Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
iyi saatte olsunlarım geldi bugün üzerime.

tüm gün canım sıkıldı yattım ölece..gribimi de atlatamadım.
dün geceden beri herseye aglıyorum bir nedeni de yok:KK43:

bugünde eşim dısarı cıkalım dedi yok dedim agladım.
evde oturduk canım sıkıldı dedim ağladım.
adam ne yapacagını şaşırmış durumda...

benim neyim var ya..daha reglime de 1 haftadan fazla var ama:111:

chnb

sıra sibelle bize geldi hayırlısıyla...
bu günlere geldik ya hala inanamıyorum ben..
Allahım hepinize nasip etsin inşallahhh

Çok seviniyorum canım iyi haberlere. Haber ver doğuma giderken...:KK16:
sonra da bebekler topiğine de yaz:))

Hayır olsun canım. Olur arada.
ben de bu saatte oğlanın kahvaltı sırası bizde bütün sınıfa fırında malzeme pişiriyorum:))

ben enyy yi çok merak ediyorum teli de yok:KK43:(

chnb

sıra sibelle bize geldi hayırlısıyla...
bu günlere geldik ya hala inanamıyorum ben..
Allahım hepinize nasip etsin inşallahhh
aminnnnnnn can ı gönülden amin diyorum.
Hayır olsun canım. Olur arada.
ben de bu saatte oğlanın kahvaltı sırası bizde bütün sınıfa fırında malzeme pişiriyorum:))

ben enyy yi çok merak ediyorum teli de yok:KK43:(

fırında malzeme ha isimde güzelmiş:) ohh kokusu buralara kadar geldi:KK23:

enny i hiç deme benmde aklım onda.aslında bizim durumumuzda insanların birbirinde teli olması güzel bir sey.

bende bugün sutanesine msj attım gurbetçi h-daha hastane de diyince arayamadım.
müsait olursan sesini duymak isterim dedim hala kötü demek ki..

ona da çok üzüldüm...

aminnnnnnn can ı gönülden amin diyorum.

fırında malzeme ha isimde güzelmiş:) ohh kokusu buralara kadar geldi:KK23:

enny i hiç deme benmde aklım onda.aslında bizim durumumuzda insanların birbirinde teli olması güzel bir sey.

bende bugün sutanesine msj attım gurbetçi h-daha hastane de diyince arayamadım.
müsait olursan sesini duymak isterim dedim hala kötü demek ki..

ona da çok üzüldüm...

hamilelerimizin canı çeker diye ne yazacağımı şaşırdım:))

inşallah iyilerdir.

sen neler yapıyorsun diyete başladın mı?
Takıl arkama ben diyet yapıyor sayılırım 7 kilo verdim 5 haftada:)

Valla canim bende senden asagi kalmam yasadigimiz olaylardan dolayi psikolojimiz bozuk

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum.
Geçen haftalarda umudum1981 demişti kasıklarımda ağrı var diye sonra yumurtlamadandır demiştiniz. Ben de şimdi 3 gün kadar ağrı oldu ve geçti peki bebek için ilişki nezaman olsa bebek ihtimali daha yüksek olur acaba; ağrı sırasında mı yoksa ağrıdan hemen sonra mı ki? Ağrı sırasında acaba yumurta mı çatlıyor ki?

Evet canim benim yumurtlama zamanim gecince agri gecti iki gun falan oldu sanirim o an herhalde yumurta catliyor diye dusunuyorum bende spermler 48 saat yasayabiliyormus yani o agri zamanlarinda iliski yasanabilir:)

kızlar doktorla telefonda konuştum zaten dün adet oldum. niye böyle oldu kimyasal gebelik mi dedim. tam olarak değil bir gel muayene edeyim adetin 4.günü dedi. canım çok sıkkın o gün eşim gebelik haberinden beridir ilk defa evdeydi ne hayaller kurduk. çok ağladım destek olmaya çalışıyor çok üzüldü kendi hayallerinden çok bana. kendini bırakıp bana üzülüyor. bende onun bana üzülmesine üzülüyorum...

kimyasal gebelikte 2 katına çıkmıyor sanırım değer ama benim çıkmıştı. ondan seval hanım kimyasal gebelik demedi heralde birde ben acaba bebek vardıda kan sulandırıcı yüzünden tutunamadı mı diye düşündüm onuda sorcam çarşamba gitçem...

Allahım sizin bebeklerinize ömür versin banada dua edin kızlar olur mu?

çok moralim bozuk teyzemin iki kızı önümüzdeki ay doğum yapçak gelinimiz hamile bende böyle hevesim kursağımda kala kala yaşıyorum.
eşime bir bebek vereyim çok istiyorum... :KK43:

Canim uzme kendini herseyin hayirlisi cok yipratici bir surec cok iyi anliyorum seni ben hamile kaldigimda doktor bana 4 defa beta hcg testi yaptirmisti ben adetime bir hafta kala ogrenmistim hamileligimi iki gunde bir test yaptirdim doktora sordum neden surekli yaptiriyorsunuz dedim bazen ilk teste iki katina cikar ve durur geri dusmeye baslar demisti oda kimyasal gebelik oluyor demisti ama tabi en iyisini doktorun bilir belki birdahaki ay guzel haberi verirsin:))

saftunc cum gözün aydin canim temiz cikmis sonucun insallah bebeginide kucagina alirsin hayirlisiyla

burcim guzel arkadasim 2. gebeligimde regl donemime 6 gun varrken tesadufen ogrendim bel agrisiyla gitmistimdr a 2 gün arayla 3 kez beta baktirdik ve herdefasinda 2 katindan fazlaydi hatta ilkine hem sabah hem ogleden sonra baktirdik o bile aartmisti sonra 3. testte 2 katina yakinn artti ama dr sorun olmayacagini soyledi ama 3. testten 4-5 gun sonra lekelenmem basladi 1 hafta damla damla kanamam oldu toplasan 10 damla kan akmamistir hep yattim bu donemde ama sonra tekrar betaya baktigimizda deger bir hayli dusmustu ve bebegim gitmisti 5 haftalikti.. rabbim hakkinda hayirlisini versin arkadasim yalniz benim dr um dusuk diyemeyiz cunku olusmus bir kese yoktu henuz dedi ki kese zaten deger 1500 lerdeyken vajinal ultrasonda gozukuyor...

sutanesi arkadasimiza cok uzuldum rabbim acil sifalar versin insallah

enny bende cok merak ediyorum insallah bir sorun yoktur rabbim yardimcisi olsun

Son düzenleme:
Kizlar gunaydin...
Dun cok berbat bi gun gecirdim aglama krizine girdim.resmen kendimi durduramiyordum neyse tabi 5 dk da bir kasilmalarim olmaya basladi hemen 112 ile hacettepeye gittim ordada yer yok geri lokman hekime geldim kasilmalarim gecti sukur ...
Simdi kafamda ben acil bi dogum olsa ne yapacagim kuvezi iyi bi ora var dr bu gun arayip konusacagim insallah hacettepeye yatarim yoksa acil bi seyde rezil olurum yollarda en iyisi doguma kadar hacettepeye yatiyim...

Kizlar gunaydin...
Dun cok berbat bi gun gecirdim aglama krizine girdim.resmen kendimi durduramiyordum neyse tabi 5 dk da bir kasilmalarim olmaya basladi hemen 112 ile hacettepeye gittim ordada yer yok geri lokman hekime geldim kasilmalarim gecti sukur ...
Simdi kafamda ben acil bi dogum olsa ne yapacagim kuvezi iyi bi ora var dr bu gun arayip konusacagim insallah hacettepeye yatarim yoksa acil bi seyde rezil olurum yollarda en iyisi doguma kadar hacettepeye yatiyim...

gurbetçi çok geçmiş olsun canım. inşallah küveze ihtiyacınız olmaz ama eğer olursa ankara üniversitesi perinatoloji bölümü oldukça iyi ve orada ki küvezlerde iyiymiş.(Senin doktorun hacettepede biliyorum ama) Benim bir akrabam gazide doğum yaptı 27 haftalık orada küvez yokmuş 2 gün tobb'da kaldı ki orası oldukça pahalı, sonra bir kaç ay ankara üniversiesinde kaldı şimdi kız sanırım 5 yaşında.

Kizlar gunaydin...

Ah canım ya çok sıkıldınız son birkaç gündür. Her neyse. Geçmiş çok şükür. Şimdi hiç öyle olumsuz filan düşünme Allah'ın izniyle o zamanını bekleyecek annesi. Dr zaten seni yarı yoksa bırakmaz gerek görürse yatırır hacettepeye.
Allah yar ve yardımcın olsun.

Çok seviniyorum canım iyi haberlere. Haber ver doğuma giderken...:KK16:
sonra da bebekler topiğine de yaz

inşallah herşey yolunda giderde haber veririm..cepten kk ya giremiyorum ben tel kapasitesi kaldırmıyo :KK9:
ama face rahim ağzı yetmezliğine yazarım Allahın izniyle...

Allahım kucağıma almayı nasip etsin inşallah bebekler topiğnden devam ederim..

Kizlar gunaydin...

geçmiş olsun gurbetçii..

arada oluyor öyle bide kayınvaildenin vefatı vs üstüste gelmişti bişiler..dikkat et kendine..
senin haftalarında bende çok korkuyodum küvezden dolayı..allaha şükür geçtik o günleri..
doktorun bu konuda yardımcı olacaktır..gerek görürse yatarsın hastaneye...

Abmaya metal cok saolun
Abmaya ankara univerditesinde de bi tanidik doktor var adi cematabekoglu anabilim dali baskani valla kafam allak bullak aslinda 30 u gectim artik ozgur derene gitmek istemiyorum..ben bi su ankara universitesini arastiriyim

Kizlar gunaydin...

geçmiş olsun canım,inşallah vaktinde doğum yaparsın.moral çok önemli unutma.benim dr. sadece stres bile kasılmayı başlatabilir demişti o yüzden rahat olmaya çalış.bebeğinden ve kendinden başka bişi düşünme,allah yardımcın olsun.

Geçmiş olsun canım..Allah yardımcın olsun..Son zamanların çok sitresli geçti..Allahtan hamileliğinin başlarına denk gelmedi..Bundan sonra içini ferah tutmaya çalış arkadaşım..Bebeğin ne kadar durursa o kadar kar..Allah yardımcın olsun..

X