Mide balonu taktırdım. Adım adım mide balonu.

Evet inan 9 hafta durdu ve cok kotktum cok yiyecegim diye, ama sorun olmadi. Balon isime yaramis. Suan 17 kg verdim. 4 ay bile olmadi.
Nasıl yani anliyamadim şaziye. 9 hafta boyunca mi durdu. Yoksa dokuzuncu haftada mi durdu? Ben bugün tam 2 ayı tamamladım, ilk 2 haftada ne verdiysem hala öyle duruyor. Sence normal mi ?

Bende taktiracagim haftaya arastirma yaparken rastladim size. Sifa olur insallah simdi nasilsiniz.bunu devletde de yapiyorlarmi acaba? Sizin ucretinizin icinde cikarmada varmi acaba?
Ben araştırma Hastanesi'nde Doç dr.a yaptırdım.balonu firmadan aldım. 350 TL operasyon parası verdim. Birde muayne parası . Araştır bence

9 hafta midemde balon durdu, erken cikartildi. Bende korktum cikinca cok yerim diye. Öyle olmadi, demek istedim ☺️

Kızlar kilo verme süreciniz ne durumda?
Tam 2 ay oldu ve 10 kg da sabit kaldım ben. Sizce normal mi bu durum, yoksa daha fazla mı olmalıydı?

Ben 9 haftada net 12 vermistim. Ama cidden birsey yememistim. Yani bence normal. Ne yiyorsun gün icinde?

Ben 9 haftada net 12 vermistim. Ama cidden birsey yememistim. Yani bence normal. Ne yiyorsun gün icinde?
Sabah klasik kahvaltı öğlen yemiyorum akşam da bir tabak yemek salata ve karpuz 🍉.
Eskiye nazaran az miktarda tabi, ekmek sadece kahvaltıda 1 dilim. Ama benim en büyük sorunum hareketsizlik. Son günlerde de midemde kaynama,yukarı kasılma çok fazla, açıkçası zorluyor.

Ben salata hic yiyemiyordum balonla. Gerci hicbirsey yiyemez olmustum. Oda ayri bir konu. Bazwn vucud kendini korumaya aliyor. Bende cok yavas veriyorum. Cok sabir isteyen birsey

Evet... merhaba arkadaşlar bugün mide balonu maceramızın 11. Günü. 78+ kilodan 74.5'e düştüm. Ağrılarla, kramplarla ve bulantilarla geçen 4. Günden sonra iyileşme dönemine geçtim. Şuan normal bir insan gibi yemek yiyor ve içiyorum. Doktorumun 3 ay kullanacaksın dediği ilaçları iyiyim yea deyip bıraktım ve hafif kramplarla karşılaştım. Demek ki neymiş doktorun ilaclarini kafamıza göre bırakmamak gerekiyormuş. Ekmek alışkanlığını geride bıraktım. Ekmek artık tuketmiyorum, kendime elimden geldiğince sağlıklı ve düşük kalori doyurucu gıdalar hazırlamaya çalışıyorum. Kalori takip uygulaması kullanıyorum. Bu hafta değil belki ama haftaya spora başlamayı düşünüyorum. Ben aşırı ama aşırı horlayan bir insandım. En çok da yanımda uyuyan insana üzülüyordum ki gerçekten ikimizin de uyku kalitesi çok dusuktu benim yüzümden ve bu verdiğim 4 kgcik bile horlamalarim kesilmesine sebep oldu. Şuan eşim ve ben kesintisiz uykunun keyfini çıkarıyoruz. Tekrar 60-65 kg olduğum zamanlara dönmek istiyorum. Ama balon bir mucize gibi bana bunu sunmayacak biliyorum o yüzden ben de ekstra çaba harcamaya çalışıyorum. Şimdilik bu kadar.

Mrb bol ekşili günleriniz olsun insallah
Bende balon takılalım 20. Günüm bugün ama benim halen halsizligim ve cikarmalarim devam ediyor bu kadar uzun surebilcegini dusunmemisdim

Mrb bol ekşili günleriniz olsun insallah
Bende balon takılalım 20. Günüm bugün ama benim halen halsizligim ve cikarmalarim devam ediyor bu kadar uzun surebilcegini dusunmemisdim
Merhaba, geçmiş olsun. Bende de aynı sürdü, halsizlik çok fazla ve ara ara kusmalarım sık sık bulantılarım oldu. Zamanla daha iyi hissedeceksin, zor dönemi atlattın arkadaşım.

Merhaba, geçmiş olsun. Bende de aynı sürdü, halsizlik çok fazla ve ara ara kusmalarım sık sık bulantılarım oldu. Zamanla daha iyi hissedeceksin, zor dönemi atlattın arkadaşım.
Tülaycım birşey sormak istiyorum. Bende bu aralar çok çok afedersin ağır kokan bı geğirme oluyor. Sende oluyormu hiç. Birde uzun zamandır ishal durumum var. Sende oldumu yada araştırmalarında okudukları da böyle bı sorunla karşilaştin mi 🙄

Tülaycım birşey sormak istiyorum. Bende bu aralar çok çok afedersin ağır kokan bı geğirme oluyor. Sende oluyormu hiç. Birde uzun zamandır ishal durumum var. Sende oldumu yada araştırmalarında okudukları da böyle bı sorunla karşilaştin mi 🙄
Evet canım, oldu. Kokulu geğirme için bikaç yudum kola iç. Çok faydası oluyor. İshal için de tavsiyem patates.

Kilo verme sürecinizi merak ediyorum kızlar. Ne kadar sürede kaç kilo verdiniz, tekrar güncelleyelim mi 🥰

X