Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
kız da erkek de bulamadım :KK9:
bu hafta bir kesinleşsinde :KK76:
evet ben galiba hissetmek istediğim icin hissediyorum :KK1:

özlettin kendini, iyi geldi yazdıklarını okumak :KK16:

:44: :44: :44:
anlayamadım neden bir dahaki hamileliğinde demiş ki :44: :44:

ben de dün çok kötüydüm
migrenim tuttu
çok da sıcaktı , ağladım hüngür hüngür
bu sabah 6 ya kadar ne yapsak geçmedi en sonunda dayanamadım minoset içtim
sabah 9 da uyandığımda baş ağrım kesilmişti
notmalde minoset kesmez ama 4 aydır ağrı kesici kullanmayınca etkili olmuş
sevinçten zil takıp oynayacaktım :21:

canım seni çok iyi anlıyorum o migren belası bende de var ve hamileliklerimde tavan yapıyor,sağolsun bi başladı mı üç gün peşimi bırakmıyor :KK43:(((((( bana da doktor parol,tamol ve minoseti günde 3 kere içebilirsin dedi,içlerinde parasetamol var diye
Allahım size de yeniden nasib etsin anne olmayı inşallah...

Canım minoset hamilelikte kullanılmamalı zaten..Parol,tylol, gibi etken maddesi parasetamol olan ağrı kesicilere izin var hamileliklerde...

canım minoset plus la karıştırmış olabilirsin onu gebelere vermiyorlar

kızlar sofika arkadşımız yazmış gelişmlerİ ARADI BENİ AZ ÖNCE SAOLSUN PC BOZUK ZOR YAZIYORUM YAZILAR KARIŞIYOR ARA ARA GİRMEYE ÇALIŞICAM AYAKLARIM ÇOK ŞİŞİYOR BENİM DAVUL GİBİ OLUYOR CENK BEYE SORCAKTIM BUGÜN AMA BEBİŞLERİ GÖRÜNCE KENDİMİ DÜŞÜNEMEDİM NEYSE YAVRULARIM İYİ OLSUNDDA DUALARINIZI EKSİK ETMEYİN

canım erken doğum sonrası bileklerimden şişiyordu benim de doktoru arayıp sorduğumda bir gün önce gebeydin şimdi değilsin vücudun normal haline mobile olmaya çalışıyor falan demişti,ayaklarının altına yastık koy canım

çok merak ediyorum acaba insanın 2 çocuğu olmasına rağmen hiç çocuğu olmayan birininmi çocuunun olmasını ister yoksa yine kendisininmi olmasını ister benm hiç çocuğum olmadığı halde bi tanıdığım sendense kendimin çocuğumun olmasını daha çok isterim dedi:KK14: bende o an anladımki hiç kimse kimseye gerçekten üzülmüyormuş :KK14:ben iki düşk yaptığım halde ve onun 2 çocuğu olmasına rağmen yine kendisininkini olmaasını istermiş çok üzüldüm:KK14: o öyle diyince boşuna dememişller ateş düştüğü yeri yakar diye :KK14::KK14::KK14:

kusura bakmayın saçmaladım galiba ama sinirden ve üzüntüden ne yazacağımı karıştırdım offffff alllaahhıım yalvvvaarrrııyorrum bu bebeğimi bana bağışla şu hayırllı günün yüzüsuyuhürmetine allahımm isteyen herkese istediği kadar sağlıklı çocukar nasiip ett yarrraabbbiimm (AAMMİİNN)

çok merak ediyorum acaba insanın 2 çocuğu olmasına rağmen hiç çocuğu olmayan birininmi çocuunun olmasını ister yoksa yine kendisininmi olmasını ister benm hiç çocuğum olmadığı halde bi tanıdığım sendense kendimin çocuğumun olmasını daha çok isterim dedi:KK14: bende o an anladımki hiç kimse kimseye gerçekten üzülmüyormuş :KK14:ben iki düşk yaptığım halde ve onun 2 çocuğu olmasına rağmen yine kendisininkini olmaasını istermiş çok üzüldüm:KK14: o öyle diyince boşuna dememişller ateş düştüğü yeri yakar diye :KK14::KK14::KK14:

içini ferah tut canım inan eşlerimiz yeter bize gerileri boş:KK19::KK19:senin bbem ölmüş aman gene olur boşver anası kız babası oglan diyorlar bilmiyorlarki içimizdeki yangını:KK14::KK14:sabret kardeşim sabret bak mucizen seninle ben inanıyorumki seninlede kalıcak biraz sabır biraz umud işte okadar innnnan kimse için aglaaya üüzülmeye deymez :KK19::KK19:benim oglum öldü biliyormusun eltimkiyle 1 ay vardı arası dedimki elti şimdi seninki dogsa kaynanam sevinemezki üüzlür dedim aglar sonra kaldırdı suratıma aman aglarsa aglasın üzülürse üzülseün en yapayım onunla oturupta aglayamam ben ben keyfime bakarım dedi:KK53::KK53::KK53:oan başımdan kaynar sular döküldü oglum öldü inadına geldim 3 gün üst ste senin huzurun kaçsın diye oh canımada deysin huzurun kaçtıya oh olsun diyenemi yanayım birde eltim bunları söyleyen panik atak hastasıyım 8 senedir kaldırıd suratıma yenge sen hastasınya allah ondan sana çocuk vermiyo sen bu hastalıkla nasıl bakıcan bebegine dedi:KK53::KK53::KK53:allahım onıu nasıl biliyorsa öle yapsın işşallah burda olmazdı öteki tarafta işşallah görüşücem onunla rabbimin izniyle:KK47::KK47::KK47:sende canını sıkma boşver salla gitsin seni anca biz anlarız başkası degil :KK19::KK19::KK19:

Canım kusura bakma ama bence de saçmalamışsın :KK43:( Allah ın kontenjanı mı var çocuk konusunda ?? O iki çocuğu olanın yeniden çocuğu olsa senin çocuk sahibi olma hakkını elinden mi almış olucak ?? Eğer kısmetse ,nasibse Allah ona da verir sana da...Allah ın nimetleri sonsuzdur......
Allah tüm anne olmak isteyenlere ,maddi manevi sorumluğu alabilecek herkese bu duyguyu nasib eder inşallah.....

Son düzenleyen: Moderatör:
içini ferah tut canım inan eşlerimiz yeter bize gerileri boş:KK19::KK19:senin bbem ölmüş aman gene olur boşver anası kız babası oglan diyorlar bilmiyorlarki içimizdeki yangını:KK14::KK14:sabret kardeşim sabret bak mucizen seninle ben inanıyorumki seninlede kalıcak biraz sabır biraz umud işte okadar innnnan kimse için aglaaya üüzülmeye deymez :KK19::KK19:benim oglum öldü biliyormusun eltimkiyle 1 ay vardı arası dedimki elti şimdi seninki dogsa kaynanam sevinemezki üüzlür dedim aglar sonra kaldırdı suratıma aman aglarsa aglasın üzülürse üzülseün en yapayım onunla oturupta aglayamam ben ben keyfime bakarım dedi:KK53::KK53::KK53:oan başımdan kaynar sular döküldü oglum öldü inadına geldim 3 gün üst ste senin huzurun kaçsın diye oh canımada deysin huzurun kaçtıya oh olsun diyenemi yanayım birde eltim bunları söyleyen panik atak hastasıyım 8 senedir kaldırıd suratıma yenge sen hastasınya allah ondan sana çocuk vermiyo sen bu hastalıkla nasıl bakıcan bebegine dedi:KK53::KK53::KK53:allahım onıu nasıl biliyorsa öle yapsın işşallah burda olmazdı öteki tarafta işşallah görüşücem onunla rabbimin izniyle:KK47::KK47::KK47:sende canını sıkma boşver salla gitsin seni anca biz anlarız başkası degil :KK19::KK19::KK19:

Senin yengen de çok edepsizmiş...........:KK50: Söylencek laf mı bu şimdi....Hiç böyle saçma sapan sözlere kulak asma..Kilonu ver,herşey daha iyi olacak Allah ın izniyle.......

kusura bakmayın saçmaladım galiba ama sinirden ve üzüntüden ne yazacağımı karıştırdım offffff alllaahhıım yalvvvaarrrııyorrum bu bebeğimi bana bağışla şu hayırllı günün yüzüsuyuhürmetine allahımm isteyen herkese istediği kadar sağlıklı çocukar nasiip ett yarrraabbbiimm (AAMMİİNN)

Allah sağlıkla kucağına almayı nasib etsin..Güzel şeyler düşün..Kimseye kin besleme,kalbini temiz tut.......Ve Allahın büyüklüğüne inan.....

Son düzenleyen: Moderatör:
Sofikacığım annen gelmiş gözün aydın dinlenmişsin.

Duyaydın Benim şükür temiz çıkmış tahlillerim... Nasıl gidiyor bulantın yok sanırım yoksa süper...

Sinem hep aklımdasın canım. Dualarımdasınız....

Bade canım sigorta konusunu ne yaptın?

Feryal canım Sofika çok güzel demiş. Gerçekten aynı kişinin bile her hamileliği farklı geçiyor... İnşallah güzel olacak. Daha öncede demişimdir her zaman değil ama en azından teşhis aşamasında İstanbulda bir dr ye gitmeni öneririm canım... Testlerde de bu dr hangileri gerektiğini söyler. Bana fakülte ve Cemil bey yön vermişti o dönemde. sırf fakültenin öngördüğü de yetmeyebilir paşama Arda bey başka testler yaptırdı nitekim sorunlar bulundu.

Normalde düşüğün olmadığı ve ileri haftalarda canlı olduğu için bebekler çoğu testi normal açıdan bakan dr istemez. Benim 38 e taşıdığım oğlumda pıhtılaşmam bilinmiyordu ve iğnesiz doğurdum ama son 2 gebeliğimde iğne kullanıyorum. bence garanti olsun pıhtılaşma, bağışıklık, genetik test yaptır derim ben...

Sezen canım o kişi niye böyle bir şey dedi ki... Ben 2. olsun çok istiyorum bir oğlum ve 3 kaybım var kendimin de hiç olmayanların da çok istiyorum dua ederken ben anneliği tattım onlara da tattır diyorum ama benim var diye kendim için de istememezlik yapmıyorum...

Eylülgülü yazmadın sanırım bugün...

Hidenisko canım dinlen dinlen...

Prenslerim maşallah 3 prens annesi olacaksın inşallah...

Denizanası yazmamış galiba...

Paşam kilolar gidiyor maşallah...

Narmik inşallah 3. kez doğal yoldan olur bu kez...

Atladığım var mı?

Ben de proluton iğnemi oldum yarım doz dedi ama dr biraz kasılmam oldu ben de tam doz yaptırdım görümceme...

az okulunda...

Canım seslen oğlum canım vb.... nazla kucağına almasan da... sever canım ... benimki 4 e kadar yaz okulunda tabi büyük her şeyin farkında....

28 i geç rahatlarsın biraz... çok sıcak yanıyorum...........
28 diyorsunda canım, 32 den sonra rahatlamam gerekmiyor mu? ben hep 32 bilirim burda 28 diyorsunuz genelde riskli dönem icin, serklajla ilgili bir durum mu?

canım cok sevindim guzel haberler vaermissin
ikisine de maşallah ufak da olsalar cok azimliler cok sukur,sut aldıkca da guclenecek ve buyuyecekler
Allah´ın izniyle kuzularımı sag saglim evime getirdim uykusuz geceler basladı dedigin gunleri de grucez hepberaber insallah
bizleri habersiz bırakma,aslında seni telden de aramak istiyorum ama rahatsız da etmek istemiyorum,lutfen sık sık durumlarını haber et canım
hergun dualarımda beren ve arda,Allah yar ve yardımcıları olsun insallah

aslında bebek buyudukce sırt ustu yatmak sakıncalı diye biliyorum,basınc altında kalıyor diye ama yine de emin degilim,burda sonuna kadar sırt ustu yatanlar da oldu o yuzden kafam karısık.benim doktorum sırt ustunu yasakladı sag ve sol yatabiliyorum ki zaten sırt ustu yattıgım anda bebek cok agresif hareketler yapıyor resmen rahatsızım ben dercesine cırpınıyor

canım ben de cok erken hissettim iki gebeligimde de,bunun neyle alakası var bilmiyorum,belki de yapısaldır. ben daha ilk gebeligimde ultrasonda gordugumde hareketlerini ve aynı anda da hissettigim seyi,anladım ki bu bebek hareketleri,zaten tekme falan olursa degil de daha ciddi donuslerde falan hissediliyor.Bir de bazı bebekler daha hareketli oluyor,haliyle hissedilmesi daha kolay ve erken olabiliyor

korkma canım unutmaz bebegin seni,daha da cok kucuk kıyamam
yanına uzanıversen mumkun oldugu kadar sık,kokunu duysa bol bol o bile yeter
benim de kızım var 2 yasında,ben basta korkudan hic kucagıma alamıyordum ve kızım ben yokken anneanne ve babaannelere annem beni kucagına alamıyor diye aglıyormus,cok uzuldum ve o gunden beri kucagıma alıyorum,kaldırmadan dikkatli olarak,kucagıma oturtarak(arada kaldırmam da icab ediyor evde yalnız oldugumuzda,Allahtan ufak tefek )
cok dikkatli ol yine de

sirt üstü yatınca benim bebeğimde cok hareketleniyor, kıpırdıyor cok hareketli diye seviniyorum bende sofika, hay ALLAH acaba rahatsız mı oluyor...ilk gebeliğimde sıkıntı olmadığı icin bende hep sola yatardım kan akışı falan daha iyi olurmuş,beslenmesi de.. hani bu rahim ağzı incelmesinde nasıl yatılacak dr.lar ne dedi size diye sormuştum...ben dr.umun bilgisine henüz güvenemiyorum malesef sizlerden birşyler öğreneceğim diye uğraşılorum :KK43:

kucaklama konusuna gelince 9 kg benim oğlumda geceleri falan mecbur yatağından alıp mamasını içirip koynumda uyuttuktan sonra geri koyuyorm yerine, senin şirine 2 yaşında bide minyon olsada ağırdır benim oğluştan, bişey olmaz umarım, dayanamıyorm zaten günn icindede kaldırdığım oluyor..ALLAH koruyacak karnımdakini de artık...

Denizanası canım 28 den sonra yaşama şansı çok yükseliyor tabi 32 olsa süper olur...

ben de sola yatıyorum... ama çoğunlukla sırt üstü yorgan kalçamın altında yatıyorum...

BADE

Canim benim tup bebek oncesi genetik kan pihtilasmasi troid gizliseker yuklemesi ve aklima suan gelmeyen bircok test yapildi.ve u.u de dosyam var.dogumumda orda olmustu.
Benim bu sefer gidis amacim genel testleri yaptirmak ama durumumu anlattigimda gerekli olan testler varsa onlari yaptirmak.
Ve ismail beyinde fikrini almak.
Benim dondurulmus embriyo transferi yapilicak kismetse.zaten bastan gidecegim dr belli tabiki fikride.
Dr konusu biraz karisik.sofikanin soylediklerine katiliyorum.kendi dr muz kendimiz olucaz ilk basta.kendimizdeki en ufak bir degiskligi fark edicez.bahsettigin her iki dr da bizzat taniyorum.secim senin tabiki.benim suanki tercihim ismail beyden yana.
Benim fikrimi sorarsan tum tahlillerini yaptir ilk onceki ileride kafanda soru isareti kalmasin.

ne alaka neden öyle dedi ki...ne tuhaf insanlar var...takılma arkadaşım o istedi öyle olmayacakk hic bişey... d kötü kalbiyle elindekileride kaybetmesin...oln yavrucaklara olur... herkesin gönlünce olur herşey...

kızlar sofika arkadşımız yazmış gelişmlerİ ARADI BENİ AZ ÖNCE SAOLSUN PC BOZUK ZOR YAZIYORUM YAZILAR KARIŞIYOR ARA ARA GİRMEYE ÇALIŞICAM AYAKLARIM ÇOK ŞİŞİYOR BENİM DAVUL GİBİ OLUYOR CENK BEYE SORCAKTIM BUGÜN AMA BEBİŞLERİ GÖRÜNCE KENDİMİ DÜŞÜNEMEDİM NEYSE YAVRULARIM İYİ OLSUNDDA DUALARINIZI EKSİK ETMEYİN
gebeyken kullandığın ilaçları bıraktgn icin olabilir mi arkadaşım acaba, tepki vermiştir vücut belki alışana kadar?

kızlar sinemle konustum biraz once,bebekelrini gormeye gitmis bugun,sutu 2 damlaya cıkarmıslar dedi-kızında ilacın dozunu arttırmıslar ve apneler azalmıs,belki makineye baglanabilir demis doktor ama kotuye yormayın demis,masallah onlara :nazar: cok direncli cıktılar
dualarınızı eksik etmeyin
hep dualarımda, hem sinem icin hem iki sabi icin hem de bizim icin coook iyi olacak onların yaşama tutunması, bencillik mi desem empati mi ama onlar iyi oldukca erken doğum yapsam bile benim bebeklerimde sağlıklı olacaklarmış gibi hissediyorm.

slm kizlar bugun dr gittim vajinal ultrasyonla bakti rahim agzina canim acidi cok sukur kapali 38mm cikti insallah bisey olmaz lokositim yuksek diye sase 3grlik kullancam progestan ic dedi agzimdan aliyorum artik iltihap olunca her gittigimde farkli cikiyor haftasi herzaman birde size seyi sorcam boyuna gore olan haftami onemli yoksa bas olcusune gore olanmi....

gelişim geriliğinden bahsedilmişte üst üste okuyuncaa senin bebeğinde mi çıktı öyle bi prob. bilemedim meleğim...
benim oğlumda da asimetrik gelişim geriliği teşhisi koydular burdaki fakültede ama yanlış tanı olduğunu memlekette ki fak. hastanesine gidince dr.umun acıklamalarıyla anladım...
şöyle ki karın cevresi yani AC haftası geri diğerleri normal ya da normal haftasına yakınsa hic korkma... sayıf bebebk olacak.. oğlum 9 aylık ve boyu uzun ayına göra kilosu hala alt sınıra yakın...bende eşimde uzun boylu ve zayıfız...genetik yani...

soracağın bişey olursa bu konuda buldiklerimi paylaşırım...gecen yıl ki internet ödevim gelişim geriliğiydi... bu sene rahim ağzı :)

Duyaydın Benim şükür temiz çıkmış tahlillerim... Nasıl gidiyor bulantın yok sanırım yoksa süper...

Sinem hep aklımdasın canım. Dualarımdasınız....

Feryal canım Sofika çok güzel demiş. Gerçekten aynı kişinin bile her hamileliği farklı geçiyor... İnşallah güzel olacak. Daha öncede demişimdir her zaman değil ama en azından teşhis aşamasında İstanbulda bir dr ye gitmeni öneririm canım... Testlerde de bu dr hangileri gerektiğini söyler. Bana fakülte ve Cemil bey yön vermişti o dönemde. sırf fakültenin öngördüğü de yetmeyebilir paşama Arda bey başka testler yaptırdı nitekim sorunlar bulundu.

Normalde düşüğün olmadığı ve ileri haftalarda canlı olduğu için bebekler çoğu testi normal açıdan bakan dr istemez. Benim 38 e taşıdığım oğlumda pıhtılaşmam bilinmiyordu ve iğnesiz doğurdum ama son 2 gebeliğimde iğne kullanıyorum. bence garanti olsun pıhtılaşma, bağışıklık, genetik test yaptır derim ben...

Sezen canım o kişi niye böyle bir şey dedi ki... Ben 2. olsun çok istiyorum bir oğlum ve 3 kaybım var kendimin de hiç olmayanların da çok istiyorum dua ederken ben anneliği tattım onlara da tattır diyorum ama benim var diye kendim için de istememezlik yapmıyorum...

Eylülgülü yazmadın sanırım bugün...

Hidenisko canım dinlen dinlen...

Prenslerim maşallah 3 prens annesi olacaksın inşallah...

Denizanası yazmamış galiba...

Paşam kilolar gidiyor maşallah...

Narmik inşallah 3. kez doğal yoldan olur bu kez...

Atladığım var mı?

Ben de proluton iğnemi oldum yarım doz dedi ama dr biraz kasılmam oldu ben de tam doz yaptırdım görümceme...
3-4 gündür burda olmamam rağmen beni bile unutmamışsın...kimse ununtulmamıştır sanırım :))
anca vakit bulabildim canım ya, az da gergin sinirlerim... yorucu bi gündü

Denizanası canım 28 den sonra yaşama şansı çok yükseliyor tabi 32 olsa süper olur...

ben de sola yatıyorum... ama çoğunlukla sırt üstü yorgan kalçamın altında yatıyorum...
maşALLAH SİNEMinkiler 28 hafta altındaki doğumlarında umutları olacak...
anladım.. ilkkez duydum ama 28 haftayı, hep 7 aylık muhabbeti gecer ya

Son düzenleme:
Arkadaslar yaptirdigim testleri tekrar yaziyorum.eger eksik olanlar varsa yazarmisiniz u.u gittigimde sorayim.

Anti kardiyolipin IgG
Anti kardiyolopin IgM
FAKTOR II
FAKTOR V
MTHFR(C677T)
Protein S
Protein C
Antitrombin III
LupusAntikoagulan
Gizli seker yuklemesi
Troid tahlilleri(zehirli dahil.

Canim istanbul konusu aklimin bir kenarinda hep.
Zaten bu sefer direk nakil yapilmayacak bir ay oncesinden cagirdi dr.
Bu sefer bilincliyim herseyi sorucam ve tatmin olmazsam nakil islemini erteleyebilirim.

3-4 gündür burda olmamam rağmen beni bile unutmamışsın...kimse ununtulmamıştır sanırım :))
anca vakit bulabildim canım ya, az da gergin sinirlerim... yorucu bi gündü

maşALLAH SİNEMinkiler 28 hafta altındaki doğumlarında umutları olacak...
anladım.. ilkkez duydum ama 28 haftayı, hep 7 aylık muhabbeti gecer ya

ben de çok bakamadım bugün. Az önce yatmadan bakayım dedim eşim masaj yaparken:)) Hayırdır niye gerginsin?

Canım sigortayı yaptırdık.allianz..hem yatarak hemde ayakta tedavi..masraflı oldu epey ama başka çaremiz yoktu..sigortacıyı bir arkadaş vasıtasıyla bulduk.Baya bilgi verdi ama bazı şeyler ilginç geldi.Şimdi mesela doğum yaptığım doktor 2 ay sonra kontrole gel dedi.Gittiğimde doktoruma diycekmişimki;adet düzensizliği yaz.Zaten poliçeyi yaparken erken doğum yaptığımı falanda yazmadı.Eğer yazarsa rapor isterlermiş detaylı.Serklaj oldum ya daha önce, bir dahaki sefere,sigorta yaptırmadan önce benim böyle bir hastalığım var diye sigorta serklajı karşılamazmış.bu sebepten gittiğim doktorlar doğum kontrolü falan yazarlarsa iş tehlikeye girermiş.Çok çetrefilli bir iş bu sigorta olayı.Ama diyor arkadaş bir çok doktor bunu bilir zaten.garip karşılamazlar dedi.Siz yaptırırken serklaj olayı falan yazıldımı.Hatırlıyormusun arkadaşım.

Arkadaslar yaptirdigim testleri tekrar yaziyorum.eger eksik olanlar varsa yazarmisiniz u.u gittigimde sorayim.

Anti kardiyolipin IgG
Anti kardiyolopin IgM
FAKTOR II
FAKTOR V
MTHFR(C677T)
Protein S
Protein C
Antitrombin III
LupusAntikoagulan
Gizli seker yuklemesi
Troid tahlilleri(zehirli dahil.

Canim istanbul konusu aklimin bir kenarinda hep.
Zaten bu sefer direk nakil yapilmayacak bir ay oncesinden cagirdi dr.
Bu sefer bilincliyim herseyi sorucam ve tatmin olmazsam nakil islemini erteleyebilirim.

ne nakili Feryal? hamile değil misin sen tüp bebek desem?kusura bakma 3-4 gündür buradaym, konuyu bilmeyince merak ettim

amin!

28 diyorsunda canım, 32 den sonra rahatlamam gerekmiyor mu? ben hep 32 bilirim burda 28 diyorsunuz genelde riskli dönem icin, serklajla ilgili bir durum mu?

sirt üstü yatınca benim bebeğimde cok hareketleniyor, kıpırdıyor cok hareketli diye seviniyorum bende sofika, hay ALLAH acaba rahatsız mı oluyor...ilk gebeliğimde sıkıntı olmadığı icin bende hep sola yatardım kan akışı falan daha iyi olurmuş,beslenmesi de.. hani bu rahim ağzı incelmesinde nasıl yatılacak dr.lar ne dedi size diye sormuştum...ben dr.umun bilgisine henüz güvenemiyorum malesef sizlerden birşyler öğreneceğim diye uğraşılorum :KK43:

kucaklama konusuna gelince 9 kg benim oğlumda geceleri falan mecbur yatağından alıp mamasını içirip koynumda uyuttuktan sonra geri koyuyorm yerine, senin şirine 2 yaşında bide minyon olsada ağırdır benim oğluştan, bişey olmaz umarım, dayanamıyorm zaten günn icindede kaldırdığım oluyor..ALLAH koruyacak karnımdakini de artık...

yok canım ya,benim fıstık 11 kilo,senin oglanla pek de buyuk fark yok anlayacagın :) Allah´a emanetiz evet,Allah´ım hepsini de korusun insallah

pıhtılaşma için protrombin önemliymiş Arda bey dedi. paşam çok test yaptırdı o da yazar regrete de benden başka yaptırdı ben ayrıca ANA ve Anti DNA testi yaptırdım...

X