Mide balonu taktırdım. Adım adım mide balonu.

Suan izindeyim, dikkat etmeye calisiyorum, tabiki tam uyamiyorum. Geti dönünce devam. Vucüd korumaya aliyor, cok sabir etmen lazim

Merhaba benim 4.5 ay oldu 5 olacak nerdeyse toplamda 13 kilo verdim. Son 2 aydır çok çok az verdim. Kilo vermem durdu ama havanın sıcak olması ve yoğun çalışma temposunda biraz fazla yedim galiba maalesef🙈🙈 son ayda sadece yarım kilo verebilmisim. Eskisi kadar az yemiyorum ama. Balondan önceki porsiyonumun yarısından bile az yiyorum hala. Balon cikmadan bir iki daha sabredip diyet yapsam 5 kilo daha versem yetecek bana aslinda🤣🤣

Merhaba canim, verirsin daha. Benim balon cikinca korkmustum ama sonra yinede 5 daha verdim, sende verirsin. Sen yesen normal yermisin, sorunsuz?

Evet canım, oldu. Kokulu geğirme için bikaç yudum kola iç. Çok faydası oluyor. İshal için de tavsiyem patates.
İkiside oldu yani sende de . Balon mu yapiyo anlamadim 1.5 ay ishal sürer mi ya. Hadi o neyse de bu geğirme durumu sonuna kadar devam mı edecek böyle. 🥺 eşim çıkarttiralim diyor bu böyle midene zarar mı veriyor acaba diyor. Daha 3 ay oldu cikarttirmak da istemiyorum. Anliyacagin evde sinirler gergin🥺

Günaydin esra, okadar sürmez. Midede bakteri olabilir, doktoruna danis. Ben balonlu günlerimde Antibiotik aldim. Doktorum yazmisti. Doktorsuz karar verme, ama bende kusmada uzun sürdü. Su kayibina ugradim. Hemen doktora danis, saglik önemli

İkiside oldu yani sende de . Balon mu yapiyo anlamadim 1.5 ay ishal sürer mi ya. Hadi o neyse de bu geğirme durumu sonuna kadar devam mı edecek böyle. 🥺 eşim çıkarttiralim diyor bu böyle midene zarar mı veriyor acaba diyor. Daha 3 ay oldu cikarttirmak da istemiyorum. Anliyacagin evde sinirler gergin🥺
Bende de oldu canım. Hatta midemde ve yemek borusunda sürekli bi yanma, reflü belirtileri de oldu. Şu bikaç gündür de acı su geliyor midemden. Ama dişimizi sıkacaz belli ve geçişli bi dönem bu.

Benimde çok uzun durdu. Ama şimdi tekrar başladım vermeye Tülay . Merak etme devam ediyor. Hatta canım sıkıldı bu kadarmiydi diye. Çok demoralize olmuştum. Ama devam ... 🥰
İnşallah ben de veririm yine. Bi de günlük aktivite yapıyo musun canım, yürüyüş falan. Ben bu konuda istikrarlı değilim hala 🤦🏻‍♀️

2. Gün şuan çektiğim Acı dan dolayı çoook pişmanım takıldığına.
Mrb genel olarak taktırdıgınıza pişman oldunuz mu yani kilosuyla agrısıyla vs bunun ıcın deger miydi dedınız mı bende dusunuyorum 163 boy 88 kılo oldum heryolu demedim veremıyorum ilaç kullanıyordm o bana 3 ayda 25 kılo aldırdı sımdıde ımkansız veremiyorum mide balonunu dusunuyorum ama kuzenım oldu onermiyorum değmez dedi kılo da cok vermedi 5/6 kılo verdi belki ama yemesı 2 ay sonra normale dondu

Mrb genel olarak taktırdıgınıza pişman oldunuz mu yani kilosuyla agrısıyla vs bunun ıcın deger miydi dedınız mı bende dusunuyorum 163 boy 88 kılo oldum heryolu demedim veremıyorum ilaç kullanıyordm o bana 3 ayda 25 kılo aldırdı sımdıde ımkansız veremiyorum mide balonunu dusunuyorum ama kuzenım oldu onermiyorum değmez dedi kılo da cok vermedi 5/6 kılo verdi belki ama yemesı 2 ay sonra normale dondu
Canım, her bünyede farklı reaksiyon gösteriyor. Ben 1 hafta kadar ağrı ve bulantısını çektim 15.20 gün halsizliği çok fazlaydı. 2 ayı geçti şimdi, 11 kilo verdim ve varlığını çok da hissetmiyorum. Ama eski yeme alışkanlığına dönersen veremezsin. Biraz dikkat, biraz da hareket olunca tık tık düşüyor kilolar.

Ben 13 kilo verdim balonu çıkmasına daha var. Benimde cok zor geçti ilk ay. Tam toparladım derken tekrar çok zorlandım ama sabrettim. Suan hiç pişman değilim. Kiloları verdiğime çok seviniyorum. 5 6 kilo daha verebilmemiz balon cikmadan🤲🤲 Balon var diye rahat rahat yememek gerekiyor. İlk iki ay balonla Bi yeme düzeni oluşuyor. Devamında onu bizim desteklememiz gerekiyor. İlk aylarda bir ogunun 1 çay bardağı kadardı ama şuan istesem tek porsiyon yemek yerim( cok zorlasam, zorlarsamda mide fesatlıgi geciririm) mide esnek bir yapıda, yedikçe büyüyor. Yemedikçe küçülüyor. Balonlada olsa diyetine uymak gerekiyor. Balon yeme isteğini

Merhaba arkadaşlar,
Ben Bursa’dayım 22 Temmuzda taktırdım mide balonu 500cc hava olanlardan. 92.5 kiloydum takıldığı gün. İlk 3 gün çok zordu bulantı kusma ne ararsanız. Serum taktırdım 2.gün 3.günden itibaren biraz daha iyi oldum sonra geçti tamamen. İlk 1 hafta 4.5 kilo vererek 88 e düştüm. Üçüncü hafta baktım çok az yememe rağmen veremiyorum, başladım her gün tempolu 1 saat yürüyüşlere. Bugun tam 1 ay oldu ve şu an 85 kiloyum. Yani her hafta 1 kilo veriyorum gibi. Yürüyüş yapmasam kesinlikle veremem metabolizmam yavaş. Ayrıca ben de başlarda kabızlık sorunu yaşadım ama sonra geçti katı yemeye başlayınca. Yine de çok dikkatli olmak lazım biraz fazla yesem geğirme, ishal vesaire oluyor. Kısacası ilk ayımda 7.5 kilo verdim ama sporla beraber. Kilo veremeseniz de pes etmeyin kararlı olun sonu güzel olacak inanıyorum
Merhaba bende Bursa'dayim taktirmayi dusunuyorum hangi hastanede taktirdiniz memnun musunuz şuanda tavsiye eder misiniz

Bu konuyla ilgili herkes yarım yamalak yazıp bırakmış. Herkes amacına ulaşıp devamını getirmemiş o yüzden saat saat sizinle paylaşacağım.
Mide balonu
16.03.23
11:55
Balonum takıldı. Yaklaşık 16 saat birşey yiyip içmedim operasyon öncesi. Enson oldukça susadigimı hatırlıyorum. Ben balonun endoskopik yolla takılmasını talep ettim. Doktorum aneateziyle uyutulmami önerdi fakat ben anastezi kabul etmedim çünkü nasıl birşey olduğunu görmek istiyordum. Biraz debelenedek de olsa işlem çok hızlı bir şekilde bitti. 500 ml sıvı doldurdular. Kiloma göre midem fazla büyükmüş. Eve gelince fazla haraket ettiğim için mide bulantım oldu. Sanırım 2-3 gün yan etki yasiycam.
18:56 midemde bir ağırlik hissi var. Sanırım kramptan çünkü ara ara hafifliyor. Çok fazla mide bulantım oldu. Kusmamak için uyuyorum. 1 yudum su yada meyve suyu içsem kusuyorum. En kötüsü ise boş mideyle oluşan kusma refleksi. Çünkü mide boş ve balon var.
Bir gün sonra. Kramplarim biraz hafifledi fakat bulantilarim devam ediyor. Midemde hiçbir şekilde sıvı dahil durmadigi için müthiş halsizlik yaşıyorum. Telefonu bile elime almak icimden gelmiyor.
17:29 gün içerisinde kramplarim ve bulantilarim arttı. Cidden lanet ettim Ama yarın daha iyi olacağımı umarak güne devam ediyorum.
Bir sonraki gün. Saat 10:22
kramplar biraz olsun geri çekildi. Ama hala devam ediyor. Şuan yarım bardak meyve suyu icebiliyorum kusmadan. Kusmamak için kendimi zorluyorum çünkü çok halsizim. Bugün meyveli yoğurt yemeyi deniycem. Bugün 2 kaşık meyveli yoğurt yedim (tatlı kaşığının ucuyla) 4 kaşık çorba ve yarım kutu meyve suyu içtim. Kramplarim devam ama azaldı. Vücudumda hiç su kalmadigi için 1kg serum takıldı. Gerekli vitaminlerle beraber. Yarın tekrar serum almaliymisim. 21:49 çok daha iyi hissediyorum. Kramplarim azaldı. Ve 4 kaşık çorba içtim
19.03.23 saat 10:12
Bugün kramp hissi yok. Çok nadir geliyor. Haraket ettiğimde yada birşey ictigimde. Mide bulantım da yok. Serum baya iyi geldi. Halsizliğim devam ediyor. Mutfağa yada banyoya gitmek baya efor harcatiyor. Sürekli yatmaktan belim ve kaslarım agriyor. Bugün mutfakla yatakodasi arası ufak yürüyüşler yapicam. Kahvaltı 4 tatlı kaşığı yoğurt yedim. Ve çok doluyum. Bugün biraz koyu olacak şekilde muzlu sut yapmayı planlıyorum püre olacak şekilde. Katı gıdaya geçişim çok zor olacak yoksa. Çünkü mideme 2 kaşık yoğurt bile çok geliyor. ( Tatlı kaşığının ucuyla)
Bu arada 3 kg verdim. Yarın gelişmelerden sizi haberdar ederim.
merhaba. son durum nedir acaba?

Merhabalar baloncuklu hanımlar 🥰
Son sürecinizi merak ediyorum, kilo veriminiz ne durumda? Buralar baya sessiz kaldı, yazalım son durumları hadi kızlar 🌹

Merhaba canim, evet sakinledi. Benim toplam 18 gitti. Memnunum. Sende durumlar nasil?
Maşallah, iyi vermişsin. Benim de 3 buçuk ay oldu, 14 kilo ancak verebildim. Son 1 aydır hep yerimde sayıyorum. Sabahları 1 saate yakın yürüyüş yapıyorum ama yine de değişim yok. Açıkçası canım sıkılıyor bu duruma.

X