Kuzenim için acil yardım istiyorum kızlar !!!

garip olan kuzenin değil bence gayet normal ergenliğini o sağlıksız insanların içinde gayet sağlıklı yaşamaya çalışıyo. garip olan o hastalıklı ruh haline sahip anne babalar. sen çocuğu otta çöpten sebeplerle döv sonra otur ağla bana hiç de samimi gelmiyo evladını kaybetmek için ne varsa yapmış anne baba. az bile yapıyo kuzenin. ne haberler duyup okuyoruz cinnet geçiren gençler anne baba katili oluyolar. adı canavar oluyo hemen. sebebi ruh hastası, evlatlarını bi ego tatmin aleti olarak gören ebeveynler olabilir mi? karşılarındaki insan genç ve deli cesareti hakim olur bu yaşlarda herşeyi yapabilecek gücü bulur kendinde. bence iş tehlikeli boyuta gelmeden teyzeniz ve enişteniz tedavi olma yoluna baksın.

Ama iste ailesinin onay vermedigi seyler yapmaya kalkıstıgı icin de sonucu daha agır oluyor .. Ben sonucunu bile bile neden böyle birsey yaptıgını merak ediyorum .. Yani ben cesaret edemem ki , bizimkiler o derece katı insanlar degiller ama genede pieercingmis falan karsılar ..

Kaldı ki yasadıklarını bile bile kendi basına böyle bir ise kalkısması!! Ya yanlıs bir hareket yapsaydı da dudagına zarar verseydi cok riskli birsey bence .. Gercekten yasadıklarından dolayı arsızlastı kuzenim .. bilmiyorumkismile hic korkmuyor

sosyal hizmetlere şikayette bulunun bi korksunlar eğer çocuklarını kaybetmek istemiyolarsa çeki düzen verirler kendine. yoksa bu kız ruh hastası olup daha kötü şeyler yapabilir ailesine. yok eğere laftan anlamıyolar deveye hendek olayıysa dediğin gibi bırak ne halleri varsa görsünler böyle cahilliğe sığınıp biz öyle gördükleri ben kabul etmiyorum. ne analar var köylerde ne cevherler büyütüyolar. anne baba olmak onun adına karar almak ve dövmek hakkını tanımıyo kimseye. sen kuzenine destek olmaya çalış yazık kıza çok üzüldüm. ben olsam çoktan polise şikayet etmiştim o aileyi.

Ama iste ailesinin onay vermedigi seyler yapmaya kalkıstıgı icin de sonucu daha agır oluyor .. Ben sonucunu bile bile neden böyle birsey yaptıgını merak ediyorum .. Yani ben cesaret edemem ki , bizimkiler o derece katı insanlar degiller ama genede pieercingmis falan karsılar ..

Kaldı ki yasadıklarını bile bile kendi basına böyle bir ise kalkısması!! Ya yanlıs bir hareket yapsaydı da dudagına zarar verseydi cok riskli birsey bence .. Gercekten yasadıklarından dolayı arsızlastı kuzenim .. bilmiyorumkismile hic korkmuyor

korkmadığı için aile endişelenmeli bence. meydan okuyo bu tehlikeli bi durum cidden.

işte böyle cahil anne babaların ceremesini çocuklar çekiyor.
bu kadar dayak yiyip sevgisiz büyüyen bir genç kızın nasıl normal davranması, anne-babasına saygı gösterilmesi beklenir ki.
saygı şiddetle mi olur; ya da sana bu kadar eziyet gösteren kişilere -anne bana da olsa- nasıl saygı duyabilirsin ki??
teyzeniz zamanında annesinden sevgi görmediyse bunun ne kadar acı birşey olduğunu bilip kendi evladına dört elle sarılmalıydı ki kendi yaşadıklarını o da yaşamasın diye.

kesinlikle bu anne tedavi görmeli. kendisi için değil kızının selameti açısından.
onun da bir insan olduğunu, kendi istekleri kendi zevkleri olduğunun farkına varmalı.
çocuk yetiştirmek yemek yedirip, kendi boyuna getirmek değil.
evlat; kendi isteklerini dayatabileceğin bir varlık da değil.
kendi bedeninden can vermiş olabilirsin ama onun da kendi aklı-fikri var, senden ayrı bir birey. bunu unutanların anneliği maalesef sadece sıfatta kalıyor işte :nazar:

korkmadığı için aile endişelenmeli bence. meydan okuyo bu tehlikeli bi durum cidden.

Babasına sokakta kafa tutamus ,sen bana karısamazsın falan demis .. Annesi de nasıl karısamaz baban o senin dedikce o benim babam degil falan diye bagırıyormus .. Hatta sırf babasını sevmediginden babasının memleketini kullanmaz .. Benim memleketimi söyler arkadaslarına mesela ..

işte böyle cahil anne babaların ceremesini çocuklar çekiyor.
bu kadar dayak yiyip sevgisiz büyüyen bir genç kızın nasıl normal davranması, anne-babasına saygı gösterilmesi beklenir ki.
saygı şiddetle mi olur; ya da sana bu kadar eziyet gösteren kişilere -anne bana da olsa- nasıl saygı duyabilirsin ki??
teyzeniz zamanında annesinden sevgi görmediyse bunun ne kadar acı birşey olduğunu bilip kendi evladına dört elle sarılmalıydı ki kendi yaşadıklarını o da yaşamasın diye.

kesinlikle bu anne tedavi görmeli. kendisi için değil kızının selameti açısından.
onun da bir insan olduğunu, kendi istekleri kendi zevkleri olduğunun farkına varmalı.
çocuk yetiştirmek yemek yedirip, kendi boyuna getirmek değil.
evlat; kendi isteklerini dayatabileceğin bir varlık da değil.
kendi bedeninden can vermiş olabilirsin ama onun da kendi aklı-fikri var, senden ayrı bir birey. bunu unutanların anneliği maalesef sadece sıfatta kalıyor işte :nazar:

Keske kabul etseler tedavi olmayı hatta cocukları asi ama onlar gayet normal .. Herkes dayak yiyor onlara göre .. :1no2:

kuzeniniz ne yapsa suçsuz.
bu kadar şiddete ,bu kadar dayağa,insanın normal olması asla beklenemez.
ilkokuldaki çocuğun gözünü morartmalar,devamlı dayak.
lise 3 teki kıza yine dayak.
acil bir şekilde teyze ve eniştenin bu şiddet eğilimlerine son verilmeli.
psikolog yardımı esas onlara lazım.
insan bu derece gözlerini morartana kadar kızını dövebilirmi.nasıl kıyar anlamam mümkün değil.
ben kedime bir fiske vuramam.
ayy,düşünemiyorum bile...... yazık o çocuğa.
çok üzüldüm ben.

kuzeniniz ne yapsa suçsuz.
bu kadar şiddete ,bu kadar dayağa,insanın normal olması asla beklenemez.
ilkokuldaki çocuğun gözünü morartmalar,devamlı dayak.
lise 3 teki kıza yine dayak.
acil bir şekilde teyze ve eniştenin bu şiddet eğilimlerine son verilmeli.
psikolog yardımı esas onlara lazım.
insan bu derece gözlerini morartana kadar kızını dövebilirmi.nasıl kıyar anlamam mümkün değil.
ben kedime bir fiske vuramam.
ayy,düşünemiyorum bile...... yazık o çocuğa.
çok üzüldüm ben.

Canım maddi durumları hic ic acıcı degil .. Bazen alısveris paraları dahi olmuyor ceplerinde doktor olayına gülüp gecerler .. Cogu zaman kıyafetlerini biz alırdık gücümüz yettigince annem okula giderken harclık verirdi .. Konuyu acıyorum daha iyi anlasılsın diyee ..mafoldumben

Keske kabul etseler tedavi olmayı hatta cocukları asi ama onlar gayet normal .. Herkes dayak yiyor onlara göre .. :1no2:

bu şekilde giderse kızlarını kaybedeceklerinin farkına varmalılar; gerçi kaybetmeleri kızın menfaatine de olabilir gibi, o da ayrı tartışılır zaten.
bu kadar eziyetin elbetteki bir dışa vurumu olacaktı.
bu nasıl bir zihniyet yaa anlamıyorum.. :kızgın:

hani teyze bazen size gelip ağlıyormuş ya; o anlarda siz kuzeninizin durumunu iyi görmediğinizi, onu yola getirmek için annesi olarak bir psikoloğa gidip fikir danışması gerektiğini söyleseniz. siz de onunla gidersiniz ve durumu ucundan kıyısından anlatmaya çalışırsınız.
ne bileyim aklıma başka da birşey gelmedi ki. :1no2:

Devlet hastaneside psikiyatr'a kendim göründügümden onlar icin yetersiz kalır .. Özel'i ise mümkanatı yok karsılayamazlar ..

o zaman kuzeninzin yaşı küçükse ve daha başka kardeşleri varsa,polise başvursun ve devletin yurtlarına sığınsın.kardeşlerinide alarak.
yapılan suç çünkü.

o evde kalması doğru değil
valla bir şikayete bakar.
anında kendilerini polstte ve hapiste bulurlar vede bence bulsunlar. hak ediyorlar çünkü.
ben komşuları olsam çoktan şikayet etmiştim de..

önceden o tarz davranış sergilediyseler, neden büyüdüğünde hayırlı olmasını bekliyorlarki...
Şimdi ağlaması sırası teyzende canım, belki acı ama böyle olacağı baştan belliymiş...

hoş bu teyze sizide dövmüş.sizimi dinleyecek.
valla polislik bir olay bu...biraz akıllansınlar.
yatsınlarda bir kaç gün nezarethanede. iyi olur iyi...

bu şekilde giderse kızlarını kaybedeceklerinin farkına varmalılar; gerçi kaybetmeleri kızın menfaatine de olabilir gibi, o da ayrı tartışılır zaten.
bu kadar eziyetin elbetteki bir dışa vurumu olacaktı.
bu nasıl bir zihniyet yaa anlamıyorum.. :kızgın:

hani teyze bazen size gelip ağlıyormuş ya; o anlarda siz kuzeninizin durumunu iyi görmediğinizi, onu yola getirmek için annesi olarak bir psikoloğa gidip fikir danışması gerektiğini söyleseniz. siz de onunla gidersiniz ve durumu ucundan kıyısından anlatmaya çalışırsınız.
ne bileyim aklıma başka da birşey gelmedi ki. :1no2:

Ben daha önce söylemistim teyzem,dert yandıgından aglıyor ve teyzem kuzenimin babasına yaptıklarından bize bahsettiginde gülmeye baslıyor biz sasırdık tepkisini görünce sonra tekrar aglıyor mesela .. İkisi bir arada o zamanlar kızını doktora götürmeyi düsünüyordu ..

Ben sizin yüzünüzden bu sekilde demistim ama 8 gün sonra istanbuldayım insallah tekrar konusacagım teyzemlede kuzenimlede tabii yararlı olacagımı hic sanmıyorum .. Ama doktora birlikte gitmelerini bende düsünmüstüm de devlet hastanesi en fazla 15 dk ilgileniyor bir hasta ile ..

hoş bu teyze sizide dövmüş.sizimi dinleyecek.
valla polislik bir olay bu...biraz akıllansınlar.
yatsınlarda bir kaç gün nezarethanede. iyi olur iyi...

Suan öyle stres altındayim kii .. Kuzenim dayak yiyor haberi bize geliyor ve bu onun tarafından cok üzücü bir durum .. Ben baskası duyunca daha bir ezilirdim mesela dün aksam beni aradı gayeett normaldii gülüyorr özledim senii ne zaman geleceksin falan dedi ..Sesini duyunca benim icim parcalandı zaten teyzem ne zaman onu dövmeye kalksa ben oradaysam eger teyze yapma diye araya girerdim öyle bir gözü dönüyor kii beni bile tanımıyor .. :1no2:

Ve mesela kuzenimde kardeslerini hiic sevmez kardesi dayak yiyorsa hiic müdahale etmez .. Yada o dayak yiyorsa kardesleri gayet normal birseymis gibi izler .. Ay cok tuhaflar yaa eyvahedigeldismile

önceden o tarz davranış sergilediyseler, neden büyüdüğünde hayırlı olmasını bekliyorlarki...
Şimdi ağlaması sırası teyzende canım, belki acı ama böyle olacağı baştan belliymiş...

ee canım onlar dayakla adam ettiler saygıyı ögrettiler ya, demekki ögretemedik deyip hala kendi davranıslarını savunuyorlardırr ..

Suan öyle stres altındayim kii .. Kuzenim dayak yiyor haberi bize geliyor ve bu onun tarafından cok üzücü bir durum .. Ben baskası duyunca daha bir ezilirdim mesela dün aksam beni aradı gayeett normaldii gülüyorr özledim senii ne zaman geleceksin falan dedi ..Sesini duyunca benim icim parcalandı zaten teyzem ne zaman onu dövmeye kalksa ben oradaysam eger teyze yapma diye araya girerdim öyle bir gözü dönüyor kii beni bile tanımıyor .. :1no2:

Ve mesela kuzenimde kardeslerini hiic sevmez kardesi dayak yiyorsa hiic müdahale etmez .. Yada o dayak yiyorsa kardesleri gayet normal birseymis gibi izler .. Ay cok tuhaflar yaa eyvahedigeldismile

ahh.
kardeşlerdemi dayak yiyor.
kuzeninin psikolojisi harap olmuş.
bari küçükleri kurtarmak lazım ya.

ben sizin yerinizde olsam sosyal hizmetlere şikayet ederdim.
hiç olmazsa küçükler bu psikopatların elinden kurtulsun.
en büyük sevabı yaparsın.

Gerçekten çok üzüldüm. Çünkü onca şiddetten sonra kaçınılmaz olan gelmiş. Siz çok fazla birşey yapamazsınız. Psikolog işin ideali tabi de hem maddi açıdan, hem amanevi açıdan hem de bakış açıları nedeniyle ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyorum.
Umut vermek isterdim ama durum pek içaçıcı değil. Belki kuzen başka şehre okumaya giderse biraz normalleşebilirler.
Siz sadece kuzene manevi destek olabilirsiniz.

ahh.
kardeşlerdemi dayak yiyor.
kuzeninin psikolojisi harap olmuş.
bari küçükleri kurtarmak lazım ya.

ben sizin yerinizde olsam sosyal hizmetlere şikayet ederdim.
hiç olmazsa küçükler bu psikopatların elinden kurtulsun.
en büyük sevabı yaparsın.

Belki bir yoldur bu. Yani trükiye'de bazı şeyler olması gerektiği gibi ya da filmlerde olduğu gibi değil ama yine de bir araştırmakta fayda var.

X