Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
özel hastaneye değil muayenehanesine giderseniz sigorta size bu 180 civarı olan limiti uygular eğer Dr 300 TL ise sigorta size 180 TL nin %80 ninı öder siz aradaki yüzde 20 artı 180 TL nın üstündeki rakamı cebinizden ödersiniz tabi bunlar genel olarak böyle Sigorta'nın özelliğine göre değişebilir ayrıca özel sağlık sigortaları için verdiğim genel rakamlar...

Regrete canım ufak bir yanlışlık var sanırım..Allianz da özel muayeneye gidersen %60 ını karşılıyor...Yani 300 tl muayene ücreti diyelim..Bunun 180 tl si sigortaya ait..geri kalan kısmı bize..

Birde arkadaşım..Bir şey sorayım..Aynı zamanda metalede sorum..
Şimdi biliyorsun ben Allianz yatarak+ayaktan yaptırdım..ve sigortanın ilk yılındayız..Ve hamile kaldım..Muhtemelen serklajımda bu ilk yıla denk gelecek..Bize 2.yılda çok sürprim uygularlarmı?Birde ben serklaj olacağımı kesin olarak biliyordum..Ama sigortanın bundan haberi yok.Doktorun sigorta kağıdına ne yazması lazım..Olayların aniden geliştiği gibi yazması gerekmezmi..Yoksa ikinci hamileliğimde serklaj kapsam dışı kalır değilmi?
Metalcim sen iki kere doğum yaptın..Senin ilkinde serklajın yoktu diye hatırlıyorum gerçi..Ne yazdı arda bey sigorta kağıdına?

Canım Allianz'ın tek tip sigortası yok yatarak doğumlu olarak ordan kaynaklanan farklar olabilir anlaşmalı kurum harici %60 öder yazıyor poliçede ama özel muayenede zaten üst limit olduğu için %60 bile geçebilir (Allianzın sitesinde anlaşmalı özel muayyane ve hastaneler var anlaşmalı özele gidildiğinde az ödeniyor)poliçeyi ilk yıl kullandığında poliçeye ödediğin tutara bakıyorlar sonra kullanımına onun üzerinden sürprim uyguluyorlar onu limiti var ve poliçede yazıyor kullanmadığında da hasarsıZlık indirimi yapıyorlar ama o iş biraz sıkıntılı benim 3 .yılını Ocak da yenilediğin Allianz yatarak doğumlu sigortam var ilk yaptırdığım yıl 950 TL gibi yaptırdım 3 yıldır hiç kullanmadım her sene artan bir hasarsıZlık indirimim olmasına rağmen bu yıl 1650 gibi birşeye yeniledim çünkü Allianz önce o yıl sigortaya gelen tüm zamları yapıyor sonra kazandığım indirimleri uyguluyor zam indirim den fazla olduğu için ben hersene daha fazla ödüyorum :KK43:( ama yinede şanslıyım çünkü bu sigorta yaklaşık 2 sene önce acayip zamlandı şuan yeni başlayan bir kişi istanbul için söylüyorum 30 yaş civarıysa 2500 TL gibi birşey ödüyor bu Amerikan hastanesi hariç fiyat eğer illa Amerikan dahil olsun dersen 1000 TL gibi daha zamlanıyor ben Amerikan hastanesini dahil etmedim..Neyse toparlayacak olursak sigortayı ilk yaptırdığın yıl hamile kaldın diyelim yenileme gelmeden Serklaj yaptırdım 2.yıl bu kullanımından kaynaklı mutlaka zam gelir ama dediğim gibi sigortaya ödediğin para ya bakıp sonra kullanımına bakıyorlar belli bir tutara kadar zam yok onu aşarsan zamlanıyor poliçede o tutarlar yazıyor ...sigorta yaptığın her kullanımı hasar olarak görüyor ..bu anlamda yapıkredi sigorta daha iyi yatarak kullanım üzerinden sürprim uygulamıyor ama o da yakında değişir çünkü Allianz yapıkredi sigortayı geçen hafta satın aldı :KK66:)) belli bir süre sonra ikiside birbirine benzer çünkü aynı şirket oldular ama tam bu işlerin bitmesi 1 yılı bulur

İyi oldu sigortaciyi buldum:))hemen sorularimi sorayim simdi ben 7 subatta yapikrediden sigorta yaptirdim bana 7 mayis ve sonrasi hamile kalirsam dogumu karsilayacagini soyledi tabi tam vaktinde dogarsa ama serklaji ve diger giderleri karsilamaz dedi dogrumudur 3 ay bekleme suresi dedi sene devir edecegi icin dogumunu karsilariz dedi:)

Canım,Aslında bu konu tam benim alanım değil ben bu sektörün çok yakın akrabası ile ilgili çalışıyorum :)) ama çok yakın arkadaşlarım bu işi yapıyor ve bende kıyısından köşesinden sürekli ilgileniyorum :)ve sonuçta yıllardır çok yakın olduğum için az çok biliyorum birde kendim 3 yıl önce yaptırırken o kadar kurcaladımki yapıkredi ve alianzı baya biliyorum ..Canım aslında sana yaptığı poliçeyi görmem lazım ama tahminen yardımcı olmaya çalışayım şimdi o büyük ihtimal doğum limiti olan bir poliçeyi bu sene yaptı ve 3 ay bekle dediki sen 3 ay bekleyince 9 ayda hamilelik olursa 2. Yıl yenilemeni yapacak ve o zaman 2.yıla geçtiği için doğum limitini kullan diye yapıkredi nin doğum limitleri 2000 yada 2500 3500 ve 7500 TL olarak poliçede seçebiliyorsun yine ihtimal olarak ilk yıl doğum ile ilgili hiç bir şeyi karşılamayacağı için bu yıl doğum limitini en düşük tutmuştur ama 2. Yıl limiti yükselttiğin an poliçe çok ciddi pahalanıyor (istanbul için böyle istanbul dışı farklıysa bilmiyorum ) Buda zaten nerdeyse sigortan olmasa doğuma ödeyeceğin para kadar oluyor benim kişisel fikrim doğum özellikle 7500 TL limiti seçiyorsan yapıkredi çok mantıklı değil (yine istanbul için konuşuyorum ) ama yapıkredininde kendine göre avantajları var mesela yapıkredi ile doğum yapan annenin bebeği yapıkredi bebeği oluyor ve doğar doğmaz sigortana ekleyebiliyorsunuz doğuştan gelen hastalığı olsa bile kabul ediyor..diğer sigortaların hemen hemen hepsinde bebeği 15 .gün sigortaya dahil ediyorsun ve doğuştan gelen hastalığı kabul etmiyorlar ..tam sürelerden emin değilim ama 4 yıldır yapıkredi sağlık sig olan bir anne o sigortayla doğum yaparsa bebeğe doğar doğmaz ömür boyu yenileme garantisi veriyorlar bence muhteşem bişey ..biraz karışık oldu ama sen poliçenin 2.yıl zamanı gelene kadar doğum Serklaj yani doğumla ilgili hiçbirşeyi kullanamazsın ama sonuçta o bir sağlık sigortası hamilelik bebek ile ilgili birşey 1.yıl kullanamazsın ama Allah korusun onun dışında sağlık ile ilgili herşeyde kullanabilirsin ayrıca ayakta limitin varsa hamilelik öncesi kadın doğum doktoruna vs gidebilirsin ama bu yıl hamile kaldığın an 2. Yıl Yenilemen gelene kadar hiçbirşeyini karşılamaz sigorta poliçene bakıp bana doğum limitini ve poliçenin adını yazarsan sana daha fazla yardımcı olmaya çalışırım :)))

Badecim,Serklaj ile ilgili 2.hamilelikte kapsam dışına alacaklarını pek sanmıyorum zaten bu sene Serklaj olacak kapsam dışına alacak olurlarsa hemen 2.yıl poliçende onu belirtirler yada primin artar 2.yıl doğum dan kaynaklanan zam da olur büyük ihtimalle sen hasarsıZlık indirimi alamazsın bu sene ama doğumdan sonra kullanmadıkça indirim alırsın ömür boyu yenileme garantisini sanırım 3.yılın sonunda veriyorlar ondan önce kullanımına göre karar veriyorlar Serklaj doğum vs ile çok sorun çıkacağını sanmıyorum ama doktorun serklajdan önce Sigorta'dan onay alınacağı zaman olan bir rahatsızlığa önlem değil de ne olur ne olmaz mantığıyla bu dikişi yaptığına dair bir rapor tutsun öyle daha iyi olur

sibel yarın dikiş alınınca yaz haber bekliyorum senden...

tamam oracıkta doğurmazsam gelir gelmez yazarım :KK1:

hadi bakalım sağlıkla kolaylıkla geçsin.. bakalım doğum dikişten ne kadar sonra başlayacak? Bizi de bilgilendirin...Hastane çantanızı da götürüyor musunuz yanınızda ne olur ne olmaz diye?

Sibelduru
Şimdiden çok geçmiş olsun burda tubaoz arkadaşımız vardı dikiş alınır alınmaz doğumu başlamıştı bazı arkadaşlarımızın ise dikiş alınmış 40 haftayı geçmişlerdi :) seninde hakkında hayırlısı neyse öyle olsun inşallah

bana da doktorum senin büyük ihtimal dikiş alınınca bebek gelir dedi..Kafasını dikişlere dayamış.

Kızlar benim sağ tarafımda bir tane yumurta olmuştu 1 tane ama iyi gelişmişti çatlatma iğnesi yaptığımda 21mm olmuştu.Dün aşılma yapıldı bugün sağ tarafımda kasığımda ince ince ağrım oluyor hafif sızı tarzında acaba diyorum kızlar acaba artık her şeyi hamileliğe yorarım ben neyse neyse bu sefer kaptırmıycam kendimi sonuçta tüp bebekten daha zor bir ihtimal gerçi Allah bilir ne olacağınıya belkide belkide olmuştur..Bebiş isteyen bütün arkadaşlarım Allah yüzümüze gülsün artık nur topu gibi sağlıklı bebişler bizimde göbişimizi doldursun vakti zamanında bebişlerimiz olsuuuun Amin.

Canım haberlerini takip etmeye çalışıyorum.. Dualarımdasın biliyorsun değil mi?

Gurbetci cok skinti cektn insaallah 38ide gorursn gorurz hepimz norml dogm mu istiyosn sende cantanizi yapmaya basladinz mi ani dogm olsa hicbiseym hazr degl bebek icin gerekmzmis ama bizim icin gerekeck gecelik hastabezi falan cantanizi nasl hazirladinz nelr koydunz

Oyyy oyy çalışmaktan çantamı hazırlayamadım. Şimdi de bebek zayıf ve baskısı çok arttı dikişlere diye pek kalkmıyorum yerimden pek..
Benim de eksiklerim var daha onları halletmem lazım.. Cuma günü çıkıp 1-2 saatte hallederim inşallah.

Kızlar benim de dikişler Pazartesi alınacak.. Çok erken daha yaaa.. Doktorumu anlamıyorum bazen.. Daha bugün 35+0 oldum.. Ben 24 Nisan'ı görürürm diye düşünüyordum yani 2 hafta daha bekleseydi keşke..
Pazartesi gittiğimde ne olur ne olmaz doğum başlar belki diye çantamı az çok yarın toplayacağım.

hadi bakalım sağlıkla kolaylıkla geçsin.. bakalım doğum dikişten ne kadar sonra başlayacak? Bizi de bilgilendirin...Hastane çantanızı da götürüyor musunuz yanınızda ne olur ne olmaz diye?

bana da doktorum senin büyük ihtimal dikiş alınınca bebek gelir dedi..Kafasını dikişlere dayamış.

Oyyy oyy çalışmaktan çantamı hazırlayamadım. Şimdi de bebek zayıf ve baskısı çok arttı dikişlere diye pek kalkmıyorum yerimden pek..
Benim de eksiklerim var daha onları halletmem lazım.. Cuma günü çıkıp 1-2 saatte hallederim inşallah.

Kızlar benim de dikişler Pazartesi alınacak.. Çok erken daha yaaa.. Doktorumu anlamıyorum bazen.. Daha bugün 35+0 oldum.. Ben 24 Nisan'ı görürürm diye düşünüyordum yani 2 hafta daha bekleseydi keşke..
Pazartesi gittiğimde ne olur ne olmaz doğum başlar belki diye çantamı az çok yarın toplayacağım.

benim tam 38+0 da alınacak dikişim..
dokotrum her ihtimale karşı çantanıda al hazırlıklı gel dedi...
çantam hazır arabaya koyucaz herihtimae karşı..açılma varsa eğer suni sancı verip doğumu başlatıcaz açılma yoksa beklicez bakalım...

bebek zayıf demişşin senin bebeğin kilosu iyi gidiyodu diye hatırlıyorum..kaç gr oldu bebeğin?

hafta olarak dikişin alınması için erken ama dikişi baskısı çok demişşin..dokotrun o yüzden erken alıyo sanırım..belki kontrolde beklemeye karar verir..
hakkımızda hayırlısı inşallah

Canım Allianz'ın tek tip sigortası yok yatarak doğumlu olarak ordan kaynaklanan farklar olabilir anlaşmalı kurum harici %60 öder yazıyor poliçede ama özel muayenede zaten üst limit olduğu için %60 bile geçebilir (Allianzın sitesinde anlaşmalı özel muayyane ve hastaneler var anlaşmalı özele gidildiğinde az ödeniyor)poliçeyi ilk yıl kullandığında poliçeye ödediğin tutara bakıyorlar sonra kullanımına onun üzerinden sürprim uyguluyorlar onu limiti var ve poliçede yazıyor kullanmadığında da hasarsıZlık indirimi yapıyorlar ama o iş biraz sıkıntılı benim 3 .yılını Ocak da yenilediğin Allianz yatarak doğumlu sigortam var ilk yaptırdığım yıl 950 TL gibi yaptırdım 3 yıldır hiç kullanmadım her sene artan bir hasarsıZlık indirimim olmasına rağmen bu yıl 1650 gibi birşeye yeniledim çünkü Allianz önce o yıl sigortaya gelen tüm zamları yapıyor sonra kazandığım indirimleri uyguluyor zam indirim den fazla olduğu için ben hersene daha fazla ödüyorum :KK43:( ama yinede şanslıyım çünkü bu sigorta yaklaşık 2 sene önce acayip zamlandı şuan yeni başlayan bir kişi istanbul için söylüyorum 30 yaş civarıysa 2500 TL gibi birşey ödüyor bu Amerikan hastanesi hariç fiyat eğer illa Amerikan dahil olsun dersen 1000 TL gibi daha zamlanıyor ben Amerikan hastanesini dahil etmedim..Neyse toparlayacak olursak sigortayı ilk yaptırdığın yıl hamile kaldın diyelim yenileme gelmeden Serklaj yaptırdım 2.yıl bu kullanımından kaynaklı mutlaka zam gelir ama dediğim gibi sigortaya ödediğin para ya bakıp sonra kullanımına bakıyorlar belli bir tutara kadar zam yok onu aşarsan zamlanıyor poliçede o tutarlar yazıyor ...sigorta yaptığın her kullanımı hasar olarak görüyor ..bu anlamda yapıkredi sigorta daha iyi yatarak kullanım üzerinden sürprim uygulamıyor ama o da yakında değişir çünkü Allianz yapıkredi sigortayı geçen hafta satın aldı :KK66:)) belli bir süre sonra ikiside birbirine benzer çünkü aynı şirket oldular ama tam bu işlerin bitmesi 1 yılı bulur

Valla regretecim süpersin,bilgi hazinem benim:)sağol arkadaşım..Eşimde diyor kullandığımız tutar ödediğimizi geçmezse sorun olmaz diye ama dediğin gibi poliçeye bakmak lazım oranları..Ama bu serklaj için doktorun ne yazması lazımki ikinci hamilelikte bana kesin serklaj olacak gözüyle bakılmasın..İşte o konuda kafam karışık..Arkadaşlarına danışabilirmisin canım..

Benim sigortam allianz ilksene 1200 ödedik poliçem yenilenmeden serklaj oldum poliçe yenilenirken 2200 tl gibi bı rakam çıktı bu kadar artacgni tahmin etmiyordum ayrıca neden seklajli oldun diye sormadılar bunun icin doktorumuzda ozel bisey yapmadı sonuçta yatarak tedavileri karşılıyor

Anladım canım..Ama serklajın atıldıktan sonra o parayı sigortadan talep etmek için fatura alıyorsun ya doktordan..İmzalı kağıt..Ona bir açıklama yazıyor doktor..şu sebepten diye..Sen hatırlıyormusun ne yazdığını?Seninkini cemil hoca yapmıştı değilmi?Ne kadardı canım serklajın?

Canım benim ikisindende serklaJ vardı. Bende ik doğumumda 1,5 senelik siğortalıdım ve sonraki sene sür prim uygulandı.
Fakat benim 60 gün hastanede yatmam sebebiyle yani sadece serklaJ oldun diye uygulamazlar gibi geliyor

Peki ikinci hamielliğinde yenilerken sormadılarmı 1.sinde serklaj olmuşsun,bundada olacakmısın falan diye..Birde arda bey sigorta kağıdına ne yazdı canım?Önlem amaçlımı ddi,yoksa rahim ağzı yetmezliğimi dedi?

:emir_bebek:
Peki ikinci hamielliğinde yenilerken sormadılarmı 1.sinde serklaj olmuşsun,bundada olacakmısın falan diye..Birde arda bey sigorta kağıdına ne yazdı canım?Önlem amaçlımı ddi,yoksa rahim ağzı yetmezliğimi dedi?

Canım ne yazıldı bilmiyorum. Yalnız biz 4 sene hem ayakta hem yatarak yaptırdık sonra yatarak döndük. Bide ben tüm sigortalarıma doğum teminatı koymuştum ayırmadı. Hiç. Bizimki Acıbadem eko2 sigorta.
Sizlerle bu sefer başıma geleni anlatayım.
Bizim teminatta doğum tüm Acıbadem kurumlarında limitsiz diğer anlaşmalı kurumlarda 3000 tl
Fakat Anlaşmalı kurumlardan birinde bir kez bile kullanılsa limit devreye giriyor. Ayrıca labrotuvar ve görüntülenmede Acıbadem kurumlarında %80 ödüyor.
Ve Doğum teminatı vaka başına. Yani geçen sene Hamile kalsan o devam ediyor. Yeniledim limit tekrar 3000 çıktı yok.

Biz Femical de hiç kullanmıyorduk. Sadece Acıbadem de kullanıyorduk o yüzden testlerimi filan orda yaptık.
20. Haftada dikiş boyum 0 indiği gün ve 4 lü testi de yapmıştı Arda bey kanı gelip Acıbadem'de vermeyelim siz alın anlaşmalı labro. Yaptıralım dedik. Konuşma arasında bi Acıbadem lafı geçmişti. Ama ben herhangi bi evrak imzalanmıştık.
32 haftada hastaneye yattım 11 gün ben kaldım sezeryan oldu. Sonrasında 7 gün ben 3 hün bebek yoğun bakımda kaldı. Çıkmamıza iki gün kala eşim dedi bi toplatalım extra birşey çıkarsa hazırlıklı olalım diye. Bi rapor geldi limit 900 tl. Şok olduk ben ağlıyorum eşim sesi titriyor. Aradık sigortayı Femical de yaptırdığım 4 testte Acıbadem sigortadan kullanmışlar ve 22 tl için benim sigortam delinmiş limitlere geçmiş. Tabi biz şoklarda üst kerî aradım benim sütüm zaten zor gelmişti kaçtı. Sonra. Dedim ben istemedim kullanın diye birşeyde imzalamadım ya ondan yada hast. Acıbadem sigorta görevlisi demişti bu hallolur kasıt ve kötü niyet yok diye. Bir dizi tel görüşmesi sonrası iptal ettiler. Bu olay Ocak 2013 oldu. Bizde daha yeni 2013 Aralık'ta 3 kişi için 6000 tl ödeyip yenileme yapmıştık bide bebek Doğunca 7 gün içinde siğortalarsak doğumdan itibaren sigortalı sayıldığı için onuda yaptırmıştık 2000 de o. 8000tl ödemişşiz zaten belimiz bükülmüş. Sırf doğum ücretsiz olsun diye. Yoksa 15000 tl ödenecekti.
Eşime dedim kredi filan çeker öderiz hamd olsun halloldu.

Oyüzden çok dikkatli kullanmak gerekiyor sigortayı v

Anladım canım..Ama serklajın atıldıktan sonra o parayı sigortadan talep etmek için fatura alıyorsun ya doktordan..İmzalı kağıt..Ona bir açıklama yazıyor doktor..şu sebepten diye..Sen hatırlıyormusun ne yazdığını?Seninkini cemil hoca yapmıştı değilmi?Ne kadardı canım serklajın?
Esım böyle seylerin fotokopiisni hep saklar simdi baktı faturanın fotokopisine serklajla ilgili hiç bisey yazmiyor hatta hiç bisey yazmiyor sadece tutar yazıyor birde doktor ücreti yazısı var okadar,bizim hastaneyi sigorta ödedi doktor parasını ilk basta hepsini biz cebimizden ödedik sonra sigorta o hastanenin uzman doktor parasını bize geri ödedi Cemil beyin ücreti 3500 tl,dogumdada hiç para ödemedik

Kizlar gunaydin...
Dun cok berbat bi gun gecirdim aglama krizine girdim.resmen kendimi durduramiyordum neyse tabi 5 dk da bir kasilmalarim olmaya basladi hemen 112 ile hacettepeye gittim ordada yer yok geri lokman hekime geldim kasilmalarim gecti sukur ...
Simdi kafamda ben acil bi dogum olsa ne yapacagim kuvezi iyi bi ora var dr bu gun arayip konusacagim insallah hacettepeye yatarim yoksa acil bi seyde rezil olurum yollarda en iyisi doguma kadar hacettepeye yatiyim...

çok geçmiş olsun gurbetçi inşallah uzun bir süre yaşamazsın böyle birşey

sibelcim dikişin alınıyormus gözün aydın olsun

Canım senle sigortalarımız aynı simdi ben bu sene dogum yaptım Ekim'de sigorta suresi doluyor ama ben ikincinin arasını fazla acmak istemediğim icin sigortayı bırakmak istemiyorum geen sene serklaj oldugum icin hasarsizlik indirimi yapmadılar fiyat katlandı bu sene dogum tegminatim vardi dogum yaptım Ekim'de hasarsizlik indirimi yaparlarmı? yada fiyat yine katlanırım?birde yenileşmen dogum tegminati ekletmelimiyim? ekletirsemmi fiyat katlanıyor?cok sordum galiba

Esım böyle seylerin fotokopiisni hep saklar simdi baktı faturanın fotokopisine serklajla ilgili hiç bisey yazmiyor hatta hiç bisey yazmiyor sadece tutar yazıyor birde doktor ücreti yazısı var okadar,bizim hastaneyi sigorta ödedi doktor parasını ilk basta hepsini biz cebimizden ödedik sonra sigorta o hastanenin uzman doktor parasını bize geri ödedi Cemil beyin ücreti 3500 tl,dogumdada hiç para ödemedik

Çok teşekkür ederim canım..Demekki sadece tutar yazsalarda yetiyor..Seninki Allianz dı değilmi..

Metalcim ne talihsizlikler gelmiş başınıza..Neyseki hallolmuş..Demekki çok dikkatli olmak gerekiyor.

Bu arada faturaya bakarken doktorun rapor almam icin yazdığı kağıdı okudum yeni fark ettim 1 parmak açıklık yazıyor,bundan haberim yoktu yada raporu kolay almam icin yazdı

Valla regretecim süpersin,bilgi hazinem benim:)sağol arkadaşım..Eşimde diyor kullandığımız tutar ödediğimizi geçmezse sorun olmaz diye ama dediğin gibi poliçeye bakmak lazım oranları..Ama bu serklaj için doktorun ne yazması lazımki ikinci hamilelikte bana kesin serklaj olacak gözüyle bakılmasın..İşte o konuda kafam karışık..Arkadaşlarına danışabilirmisin canım..

Canım,tşk ederim :))) kendim yaptırırken yapıkredi ve Allianzı çok incelediğim için baya biliyorum ama tabiki birçok detay sür prim detayı yenileme garantisi vb konu var ama genel olarak konuya hakimim cnm bence rapora tespit edilmiş bir rahatsızlık varmış gibi yazılmasın önlem amaçlı vs tarzı birşeyler yazılsın tecrübeli Dr biliyor nasıl yazılacağını ben serklajın kapsam dışına alınacağını sanmıyorum..

Canım şimdiden çok geçmiş olsun daha önce 35 haftada pek dikişi alınan olmadı genelde 37. Haftada alıyorlar ama Dr vardır bir bildiği ptesi güzel haberlerini bekliyorum :)

:emir_bebek:

Canım ne yazıldı bilmiyorum. Yalnız biz 4 sene hem ayakta hem yatarak yaptırdık sonra yatarak döndük. Bide ben tüm sigortalarıma doğum teminatı koymuştum ayırmadı. Hiç. Bizimki Acıbadem eko2 sigorta.
Sizlerle bu sefer başıma geleni anlatayım.
Bizim teminatta doğum tüm Acıbadem kurumlarında limitsiz diğer anlaşmalı kurumlarda 3000 tl
Fakat Anlaşmalı kurumlardan birinde bir kez bile kullanılsa limit devreye giriyor. Ayrıca labrotuvar ve görüntülenmede Acıbadem kurumlarında %80 ödüyor.
Ve Doğum teminatı vaka başına. Yani geçen sene Hamile kalsan o devam ediyor. Yeniledim limit tekrar 3000 çıktı yok.

Biz Femical de hiç kullanmıyorduk. Sadece Acıbadem de kullanıyorduk o yüzden testlerimi filan orda yaptık.
20. Haftada dikiş boyum 0 indiği gün ve 4 lü testi de yapmıştı Arda bey kanı gelip Acıbadem'de vermeyelim siz alın anlaşmalı labro. Yaptıralım dedik. Konuşma arasında bi Acıbadem lafı geçmişti. Ama ben herhangi bi evrak imzalanmıştık.
32 haftada hastaneye yattım 11 gün ben kaldım sezeryan oldu. Sonrasında 7 gün ben 3 hün bebek yoğun bakımda kaldı. Çıkmamıza iki gün kala eşim dedi bi toplatalım extra birşey çıkarsa hazırlıklı olalım diye. Bi rapor geldi limit 900 tl. Şok olduk ben ağlıyorum eşim sesi titriyor. Aradık sigortayı Femical de yaptırdığım 4 testte Acıbadem sigortadan kullanmışlar ve 22 tl için benim sigortam delinmiş limitlere geçmiş. Tabi biz şoklarda üst kerî aradım benim sütüm zaten zor gelmişti kaçtı. Sonra. Dedim ben istemedim kullanın diye birşeyde imzalamadım ya ondan yada hast. Acıbadem sigorta görevlisi demişti bu hallolur kasıt ve kötü niyet yok diye. Bir dizi tel görüşmesi sonrası iptal ettiler. Bu olay Ocak 2013 oldu. Bizde daha yeni 2013 Aralık'ta 3 kişi için 6000 tl ödeyip yenileme yapmıştık bide bebek Doğunca 7 gün içinde siğortalarsak doğumdan itibaren sigortalı sayıldığı için onuda yaptırmıştık 2000 de o. 8000tl ödemişşiz zaten belimiz bükülmüş. Sırf doğum ücretsiz olsun diye. Yoksa 15000 tl ödenecekti.
Eşime dedim kredi filan çeker öderiz hamd olsun halloldu.

Oyüzden çok dikkatli kullanmak gerekiyor sigortayı v

Metalcim,Acıbadem sigortayı çok az incelemiştim kendi kurumunda çok iyi avantajları var ama Acıbadem dışında kullanımı sıkıntı yaratıyor gibi kaldı aklımda birde kendi kurumunun sigortası olduğu için Acıbadem doktorları her detayı yazıyorlar daha sonra başka bir sigortaya aktarmak istediğinde problem olabilir gibi düşündüm ..Sigorta şirketlerinin çok azı bebeği doğar doğmaz poliçeye ekliyor Acıbadem'in hemen eklemesi süpermiş :) geçen gün Acıbadem sağlığı olan bir arkadaşım vardı doğum limiti de var özellikleri bir sıraladı gözlerim yuvalarından fırladı süpermiş diye :)) hemen sigortacısını arattım yapılıyor mu hala böyle bir poliçe diye ama yapılmıyormuş eskiden yapanların çok avantajlı planları da var seninkide eski olduğu için sanırım çok avantajlı ..mesela bebeğin küveze girmesi olayını birçok sigorta karşılamıyor yada doğum limiti kadar karşılıyor ki o limit bebeğin 2 günlük ücretine ya yeter ya yetmez ama o arkadaşımın poliçesinde Acıbadem de küvez bile karşılıyordu ..Senin poliçende bebek küvez karşılıyor mu? yeni yapılanlar da bu avantajların çoğu yok malesef

Canım senle sigortalarımız aynı simdi ben bu sene dogum yaptım Ekim'de sigorta suresi doluyor ama ben ikincinin arasını fazla acmak istemediğim icin sigortayı bırakmak istemiyorum geen sene serklaj oldugum icin hasarsizlik indirimi yapmadılar fiyat katlandı bu sene dogum tegminatim vardi dogum yaptım Ekim'de hasarsizlik indirimi yaparlarmı? yada fiyat yine katlanırım?birde yenileşmen dogum tegminati ekletmelimiyim? ekletirsemmi fiyat katlanıyor?cok sordum galiba

Canım doğum da Sigorta'nın gözünde hasar indirim alamazsın zam tutarı kullanım tutarına göre belirleniyor ne kadar artar bilemiyorum tam ama artar poliçede oranlar var belli bir oranın üzerinde arttırmıyorlar ama sen onlar için yenileme garantisi almadan çok masraf çıkaran bir müşteriysen bu yenilemeyi vermeme yada sigortalamama hakları var doğum serklaj gibi durumlardan yenileme garantisi almada sorun olacağını sanmıyorum ..doğum teminatını Ekim ayında eklemezsen 1 sene boyunca teminatı koyamazsın daha sonraki sene geldiğinde Ekim de tekrar doğum teminatı koyduğunda 6 ay bekleme süresi tekrar devreye girer bu sürelere göre karar ver cnm

Bu arada faturaya bakarken doktorun rapor almam icin yazdığı kağıdı okudum yeni fark ettim 1 parmak açıklık yazıyor,bundan haberim yoktu yada raporu kolay almam icin yazdı

Bende sana tam bunu soracaktımki sen yazmışsın:)
Hasta bilgi formu dolduruluyor..Anladım şimdi canım..Bir cmlik açıklık yazıyor demekki..Rahim ağzı yetmezliği falan dememiş..Bu sebepten de ikinci hamileliğinde serklaj kapsam dışı kalamaz..Çok sevindim bebek düşünmene..Hayırlısı inşallah..hemen bir sene içinde düşünmüyorsan doğum teminatını koydurma..Baya fark oluyor..önümüzdeki yıl koydurabilirsin..hemen düşünmüyorsan tabi..

Çok teşekkür ederim canım..Demekki sadece tutar yazsalarda yetiyor..Seninki Allianz dı değilmi..

Metalcim ne talihsizlikler gelmiş başınıza..Neyseki hallolmuş..Demekki çok dikkatli olmak gerekiyor.

Canım,bu tür işlemler öncesi sigorta şirketinden onay alınıyor işlemi yapacak Dr sigortaya ne işlem yapılacağına dair bir rapor yazıyor o belge şirkete yollanıyor Sigorta'nın doktoru var ona onay veren onaylandılar diyelim sigortan karşılıyor ..Serklajı yapacak Dr mutlaka gerekli olduğuna dair birşeyler yazıyor yoksa sigorta onaylamaz zaten hamile kişiye durduk yere dikiş atılmaz ama yinede erken doğum riski açıklık vs önlem amaçlı yazılıyor ..benim oradaki tavsiyem raporda hasta hamile kalmadan önce rah ağ yetersizliği tespit edildi şimdi de dikiş gibi bir şey asla geçmemeli hamile şimdide risk görüyorum dikiyorum gibi olmalı serklajda sorun çıkmıyor daha hiç duymadım bunlara dikkat edin yeter cnm

Canım doğum da Sigorta'nın gözünde hasar indirim alamazsın zam tutarı kullanım tutarına göre belirleniyor ne kadar artar bilemiyorum tam ama artar poliçede oranlar var belli bir oranın üzerinde arttırmıyorlar ama sen onlar için yenileme garantisi almadan çok masraf çıkaran bir müşteriysen bu yenilemeyi vermeme yada sigortalamama hakları var doğum serklaj gibi durumlardan yenileme garantisi almada sorun olacağını sanmıyorum ..doğum teminatını Ekim ayında eklemezsen 1 sene boyunca teminatı koyamazsın daha sonraki sene geldiğinde Ekim de tekrar doğum teminatı koyduğunda 6 ay bekleme süresi tekrar devreye girer bu sürelere göre karar ver cnm

Teşekkür ederim canım,dogumu yeditepede yaptım ve hastanenin alliaz la anlaşması varmış o yüzden doçent farkıda ödemedim,bu yuzden belki fazla çıkartmazlar Ekim'e kadarda 2. Cocug kararını netlestirmem lazım yeniletirsem dogum ekletmek zorundayim ben zaten yeniden 6 ay beklemeyin diye bırakmayı düşünmüyordum yada bırakıp tekrar cocuk duusndugumde yeniden yaptırcam

X