Mide balonu taktırdım. Adım adım mide balonu.

Bugün itibari ile 3 haftam doldu 97,7 kg ile basladim bugün tartida 92,3 kg ciktim suan icin cok mutluyum porsyonlama cok önemli gercekten fazla yiyince kramp oluyor midede rahatsizlik hissediyorum ondan tabagimi ayarliyorum bitince bitti daha da yemiyorum diyetisyene acikcasi cok uyamiyorum cünkü kahvaltiya haslanmis yumurta artik biktim 🤭 kimseye söylemedim balonumu ve kimse anlamiyor cünkü hersey den yiyorum sadece azar azar

Moralinizi bozmayin arkadaslar ilk hafta zaten cok ödem gidiyor ikinci hafta bende de sadece 500-600 gr gitti cok az yani sonra ücüncü hafta güzel kilo verdim yine ve daha baslardaysaniz kesinlikle ölcün kendinizi kilodan ziyade incelme insani cok motive ediyor

T Tulaycan Tülaycim malesef ben 9 hafta sonra cikartmak uotunda kaldim. Sivi kalmamisti. Hep halsizdim basim dönüyordu nabiz yüksekti. 500 ml su icemiyordum. Ama ben nadir vakalardanim. Normalde böyle olmaz. Benim mide balonu bitürlü kabul etmedi. Balon ciktiktan sonra ama hemen yemeklere saldirmadim. Hala 1200 kalori civarinda yiyorum. Bunun icin balon bana yaradi. Bide normalde cogu insan balona alisiyor. Ben nadir olanlardim malesef. Bence doktoruna görün ve sor. Belki kisa bir durumdur.

T Tulaycan Tülaycim malesef ben 9 hafta sonra cikartmak uotunda kaldim. Sivi kalmamisti. Hep halsizdim basim dönüyordu nabiz yüksekti. 500 ml su icemiyordum. Ama ben nadir vakalardanim. Normalde böyle olmaz. Benim mide balonu bitürlü kabul etmedi. Balon ciktiktan sonra ama hemen yemeklere saldirmadim. Hala 1200 kalori civarinda yiyorum. Bunun icin balon bana yaradi. Bide normalde cogu insan balona alisiyor. Ben nadir olanlardim malesef. Bence doktoruna görün ve sor. Belki kisa bir durumdur.
Evet canım, maalesef her bünyede farklı reaksiyon oluşuyor sanırım balonla. Dünden bu yana bi tık daha iyi sayılırım şükür. Halsizlik hala çok fazla, bunun için de supradyn multivitamine başladım, inşallah faydası olur. Balondaki amaç zaten porsiyon kontrolü ve sağlıklı beslenme olayı. Doktorum balonu çıkarttıktan sonra 17 kilo veren hastam var demişti bana. Umarım sende de
Bulantiya karsi dr bana zofer diye bir ilac vermisti benim hamilelikte cok bulantilarim vardi ama balon da hic olmadi ama ilk hafta kullandim haplari yinede
Benim de dünden beri azaldı bulantılarım. Ama artık azalsın dimi, 15. Günüm çünkü bugün. İlk 10 gün çok zorlayıcıydı. Ondan dolayı mı bilmiyorum ama çok az besleniyorum. Korkuyorum bulantıdan.

Bende bulanti son zamanlarda biraz azaliszi. Ama hicbirse icemiyordum, halsizlik diz boyuydu. Insallah gecer sende. Cogunda geciOr merak etme. Evet ilginc balon cikti, 1000-1300 kalori arasinda rahat besleniyorum fakat ödem tutuyor vucüd. Sabir ediyorum, kesinlikli durdu kilo deyip birakmiyorum. Dursada durmadada devam. Abur cubura saldirmayacagim. 13 kilo net verdim balonlada, hic yoktan iyi diye avunuyorum

Merhabalar arkadaşım. Geçmiş olsun dileklerin için çok teşekkür ediyorum. Ben 1.63 boyunda 78 kilo ile taktırdım. Yaklaşık 500 ml sıvı koydular. Edirne kesanda 15.000'e yaptırdım Havalilardan tercih etmedim çünkü sönuyorlar. Aşırı bir kilom yok evt ama horlamalarim vs çok artmıştı. 75 kg üzeri beni çok rahatsız ediyor malum yaş 33 belli bir yaştan sonra metobolizma yavaşlıyor. Bugün sanırım 5. Gün. 76 kg oldum. Ki 500 ml balon ve inanirmisin geceleri horlamiyormusum. Eşim çok memnun. İlk 3 gün lanet ettim. Çok zordu ama sabır edince geçiyor. Bugün ufaktan evi bile supurdum. Kramplarim çok nadir geliyor katlanilmayacak gibi değil. 2 çatal peynir yedim, 1 bardak çay doydum. Eğer o 3 güne katlanabilirseniz ki sağlığınız için lütfen katlanin yaptırmanızı öneririm. Çoğu yerde ücreti 19-20 bin araligi en pahalı en iyisi demek değildir. Ben çok araştırdım ve ne istediğimi bilerek gittim. Endoskopik içi sıvıyla dolan balon istiyorum dedim. Çok uzun yazdiysam kusura bakma ama elimden geldiğince bilgilendirmek istiyorum insanları. Kimse postunun devamını getirmemiş. Simdiler sağlıcakla kalın.
Bende taktiracagim haftaya arastirma yaparken rastladim size. Sifa olur insallah simdi nasilsiniz.bunu devletde de yapiyorlarmi acaba? Sizin ucretinizin icinde cikarmada varmi acaba?

Arkadaşlar merhaba bende 24 temmuzda balon taktırdım 81 kg ile hiç kilo veremedim pazartesi 2 hafta olacak 900 gr vermısım sade e bana metobalızma çok yavaştır falan diyorlar acaba gerçekten ondan mıdır bu sonuç alabilecek mıyım merak edıyorum

Arkadaşlar en az kaç kilo olmak gerekir?

Ben 104 kilo olmustum deprem sonrasi ne bulsam yiyodum.

Diyet yaptim. 98'e indim.

Şimdi fitness salonuna gidiyorum.

Sağlıklı beslenmeye çalışıyorum.

Sizce bini yaptirayim mi yoksa doğal yollarla mi devam edeyim?

Ağrı bulanti demişsiniz korktum.

Şey, güncel fiyatlar ne bir de?

Eger dogal verebilirseniz, dogsl verin. Herkeste farkli ilerliyor. Genelde ilk bir hafta cogunda kramp ve bulanti oluyor. Sanirim bmi 27 den sonra. Arkadaslarin cogunda bir haftadan sonra sorunlar azaldi. Bende azalmadi 🫣 buyüzden ben dogal devam ediyorum artik. Bide cogu arkadas yaklasik bir ay sonra dikkat etmeye basliyor. Cogu yesem yerim diyor. Yinede balon ama kisilliyor. Bence madem dogal basladiniz ve alistiniz, bence dogal deneyin, olmadi ilerde yine taktirirsiniz. Ben yurtdisinda yasiyorum, cogu arkadas ortalama 20 bin tlden bahsediyordu galiba

Arkadaşlar ben balonun 15. Gününe girdim daha öncede yazmıştım hiç kılo vermeedım diye iki saat önce hamile olduğumu öğrendim :KK43: bebeğe bi zararı olmuşmudur

Üstelik balondan dolayi yiyemedigin icin bebek beslenemez. Benim imzaladigim formda hamile olmamak gerekirdi diye yaziyordu olursan eger hemen haber vermen gerektigini

Arkadaşlar ben balonun 15. Gününe girdim daha öncede yazmıştım hiç kılo vermeedım diye iki saat önce hamile olduğumu öğrendim :KK43: bebeğe bi zararı olmuşmudur
Canım hamile olmamak şartı var balonda. Hemen doktorunla görüş, çıkartılması lazım.

İlk haftaları atlatanlarda uzun bi sessizlik oluştu bu postta 😊 benim bu hafta 1 ay olacak ve 6 kilo verdim, takıldım. Sizde kilo verme durumları nasıl, biraz iletişimde olalım kızlarrr 🫶🏻🌹

Arkadaşlar merhaba nasılsınız süreç nasıl devam ediyor hepinizi çok merak ediyorum benim bir buçuk ayda 8 kilo gitti moralim bozulmalı mı iyi mi hissetmeliyim bilmiyorum

X