Kuslarimiz Hakkinda Sorular ve Cevaplar

T edermm cevaplarınız yardımlarınıx için 😘denicem gelişmeleri yazarm☺️

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bahçede yavru bir serçe buldum ve yalnızlıktan sıkılan muhabbet kuşumun kafesine yerleştirdik.onun yemlerinden yere attık biraz yedi.aynı kafeste yaşayabilirler mi?yada ne yapmalıyım ikisini de sağlığı için?

Bahçede yavru bir serçe buldum ve yalnızlıktan sıkılan muhabbet kuşumun kafesine yerleştirdik.onun yemlerinden yere attık biraz yedi.aynı kafeste yaşayabilirler mi?yada ne yapmalıyım ikisini de sağlığı için?

CNm ıkısı aynı kafeste olmaz muhabbet kuşları ınsanlar gıbı kendı cıns eslerını bıle kemdılerı secerler kaldıkı bıde serçe dıyosun korkarlar ve zarar verırler kendılerıne bırbırlerıne 8 yıl kuş baktım bu sene oldu malesef ve herseyımdı dıyebılırım ınsan kadar olmasada çok konuşuyordu o denlı bı bağlılığım be tecrübem var muhabbet kuşlarına bılıyorum yanı yanlış bişey yapmanı ıstemem

CNm ıkısı aynı kafeste olmaz muhabbet kuşları ınsanlar gıbı kendı cıns eslerını bıle kemdılerı secerler kaldıkı bıde serçe dıyosun korkarlar ve zarar verırler kendılerıne bırbırlerıne 8 yıl kuş baktım bu sene oldu malesef ve herseyımdı dıyebılırım ınsan kadar olmasada çok konuşuyordu o denlı bı bağlılığım be tecrübem var muhabbet kuşlarına bılıyorum yanı yanlış bişey yapmanı ıstemem

sağol canım tecrübelerini paylaştığın için bizimki gayet neşeliyli yavruda ona bakıp biraz yem yemişti ama sabah ölmüş minik serçem çok dua etmiştik yaşaması için ama maalesef gece uyurken ölmüş.bizim çiko konuşmuyor 2.5 aydır bizimle ama hep bahçedeki kuşlara muhabbeti.

sağol canım tecrübelerini paylaştığın için bizimki gayet neşeliyli yavruda ona bakıp biraz yem yemişti ama sabah ölmüş minik serçem çok dua etmiştik yaşaması için ama maalesef gece uyurken ölmüş.bizim çiko konuşmuyor 2.5 aydır bizimle ama hep bahçedeki kuşlara muhabbeti.

Üzüldüm :KK43: ömrü o kadarmış eğer ılgılenırsen sureklı konusur :KK66:

Kizlar merhaba , muhabbet kusu aldim baya kucuktu aldigimda gagasi bile siyahti. Simdi tahminen 2-2,5 aylik falan olmustur. Ama cinsiyeti hala hem disi hem erkek gibi geliyo bi bakarmisiniz lutfen . Sizce ?
$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1405969240.094135.jpg

Kuşlar hakkında faydalı bilgiler veren çok güzel bir site buldum öneriyorum arkadaşlar
Bir çift kuş sahiplendim ,, sahiplendiren kişi bana önermişti
Hayır amaçlı kurulmuş bir siteymiş zaten:

http://papaganokulu.org/

Son düzenleme:
arkadaşlar bunlar da benim muhabbet kuşlarım. Dişi olan yumurtlayacak gibi geldi bana, çünkü altı kısmında bir şişlik var, eskisi gibi uçmuyor çok da kilo aldı. bayadır kilolu ha yumurtlayacak ha yumurtlayacak derken şişko demeye başlamıştım artık ama 2 gündür alt kısmındaki şişliği görünce,yumurta olduğunu düşünüyorum. Hemen netten araştırdım, yumurta veriyorum,suyuna vitamin katıyorum ve hergün değiştiriyorum. Sürekli göz hapside almayı istemiyorum çünkü bu kuşlar çok stresli hayvanlar zaten benden de rahatsız oluyor, arada yanlarına gidip güzel güzel konuşuyorum. Benim korkum şu ki; bizim evimiz bahçeli 1 yıllık (onlardaki yaş mantığını bilmiyorum) kedi abartmayayım ama sabahtan akşama kadar miyavladı diyebilirim, ben her zamanki halleri zannettim ama ikindiye doğru onu gördüğümde yavrusu terti ve yarısı çıkmıştı. Bende bu korku kaldı, yumurtlayamayacak diye ödüm kopuyor. Yumurtlarken umarım sıkıntı yaşamaz yoksa işte o zaman bende strese girerim. yumurtanın güçlenmesi için kalsiyum,ballı yem tavsiye ediyorlar. Bir de irmik, irmiği kuşuma nasıl verebilirim.

Eklentiler

• gh 003.jpg
    gh 003.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 79
  • gh 004.jpg
    gh 004.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 87
  • gh 005.jpg
    gh 005.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 78
arkadaşlar bunlar da benim muhabbet kuşlarım. Dişi olan yumurtlayacak gibi geldi bana, çünkü altı kısmında bir şişlik var, eskisi gibi uçmuyor çok da kilo aldı. bayadır kilolu ha yumurtlayacak ha yumurtlayacak derken şişko demeye başlamıştım artık ama 2 gündür alt kısmındaki şişliği görünce,yumurta olduğunu düşünüyorum. Hemen netten araştırdım, yumurta veriyorum,suyuna vitamin katıyorum ve hergün değiştiriyorum. Sürekli göz hapside almayı istemiyorum çünkü bu kuşlar çok stresli hayvanlar zaten benden de rahatsız oluyor, arada yanlarına gidip güzel güzel konuşuyorum. Benim korkum şu ki; bizim evimiz bahçeli 1 yıllık (onlardaki yaş mantığını bilmiyorum) kedi abartmayayım ama sabahtan akşama kadar miyavladı diyebilirim, ben her zamanki halleri zannettim ama ikindiye doğru onu gördüğümde yavrusu terti ve yarısı çıkmıştı. Bende bu korku kaldı, yumurtlayamayacak diye ödüm kopuyor. Yumurtlarken umarım sıkıntı yaşamaz yoksa işte o zaman bende strese girerim. yumurtanın güçlenmesi için kalsiyum,ballı yem tavsiye ediyorlar. Bir de irmik, irmiği kuşuma nasıl verebilirim.
Öncelikle maşallah kuşlarina
Yumurta olduguna eminsin degil mi yani kist falan degil inşallah
Bazen yumurtlamada sorun yaşanabiliyor bu sebepten tehlike de var
Bi anlayan veterinere göster istersen
İnşallah sorunsuz hallolur

Kedi konusunda bu kadar hassas olduklarini sanmiyorum ya da bilgim yok diyeyim yanliş olmasin

Arkadaslar guvercin kusuyla ilgili bilgisi olan varmi. Dun bulduk kanadi kirik suanda sardim yatıyor. Yemek su pek icmeyip yemedigi icin agzina ben veriyorum. Daha bi bilgisi onerisi olan varsa yazsin lutfen bekliyorum

Arkadaslar guvercin kusuyla ilgili bilgisi olan varmi. Dun bulduk kanadi kirik suanda sardim yatıyor. Yemek su pek icmeyip yemedigi icin agzina ben veriyorum. Daha bi bilgisi onerisi olan varsa yazsin lutfen bekliyorum
Gec gordum ama nasil oldu kus?
Anlayan bi veterinere goturseydiniz keske ilk bulusta

Gec gordum ama nasil oldu kus?
Anlayan bi veterinere goturseydiniz keske ilk bulusta
Yurtdisindayim burda veterinere goturduk biz bakamayiz anlamiyoruz dediler internette arastirdiklarimla baktim sardim turkiyedeki veterineri aradik kirik kanadi sarin dedi ama dengede duramiyordu ayaklarinda ve muhtemelen belinde sikinti vardi 5 gun yasatabildim iyiyede gidiyor gibiydi ama öldü cok uzgunum kendime gelemedim :KK43:

bizde dün bir tane yavru muhabbet kuşu aldık. ben çok seviyorum kuşları. aldığımız yer kafesi bi hafta aynı yerde dursun dedi. acaba yarın evde uçmasına izin versem yanlış mı yamış olurum. bize alışsın istiyorum .öyle ürkek değil ama alışıkta değil.

bizde dün bir tane yavru muhabbet kuşu aldık. ben çok seviyorum kuşları. aldığımız yer kafesi bi hafta aynı yerde dursun dedi. acaba yarın
evde uçmasına izin versem yanlış mı
yamış olurum. bize alışsın istiyorum .öyle
ürkek değil ama alışıkta değil.

Kusunuzauzun omur dilerim..Kus bir odayi yarim saatte ogrenebiliyormus..
Ben kuslarimi kendime alistirirken profesyonel kisilerin makalelerinden faydalandim hatta size de tavsiye ederi m cok memnun kaliyor insan...
Papaganokulu diye yazin beslenme egitim bakim vs her konuda benim ilk basvurdugum kaynak oldu artik bu site...

Kusunuzauzun omur dilerim..Kus bir odayi yarim saatte ogrenebiliyormus..
Ben kuslarimi kendime alistirirken profesyonel kisilerin makalelerinden faydalandim hatta size de tavsiye ederi m cok memnun kaliyor insan...
Papaganokulu diye yazin beslenme egitim bakim vs her konuda benim ilk basvurdugum kaynak oldu artik bu site...

öncelikle cevap yazdığın için teşekkür ederim.
amin canım sizinkilere de Allah uzun ömürler versin. bu söylediğin site sadece papağanla ilgili gibi geldi bana. muhabbet ile papağanın bakımı aynı mıdır.

öncelikle cevap yazdığın için teşekkür ederim.
amin canım sizinkilere de Allah uzun ömürler versin. bu söylediğin site sadece papağanla ilgili gibi geldi bana. muhabbet ile papağanın bakımı aynı mıdır.
Evet muhabbetler küçük papagan cinsi hayvanlardir yani bahsettigim sitede de belirtiyorlar davranişlar hemen hemen benzerdir...
o site kadar uzman bi site bulamadim ayrica çok profesyoneller

X