Meslek değişimi ve sancılı süreç /Okul Öncesi Öğretmenliği

Evet doğru diyorsunuz.
Ama kuzenimin maaşından eminim,belgesini gördğm çünkü,oğlu için burs başvurusunda bulunmuştu evrak istemiştim,oradan biliyorum.
Vergi dilimine girmiştir yüksek ihtimalle. O yüzden de maaşı düşük gözüküyordur. Bir de uzmanlık ya da başöğretmenliği yoksa öyle düşük alıyordur. Ben uzman ya da baş öğretmen değilim 22-23 arası alıyorum. Kurs vs açmadığım içinde %20lik vergi dilimindeyim

Vergi dilimine girmiştir yüksek ihtimalle. O yüzden de maaşı düşük gözüküyordur. Bir de uzmanlık ya da başöğretmenliği yoksa öyle düşük alıyordur. Ben uzman ya da baş öğretmen değilim 22-23 arası alıyorum. Kurs vs açmadığım içinde %20lik vergi dilimindeyim
Keşke vergi dilimi diye bir şey olmasa yahu. Bu nedir kuşa dönmüş maaşlar.

Babam çalıştığı dönemde mart ayında vergi dilimine girmeye başlardı aralıkta derdi ki bu ay devlete bize para verdiği için dua ediyoruz :KK70:
Bizde yok vergi dilimi,nasıl bir durumsa artık,tabii benim özel sektör. İstenince uygulanmıyor,demek ki kimseye yapılmasa olacak yani. Herkesin eline maaşı neyse onu verin de kurtulsun insanlar değil mi ama😊

Sorularınız çok ilginç. Uzaktan eğitimle okudunuz sanırım...
Yani birde staja baslayacakmis.Hic mi etrafinda bolumu okuyan biri olmadi bunlar konusulmadi.Cidden bende merak ediyorum nasil mezun oldugunu.Merak edilen tek sey calisma saati cocuk dusunuyorum.25 tane 3 yas bebeleriyle beraber dakika sayarlar artik vakit dolsun diye.Ne diyelim.🤷‍♀️

Bağımsız anaokulu tek bina olarak naokıkudır herhangi bir ilk ya da ortaokula bağlı değildir.

Bağımsız anaokullarında, çalışan veliler için kulüp sınıflarıyla birlikte çalışma saatleri 16 30 a kadar uzar.

Oğlum bağımsız anaokuluna gidiyor

7.40 ( dilekçe verirseniz bırakma imkanı var )

17.45 akşam en geç alma saati

Sınıf öğretmenimiz 8 de okulda 12.30 da gidiyor

12.30 itibariyle klüp öğretmenleri devralms oluyor

Yani birde staja baslayacakmis.Hic mi etrafinda bolumu okuyan biri olmadi bunlar konusulmadi.Cidden bende merak ediyorum nasil mezun oldugunu.Merak edilen tek sey calisma saati cocuk dusunuyorum.25 tane 3 yas bebeleriyle beraber dakika sayarlar artik vakit dolsun diye.Ne diyelim.🤷‍♀️
Hayır konuşulmadı çünkü ben hali hazırda farklı bir meslekte yoğun çalışıyorum. Meslek değişimi son dönemlerde düşündüğüm bir şey. Bundan önce ilgilenmedim. Hobi olsun diye okudum. Bir şeyler katmak için. Bu yüzden bilmiyorum öğrenmeye çalışıyorum nesi garip anlamıyorum. İlla her şeyi yargılayacaksınız değişik gerçekten.

Hayır konuşulmadı çünkü ben hali hazırda farklı bir meslekte yoğun çalışıyorum. Meslek değişimi son dönemlerde düşündüğüm bir şey. Bundan önce ilgilenmedim. Hobi olsun diye okudum. Bir şeyler katmak için. Bu yüzden bilmiyorum öğrenmeye çalışıyorum nesi garip anlamıyorum. İlla her şeyi yargılayacaksınız değişik gerçekten.

Cevremde bu meslege heleki anasinifina bu kadar profesyonel iş gözüyle bakan olmadi ondan garipsedim.Yoksa sorabilirsiniz tabi.

Cevremde bu meslege heleki anasinifina bu kadar profesyonel iş gözüyle bakan olmadi ondan garipsedim.Yoksa sorabilirsiniz tabi.
En önce de belirttim. Bu mesleği hep çok istedim. Uzun çalışma saatlerine alışkınım dedim. Çocuk sahibi olmak istediğim için şuan çalışma saatlerini önemsiyorum da dedim. Netice de bir iş tabi ki bu da. Şartlarını da göz önünde bulundurmam gerekiyor ne kadar seversem seveyim.

Babamın görev yaptığı okulda 13.00 gibi başlayıp 17.30'da bitiyor mesaileri. Öğlenci grup tabii ki bu.
Ben de sizin gibi şu an formasyon eğitimimi alıyorum okul öncesi için. Umarım her şey istediğiniz gibi olur.

Merhaba, ben öğretmenim. Eşim de hep istemiş. Kendisi baba zoru ile baba mesleği olan mühendislik okumuş. Benim yönlendirmem ile çocuk gelişimi okuyor. Son sene bu yılı. İşten izin aldı bir gün okula gidiyor.

Ama tabii maaşından kesinti oluyor. Çok hevesli. Umarım hep böyle devam eder 🤩🤩

Babamın görev yaptığı okulda 13.00 gibi başlayıp 17.30'da bitiyor mesaileri. Öğlenci grup tabii ki bu.
Ben de sizin gibi şu an formasyon eğitimimi alıyorum okul öncesi için. Umarım her şey istediğiniz gibi olur.
Çok teşekkür ederim. Umarım sizin içinde süreç istediğiniz gibi olur. Sanırım genel olarak yarım gün çalışılıyor.

Merhaba, ben öğretmenim. Eşim de hep istemiş. Kendisi baba zoru ile baba mesleği olan mühendislik okumuş. Benim yönlendirmem ile çocuk gelişimi okuyor. Son sene bu yılı. İşten izin aldı bir gün okula gidiyor.

Ama tabii maaşından kesinti oluyor. Çok hevesli. Umarım hep böyle devam eder 🤩🤩
Eşinize de başarılar diliyorum. Umarım hayalindeki mesleği yapabilir. Sevgiler.

X