyeceksiniz? Hiç bir şey yapmadan susup oturacak mısınız? Bilgilerini verin bari biz ihbar edelim. Çocuğu döven kadar bilip de bir şey yapmayan da suçludur. Ana kız oturup ağlamanızın ne faydası var o çocuğa? İleride size hala sen niye beni kurtarmadın, niye beni yatılı okula göndermelerine izin verdin dese ne cevap vereceksiniz? Gerekirse kızın velayetini size versinler de kurtulsun çocuk. Okul rehber öğretmeni bile tespit etmiş.Herkes biliyor herkes susuyor iyi mi.

Lütfen gidin ihbar edin bu çocuk devamlı şiddet görüyor diye, yapmayacaksınız da burada milleti üzmeyin boşuna. Böyle cani anne baba abi olmaz olsun.
olaya kızmanızı anlıyorum bana kızmanızı anlayamıyorum. Niyetimi sorumu burada yazdım. Burası derdim var topiği değil mi? Buraya üzüntülerini dertlerini paylaşmaya geliyor insanlar. Bende öyle yapıyorum. Üzülmek kızmak istemiyorsanız belki de bu topiği sık ziyaret etmemelisiniz.

olaya kızmanızı anlıyorum bana kızmanızı anlayamıyorum. Niyetimi sorumu burada yazdım. Burası derdim var topiği değil mi? Buraya üzüntülerini dertlerini paylaşmaya geliyor insanlar. Bende öyle yapıyorum. Üzülmek kızmak istemiyorsanız belki de bu topiği sık ziyaret etmemelisiniz.
Olay karşısında aldığınız tavra gösterilen tepkiye alkış mı tutulmalıydı? Yoksa hepimiz elimize mendil alıp ağlamalı mıydık? Kötü biri olduğunuzu düşünmüyorum ama psikolojik destek ile kazandığınız farkındalık bilişsel seviyede kalmış gibi görünüyor. Çocuğun ilerde yaşayabileceği sıkıntıları tahlil edebiliyor ama aksiyon alamıyorsunuz. Yapmanız gereken şey sosyal hizmetleri aramak. Konu hassas olduğu için hafif sitemle beraber söylemek zorunda kalıyoruz size bunu çünkü ihmalkar davranıyor gibi görünüyorsunuz ailece. Ve de bu topiği ziyaret etme sıklığını bırakın da kullanıcılar ayarlasın.

Ya probis , seni seviyorum ama şu cumlen şeyi hatırlattı. Yolda yaralı kedi bulan insanlar onu mahallenin vicdanlı - hayır diyemeyip bakacak, sonra zor durumda olacak kedili kadınına götürürler, bırakıp giderler. Bazen yalandan ilk masrafları karşılarlar. Sonra da vicdanen rahat bir şekilde 'ben elimden geleni yaptım' diye mutlu mutlu yaşarlar.
Anne babasının bakmakta zorlandığı, dikkat eksiği , hiperaktivitesi olan sorunlu ve zor karakterli çocuğu alacaksın, hiç sormadan etmeden "nasılsa vicdanlilar,nasılsa bakarlar" diye annene bırakacaksin. Yalandan da yazın orada kalacaksin - ki evli bir kadinsin, tüm yaz da gidip annemde kalamazsin.
Sonra da vicdanın rahat bir sekilde uyuyacaksin, çünkü 'sen elinden geleni yaptım'
Böyle bir dünya yok. Kimse üzerinden hayır yapmaya çalışma.
Benzer bir durum benim ailemin başına geldi, ortada bakılmayan bir bebek vardı. Aldık, dokuz sene tam zamanlı evimize. Bizimle büyüdü.
Kolay mıydı? Çok zordu.
Ama doğru olan buydu. Şu an büyüdü koca genç oldu ama düzgün bir çocuk oldu,bu yüzden mutluyuz.
Sen de eğer niyetin elinden geleni yapmaksa ya çocuğu kendin al, sorumlulukları zorlukları karşıla ya da hiç karışma. Küçük kediyi alıp annene atıp işleri karistirman bir iyilik değildir.
Ama böyle bir çocuğa bakmak da zor , çünkü kendi çocuğun da yok. Üstelik bebek gibi şirin bir şey degil artık ve yorucu bir çocuk. Esin uzun süreli bir bakımi anlayisla karşılamayabilir. Bir de anasına babasına uyuz olduğun insanın çocuğuna bakmak ekstra ekstra zor. Biz bile gıcık olurduk annesi babası keyfine bakarken çocuğun problemli zamanlarını yaşamaktan.
Ne yaparsan iyice düşün, eşinle de konuş.
Çocuğu alıp sonra daha dönem bitmeden geri bırakmak onda 'zaten kimse beni istemiyor' hissini güçlendirir.
İstersen okulu senin şehrinde bulsunlar, haftasonlari bazen alırsın , sende kalır. Hem göz kulak olursun. Hem alışveriş, etkinlik, beraber bisiklete binme,piknik yapma falan. Çocuk da güzel birkaç anı sahibi olur
Haklısın yengenç hoş geldin benim dertli bir konuma. Ne bileyim geçen yıl ben döndükten sonrada annemle kaldı okullar açılınca döndü. Okul olduğu için dönünce öyle beni istemiyorlar diye düşünmez heralde😣

Alamam bende çalışıyorum biliyorsun ve eşim kendi çocuk düşünmüyor ki bu yaşta bir çocuğa baksın. Annemler kışın geldiklerinde de hep yeğenim onların yanında yaz içinde Kur an kursundan iyi olur diye düşünüyorum. Ailesi başka türlü vermez. Alamam.

Yeğenini senin almana karşı çıkmazlar gibi zaten başlarından savmaya çalışıyorlar. Evini açsan çocuğa senin yanında kalsa
Karşı çıkarlar
neden biliyor musunuz
elalem ne der den
kendileri bakamamış halasına vermiş dedikodusu olacak ya

gönderdikleri kursa eğitim adı altında kılıf bulabilecekler çünkü

Allah bildiği gibi yapsın ikisini de
inşallah o yavru için en iyi çözümü bulursunuz konu sahibi

Haklısın yengenç hoş geldin benim dertli bir konuma. Ne bileyim geçen yıl ben döndükten sonrada annemle kaldı okullar açılınca döndü. Okul olduğu için dönünce öyle beni istemiyorlar diye düşünmez heralde😣

Alamam bende çalışıyorum biliyorsun ve eşim kendi çocuk düşünmüyor ki bu yaşta bir çocuğa baksın. Annemler kışın geldiklerinde de hep yeğenim onların yanında yaz içinde Kur an kursundan iyi olur diye düşünüyorum. Ailesi başka türlü vermez. Alamam.
Ben yorum yazarken kurs diye eğitim alabileceği yatılı okul düşünmüştüm. En azından çocuk iyi bir lise kazanır , derslerine yardımcı olurlar falan diyordum ama bu bildiğin cemaat yurduymus. Hem her gün yeni birinin şiddet - istismar haberini alıyoruz, hem ne idüğü belirsiz - Allah korusun yarın o cemaatin mevcut hükümetle arası bozulsa terörist der, işe bile almazlar bunlarla bağlantısı var diye (bkz ben ogrenciyken herkesin kaldığı fetonun abi/abla evlerindeki gençlerin memuriyeti in yanması) , hem de denetlenmiyor buralar. Adanada yanan tarikat yurdu usule uygun değilmiş mesela, yangın merdiveni bile yokmuş.
Yani akıl karı değil, bu devirde ,bunca haberi göre göre bir anne baba cocugunu nasıl tarikat yurduna gönderir???
Çok korkunç

o evi istiyorsa orada kalacak tabii ama siz sık sık bizde kalabilirsin. Bize bir alo demen yeterli gibi tembihlemelisini. Çalışsanız bile kendi çocuğunuza nasıl bakacaksanız öyle bakacaksınız zaten. Gerekirse kurs masraflarını ödeyip zamanını öyle dolduracaksınız. Tabii bu çocuğa gerçekten yararlı olmak istiyorsanız. Annenizin şehir dışındaki evi için çocuk hazır değildir ona hazır olsa orada okul ayarlanıp rahat bir düzen de kurabilir. Çocuğa yalnız olmadığını hissettirin evi istemese gidecek bir yeri olduğunu iyice bilmeli. Çünkü ailesi sana tek biz bakarız millet bakarız der 2 gün sonra evinden kovar diyecek. Genelde de doğrudur bu siz bunun böyle olmadığını söylemelisiniz
Daha sık söylerim teşekkürler🙏🏻

ben özel eğitim öğretmeniyim. Ancak annesi ve babası ile aramızda çok yaş var. Onlar beni çocuk gibi görüyor. Ama eğitimimi de çok iyi bir üniversitede aldım. Küçük yaş grupları ile çok çalıştım. Ancak kendi söküğümü dikemiyorum🤦🏻‍♀️
Olur mu öyle şey siz herşeyin farkındasınız ki bir çözüm arıyorsunuz. Özel eğitim öğretmenisiniz ne güzel belki dehb li çocuklarla da çalışmışsınızdrı. Bence bu hareketliliği mutlaka değerlendirilmeli. Bu tarz bir durumda agresif tutum malesef işe yaramaz. Hatta aksine kabul görmedikçe , sevilmedikçe hırçınlaşır. Hepimiz öyle değil miyiz? Tek isteğimiz anlaşılmak ve kabul görmek. Bu işin yaşı yok ki sizi küçük görmesinler . Azıcık kendilerine dönüp baksınlar. Siz ne kadar büyüksünüz ki böyle bir şeyi fark edip üzülüp sadece üzülmeklede kalmayıp çözüm bulmaya çalışıyorsunuz. We need to talk about kevin i izlemiş miydiniz? Belkide tam da böyle bir hikaye. İzlemediyseniz mutlaka izleyin. Anne babanın sorunu halının altına süpürüp çocuğu uzaklaştırması ve kafa dinlemeye çalışması ileride geri dönüşü olmayan hasarlara sebep olacaktır. Şimdi yol yakınken her an her şey mümkün yarın çok geç olabilir.

İyi geceler kk kadınları. Bu zamana kadar bu siteye kah kiracı olarak kah yeni evli bir kadın olarak yazdım. Ama bu gece bir hala olarak yazacağım.

Bu geceki derdimle ilgili nereden başlayacağımı bilemiyorum. Uzun olursa affola.Benim bir yeğenim var. Dünyalar tatlısı ama bir o kadar da zor bir çocuk. Zorluğu doğumu ile beraber başladı çok erken ve çok düşük ağırlık ile doğdu. Annesi zor bir hamilelik geçirdi. Doğduğunda da evliliğin en zor senelerine denk geldi. Kendi özel durumu ve ailemizin içinde olduğu zor durumlar çok küçük olsada eminim çok etkilemiştir.

Kız kardeşinin doğumu ile kıyaslamalar başlayarak sorunlu davranışları iyice göze batar oldu anne babasının az olan tahammülü de bitti.Kız kardeşini çok sever ama abim ve yengem çok kıyaslama yaparlar. Her şeyle ve herkesle. Yengem kendi yeğenlerini bile dövdüğünü söylerdi. Abimin bana bir kere vurduğunu bilmem ama birbirlerine olan pasif agresyonları hep bu çocuktan çıktı. Kah ben kah annem çok uyardık. Sözel(sen karnımda iken başladın eziyete, sarılma öpme beni, sende çocuklarından bul, yüzüne karşı sevmediklerini söyleme, koşullu sevme, sarılırken yüzünü ekşitme) ve Fiziksel şiddetleri yüzünden çok kavga ettik. Ama sonuçta anne babaları onlardı bir yere kadar müdahale ettik. Çok ağladığımızı bilirim annemle ne öğretmen yanım ne hala yanım ne insan yanım razı gelmiyor bu duruma. Okul rehber öğretmeni sorun ailede diye abim ve yengemin yüzüne söylediler. Lakin bir destek almadılar. Ciddi öfke problemleri var. Evet yeğenimde dikkat eksikliği var hareketli bir çocuk ama kırlent gibi bir kenarda hiçbir çocuk oturamaz. Çok zor biliyorum Rabbim kimseyi sınamasın ne böyle bir evlatla ne böyle bir anne baba ile

Velhasıl eşli konularımı bilenler bilir eşimle terapiye gidiyoruz. İnanın ben ailemi çok severim onlarda beni hiç şiddet hakaret görmedim ama evliliğim altındaki sorunlar bile aileye geldi dayandı. Bu çocuğun ilerdeki yaşamı beni çok korkutuyor. Nasıl saracak bu yaraları diye aldığım her haberde uykularım kaçıyor. Ya kendisini sevmeyen, insanlara eziyet eden(okulda birkaç arkadaşı var) kimselere bağımlı olursa, ya sürekli o değersizlik duygusu yüzünden iki tatlı söz ile herkese kanarsa… düşündükçe ciğerim parçalanıyor. Artık şiddet görünce gülen ve annemle babam boşansın bende sende kalırım diye haftalarca ciddi ciddi düşünen 8 yaşındaki çocuktan çok korkuyorum arkadaşlar 😣

Size bunları neden anlattım. Çünkü yatılı kursa vermek istiyorlarmış. Göz yaşlarımı tutamıyorum elimde değil. Yaz tatlinde başlarından atacaklar. Abimle konuştuğumda çok bunaldık kardeş diyor. Yine disiplin falan dese neyse diyeyim hadi. Ama niyet bu. Dedim ki her türlü bu yaptıklarınızın bedelini siz ödeyeceksiniz. Erteleyebilirsiniz ama kaçamazsınız. Kendi kendine banyo yapacak yemek yiyecek bir düzeni olacakmış.hiç mi vicdanları sızlamayacak üç kişilik bir aile gibi dolaşırken. Bir görseniz yavrumu gözleri tedirgin yalnız uyuyamaz(öyle alıştırdılar) karanlıktan korkar. İstismara çok açık bir çocuk. Ve çocuklar bazen çok acımasız olabiliyorlar. Korkuyorum arkadaşlar.

Bir yanım al annemlere götür diyor(şehir dışında yaşıyorlar bir süre orada kalacağım) bir yanım anne babası onlar seni ilgilendirmez başına bir şey gelirse dillerinden kurtulamazsın diyor. Göz göre göre dayanamıyorum. Ne yapsam bilemiyorum. Siz olsanız ne yaparsınız? Belki ikna ederim götürmeye. Gözlerim dolu dolu yazıyorum daha ne detaylar var miniğimin öyle sözleri var ki ama düşünmek bile kalbimi incitiyor. Yazarsam da iyice uzayacak. Sizlerde anne yenge halasınızdır. Fikirleriniz benim içln çok kıymetli olacak. Ben nerede durmalıyım 🙏🏻
O yigen benim olsa abimi de yengemi de yolarim. Özel gereksinimli çocuğa böyle davranılır mi ya terbiyesiz ahlaksizlar. Madem geleceğini düşünüyorsun o çocuğu kurtarmaya bak velayetini alın dava açın pislikler.senin annenle baban öncelikli oluyor.

Ben soyut değil somut hareket görmek duymak istiyorum. Bir sürü süslü cümleler yazmışsınız. Siz bu anne baba görünümlü korkunç insanları Sosyal hizmetler veya Cimer'e şikayet ettiniz mi ya da etmeyi düşünüyor musunuz? Buna cevap verin lütfen.

Çocuğa hem fiziksel hem psikolojik şiddet uyguluyorlar ve evet siz de oturup seyrediyorsunuz. Bana orayı okuma burayı ziyaret etme diyerek konuyu saptırmayın. Herkes sizin gibi bilip de rahat olamıyor demek ki. Ben iki çocuk annesiyim ve sinirlerim zıpladı bunu okuyunca.

Bir öğrenciniz veya yeğeniniz farketmiyor, ortada savunmasız istismar gören küçük çocuk var. Nedir planınız, ah vah edip abiniz zarar görmesin diye susup oturacak mısınız yoksa çocuğun dayak yemesine engel olacak mısınız? Şiddeti kanıksamış kendini savunmayı bilmeyen bir çocuğun yatılı okulda başına neler geleceğini az çok tahmin edebiliriz. Alın evinize bakın demiyorum ama yapabileceğiniz hiç mi bir şey yok?

Bir öğretmen bir çocuğun eziyet gördüğünü biliyor hatta bizzat gözünün önünde yaşanıyor ve ilgili kurumlara haber vermiyor ne güzel iş.

Çocuğa bazen halana babaannene güvenme diyorlar mesela. Bayağı yüzümüze yüzümüze bende hırsımdan çocuk senin çocuğun yenge bu halimizden memnunsan böyle devam et diyorum. Bize çekip ellerinden alamaz muamelesi yapıyor ve evet alamıyoruz. Bugün alsak yarın yine o evde🤦🏻‍♀️
Kesinlikle tamamen alamazsınız şikayet edin dicem ama velayet hakkı anne babadan başka kimseye verilmiyor diye biliyorum. En kötü devlet çocuğu alır ama yine aile ortamından uzaklaşmış olur yurt ortamına girer yaşı çok ufak. Hoş çocuk yine bı aile ortamında büyümüyor ama çok zor bı durum cidden insanın vicdani kabul etmiyor ben okurken çok etkilendim siz halası olarak kahroluyorsunuzdur haklı olarak 😔

İyi geceler kk kadınları. Bu zamana kadar bu siteye kah kiracı olarak kah yeni evli bir kadın olarak yazdım. Ama bu gece bir hala olarak yazacağım.

Bu geceki derdimle ilgili nereden başlayacağımı bilemiyorum. Uzun olursa affola.Benim bir yeğenim var. Dünyalar tatlısı ama bir o kadar da zor bir çocuk. Zorluğu doğumu ile beraber başladı çok erken ve çok düşük ağırlık ile doğdu. Annesi zor bir hamilelik geçirdi. Doğduğunda da evliliğin en zor senelerine denk geldi. Kendi özel durumu ve ailemizin içinde olduğu zor durumlar çok küçük olsada eminim çok etkilemiştir.

Kız kardeşinin doğumu ile kıyaslamalar başlayarak sorunlu davranışları iyice göze batar oldu anne babasının az olan tahammülü de bitti.Kız kardeşini çok sever ama abim ve yengem çok kıyaslama yaparlar. Her şeyle ve herkesle. Yengem kendi yeğenlerini bile dövdüğünü söylerdi. Abimin bana bir kere vurduğunu bilmem ama birbirlerine olan pasif agresyonları hep bu çocuktan çıktı. Kah ben kah annem çok uyardık. Sözel(sen karnımda iken başladın eziyete, sarılma öpme beni, sende çocuklarından bul, yüzüne karşı sevmediklerini söyleme, koşullu sevme, sarılırken yüzünü ekşitme) ve Fiziksel şiddetleri yüzünden çok kavga ettik. Ama sonuçta anne babaları onlardı bir yere kadar müdahale ettik. Çok ağladığımızı bilirim annemle ne öğretmen yanım ne hala yanım ne insan yanım razı gelmiyor bu duruma. Okul rehber öğretmeni sorun ailede diye abim ve yengemin yüzüne söylediler. Lakin bir destek almadılar. Ciddi öfke problemleri var. Evet yeğenimde dikkat eksikliği var hareketli bir çocuk ama kırlent gibi bir kenarda hiçbir çocuk oturamaz. Çok zor biliyorum Rabbim kimseyi sınamasın ne böyle bir evlatla ne böyle bir anne baba ile

Velhasıl eşli konularımı bilenler bilir eşimle terapiye gidiyoruz. İnanın ben ailemi çok severim onlarda beni hiç şiddet hakaret görmedim ama evliliğim altındaki sorunlar bile aileye geldi dayandı. Bu çocuğun ilerdeki yaşamı beni çok korkutuyor. Nasıl saracak bu yaraları diye aldığım her haberde uykularım kaçıyor. Ya kendisini sevmeyen, insanlara eziyet eden(okulda birkaç arkadaşı var) kimselere bağımlı olursa, ya sürekli o değersizlik duygusu yüzünden iki tatlı söz ile herkese kanarsa… düşündükçe ciğerim parçalanıyor. Artık şiddet görünce gülen ve annemle babam boşansın bende sende kalırım diye haftalarca ciddi ciddi düşünen 8 yaşındaki çocuktan çok korkuyorum arkadaşlar 😣

Size bunları neden anlattım. Çünkü yatılı kursa vermek istiyorlarmış. Göz yaşlarımı tutamıyorum elimde değil. Yaz tatlinde başlarından atacaklar. Abimle konuştuğumda çok bunaldık kardeş diyor. Yine disiplin falan dese neyse diyeyim hadi. Ama niyet bu. Dedim ki her türlü bu yaptıklarınızın bedelini siz ödeyeceksiniz. Erteleyebilirsiniz ama kaçamazsınız. Kendi kendine banyo yapacak yemek yiyecek bir düzeni olacakmış.hiç mi vicdanları sızlamayacak üç kişilik bir aile gibi dolaşırken. Bir görseniz yavrumu gözleri tedirgin yalnız uyuyamaz(öyle alıştırdılar) karanlıktan korkar. İstismara çok açık bir çocuk. Ve çocuklar bazen çok acımasız olabiliyorlar. Korkuyorum arkadaşlar.

Bir yanım al annemlere götür diyor(şehir dışında yaşıyorlar bir süre orada kalacağım) bir yanım anne babası onlar seni ilgilendirmez başına bir şey gelirse dillerinden kurtulamazsın diyor. Göz göre göre dayanamıyorum. Ne yapsam bilemiyorum. Siz olsanız ne yaparsınız? Belki ikna ederim götürmeye. Gözlerim dolu dolu yazıyorum daha ne detaylar var miniğimin öyle sözleri var ki ama düşünmek bile kalbimi incitiyor. Yazarsam da iyice uzayacak. Sizlerde anne yenge halasınızdır. Fikirleriniz benim içln çok kıymetli olacak. Ben nerede durmalıyım 🙏🏻
Yaz tatilini babaannesinde geçirsin bari çocuk . O yasta yatilı ne okulu varki korkunç

Yaz tatilini babaannesinde geçirsin bari çocuk . O yasta yatilı ne okulu varki korkunç
Cemaat yurdu, Kuran kursu. Size bana korkunç geliyor ama öz anne babası, halası babaannesi öyle uygun görüyorlar. Bir Allahın kulu sosyal hizmetleri arayıp böyle böyle demiyor. Bari devlet yurduna verin de bir şansı olsun çocuğun. En azından memur olur işini garantiler.

Çocuk aylarca yatılı okulda ortalıkta görünmeyince konu kapanmış olacak, herkes bir oh çekecek. Yapanın da yanına kar kalacak, yapanı gördüğü bildiği halde ses çıkarmayanın da. Çocuğun ahı bu insanların hepsinden fitil fitil çıkar inşallah.

Evlisiniz eşinize çocuğu alıp almamayı danıştınız mı? Eşiniz için de zor olabilir neticede bir çocuğun sorumluluğu, insan kendi çocuğuna zor tahammül edebiliyor bazen eşiniz de sizin kadar çok hassas olabilecek mi?

Olabilir emin değilim inanın. Ama birilerinden sevgi görmesi gerekiyor biliyorum asla anne baba sevgisinin yerini tutmayacaktir. Ben tesettürlü bir insanım yanlış anlaşılmasın ama Kuran kursuna gönderecekler. Okul derslerini görecekleri bir yer değil. Doğada mutlu annemin yanında böyle bir ortam var.annemde bende çok severiz zaten

Yanlis anlasilmasin ama bu tip kurslarda yasananlardan dolayi onyargiliyim. Annenizle kalmasi daha iyi olacaktir

Olabilir emin değilim inanın. Ama birilerinden sevgi görmesi gerekiyor biliyorum asla anne baba sevgisinin yerini tutmayacaktir. Ben tesettürlü bir insanım yanlış anlaşılmasın ama Kuran kursuna gönderecekler. Okul derslerini görecekleri bir yer değil. Doğada mutlu annemin yanında böyle bir ortam var.annemde bende çok severiz zaten

Pardon ben yanlis anladim sanirim. Sizde bu tip bir kursa gitmesini destekliyorsunuz sanirim. Benim annem cok tuhaf ve rahatsiz bir kadin. Bu yuzden babaannem beni 3 aylikken almis ve elinden geldigince, gucu yettigince kendimi bildigim yaslara kadar beni buyuttu, halamla beraber. Halam evlenirken ben cok kucuktum ve halama "bana bisey olursa panda sana emanet, elini asla ustunden cekmeyeceksin, hakkimi helal etmem demisti". Beni annemin insafına birakmadilar.
"Birilerinden sevgi gormesi gerek biliyorum" demissiniz. O sevgiyi sizler verebilirsiniz.
Burada acilan konularda hep babaanne bakmak zorunda mi, hala zorunda mı deniliyor. Evet kimse bisey yapmak zorunda degil ama unutmayin o cocugun hicbir sucu yok. Elinden tutup destek olmaniz gerwkir. Evinizde bakamiyorsaniz dogru duzgun egitim alabilecegi yatili okula gitmesi için cabalayabilirsiniz, en azindan bunu yapin. Bu cocugun bir meslegi, cebinde parası olsun. Bahsettiginiz kurs bu cocuga para kazandirmayacak. Kendi ayaklari ustunde durabilen bir birey ailesi tarafından dışlanmanın etkisini daha az hisseder

X