Kuzenim için acil yardım istiyorum kızlar !!!

bu yaştan sonra anne baba tedaviyle falan değişmek istemeyeceğine göre yapılabilecek tek şey o kızı ailesinden almak başka bi yerde başka bir büyüğün yanında eğitim görmesini sağlamak.bunu yaparken de psikolojik tedavi görmesi şart.travmalar başka türlü atılamaz.insanın en çok güven duyacağı iki kişi anne ve babasına güveni sarsılıyorsa başka hiç bir yer hiç bir kimse ona güven veremez malesef.bu durumda sağlıklı düşünebilmesi imkansız.onalr benim annem babam olur böyle şeyler denecek bi durum değil.böyle giderse ilk fırsatta biriyle evlencektir 18 ine girer girmez.

Ya kızlar hergün öldüresiye dayak yemiyo tabiki ama ailesinin hosuna gitmeyen bisey yaptıgında tahmin edersiniz ki dövüyorlar .. Yaptıkları seye baglı cok kızdırırlarsa teyzemi cok fena dövüyor acıkcası ..

Dayak egitimek onlara göre cocuk ne demek onların gözünde bilmiyorum .. Koca adam gibi yerine oturmasını bekliyorlar üzerinide kirletmeyecek .. Yoksa evde sopa var !! Nedense sunu farkedemiyorlar madem dövdün sana göre terbiye ettin hani o zaman kızın simdi neden böyle asiii sizin nasıl insanlar oldugunuzu bile bile neden bildigini okuyor ..

boyle cocuk yetistirenleri her zaman uyariyorum
ne veriyorsunda ne bekliyorsun diyorum
benide annem cok doverdi
ama kesinlikle morartma derecesinde degildi
ama babam bir tokat dahi vurmazdi ve bizimle konusurdu sakalasirdi
annemden cok babama saygim vardi
annem ne yapsa iyilikle de olsa karsilik verirdim
cunku sinir olurdum beni anlamadigini dusunurdum
babam gelince her konu kapanir unutulurdu onun yaninda kavga etmekten cekinirdim
bir seyi yaparken bile bin kere dusunurdum uzulmesin diye
Allah kuzeninizin yardimcisi olsun
uzulerek soyluyorum herseyi yapabilir cunku vucudu aciya alisti
dayakla filan hayatta kimse onu korkutamaz
normal onun icin yemek yemek gibi birsey
her hata yaparken sonunu tabi dusunmez
ne yapsam zaten dayak yiyorum der
siz kuzeninizi arada arayip bir ihtiyacin varmi konusmak istedigin birsey varmi diye sorun
belki size dertlerini acarsa biraz ici bosalir rahatlar

yapılan yorumların tamamını okudum da sosyal hizmetleri arayıp çocuğun alınması gerektiği konusu yanlış yönlendirmek olmuyormu arkadaşlar? kızcağız kuzeninin kötü şeyler yapmasından çekindiği için neler yapabileceğini sormuş sonuçta 5-6kişi kızın ailesinden alınıp sosyal hizmetlerde kalmasında hemfikir olmuş. Allah aşkına hiç gidip gördünüzmü o yurtları? O yurtlardaki kızların çocukların psikolojisi çok daha mı iyi sanıyorsunuz? Gidip konuşsanız pek çoğu keşke annemin babamın yanında olsamda hergün dayak yemeye razıyım derler. Asıl orada kalmaya başlarsa neler yapabileceğinden korkmak lazım, yurttan mı kaçar kötü alışkanlıklarmı edinir diye. Evinde olan dayak yurtlarda yok sanıyorsunuz ha garip! Bence yapılması gereken kız hazır lise sondayken üniversite için başka şehire uzaklaştırmak. Ailesinden ayrı kalıp sadece bayramda seyranda yılda2defa görmesini sağlamak. Yada üniversite okuma imkanı yokmu e bu kızcağızın ailesinden uzakta işte kütahyada teyzesi varmış orada kalıp çalışma imkanı da mı yok??

Kuzenine acıdım açıkçası...
Yazık gerçekten daha gencecik oysa...
Bu psikolojiyle neler yapar neler...
Yakın olsaydın konuş kuzeninle derdim...
:1no2:

yapılan yorumların tamamını okudum da sosyal hizmetleri arayıp çocuğun alınması gerektiği konusu yanlış yönlendirmek olmuyormu arkadaşlar? kızcağız kuzeninin kötü şeyler yapmasından çekindiği için neler yapabileceğini sormuş sonuçta 5-6kişi kızın ailesinden alınıp sosyal hizmetlerde kalmasında hemfikir olmuş. Allah aşkına hiç gidip gördünüzmü o yurtları? O yurtlardaki kızların çocukların psikolojisi çok daha mı iyi sanıyorsunuz? Gidip konuşsanız pek çoğu keşke annemin babamın yanında olsamda hergün dayak yemeye razıyım derler. Asıl orada kalmaya başlarsa neler yapabileceğinden korkmak lazım, yurttan mı kaçar kötü alışkanlıklarmı edinir diye. Evinde olan dayak yurtlarda yok sanıyorsunuz ha garip! Bence yapılması gereken kız hazır lise sondayken üniversite için başka şehire uzaklaştırmak. Ailesinden ayrı kalıp sadece bayramda seyranda yılda2defa görmesini sağlamak. Yada üniversite okuma imkanı yokmu e bu kızcağızın ailesinden uzakta işte kütahyada teyzesi varmış orada kalıp çalışma imkanı da mı yok??

Canım maddi durumları olmadıgından teyzem üni.okutamam diyor .. Hele uzakta hic okutamazmıs kız kısmıymıs falan filan uzar gider .. Birde böyle seyler yaptıkca kuzenim güvensizlik olusmustur .. Haa birde kuznim meslek lisesi okuyor dershaneye gitmesi sart karsılayamazlar acıkcası ..

Kuzenine acıdım açıkçası...
Yazık gerçekten daha gencecik oysa...
Bu psikolojiyle neler yapar neler...
Yakın olsaydın konuş kuzeninle derdim...
:1no2:

Normalde aynı sokakta oturuyoruz canım ama ben il dısında okuyorum en son sömestr'da 1 ay memleketimdeydim o zaman gördüm hatta annesiyle araları cok iyiydi ama benim teyzem kızının ona saka yapmasını sarılmasını yagcılık olarak gören bir insandır mesela ..:1no2:

Normalde aynı sokakta oturuyoruz canım ama ben il dısında okuyorum en son sömestr'da 1 ay memleketimdeydim o zaman gördüm hatta annesiyle araları cok iyiydi ama benim teyzem kızının ona saka yapmasını sarılmasını yagcılık olarak gören bir insandır mesela ..:1no2:

Teyzenin ve eniştenin psikolojisi gözüme hiç iyi görünmedi...
bilmiyorumkismile
Döven ve sevgi göstermeyi yağcılık sayan bir aile...
Kaldı mı böyle şeyler hala?

Teyzenin ve eniştenin psikolojisi gözüme hiç iyi görünmedi...
bilmiyorumkismile
Döven ve sevgi göstermeyi yağcılık sayan bir aile...
Kaldı mı böyle şeyler hala?

Maleseff kaldı canım bende annemden cok siddet gördüm hatta teyzemlerden falan ama anneme sorsan '' ben sizi dövmedim ki ,dövsem böyle olurmuydunuz diyor ..'' Neyi kastettigini cözemiyorum .. Gecmisi geri alamıyorum nihayetinde, bende cok psikolojik tedaviler gördüm annem metal kürekle vurdu kafama hic unutmam lise 1'de iken , kız kardesimle kavga ediyorum diye .. Tam kafamın ortasına ya bana bisey olsaydı kriz gecirdim evden cıkmaya kalktım .. Ve bu bahsettigim enistem'de bizdeydi mac seyrediyordu kılını bile kıpırdatmadı ..:bbo:

Bunlarla yasamayı ögrendim acıkcası tabiki simdi 21 yasındayım kalkıp vuracak hali yok ama sagolsun babam cok farklıydı anneme dövme cocukları derdi .. Sonra annem her hatamızda babama '' dövme diyorsun bak nasıl oluyorlar'' onlar annelerine benzemis insallah biz onlara benzemeyiz ama sanırım bizde benziyoruz .. Tüm kuzenler sinirliyiz tahammülsüzüz !!:1ninca:

canım kuzenine yapacağin en büyük iyilik onu derslerine sıkı bi şekilde çalışması yönünde tavsiyelerde bulunman olacaktır. yaşadıklarını anlıyorum ama eğer çok iyi çalişirsan güzel bi yerde üniversiteyi kazan sonra ayaklarının üzerinde durursun. ama okuman ekmeğini eline alman şart diye sürekli konuş.

Bende bu yönden düsündüm aslında canım yani kuzenim gitmek istemeyecektir .. Belki orda olmak kücük kuzenlerimin daha cok psikolojisini bozacaktır .. Diger kardesleri biri orta 2'ye gidiyor digeri 5 en kücügü ilkokul 1.sınıfa gidiyor ..

canım kuzenine yapacağin en büyük iyilik onu derslerine sıkı bi şekilde çalışması yönünde tavsiyelerde bulunman olacaktır. yaşadıklarını anlıyorum ama eğer çok iyi çalişirsan güzel bi yerde üniversiteyi kazan sonra ayaklarının üzerinde durursun. ama okuman ekmeğini eline alman şart diye sürekli konuş.

Herseye ragmen basarılıdır kuzenim ilkokul'da cok berbattı dersleri ögretmeni cok katı bir beydi asırı sert meymenetsiz bir insandı sürekli vuruyordu kuzenime sürekli bana gelip aglardı kuzenim ..

Sonra ögretmen degistirdiler kuzenim nasıl seviniyordu o sene tesekkür aldı mesela ve bu böyle devam etti . Hala basarılı hatta gecen dönem tesekkür belgesi getirmis .. Ama dedigim gibi ailesi il dısında okutmaz .. Hem kafalarının geriliginden hemde maddi durumları cook zayıf enistem asgari ücret alıyor .. Teyzem calısmıyor :nazar:

Arkadaslar ben memlekete gidince öncelikle benim annem babam sonrada teyzemlerle su sekilde konusmayı düsünüyorum .. Psikiyatriste danıstıgımı söyleyecegim .. Kuzenimin yaptıgından bahsedecegim ama psikiyatris'te cocukken teyzemin dövdügünden bahsetmedim o cocuklugunun nasıl gectigini sordu zaten diyecegim .. ( cünkü sen neden öyle deyip teyzeni kücük düsürüyorsun diye üzerime yüklenirler )

Daha önce cok siddete maruz kaldıgından bu sekilde davrandıgını hic birseyden korkmadıgını en fazla döverler diye düsündügünü söyledigini söyleyecegim .. Belki yararlı olur ve ne bekliyorsunuz o zaman bana söyleyin ne oldu birden bire aysenura da bu kadar degisti diyecegim ..

Farkındaysanız hersey enisetemin cöpü cıkarmadıgı icin dövdügünden yüzünü gözünü morarttıgından oldu diyecegim .. Suan o yüzünün hali aklıma geldi kızlar nasıl icim burkuldu 17 yasında bir genc kız bu yaa allahım nasıl dayanabilir kii ..

Mutlulugu baska seylerde arıyor kuzenim resmen .. Cok üzülüyorum yaa ..:sinifsinif:

anladığım kadarıyla hem maddi hem manevi o aileye yapılacak hiiiiiiç bir şey yok. dışarda üniversiteye durumları yok diyorsun da bir sürü burslar var devlet ücretsiz yurt karşılıyor ayda 200tl burs sağlıyor bu imkanlardan yararlanılabilir. Hem sonra meslek liselerinde sınavsız üniversite geçişi var kendi alanında. illa dersaneye gitmesi gerekmiyor. 2yıllık da olsa diploma notuna göre sanırım, kendi alanında üniversiteye sınavsız geçiş yapabilir. her şeyin kolayına oluruna bakmak lazım. dersane olmadanda olur, para olmadan da burslar ile okunur. bu şekilde okuyan ayda 50tl ile üniversite bitiren ne insanlar var

Arkadaslar ben memlekete gidince öncelikle benim annem babam sonrada teyzemlerle su sekilde konusmayı düsünüyorum .. Psikiyatriste danıstıgımı söyleyecegim .. Kuzenimin yaptıgından bahsedecegim ama psikiyatris'te cocukken teyzemin dövdügünden bahsetmedim o cocuklugunun nasıl gectigini sordu zaten diyecegim .. ( cünkü sen neden öyle deyip teyzeni kücük düsürüyorsun diye üzerime yüklenirler )

Daha önce cok siddete maruz kaldıgından bu sekilde davrandıgını hic birseyden korkmadıgını en fazla döverler diye düsündügünü söyledigini söyleyecegim .. Belki yararlı olur ve ne bekliyorsunuz o zaman bana söyleyin ne oldu birden bire aysenura da bu kadar degisti diyecegim ..

Farkındaysanız hersey enisetemin cöpü cıkarmadıgı icin dövdügünden yüzünü gözünü morarttıgından oldu diyecegim .. Suan o yüzünün hali aklıma geldi kızlar nasıl icim burkuldu 17 yasında bir genc kız bu yaa allahım nasıl dayanabilir kii ..

Mutlulugu baska seylerde arıyor kuzenim resmen .. Cok üzülüyorum yaa ..:sinifsinif:

Cidden çok üzücü...
:sinifsinif:
Gerçekten insanın düşünürken içi burkuluyor...
Nasıl bir düşünce ya?
Büyüyünce de bu çocuklar bize saygısız diyip millete kötülüyorlar, :umursamaz: bu şartlar altında nasıl saygı beklersin ki?
Konuşacak bir şeyi olmayan insanlar dayağa ve küfüre başvurur...
Cehalet...
kafamçokkarıştı

anladığım kadarıyla hem maddi hem manevi o aileye yapılacak hiiiiiiç bir şey yok. dışarda üniversiteye durumları yok diyorsun da bir sürü burslar var devlet ücretsiz yurt karşılıyor ayda 200tl burs sağlıyor bu imkanlardan yararlanılabilir. Hem sonra meslek liselerinde sınavsız üniversite geçişi var kendi alanında. illa dersaneye gitmesi gerekmiyor. 2yıllık da olsa diploma notuna göre sanırım, kendi alanında üniversiteye sınavsız geçiş yapabilir. her şeyin kolayına oluruna bakmak lazım. dersane olmadanda olur, para olmadan da burslar ile okunur. bu şekilde okuyan ayda 50tl ile üniversite bitiren ne insanlar var

Canım burs imkanı saglanabilir .. Ama aile göndermekdikten sonra il dısına biliyorsunuz ki onun bir caresi yok daha simdiden ben okutamam gönderemem uzaklara devir kötü diyor ..

Bende iyi gönderme sonra senin gibi kocasının eline bakar .. Bak sende calısıyor olsaydın meslegin olsaydı bu durumda olmazdın kendinden pay bic demistim bir keresinde ..:kızgın:

Cidden çok üzücü...
Gerçekten insanın düşünürken içi burkuluyor...
Nasıl bir düşünce ya?
Büyüyünce de bu çocuklar bize saygısız diyip millete kötülüyorlar, :umursamaz: bu şartlar altında nasıl saygı beklersin ki?
Konuşacak bir şeyi olmayan insanlar dayağa ve küfüre başvurur...
Cehalet...
kafamçokkarıştı

Unuttugum sey küfür hiiic agızlardan eksik olmaz .. Sakız gibi anlayacagınız yani benim bile agzım alısmıstı bir keresinde .. Onlara benzemek istemiyorum hatta ben cocuk sahibi olmak istemiyorum aynı seyleri yaparım diye ..

Unuttugum sey küfür hiiic agızlardan eksik olmaz .. Sakız gibi anlayacagınız yani benim bile agzım alısmıstı bir keresinde .. Onlara benzemek istemiyorum hatta ben cocuk sahibi olmak istemiyorum aynı seyleri yaparım diye ..

Haklısın ya... :umursamaz:
Küfreden dayak atan insanların çocukları olmasın mümkünse.
Annelik sadece doğurmak mıdır?
Saygı susmakla, terbiye dayakla mı olur?
Nedir bunun sonu ya?
Gerçekten üzülüyorum çevremde örnekler gördükçe....

Haklısın ya... :umursamaz:
Küfreden dayak atan insanların çocukları olmasın mümkünse.
Annelik sadece doğurmak mıdır?
Saygı susmakla, terbiye dayakla mı olur?
Nedir bunun sonu ya?
Gerçekten üzülüyorum çevremde örnekler gördükçe....

Baska kültürler'de bu tarz davranıslar yok .. Degismemiz gerekirken biz hala ''kızını dövmeyen dizini döver '' sözüne baglı kalıyoruz .. Neymis bu kızlar yaa hep kızlar icin devir kötü zaten .. Ben zaten cocukları cok sevmeme ragmen bazen düsünüyorum cocgumun oldugunu yok,yok olmaz nill diyorum ..

Sayelerinde cocugu bas belası ve yük olarak görüyorum .. Cevremdeki herkeste bilir cocuk istemedigimi bıktım cünkü hatta ben kücükken , ailelerin neden cocuk yaptıgını bilmezdim .. Cünkü hep onların istediklerine haykırı davranırdık .. Yaptıgımız normal aslında ama onlar cocuk nedir bilmiyorlar ... Bende bizden sikayetciler ama neden hala cocuk doguruyorlar diyordum ..bilmiyorumkismile

canım Kütahya da da üniversite var teyzesinde kalamaz mı o zaman da mı izin vermezler içim acıdı yaa kızcağıza resmen nolur kol kanat gerin kıza anneniz felan konuşup ikna edemez mi gerekirse maddi yardım teklif etseler

X