Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Canım,bu tür işlemler öncesi sigorta şirketinden onay alınıyor işlemi yapacak Dr sigortaya ne işlem yapılacağına dair bir rapor yazıyor o belge şirkete yollanıyor Sigorta'nın doktoru var ona onay veren onaylandılar diyelim sigortan karşılıyor ..Serklajı yapacak Dr mutlaka gerekli olduğuna dair birşeyler yazıyor yoksa sigorta onaylamaz zaten hamile kişiye durduk yere dikiş atılmaz ama yinede erken doğum riski açıklık vs önlem amaçlı yazılıyor ..benim oradaki tavsiyem raporda hasta hamile kalmadan önce rah ağ yetersizliği tespit edildi şimdi de dikiş gibi bir şey asla geçmemeli hamile şimdide risk görüyorum dikiyorum gibi olmalı serklajda sorun çıkmıyor daha hiç duymadım bunlara dikkat edin yeter cnm
Evet canım benimde basima soyle bisey geldi sigorta yaptırirken şirket bende usg li doktor raporu istemişti bende kürtaj sonrası ilk defa muayeneye gidecektim zaten gittim yumurtaliklarimda kist vardi ayrıyetten doktordan sigorta icin rapor istemiştim o da yumurtaliklarimda kist oldugmu yazmış,biz o raporu sigortaya verdik poliçene yumurtaliklarla ilgili rahatsızlıkları kapsam altına almadıklarını yazmışlar böyle bisey yapacaklarından haberim yoktu yoksa yazdirmazdim,cok dikkat edin ben merry uyarmıştım r.a.y bahsetmeyin doktor raporunda

kızlar sigorta ile ilgili cevaplar için teşekkür ederim.şu an yüzeysel olarak okudum,kafam karıştı.okuldayım.eve geçince yeniden okuyacağım.

kızlar seval hanıma gittim.
düşük olduğunu ve 2 ay korunmam gerektiğini söyledi...
ben istemiyorum korunmak dedim. lenfosit hitereskopi falanda istemiyrum dedim.
sonra bu ay klomen kullanmasam normal yumurtlama takibi yapsak olurmu dedim. muayene etti. ve 1.derece pko dedi.
bana yücel bey cemil bey pko yok dedi dedim. zaten bize genelde böyle durumda hastalar gelir dedi.
1.derece pko yumurtlamayı bozmayabilirmiş belirtisi az olabilirmiş... zaten adet düzensizliğim vardı bir sebebi olmalıydı.bende bu ay klomensiz yumurtlama takibi istedim. tamam dedi. yumurtluyormuyum görücez bu ay...

clexana yarın başla dedi 2 günde bir, folidoce verdi folikasitle b12 bir aradaymış. bebek asprinine devam...elevite devam...

benim için dua edin arkadaşlarım bu ay yumurtlama olmzsa yine klomene dönücem...

sonra bu ay klomen kullanmasam normal yumurtlama takibi yapsak olurmu dedim. muayene etti. ve 1.derece pko dedi.
bana yücel bey cemil bey pko yok dedi dedim. zaten bize genelde böyle durumda hastalar gelir dedi.
1.derece pko yumurtlamayı bozmayabilirmiş belirtisi az olabilirmiş... zaten adet düzensizliğim vardı bir sebebi olmalıydı.bende bu ay klomensiz yumurtlama takibi istedim. tamam dedi. yumurtluyormuyum görücez bu ay...

clexana yarın başla dedi 2 günde bir, folidoce verdi folikasitle b12 bir aradaymış. bebek asprinine devam...elevite devam...

benim için dua edin arkadaşlarım bu ay yumurtlama olmzsa yine klomene dönücem...

ah burcim düşük mü olmus. kimyasal gebelik degilmiymiş bu?

destek olmadan yumurtlayıp yumurtlamadıgını görmek ii fikir.
dualarım seninle canım.ama sen de acale etme stres yapma olur mu.
hakkında hayırlısını diliyorum:KK16:

kızlar bu sigort işinden hala kafam karısık benim.

gecen hafta muayeneye gittgimde dedim bir kerede su sigortamı kullanayım bakalım.
heves ettim daha hiç kullanmadıgımdan.

dedim Allianz sigortam dedi tamam bizde gecıor ama oranları degişior dedim benm ayakta muayene %50 indirim var tamam dediler
muayene de doktor 2de tahlil yazdı kagıdı öle doldurdu
indim sonra ödeme yerine normalde 40tl ssk farkı ödüyorum hastaneye ben.
sigortamla nekadar olucak dedim kızda giriş yapmadan göremeyiz dedi dedim tamam fazla da çıksa bir defalık öderim.

ama biraz ugrasınca kız bana sigorta olumsuz yanıt verdi sanırım dogum teminatınız yok dedi.

dedim var,sigortayı yaptırma amacım o zaten.hem ben hamile de değilim.
neyse baktım ck sıra var arkamda uzatmadım ssk farkı olarak ödedim cıktım.

gecen haftadan beri o kagıdı sigortacıma götürcem ama fırsat bulamadım.
2 gün sonrada Allianz dan bana msj geldi gittiginiz kuruma 72742947 nolu provizyonunuza tarafımızdan cevap verilmiştir gibi birseydi.
e ben simdi bir sey anlamadım.bu işler cok zor cok:KK50:

acaba o kız önce tahlillerimi girdi de sigrta karsılamam dedi çünkü tahlil indirimim yok sanırım.
benm paketimde yatarak muayene ücretsiz ayakta indirimli:KK31:

ben bu olayı unutmustum kızlar sigorta olaylarını okuyunca aklıma geldi.

regrete bir de bana el atar mısın canım:KK9:

doğurmadan geldim kızlar nst de bişey çıkmadı önce çatı muayenesi yaptı çok kötüydü ben tabi bahtsız bedevi bisezeryan bi normal derken bilin bakalım ne oldu meğer çatım darmış zorunlu sezeryan dedi ozaman dikişi almayalım dedim oda olmaz almamız lazım kafası tam dikişe dayalı zorlarsa sancıda başlarsa rahmi parçalar dedi ve dikişi aldııııııı :KK9: herkesin aynı olurmu bilmem ama benim çok zor oldu ipi kesip çıkarırken hiç hissetmedim ama doktorun dikişe ulaşmak için verdiği çaba akıllara zarardı neyse öyle yada böyle aldı sonra tekrar açılma varmı diye baktı hiç açılma yoktu her ihtimale karşı 3 saat beklettiler tekrar nst ye bakıldı ondada bişey çıkmayınca haftaya çarşamba tekrar kontrole çağırdı ve eğer acil bişey olmazsa 38+4 te yani 22 nisan pazartesi sabahına gün verdi tabi ozamana kadar dikişsiz dayanabilirsek şimdi ufak ufak bel ağrım var bide tabi aşağıda zonklama sanki daha bi ağırlaştım dikişten sonra bu arada kızım 3.500 kg olmuş baş çevresi biraz büyükmüş ona çok üzüldüm 39 haftalık gibi dedi şu an 9.5 cm imiş zaten 10cm den sonrada zorunlu sezeryana alıyolarmış bu bi hastalık belirtisimi dedim ama onu doğmadan bilemeyiz dedi aynı durumda olan varmıdır acaba benle

Son düzenleme:
Teşekkür ederim canım,dogumu yeditepede yaptım ve hastanenin alliaz la anlaşması varmış o yüzden doçent farkıda ödemedim,bu yuzden belki fazla çıkartmazlar Ekim'e kadarda 2. Cocug kararını netlestirmem lazım yeniletirsem dogum ekletmek zorundayim ben zaten yeniden 6 ay beklemeyin diye bırakmayı düşünmüyordum yada bırakıp tekrar cocuk duusndugumde yeniden yaptırcam

kızlar bu sigort işinden hala kafam karısık benim.

gecen hafta muayeneye gittgimde dedim bir kerede su sigortamı kullanayım bakalım.
heves ettim daha hiç kullanmadıgımdan.

dedim Allianz sigortam dedi tamam bizde gecıor ama oranları degişior dedim benm ayakta muayene %50 indirim var tamam dediler
muayene de doktor 2de tahlil yazdı kagıdı öle doldurdu
indim sonra ödeme yerine normalde 40tl ssk farkı ödüyorum hastaneye ben.
sigortamla nekadar olucak dedim kızda giriş yapmadan göremeyiz dedi dedim tamam fazla da çıksa bir defalık öderim.

ama biraz ugrasınca kız bana sigorta olumsuz yanıt verdi sanırım dogum teminatınız yok dedi.

dedim var,sigortayı yaptırma amacım o zaten.hem ben hamile de değilim.
neyse baktım ck sıra var arkamda uzatmadım ssk farkı olarak ödedim cıktım.

gecen haftadan beri o kagıdı sigortacıma götürcem ama fırsat bulamadım.
2 gün sonrada Allianz dan bana msj geldi gittiginiz kuruma 72742947 nolu provizyonunuza tarafımızdan cevap verilmiştir gibi birseydi.
e ben simdi bir sey anlamadım.bu işler cok zor cok:KK50:

acaba o kız önce tahlillerimi girdi de sigrta karsılamam dedi çünkü tahlil indirimim yok sanırım.
benm paketimde yatarak muayene ücretsiz ayakta indirimli:KK31:

Canım,Sigorta'nın ayakta limiti var mı? Çünkü yatarak doğumlu alındığında ayakta tedaviye indirim alıyorsun zaten ayakta limiti varsa indirim değil %20 sini sen ödersin %80 nini sig şirketi ..onay gelmemesinin nedeni ayakta limitin olmamasından kaynaklanabilir..poliçe bak ayakta tedavl limiti yazıyor mu bak..ve son olarak bazen SGK geçen özel hastanede SGK nızı kullandığınızda sağlık sigortanızdan ucuza geliyor öyle durumlarda ikisinde ne ödeyeceğinizi sorun hangisi ucuzsa onu tercih edebilirsiniz ...

Eylülgülü,cnm bu sigortalar hersene bazı kapsam ve limitleri değiştiriyor ayrıca pahalanıyor iptal edip daha sonra tekrar yaptırırsan sonra aynı haklara sahip poliçeyi bulamaya bilirsin ona dikkat etmeni öneririm ..Tabi bunlar maddi olan konular zorlanmayacaksa ben iptal etmemeni tavsiye ederim hem 3.yıl bitince yenileme garantisi alıyorsun ondan sonra bir sorun çıksa bile iptal edemiyorlar ..Ayrıca tekrar Usg yaptırır kist olmadığını ispatlarsan yumurtalıkla ilgili kapsam dışını iptal ettirebilirsin Sigorta yı sana yapandan yardım iste.

doğurmadan geldim kızlar nst de bişey çıkmadı önce çatı muayenesi yaptı çok kötüydü ben tabi bahtsız bedevi bisezeryan bi normal derken bilin bakalım ne oldu meğer çatım darmış zorunlu sezeryan dedi ozaman dikişi almayalım dedim oda olmaz almamız lazım kafası tam dikişe dayalı zorlarsa sancıda başlarsa rahmi parçalar dedi ve dikişi aldııııııı :KK9: herkesin aynı olurmu bilmem ama benim çok zor oldu ipi kesip çıkarırken hiç hissetmedim ama doktorun dikişe ulaşmak için verdiği çaba akıllara zarardı neyse öyle yada böyle aldı sonra tekrar açılma varmı diye baktı hiç açılma yoktu her ihtimale karşı 3 saat beklettiler tekrar nst ye bakıldı ondada bişey çıkmayınca haftaya çarşamba tekrar kontrole çağırdı ve eğer acil bişey olmazsa 38+4 te yani 22 nisan pazartesi sabahına gün verdi tabi ozamana kadar dikişsiz dayanabilirsek şimdi ufak ufak bel ağrım var bide tabi aşağıda zonklama sanki daha bi ağırlaştım dikişten sonra bu arada kızım 3.500 kg olmuş baş çevresi biraz büyükmüş ona çok üzüldüm 39 haftalık gibi dedi şu an 9.5 cm imiş zaten 10cm den sonrada zorunlu sezeryana alıyolarmış bu bi hastalık belirtisimi dedim ama onu doğmadan bilemeyiz dedi aynı durumda olan varmıdır acaba benle

Çok geçmiş olsunn..Hakkında hayırlısı olsun bebişle ilgili bir sıkıntı olacağına sanmıyorum hamileyken bu tarz şeyler söylenenleri hatırlıyorum hiçbirinde sorun olmadı inşallah sende de olmayacak :)

Burcim,çok geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın ..inşallah en kısa zamanda herşey yoluna girer ve bize güzel haberler verirsin

canım benim biraz zor gün geçirmişsin ama kavuşma gününüze az kalmış sonu çok güzel olacak inş.
aklına hiç kötü bir şey getirme son günlerin keyfini çıkarmaya çalış :nazar:maşallah kilosu da güzel iri bir bebektir endişelenme

Sibel duru bebişin 3500 olmuş maaşallah..İnşallah başka sıkıntı yoktur arkadaşım.İçini fearh tut bence..

Burçim canım inşallah hakkında hayırlısı olur..kendini üzmemeye çalış..Biliyorum çok zor:KK43:

sibelcim cok sevindim senin adina insallah 10 gun sonra bebegin kucaginda darısı bizlere insallah

enny bende cok merak ediyorum psikolojisi de cok kötüydü zaten rabbim yardimcisi olsun

:119:bende 29. haftamdayim artik sukurler olssun darisi bu haftalara gelmeyi bekleyenlere

hayırlısı olsun canım hakkında Allah gönlündekini hakkında hayırlı eylesin...

Canım doğum yaklaştı demek. Benim oğlum da her yeri ayına göre büyüktü nitekim 36 artı 4 te 3700 gram doğdu hala kafası büyük yapısal şu an 5 aylık gibi ama 8.5 aylık gibi kafası da büyük ama boyu ve kilosu da fazla...

sibel bende seni merak ettim arkadaşım..
hadi geçmiş olsun dikişten kurutldun zorluda olsa...

demek zorunlu sezeryan olacak..hakkında hayırlısı olsun bebeğin sağlıcakla gelsin normal sezeryan önemli değil...

benim 37 de 3350gr dı kızım...38 haftalık çıktı ölçümlerde.
doktorum beslenmeme dikkat etmemi istedi..zaten şeker dolayısıyla dikkat ediyorum ama
daha fazla kilo alırsa normal doğumu zorlar diye..

sende dikkat et istersen ama zaten sezeryan olacakmışsın zaten....bide sende şeker yok dimi?
şekerin etkisiylede bebekler fazla kilo alabiliyomuş...ayrıca karbonhidrat ve şekeri çok tüketen annelerde bebk fazla kilo alırmış...

sen kaç kilo aldın bu arada?

X