Kuslarimiz Hakkinda Sorular ve Cevaplar

ayy valla bizimki taklit etmiyor da atıyorum elektrik süpürgesi sesi duyduğunda bıçırdıyor..
ayrıca gökhan özen tarkan kenan doğulu gibi bilimum hareketli pop şarkıcılarını duysun sağa sola sallanıyor..

Benim Eguş ta iki gündür özellikle " eye of tiger" şarkısını pc de açtım mı deliriyor,kafa sallamalar,hızlı hızlı sallanmalar.kaydirigubbakcemile3:lepi:
Gülmekten ölüyorum onun hareketlerini izlerken:roflol:
Rocky nin kuş hali mübarek..
:roflol:

Benim kuşum da müzik çalmadan da oynar
sırf dikkat çekmek için bulunduğu yerde ileri geri hızlı hızlı
gidip gidip gelir. Kafasını aşağı yukarı sallar oyun yapar herşeyi
ıslık çalar ahh bir de konuşabilse...

kızlar benimde var bir tane muhabbet kuşum.Adını umut koydum.Bana her daim umutlu olmam gerektiğini hatırlatsında bir bebek sahibi olmak için umutsuzluğa kapılmayayım diye.Ama çok hırçın.Hiç sevdirmiyor kendini.Sürekli kaçma kovalamaca oynuyoruz.İlk aldığım hafta kedi saldırmıştı buna herhalde onun etkisiyle böyle oldu.Biz daha uyanmadan ötmeye başlar uyandırır bizi.Bir de tv açtıkmı susturabilene aşkolsun.Yakında maç spikerliğine başlayacak.Eşim maç izlerken sürekli kıpır kıpır dolanır cik cik öter.O da maçın havasına giriyor zavallı.Ama ona dokunamamak çok üzüyor beni.Ben sevgimi dokunarak belli eden bir insanım.
NE YAPMALIYIM Kİ KUŞUM BANA ALIŞSIN VE KENDİNİ SEVDİRSİN SİZCE?

merhaba arkadaşlar,
bu gün muhabbet kuşu aldım mavi renkte ve cinsi erkek ama bir isim bulamadım bana yardımcı olurmusunuz şöyle farklı ama janjan lı bişey olsun istiyorum:1rolleyes:

merhaba arkadaşlar,
bu gün muhabbet kuşu aldım mavi renkte ve cinsi erkek ama bir isim bulamadım bana yardımcı olurmusunuz şöyle farklı ama janjan lı bişey olsun istiyorum:1rolleyes:

Canım ben sana bir öneride bulunabilirim istersen. Benim minik kuuşum da senin tarifine uyuyor. Mavi ve erkek. Adı da Cingöz. Senin kuşunun da isim annesi olabilirim istersen kaydirigubbakcemile3 Adaş olsun kuşlarımız kaydirigubbakcemile5

2 yaşında bir erkek muhabbet kuşu anası olaraktan tavsiyelerim,yerimseniben

cincan,
cino,
bıcır,
şımarık,
çapkın,
dük,kont,prens
vs vs vs...

bu arada benim kuşumun adı Ege Cicikuş.Şeniz
Biz kısaca Eguş diyoruz,oda alıştı.
Eguş diyo kendine...
:sm_cool:

teşekkür ederim herkese ismi çapkın oldu bakalım allah sonumuzu hayır etsin naparsak artık bu çapkınla

merhaba;muhabbet kuşları genelde ş,ç,c,k harflerini çok güzel algılayabiliyorlar.buna biraz dikkat etmek lazım,muhabbet deyip geçmeyin eğitimi önemlidr.benim vardı adı paşaydı.çok güzel söylüyordu ismini,erkeğe de yakışıyordu.sevgiler.

Arkadaşlar 2 hafta önce kuş aldık.İlk 1-2 gün durgundu bizde kafese alışamadı, bize alışmadı ondandır diye düşünüyorduk.
Sonra düzeldi oynamaya başladı bizimle.Daha yavru uçamıyo bile.Yeni yeni ötmeye başlıyordu.
3 gündür çok durgundu.İlk başta önemli bir şey olduğunu anlayamadık.Dün akşam o kadar kötüydü ki.Sesi bile çıkmıyo artık:çok üzgünüm:
İshal zaten,tüylerini kabartıyo koyduğumuz yerde duruyo öyle.Gözleri sürekli kapalı.Yürümeye çalışıyo resmen sallanıyo, denge kuramıyo.
Nöbetçi veteriner bulur muyum diye çok aradım ama bulamadım.
Bu sabah götürdüm ileri derecede ishal dedi.Kendini bilmiyo hastalıktan dedi.
Muhtemelen aldığınız yerden kapmış dedi.Ölür mü dedim, çok sıkıntılı dedi.senağlama
Vitaform verdi.İçirmeye başladım.Ama yemek yemiyo öyle duruyo garibim kafesin içinde.
Az önce kafeste tırmanmaya çalıştı bi yerlere hareketlendi, sevindim kendine geliyo diye ama yok.
Yine öyle bi yerde sabit duruyo gözlerini açamıyo.senağlama
Ya ölemsin istiyorum az bi zaman oldu bize geleli ama çok alıştık biz.
Haşlanmış patates falan diyorlar.Sizin bildiğiniz bir şey var mı yapabileceğim?Yoksa ilaç sadece yeter mi?

İshal kuşlar da maalesef çok ciddi boyutlarda önem taşır genel de sonu üzücüdür ama başlarında ise kurtulma şansı vardır.

Dilerim atlatır yavrunuz çok üzüldüm geçmiş olsun.

Sanırım başlarda değil.Doktor ilerlemiş dedi.
Belki bi mucize olur da iyileşir bebeğim.:Saruboceq:
Hareket etmeye çalışıyo ama hali yok.Allah'ım yardım etsin.

iste ben evcil hayvanlara bundan sicak bakmiyorum,nice kuslarim baliklarim ve kedim öldü:KK43:((((
ishal cok fena kuslar icin canim,ilacini düzenli ver ve daha cok ilgilen onlar bunu anliyorlar...
insallah iyilesir minik kusun:KK43:((

Benim tavsiyem ise suyunun içinde yarım "bebe" aspirini eritin. Hani suyu içtiği kısım var ya tam oraya yarım bebe aspirinini koyun biraz elinizle ezin erisin. Ordan içsin. Hatta durumu ağır ise o suya elinizi daldırıp damlayı agzından iceri dökebilirsiniz. Ben Cingözüm hasta olduğu zaman hep asprinli su veririm. Dediğim gibi eğer çok halsiz bitkinse elimle agzına damlatırım suyu. Umarım sizin minik kuşunuz da bir an evvel sağlığına kavuşur. İyi haberlerinizi bekliyoruz :Saruboceq:

Kuşum öldü.senağlama
İlacını içirmek üzereydik ki elimiz de can çekişe çekişe öldü.senağlama:çok üzgünüm:

Kuşum öldü.senağlama
İlacını içirmek üzereydik ki elimiz de can çekişe çekişe öldü.senağlama:çok üzgünüm:

çok üzüldüm.....senağlama
benim de iki tane muhabbet kuşum var.
alışıyor insan onların varlığına.:1hug:
ama üzülme canım,a.s. yine al seviyorsan.
hemde 1 erkek, 1 dişi al.
benim 2 kızım da onları çok seviyor.Şeniz
sende böyle severken,:nazar: mutlu olacaklardır seninle.

benimde kuşum 1 hafta önce ishalden öldü ve aynı senin tarif ettiğin şekilde :çok üzgünüm::çok üzgünüm:senağlama çok ağladım,deli gibi konuşan bir kuştu bembeyaz oğlumdu o benim. onu çok özlüyorum.sende üzülme olur mu çünkü geri gelmiyorlar:1no2::çok üzgünüm:

X