Otuzumdan sonra öğretmen olmaya karar verdim. Türkçe mi? Okul öncesi mi?

Atanmak aşırı zor :) 4 yıldır özeldeyim üstelik branşım her sene atamada aslan payını kapar :) gkgy eğitim alan mülakat derken psikolojimi bozamam devlet olmazsa özel olsun :) okul öncesi de türkçe de atanması zor birde kazanıp bitirene kadar hayal dahi edemiyorum. Hangisini seçecekseniz de hayırlı olsun şimdiden:)
Peki siz yerimde olsanız napardiniz? Yani ne okurdunuz? Ya da bu yastan sonra geleceginize nasil yön verrdnz?

Peki siz yerimde olsanız napardiniz? Yani ne okurdunuz? Ya da bu yastan sonra geleceginize nasil yön verrdnz?
Okumanın yaşı yok diye düşünüyorum. Ki 30 asla geç bir yaş sayılmaz. İçinde çalıştığım kurum sebebiyle özel eğitim alanına yönelmenizi tavsiye edebilirim çünkü mezunu az açığı çok. Şuan için alım da az ama çalışmalar var siz mezun olana dek durum olumlu yönde ilerler. Tabii belkilerle acabalarla iş olmaz. Bir gecede neler değişiyor ülkemizde. Hiç olmadı özel ders verirsiniz hem ilminizin zekatını vermiş olursunuz hem de maddi kazanç sağlarsınız :)

Okumanın yaşı yok diye düşünüyorum. Ki 30 asla geç bir yaş sayılmaz. İçinde çalıştığım kurum sebebiyle özel eğitim alanına yönelmenizi tavsiye edebilirim çünkü mezunu az açığı çok. Şuan için alım da az ama çalışmalar var siz mezun olana dek durum olumlu yönde ilerler. Tabii belkilerle acabalarla iş olmaz. Bir gecede neler değişiyor ülkemizde. Hiç olmadı özel ders verirsiniz hem ilminizin zekatını vermiş olursunuz hem de maddi kazanç sağlarsınız :)
Ozel egitimide düşünüyorum. Ama bir dönem herkesin pdr ye yoneldigi gibi ozel egitime yonelme var o da beni kaygilandrdi zaten seneye sinava girersem puanim iyi gelirse ilk tercihlere ozel egitim ve sinif yazmak istiyorum. Bu yil hem bi iste calisip hem sinava tekrar hazirlancam. Gelirse okumayi dusunuyirum cunku okumasam da bu yildan sonra bir kac yil bi iste calismayi düşünmüyorum. Yoruldum artik. Kosgeb e basvurucam bi proje dusunursem yani su an için alternatiflerm bunlar. Okusamda okumasamda bi sekilde gececek o yillar diye dusunuyorum. Okumasam evde tv izlicem, halkeğitime ascilik kursuna gitcem. okursam okulla gider diploma sahibi olurum. Ama tabi atanamazsam o yastan sonra uzucu olur ama ozel sektorde is bulablrm belki.

Burayi sevmiyoruz havasi kirli evler cok insanlar cok... esim burasi gelmezse tayin isteyecek. Annemde gelecek zorlandigimda. Bir bebegim daha olunca ilk 1-2 yil falan gelecek. Oglum zaten 24 aylik seneye okula baslarsam 3 yasinda olcak yarim gun krese verrz
Anladım hakkinizda hayırlısı olsun. Hic bir şey icin geç değildir. Atanamasanız bile ozelleri denersiniz. Ya da o bile olmasa en azından çocuklarınız icin daha güçlü bir anne modeli oluşturursunuz. Okumak hic bir zaman kötü bir şey degildir. Başarılar dilerim

Ozel sektorde digrr işlerde hic deneyiminz oldu mu bilmiyorum ama asil orda somuruluyor insan. Ozelde cok calistim kan aglatiyorlar vasifsiz islerde. Ayrica su an kpss den 80 e yakn alabiliyorum yani su an öğretmen olsaydim atanmaya yetecek puanı alablrdim
Ama normal kpss ile lisans, egitim ve alan kpss si ayni kesinlikle degil, normal kpss den puan almak cok zor degil ama ogretmenlikte zor gercekten yani bu puanla atanirdim faln diye dusumeyin

Bana gore tip okumak beden egitiminden kolaydir. Yetenek meselesi cunku. Oturup ezber yapmak aletli cimlastigi yapma.ihtimalimden daha yuksek oldugu kesin :)
İşte yeterince iyi bilmeyen de oturup uzaktan ahkam kesiyor beden eğitimi öğretmeninin kaderi bu butun branşlar zor Bı beden eğitimi kolay keşke sizin gibi düşünenlerin sayısı artsa :)

Tamam Beden Eğitimi öğretmeni olmak kolay değil, ilgi ve yetenek de istiyor ona da tamam ama 'okuması tıptan zor' demek de bana garip geldi doğrusu...
Her şeyden önce tıp 6 yıl sürüyor tek başına anotomi dersi yeter de artar.
Not: Ne doktorum ne de doktor olan yakın akrabam var.

Tamam Beden Eğitimi öğretmeni olmak kolay değil, ilgi ve yetenek de istiyor ona da tamam ama 'okuması tıptan zor' demek de bana garip geldi doğrusu...
Her şeyden önce tıp 6 yıl sürüyor tek başına anotomi dersi yeter de artar.
Not: Ne doktorum ne de doktor olan yakın akrabam var.
Bana gore demisim zaten. yeteneksizim yetenekle aliyor cunku. Ikisini yaristirmiyoruz. Keske tıpta ogrencilerin netleriyle birlikte yetenegine gore alsa.

Bence bir hedef belirleyin ve ona yönelin . 1 yıl çalışacam sınava da hazirlancam olmazsa markette çalışsam kosgebe basvurcam falan bi sürü şey yazmışsınız. Ben de 28 yaşındayım dgs ye girdim puanım iyi gibi çok şükür okul öncesi öğretmenliğine devam edeceğim Allah izin verirse

Atanmaya çalışan bir Türkçe öğretmeni olarak söyleyeyim iktisat mezunuymussunuz, sıkı bir şekilde çalışıp alanınızda atanacak puanı almanız öğretmen olarak atanmaktan çok daha kolay

Herhangi bir ogretmenligi kazanip okumanizda cok buyuk problemler olmaz gibi geliyor ancak sonraki süreç yorucu. Koylerde başlamak yaş ve çocuklar itibariyle sizin icin zor olabilir.

Konu sahibi hiçbir şey yapamazsam özelde çalışırım diyorsun ama o iş öyle değil. Özeller yaş faktörünü dikkate alıyor olabildiğince genç ve dinamik istiyor. Tecrübe istiyor. Sizi üzmek değil amacım ama size asıl masal anlatırsam üzmüş olurum çünkü ben de öğretmenim. Çok okumak istiyorsanız 1.siniftayken kpss ye çalışmaya başlayın. Öabt ye bakıp da "çözerim kolay ya" demeyin. Ben Ales gibi üst düzey beceri ölçen sınavdan 90 alırken kpss öabt den 75 bile alamadım evet gerçekleri konuşmak zorundayım. Çok çalışmak gerek başlayın 1.siniftan. Yerinizde olsam ogretmenlikten vazgeçer başka bir şey okurdum.

Bak sen beni anlıyorsun :KK43: ne okuyorsun şu an? Bundan 4 yil once kpss ye cok iyi hazirlandim o yil tarih sorulari değişikti beni batirdi ama ciddi ciddi iyi hazırlanmıştm ve bekardım keske unv sınavına girseydim. Arkadaşım girdi o zmn ben gibi 26 yasindaydi bi bölüm kazandı gitti okumaya ve onu elestrdim bile. Şimdi kafami duvarlara vuruyorum keske bende o yil ygs- lys ye girseydim yeniden okusaydım simdi mezundum
Coğrafya okuyorum bende. Valla hayatta ne fırsatlar çıktı karşıma ama hep bi şekilde nasip olmadı sonuç bu :işsiz: Insan geleceği için kaygılanıyor bu yüzden seni çok iyi anlıyorum. Çok iyi düşün kendin için en doğru olanı yap.

Bana gore demisim zaten. yeteneksizim yetenekle aliyor cunku. Ikisini yaristirmiyoruz. Keske tıpta ogrencilerin netleriyle birlikte yetenegine gore alsa.
Ben de kendi fikrimi söyledim,üstelik kimseyi de alıntılamadan yaptım bunu, ama belli ki üstünüze alınıp rahatsız olmuşsunuz...

X