Kuslarimiz Hakkinda Sorular ve Cevaplar

Aynı dertten ben de muzdaribim.Benim de oğluşum henüz 4 aylık ama yem kutusunun üstünden inmiyor.Utanıyorum gelen giden oldukça.Misafir geldi geçenlerde.''Ayyy,ayağı şıkıştı.Kurtar ,kurtar hayvancağızı.'' diyor. Ben de ne yapıcağımı şaşırdım.Dişi de almayacağız.Bilmiyorum artık ,belki buradan bir şeyler öğreniriz.a.s.

Aynı dertten ben de muzdaribim.Benim de oğluşum henüz 4 aylık ama yem kutusunun üstünden inmiyor.Utanıyorum gelen giden oldukça.Misafir geldi geçenlerde.''Ayyy,ayağı şıkıştı.Kurtar ,kurtar hayvancağızı.'' diyor. Ben de ne yapıcağımı şaşırdım.Dişi de almayacağız.Bilmiyorum artık ,belki buradan bir şeyler öğreniriz.a.s.

hheheh erkek kuş zaten çok çılgın oluyor. halamların vardı zilin tepesine çıkıp....:roflol:
zil şangır şangır ötmeye başladığında "hüsnü iş başında" derlerdi :roflol::roflol:

erkek normal de dişi.. o da bize denk geldi..:bbo:

hheheh erkek kuş zaten çok çılgın oluyor. halamların vardı zilin tepesine çıkıp....:roflol:
zil şangır şangır ötmeye başladığında "hüsnü iş başında" derlerdi :roflol::roflol:

erkek normal de dişi.. o da bize denk geldi..:bbo:

kızlar bizim ogluş ta yemliginin ayaklık yerinde tık tık sesler cıkarıp kafa şişiriyordu demek bu yuzden di heeee....:teselli:

kafesi ayırsanız iyi olur herhalde.. çünkü erkekler daha erken kızışıyor bildiğim kadarıyla.
belki de sırf oyundur ama sanmam. çünkü benim dişi kuş böyle yapmaya 1.5 yaşında başladı, akrabamızın kuşu erkekti 5inci ayında zilin tepesindeydi :S bir kaç ay sonra bıraktı ama.

Teşekkür ederim hepinize şükür iyileşti.Dengesi kayboluodu uçarken şimdi o da düzldi sanırım kuşuma nazar değdi bnm :KK43: bıdır bıdır konuşur hep birileri geldiinde herkes te ne sevimli falan der.Ama şu sıralar başımızdan dert eksik olmuo maalesef :KK43:
5 gün önce hastalandı ishal olmş apar topar veterinere koştuk yine antibiyotik tedavisi falan verdi vitaminler falan.Nasıl kötüydü anlatamam sürekli uyuodu hiç konuşmuodu bi çıkarıım dışarı bakalım napck dedk bi çıktı uçmaya çalıştı ve gitti duvara tosladı :KK43:
Sora kanadında doku zedelenmesi olmş veterinere kaç kere gittigimizi hatırlamıorm.. Nazara geldi yaa bn onu çok seviorm ona bişi olursa blmiorm nolurum artık :KK43:(
Şu an ii keyfi yerinde iileşio sanırım kanadını da gerdirio filan sorun yok galiba. Bn dua ediorm hep sağlığını kaybetmesn die siz de dua edin nolur..

tatlım benim ya resmen nazara gelmiş dediğin çok doğru dualarım seninle, inşallah kuşun hemen iyileşir. Kafesten çıkarma bir süre..
a.s.

geçti şükür iyi tamamen şu an konuşuo,uçabiliyor..Teşekkür ederim destekleriniz için. Size öpücükler yolluo hatta :KK66:

ya aynı dert bizde de var..
benim de erkek kuş aynı şekilde.
yanına dişi almak da istemiyoruz bakamayız çünkü.
nasıl sakinleşir ki bunlar?

bendede erkek kuş var kuşcu bır hafta kalsın begensın bıtane dişi dedi :roflol:Şeniz
benım mavıs bıraz sosyetık her mamayı yemezz :dilcikar:yazın balkona cıkarmassan kuser :dilcikar: hayatta sevmedıgı ınsanı konusturmazz carcar öter:dilcikar:
nası beğenıcek bende anlamadımmŞeniz:1closedeyes::dilcikar:

Kızlar biraz endişeliyim açıkcası.
muhabbet kuşum 1 yaşında ve erkek. bugünlerde tüy dökmeye başlamıştı ve biraz sinirliydi.
ben de az önce onu elime aldım biraz sevdim.
ama kuyruğunun alt kısmında,yani göbeğinin alt kısmında bir şişlik var.
onun ne olduğunu anlamak için biraz dokundum,yumuşar belki diye.
sonra kafese bıraktığımda garip garip kanatlarını açıp kapattı.
bunu bir süre tekrarladı sonra ben telaşla kafesi alıp oda değiştirdim.
o da bıraktı.
şimdi yem yiyor.
o şişlik ne olabilir ve bu kanatlarını açıp kapatması neye işaret acaba?

tüy dökumu ıcın ılaclar var suya katılan stresemı gırdı acaba :sm_confused:bızımkıde öyleydı bır ara sureklı uyuyo tüy döküyüdü..iyleşir inş canım üzüldüm

Şimdi tam olarak yeri neresi acaba.

Kuyruğun al kısmında yağ dolu biz torbaları olur onların. Hani kuşlar tüylerini tek tek tarar ya, bizler faketmeyiz ama önce oradan gagasına yağ alır ve tüylerini temizler. Belki o yağ torbasına denk gelmişsinizdir. Ama farklı bir yerde ise götürün içiniz rahatlasın.

Tüy dökme mevsimseldir benim Fıstığımda az az dökmeye başladı. Bunun dışında korkulacak bir durum olduğunu sanmıyorum:teselli:

şey göbeğinin biraz altı,
böyle kocaman bi göbeği var :) onun kuyruğa doğru olan kısmında bi şişlik var.

Vay kıza bak sen yaa:1shok:
Ulen Çaça (benim kız) sakın he sakın sen de böyle bişey yapmayasakkelime

şişlik yağ bezesidir.eger avucunuza aldııgınızda sız ellemeden gorunuyorsa dırek veterınere goturun fakat elınızle hıssedıyorsanız bı problem yok dıye dusunmekteyım..
benım kusumda suan tuy dokuyor mevsımsel bısey .suyuna vıtamın koymayı ıhmal etmeyın .dal darılarını eksık etmeyın mubısınıze sevgıler:KK70:

kusunu bı kuscuya gotur...ordakı kafese koy eşini kendi secsın.yakınlastıgı eşi alırsın yuvalıkta alırsın.:))))))sora gelsın mınık mınık yumurtalarrr hehehe:)

yav eş seçme problemi yok her erkek kuşun tepesine biniyo ahlaksızzzzzzzzz
ama annem razı değil ikinci kuşa pis olur diye günaha giriyoz ya hayvana eziyet ediyoz :KK43:((( offfffff

çok teşekkür ederim ben de bir veterinerle görüştüm o şişlik yağ bezesiymiş dediğiniz gibi.
elime aldığımda zaten elime geliyor sadece,yoksa dışarıdan gözükecek gibi bir şey değil.
dal darılarını da pek seviyor..
teşekkür ederim sevgiler bizden :)

X