Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
haklısın,bu sekilde olunca da dedigin gibi goreve donuyor ve anlamıyorum ama genelde bu isten ilk sıkılanlar da kocalar oluyor,oysa bize ogretilen oyle degildi :) ilk hamileligmde 1 yıl kadar ugrastıktan sonra oldu ve resmen agız burun kıvıra kıvıra iliskiye niyetleniyorduk,sık sık olmasına ragmen uzun sure sonunda ancak hamile kalabildim onu da tam umidi kesip amaaan olmazsa olmaz keyfimize bakalım dedigim anda.Bu sefer hic dusunmedigimiz bir zamanda ve sadece ama sadece bir defa korunmayı ihmal ettigimiz bir gecede oldu kuzum cok sukur.Aklını taktıkca ve saplantı haline getirdikce daha zor oluyor sanırım,bunun bilimsel acıklaması nedir bilmem ama stres kesin hormonlar uzerinde etkili oluyor ve bir sekilde gebe kalmayı da geciktiriyor.

Biz korunmayı bıraktığımız ay bu ay olmaz bakalım keyfimize dedik, hatta esimle ya tutarsa ya tutars diye şarkılar bile söyledik :KK1: birde baktım ki hamileyim, inanamadık. Allah a şükür bir sorunumuzda yoktu hemen oldu, allahım isteyen herkese tez zamanda versin bebisi, saglikla , sag salim inşallah!

Canım hafif lekelnme genelde kahverengi ve herzaman değil birde bazen cok az kan seklinde ama genelde kahverengi crinone jel den doktor bugün banada verdi sabah kullanıcam inşallah kullanmayı becerebilirim birde iğne verdi ben iğnenin daha etkili oldugmu duymuştum iğnenin adı progynex doktor lekenmenin 3 ay boyunca olabilcegni söylüyor.senin lekenmende bu sekilde mı?inşallah doktorun dedig gibidir
CNm progesteron o da vajinaya sıkıyorsun
Kullanmak zor değil, doktor bir kısmı aksa bile sorun değil merak etme demişti
Bn gece yatarken yapıyorum daha iyi oluyor
Benim bu keli kullandığımdan beri kanamam bitti, ama kasıklarımda bacaklarında ağrılar oluyor bunun nedeni anlamadım
Okuldan gelir gelmez yatıp dinleniyorum aslında ama:44:
Hadi inşallah peki bu jel tam olarak ne ise yarıyor enfeksiyon icinmi yoksa progestan gibi bisey mı? Doktor yatmadan bahsetmedi bana aksine hareket edicen dedi hatta doktora kalsa takla bile atabilirim:)

Tamamen progesteron canım.
Bana istirahat dedi mesela,oğlumda dememişti doktor, bir de iliski yasak :KK53: :KK53:
Bu arada kızlar bu zorlu süreçte eşimin desteğinden hiç bahsetmedim. Sağ olsun en başından beri her şeyimle ilgilendi. Altıma günlerce sürgü tuttu. eN ÖZEL HER ŞEYİMLE İLGİlendi. Birbirimize daha çok aşık olduk bu süreçte. 12 yıl olacak 1.5 ay sonra. Allah eşlerimizle muhabbetimizi artırsın...

N güzel , Allah mutluluğunuzu daim etsin, bu mutluluğunuz karnındaki bebikle bir kez daha taclansin inşallah
yine ben yine sıkıntı yine dert bu sayfayı üye oldugumda neler ümit etmiştim en zor günlerimi burada paylastım sizlerle agladım sizlerle güldüm 2.gebeligim 3ay sonra oldugu için yine öyle olur cabuk hamile kalırm acılarımı paylastıgım gibi mutlulugumuda paylasır tecrübelerinizden yararlanırm diyordum olmadı bebegimi kaybedeli 9ay oluyor bukadar gec kalacagımı hamile kalmak için bu kadar cırpınacagımı söyleselr inanmazdm neye üzüldüysem basıma geldi ölü dogum yapan birini görmüştüm tvde nekadar zordur kim bilir okadar sancıyı cekip bebegini kucagına alamamk dedim, basıma geldi:KK14: aramızdan iki hamileligi arası 1sene kadar uzun sürenler var kimbilir nekadar zordr bukadar nasıl bekliyorlr iyiyki ben 3ayda hamile kalabildim dedim basıma geldi:KK14: şimdi 1sene hamile kalamıcam dahada ne kadar uzar bende bilmiyorm bal tarcın çörek otu yumurtlamaya iyii geliyor diye okudum kadınlrdn birine ters etki yapmıs kist olusturmus 'ay ne kadar kötü kadın hamile kalayım diye ugrasırken bide kistlemi ugrasacak dedim basıma geldi ':KK14: artık hiçbir seye üzülmk istemiyorm güzel gececegini umdugum kayseri işi tam tersi kötü oldu salı günü doktora gittim cok ümitliydim yumurtaların gelişti derde bende bu ay hamile kalırım kaybettigim bebegimin dogum tarihiyle aynı olur diye seviniyordm doktorun yanına girdim ne bileym insan daha güler yüz bekliyor ilk tanıdıgmda öyleydi yasadıgım sorunları anlattım ve içime en cok yakan kendime bile itiraf etmek istemedigim seyi söyledi iki bebeginide göz göre göre kabetmişsin şimdide hamile kalmak için ugrasıyorsn insaallah kalabilirsn keske gelseydinde serklaj yapsaktı dedi beynimden vurulmusa döndüm o ana kadar üzülmicem onlar melek oldu yiyecek ekmegi yoktu demekki diyip sineye cekmeye calısıyordum bunu bir doktordan duymak hiç iyi olmadı o an doktordn utanmasm bagıra bagıra aglayacaktım 9aydır içimdeki kabuk baglayn yarayı tekrar kanattı cünkü:KK14: sonra ultrasona aldı hiç beklemiyordm ve kocaman bir kist cıktı şok oldum kendi 5santm dedi ama kagıtta 7.7 yazıyo ilac verdi adet olunca kullan 3ay dinlen insaallah kücülr dedi bunun yüzündn hamile kalamamıs olabilirsn dedi doktorun yanından cıktım sanki dünya basıma yıkılmıs altında kalmıstım bogazımı sanki biri sıkıyor nefes alamıyordm yoruldm sıkıldm beklemktn gün saymaktn bıktım artık cıkarmak isteyip cıkaramasamda cocuk fikrini aklımdan cıkarıp oluruna bırakacam ben cabaladıkca oluyor ben cok sabırsz bir insandm ve rabbim kesinlikle sabrımı sınıyor ondan baskada kimsem yok ol derse zaten olacak olma dersede benim yapacagım hiçbir sey yok ondan gelen herşeye boynum kıldan ince hayırlısı olsun yazıları okuyabilidigim kadarıyla okudum zor günlerde gecirmişsinz chnb rabbim yardımcın olsun insaallah hersey yolunda gider gecmiş olsun banada dua edersenz sevinirm bundan sonra kpss sınavına hazırlanacm vakit buldukca girerim önemli gördügüm seylerede cvp yazarm ama artık bebekle ilgili şeyler düsünmk istemiyorm böyle giderse akıl saglıgımı yitirecem rabbim beterindn korusun ne diyim

Efulim kendini bu kadar üzme, insanlar bazen bosbogazlik yapıyor, sen bile bile bebeğini tehlikeye atacak birsey yaparmisin hiç?
Biraz da kaderci olmak lazım ,bunları yasaman gerekiyormuş demekki
Benim bir arkadasim da senelerce kistle hamile kalamadı
Tedavisini oldu,3. Ay sonra bebisi geldi,15 haftalık oldularbile :nazar:

efulim ben polikistik over hastasiyim ve adet olmaya basladigimdan beri irili ufakli her zaman kistim var.ilk hamileligimden once 5 cm olan kistim icin 1 yila yakin tedavi gordum ama o kadar inatciydi ki hic bir sey olmadan durdu yerinde.Tedaviyi biraktim ve ksite ragmen hamile kaldim,inanir misin dogum yaptim ve o kist yine kaybolmadi ve simdi ikinciye hamileyim ve ayni kist hala bende duruyor.Yani diyecegim o ki sen ilk basta bir tedavini ol,en kisa zamanda da kistinin dusecegini umuyorum ama olmazsa bile bil ki her zaman kistin var diye hamile kalamazsin gibi bir sey soylenemez,ben bunun en iyi ornegiyim.Allah senin de cumlemizin de yardimcisi olsun insallah,saglicakl a.

Arkadaşlar rahim açılmasını kendiniz hissettinizmi....Hissettiyseniz nasıll belirtileri var...BEnde 18+1 haftadayım..Sarı akıntım ve tam emin değilim ama sanki böyle sıvı geliyomuş gibi ama emin değilim ...Günlük ped kullanıyorum her gün değiştiriyorum sadece ön kısmında sarı akıntı şeklinde oluyo ..Normalmi acaba ..Korkuyorum bende 6 sene sonra oluşan bi gebelik aşılamaylaaa...Yardımcı olursanız sevinirim....

canim rahim acilmasini agrili sancili olmadigi zaman -ki rahim agzi yetmezligi olan cogu kadinda agrisiz sizisiz acilma olur- kendin hissedemezsin.bu forumdaki arkadaslarin en cok korktugu seylerden biri de akintidir cunku bahsettigin sari rank akinti cogunlukla enfeksiyon habercisi olabiliyor.korkman ve telas etmen icin degil biran once doktora gidip uygun ilacla tedavini olman icin soyleyuorum.gunluk ped kullanma,enfeksiyona davetiye cikariyorsun,kulodunu surekli degistir(ben sicaklada terledigim ve surekli nemli oldugu icin gunde en az 5-6 defa degistiriyorum).bol bol su ic,yogurt ye ama hepsinden once bu akintinin sebebini ogrenmek icin hemen doktora git.Saglicakla.

canım progesteron hormonu içeriyor o jel ve bebeğin tutunmasına yardımcı oluyor,daha sonra her wc ye gittiğinde kanama varsa kahverengi,yoksa beyaz kireç gibi dökülüyor,ben faydasını çok görmüştüm,o dr ye de bişi derdim ama neyse terbiyeli olmak lazım bana da bi dr "hasta psikolojisinden çık" demişti bir daha görürsem o herifi dicem bak çıktım hasta psikolojisinden bebek de çıktı ama........

canım o kist bende de doğumdan sonra olmuştu birkaç ay düzensiz adet görmüştüm sonra dr ilaç verdi ama bi işe yaramadı adet düzeni konusunda ancak kist eridi gitti,sanıyorum ki yaşadığım travmaya da bağlı olarak kist oluşuyor olabilir,sana gayret vermeye çalışıyordum ama valla biz de çalışıyoruz ama birşey olduğu yok canım,kafaya takmamak lazım ama elde mi?Allah'ım beterinden saklasın arada benim de çok bozuluyor moralim oğlum normal koşullrda doğabilseydi 4,5 aylık olacaktı doğum günümde doğacaktı,düşünmemeye çalışıyorum,hayat devam ediyor diyorum,kendimi üzüyorum şekerim tansiyonum hepsi ayrı oynuyor (yaşlı teyzeler gibiyim :) üzüldükçe kendimize yapıyoruz ama seni çok iyi anlıyorum dayanıcaz,sabredicez,birbirimize destek olucaz,başka elden ne gelir ki?

kistin eridi yani insaallah benimkide erir seni cok iyi anlıyorm az önce bir arkadas aradı dogum yapmıs cok zoruma gitti agladm baskalarınıda duyuyordum ama bukadar zor gelmemişti çünkü buda benm gibi düsük yapmıstı destekcimdi yani üzülmeyeyim unutayım diyorm ama olmuyo insaallah bir an önce ikimzde kalırz ne diyim

Efullim canım çok üzülmüşsün haklısın da. Ama bundan sonra hamileliiliğinde serklaj yaptırırsn. Bunu defalarca daha yaşayanlar var. Emin ol bunun nedenini bilmen iyi olmuş... O kistler de geçer inşallah..

hayırlısıyla kalayım zaten yaptıracam ama üzülüyorm çünkü hamile kalamıyorm duanızı eksik etmeyn lütfen insaallah gecer

Efulim canım doktor yaranı desmis düşünmemeye çalış dediklerini benimde kürtajdan sonra yumrtaligimda kist çıktı d.kontrol ilacı kullandım iki ayda gecti inşallah seninkide geçecek hamile kaldığında da serkajini yaptıracaksın guzel günler yakın İnan arkadasım

evet canım öyle bir deştiki cok ama cok üzüldm kisti gecenleri duyunca mutlu oluyorm insaaallah hersey yolıuna girer sen muradına erdin insaallah bende ererm

Efulim kendini bu kadar üzme, insanlar bazen bosbogazlik yapıyor, sen bile bile bebeğini tehlikeye atacak birsey yaparmisin hiç?
Biraz da kaderci olmak lazım ,bunları yasaman gerekiyormuş demekki
Benim bir arkadasim da senelerce kistle hamile kalamadı
Tedavisini oldu,3. Ay sonra bebisi geldi,15 haftalık oldularbile :nazar:[/QUOTE]

cok sagol canım destegin için elbette kendim istemedm böyle olmasını kadercide davrandm yiyecek ekmegi olsa yasardı dedim ama bunu bir doktordn duymak cok zor geldi kist yüzünden cocuk sahibi olamayanlrı duydugum için cok üzüldüm cünkü kist hiç hesapta yoktu sonradan olustu bide bununla ugrasmk istemedim acıkcası insaalah cok gecmedn benimkide erirde hamile kalırım gercektn cok istiyorm rabbim hepimizn yardımcısı olsun

efulim ben polikistik over hastasiyim ve adet olmaya basladigimdan beri irili ufakli her zaman kistim var.ilk hamileligimden once 5 cm olan kistim icin 1 yila yakin tedavi gordum ama o kadar inatciydi ki hic bir sey olmadan durdu yerinde.Tedaviyi biraktim ve ksite ragmen hamile kaldim,inanir misin dogum yaptim ve o kist yine kaybolmadi ve simdi ikinciye hamileyim ve ayni kist hala bende duruyor.Yani diyecegim o ki sen ilk basta bir tedavini ol,en kisa zamanda da kistinin dusecegini umuyorum ama olmazsa bile bil ki her zaman kistin var diye hamile kalamazsin gibi bir sey soylenemez,ben bunun en iyi ornegiyim.Allah senin de cumlemizin de yardimcisi olsun insallah,saglicakl a.

biraz korktum acıkcası benimkide 5cm ve doktor bana bu kist varken hamile kalma dedi sen nasıl kaldın bebege zararı olmadımı gecmemesi beni korkuttu kistin olmasına ragmen nasıl hamile kaldın

evet canım öyle bir deştiki cok ama cok üzüldm kisti gecenleri duyunca mutlu oluyorm insaaallah hersey yolıuna girer sen muradına erdin insaallah bende ererm

Canım geçecek tabi ama biraz sabır beklemenin ne kadar zor oldugunda biliyorum Bosver doktorun söylediklerini basına gelmeyen anlamıyor
Ben daha tam muradıma eremedim akıbetim belli değil yatıyorum doktor iğne vermişti bugün ilkini yaptırdım fakat 1-2 saat sonra iğne oldugum yer ağrımaya başladı üzerine oturamiyorum yürürken ağrıyor zor yürüyorum niye böle oldu anlamadım

Arkadaslar progynex 50mg iğneye başladım bugün ama igne oldugum yer ağrıyor üzerine oturamiyorum yürürken cok ağrıyor zorlanıyorum cok uzun zamandır igne olmuyordum bu normalmi bu agri bebeğe zarar verirmi?

biraz korktum acıkcası benimkide 5cm ve doktor bana bu kist varken hamile kalma dedi sen nasıl kaldın bebege zararı olmadımı gecmemesi beni korkuttu kistin olmasına ragmen nasıl hamile kaldın

bana da bu kist varken hamile kalamazsin demisti doktorum,ameliyatla kist yapan yumurtaligin alinmasi lazim da demisti,ki yanlis da degildi.kist ureten sol yumurtaligim benim hormon dengemi bozuyor ve saglikli yumurta uretebilen sag yumurtaligimin da duzgun calismasini engelliyordu.teoride dogru bir teshis ve tedavi olmasina ragmen benim o ara hic isime gelmemisti.zaten ondan once 2 tane agir ameliyat olmustum ve bebek fikrini en az 1 yil erteleme karari aldik esimle,isime yogunlastim,ogretmenim ve bir dolu ek ders aldim,yuksek lisansa basladim,lafin tam anlamiyla basimi kasiyacak vaktim kalmiyordu,bunlari sirf kafam dagilsin diye yapmistim ve basarili da oldum sanirim.bu yogunluga basladigimin 2.ayi hamile kaldim ve ayni doktora gittigimde ben hamileyim simdi ne yapmaliyim,kistin nasil bir zarari var diye sordugumda bana kistin buyumedigi surece bir zarari olmayacagini ve takip altinda tutuacagimizi soyledi.kistten kaynakli bir sorun yasamadim gebeligimde ki zaten cogu kadinda kistler gebelikte yok oluyor ama benimki cok inatci,doguma ragmen hala duruyor,simdi yine takip altinda tabii.Seni korkutmak icn degil,aksine rahatlaman icin anlattim bunlari ama tabii ki en ideali kisti hormon tedavisiyle kucultu yok edip ondan sonra rahat rahat hamile kalman.O doktorun deidklerini de cok takma kafana,bazilari cok densiz oluyor.Ilk gebeligimde 22 haftalikken muayenesine gittigim bir docent bana 1- 2 hafta icinde dogum yaacagimi butn belirtilerin bunu gosterdigini soylemsti ve bunu sanki fikra anlatir gibi anlatmisti,aglayarak geldim eve ve stresten sancilairm daha da artti.Ustelik bana serklajimi yapan doktoru kotuledi,ultrason takiplerimi yapan doktorla ilgili ileri geri konustu,yani benim butun ezberimi bozdu,yikti harebeye cevirdi ve hic de karsimda caresiz bir hamile var demedi.cok sukur doktorun dedikleri cikmadi ama hep icimi yedi durdu,zaten zor gecen hamileligimin daha da zor gecmesinde kendisinin cok buyuk katkilari vardir.bazen soyedikleri lafin karsilarindaki hastayi nasil etkileyecegni ve durumu daha da kotuelstirebilecegini hic dusunmuyorlar.

bana da bu kist varken hamile kalamazsin demisti doktorum,ameliyatla kist yapan yumurtaligin alinmasi lazim da demisti,ki yanlis da degildi.kist ureten sol yumurtaligim benim hormon dengemi bozuyor ve saglikli yumurta uretebilen sag yumurtaligimin da duzgun calismasini engelliyordu.teoride dogru bir teshis ve tedavi olmasina ragmen benim o ara hic isime gelmemisti.zaten ondan once 2 tane agir ameliyat olmustum ve bebek fikrini en az 1 yil erteleme karari aldik esimle,isime yogunlastim,ogretmenim ve bir dolu ek ders aldim,yuksek lisansa basladim,lafin tam anlamiyla basimi kasiyacak vaktim kalmiyordu,bunlari sirf kafam dagilsin diye yapmistim ve basarili da oldum sanirim.bu yogunluga basladigimin 2.ayi hamile kaldim ve ayni doktora gittigimde ben hamileyim simdi ne yapmaliyim,kistin nasil bir zarari var diye sordugumda bana kistin buyumedigi surece bir zarari olmayacagini ve takip altinda tutuacagimizi soyledi.kistten kaynakli bir sorun yasamadim gebeligimde ki zaten cogu kadinda kistler gebelikte yok oluyor ama benimki cok inatci,doguma ragmen hala duruyor,simdi yine takip altinda tabii.Seni korkutmak icn degil,aksine rahatlaman icin anlattim bunlari ama tabii ki en ideali kisti hormon tedavisiyle kucultu yok edip ondan sonra rahat rahat hamile kalman.O doktorun deidklerini de cok takma kafana,bazilari cok densiz oluyor.Ilk gebeligimde 22 haftalikken muayenesine gittigim bir docent bana 1- 2 hafta icinde dogum yaacagimi butn belirtilerin bunu gosterdigini soylemsti ve bunu sanki fikra anlatir gibi anlatmisti,aglayarak geldim eve ve stresten sancilairm daha da artti.Ustelik bana serklajimi yapan doktoru kotuledi,ultrason takiplerimi yapan doktorla ilgili ileri geri konustu,yani benim butun ezberimi bozdu,yikti harebeye cevirdi ve hic de karsimda caresiz bir hamile var demedi.cok sukur doktorun dedikleri cikmadi ama hep icimi yedi durdu,zaten zor gecen hamileligimin daha da zor gecmesinde kendisinin cok buyuk katkilari vardir.bazen soyedikleri lafin karsilarindaki hastayi nasil etkileyecegni ve durumu daha da kotuelstirebilecegini hic dusunmuyorlar.

beni korkutmak istemediginin farkındayım aslında canım cok sagol yardımların için ama küçülmemesi canımı sıktı herkez senin kadar şanslı olamıyor benim kardeşiminkide hamilelikte eridi ama herşeyden korkar oldum ya bunun yüzünden hamile kalamadıysam diyorm şimdide çünkü 1ay önce yoktu yada yok muydu yoksa doktor mu görmedi bilmiyorm aslında doktorumuda sınamk istiyorm kayserideki doktorun söyledigi şeylerdn hiç bahsetmedn gidip muayene olsam acaba kisti fark edecek mi yada ne dicek diger doktor kadar olumsz degilde belki daha olumlu konusack cünkü buna cok ihtiyacım var insaallah senin kadar sanslı olurum benimde kafamı dagıtmaya ihtiyacım var evin içindeyim ve ne kadar düşünmek istemesm de aklıma geleck cok sey yasıyorm artık biraz unutma zamanı kpssye hazırlanıyorm biraz o oyalarsa oyalr beni yoksa baska caremde yok

Canım geçecek tabi ama biraz sabır beklemenin ne kadar zor oldugunda biliyorum Bosver doktorun söylediklerini basına gelmeyen anlamıyor
Ben daha tam muradıma eremedim akıbetim belli değil yatıyorum doktor iğne vermişti bugün ilkini yaptırdım fakat 1-2 saat sonra iğne oldugum yer ağrımaya başladı üzerine oturamiyorum yürürken ağrıyor zor yürüyorum niye böle oldu anlamadım

seni cok iyi anlıyorm hepimz böyle olacaz bebeklerimizi kucagımıza alamamadn içimz rahat etmicek şimdi normal sekilde hamile kalıp 9ayı rahat gecirenleri görünce gıptayla bakıyorm bizler asla böyle olamıcaz heran kaybetme korkusuyla yasayacaz bu cok zor ama yapackta bişeyimz yok ben inanıyorm hersey yolunda gidecek insaallah 40ıda göreceksn rabbim yardımcın olsun bizlerede bir an önce aynı duyguyu yaşatsın insaallah amin

yine ben yine sıkıntı yine dert bu sayfayı üye oldugumda neler ümit etmiştim en zor günlerimi burada paylastım sizlerle agladım sizlerle güldüm 2.gebeligim 3ay sonra oldugu için yine öyle olur cabuk hamile kalırm acılarımı paylastıgım gibi mutlulugumuda paylasır tecrübelerinizden yararlanırm diyordum olmadı bebegimi kaybedeli 9ay oluyor bukadar gec kalacagımı hamile kalmak için bu kadar cırpınacagımı söyleselr inanmazdm neye üzüldüysem basıma geldi ölü dogum yapan birini görmüştüm tvde nekadar zordur kim bilir okadar sancıyı cekip bebegini kucagına alamamk dedim, basıma geldi:KK14: aramızdan iki hamileligi arası 1sene kadar uzun sürenler var kimbilir nekadar zordr bukadar nasıl bekliyorlr iyiyki ben 3ayda hamile kalabildim dedim basıma geldi:KK14: şimdi 1sene hamile kalamıcam dahada ne kadar uzar bende bilmiyorm bal tarcın çörek otu yumurtlamaya iyii geliyor diye okudum kadınlrdn birine ters etki yapmıs kist olusturmus 'ay ne kadar kötü kadın hamile kalayım diye ugrasırken bide kistlemi ugrasacak dedim basıma geldi ':KK14: artık hiçbir seye üzülmk istemiyorm güzel gececegini umdugum kayseri işi tam tersi kötü oldu salı günü doktora gittim cok ümitliydim yumurtaların gelişti derde bende bu ay hamile kalırım kaybettigim bebegimin dogum tarihiyle aynı olur diye seviniyordm doktorun yanına girdim ne bileym insan daha güler yüz bekliyor ilk tanıdıgmda öyleydi yasadıgım sorunları anlattım ve içime en cok yakan kendime bile itiraf etmek istemedigim seyi söyledi iki bebeginide göz göre göre kabetmişsin şimdide hamile kalmak için ugrasıyorsn insaallah kalabilirsn keske gelseydinde serklaj yapsaktı dedi beynimden vurulmusa döndüm o ana kadar üzülmicem onlar melek oldu yiyecek ekmegi yoktu demekki diyip sineye cekmeye calısıyordum bunu bir doktordan duymak hiç iyi olmadı o an doktordn utanmasm bagıra bagıra aglayacaktım 9aydır içimdeki kabuk baglayn yarayı tekrar kanattı cünkü:KK14: sonra ultrasona aldı hiç beklemiyordm ve kocaman bir kist cıktı şok oldum kendi 5santm dedi ama kagıtta 7.7 yazıyo ilac verdi adet olunca kullan 3ay dinlen insaallah kücülr dedi bunun yüzündn hamile kalamamıs olabilirsn dedi doktorun yanından cıktım sanki dünya basıma yıkılmıs altında kalmıstım bogazımı sanki biri sıkıyor nefes alamıyordm yoruldm sıkıldm beklemktn gün saymaktn bıktım artık cıkarmak isteyip cıkaramasamda cocuk fikrini aklımdan cıkarıp oluruna bırakacam ben cabaladıkca oluyor ben cok sabırsz bir insandm ve rabbim kesinlikle sabrımı sınıyor ondan baskada kimsem yok ol derse zaten olacak olma dersede benim yapacagım hiçbir sey yok ondan gelen herşeye boynum kıldan ince hayırlısı olsun yazıları okuyabilidigim kadarıyla okudum zor günlerde gecirmişsinz chnb rabbim yardımcın olsun insaallah hersey yolunda gider gecmiş olsun banada dua edersenz sevinirm bundan sonra kpss sınavına hazırlanacm vakit buldukca girerim önemli gördügüm seylerede cvp yazarm ama artık bebekle ilgili şeyler düsünmk istemiyorm böyle giderse akıl saglıgımı yitirecem rabbim beterindn korusun ne diyim

:KK43::KK43::KK43:canını sıkma benimde 6 cm vardı adetimle geçti sabır et kardeşim sabır aman diyim evlatlarının acısını tüm kalbimle paylaşıyorum biliyosun ama birbirimize destek o lucazki eçicek bakta gör bir zaman gelicem sevincten aglıcaz üzüntüden degil :KK14::KK14:oldumu şimdi kalk ayagı silkelen kendine gel:KK48::KK48:

Arkadaslar progynex 50mg iğneye başladım bugün ama igne oldugum yer ağrıyor üzerine oturamiyorum yürürken cok ağrıyor zorlanıyorum cok uzun zamandır igne olmuyordum bu normalmi bu agri bebeğe zarar verirmi?

Kanamaların ne durumda?
Crinone iyi gelmedi mı?
Ben crinone kullandığımdan beri bitti, ama şimdi de inanılmaz bas ağrılarım siskinligim başladı
Bu arada sen hangi sehirdesin?
Belirli bir doktorun var değil mı?

teşekkür ederim canım çok sağol bilgi verdiğin için..Geçen hafta cumartesi idrar tahlili yaptırdım normal çıktı ama sarı akıntım hala devam ediyo.Paazartesi gidicem doktoruma sorucam akıntıyı artık hayırlısı :)

Sofika sen ne öğretmenisin? Duyaydın, Hlddenisko, ben de öğretmenim. Bu drler bazen can sıkıcı olabiliyor benim de ZEYNEP kAMİLDE 29 haftada 4 cm açılınca bugün doğar çamaşırını bile giyme demişlerdi. Yaşama yüzdesini de çok düşük vermişlerdi. Dedikleri olmadı. Bazen dedikleri gibi olmuyor..

Efulim ben sana giderken de yazmıştım rahim ağzı yetmezliğ dışında bence pıhtılaşmana ve lupus antikoagülan testine baktır...

Eylülgülü iğne yapabiliyor bazen...

Hiddenisko canım geçmiş sanırım lekeler maşallah...
Ben şu sonda yüzünden rahat hareket edemiyorum. Kalçalarım ağrıyor. Wcye bir kez kalkıyorum o zaman da bayılacak gibi fenalaşıyorum yemek de hala yiyemiyorum. Günde 4 kere 1000 mg ampisina ve 500 mg 500 mg flagly 2 kere, 200 lük progestan 1 kere, cleksan 0.6 iğne, elevit kullnıyorum...

Kanamaların ne durumda?
Crinone iyi gelmedi mı?
Ben crinone kullandığımdan beri bitti, ama şimdi de inanılmaz bas ağrılarım siskinligim başladı
Bu arada sen hangi sehirdesin?
Belirli bir doktorun var değil mı?

Canım kanama durdu 2 gündür jeli kullanıyorum bugün kahverengi daha cok çamur gibi akıntım oldu duyaydın jelden sonra olabilcegni söylemişti o yüzden icim rahat igneyede dün başladım 5 gün boyunca devam etcem ama igne oldugum yer ağrıyor dunkune gere daha az ağrıyor aksam tekrar gitcem birde bulantilarim başladı bikac gündür benimde basım ağrıyor
Ben İstanbul anadolu yakasindayim daha belli bı doktorum yok 1-2 hafta icinde belirliyecem inşallah

Çarşamba sondam çıkacak. Kontrole gideceğim. Sezaryende mesane sezaryen dikişine yapışabiliyormuş bence normal doğum yapın kızlar...Benim bu aşamada normal doğum şansım var mıdır?? Dikişim alttan alınır mı bilmiyorum... İnşallah bu sorunu yaşayan arkadaşlar normal serklaj olur çok zormuş bu...

:KK43::KK43::KK43:canını sıkma benimde 6 cm vardı adetimle geçti sabır et kardeşim sabır aman diyim evlatlarının acısını tüm kalbimle paylaşıyorum biliyosun ama birbirimize destek o lucazki eçicek bakta gör bir zaman gelicem sevincten aglıcaz üzüntüden degil :KK14::KK14:oldumu şimdi kalk ayagı silkelen kendine gel:KK48::KK48:

kisti böyle yok olanları görünce umutlanıyorm yada kiste ragmen hamile kalanları sofika gibi ... insaallah benimkide gecer beklemedigim bişey oldugu için cok üzüldm bide doktordn daha güzel şeyler duymayı isterdm sonucta özeline gittim; olmasa ama olmus bundan sonra önümüze bakalım iki kez dogal yolla hamile kalmıssın yine kalırsn' dese mutlu olacaktım ama demedi işte hangimz isterdik göz göre göre kaybetmeyi inan toparlanmayı cok istiyorm burada herkezin derdi var sürekli dert anlatıp yakınan insan olmak istemiyorm ama olmuyo işte beni anlayan bir sizler varsınz sizlerlede paylasmazsam dört duvar arasında delirecem rabbim beterindn korusn insaallah bir gün sevinç göz yasları dökeriz

X