Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Ben iyi değilim ama dayanıyorum çabalıyorum sürekli okuyorum dua ediyorum. Regl hala olamadım bi 10 gün daha olmazsam gidicem ilaç versin bana çünkü refl olmamam benim tedavimi geciktiriyor. Ve hala her gece bebek düşürmeye devam ediyorum rüyalarımda ıyumaktan nefret ediyorum. Sen nasıl oldun 10 gün kaldı dikişe raabbbim yardımcın olsun. Gamze 18 haftasında iyi gidiyor şuanlık bir sıkıntısı yok şükür internetten uzak durmaya çalışıyor kafasına takmamak için. Bizler kuruyoruz en küçük şeyleei strws yapıyor oda ama daha bir saat önce sordu seni naptı diye dikişi.
Iyi ol tatlim iyi ol hersey geciyor unutmuyorsun ama alisiyorsun Allah buyuk
Gamze slm soyle
Evet haftaya persembe ve carsamba gunu salati tefriciye baslaticam kizimda da baslatmistim 4444 tane sifa olur ins

İyiyim canim ben cok sukur, sen nasilsin asıl:))
Bende iyiyim sukur halime
Ama su kasilma olmazsa cok daha iyi olacagim sanirim bu kizimdan zorlu gecicek ama gecicek ins Allah buyuk hepimize yardim etsin ins korktugumuza ugratmasin ins :)

Bende iyiyim sukur halime
Ama su kasilma olmazsa cok daha iyi olacagim sanirim bu kizimdan zorlu gecicek ama gecicek ins Allah buyuk hepimize yardim etsin ins korktugumuza ugratmasin ins :)[/QUOTE]
İnşallah ugratmicak cok guzel gecicek bikere başardiysan yine başarirsin benim senden umudum cok :)

İnşallah şuan hiç kanamam yok dünde çok az bi iki damla geldi bi gün önce zaten kontrole gitmiştik hem coraspin hemde göbekten kan sulandırıcı iğne olduğum için korkmadım ama eşim ille gidelim dedi ama acildeki doktor korkuttu baya kanama alanları var dedi şükür dünden beri hiç kanamam olmadı doktorum da aspirine bi hafta ara ver dedi bazı sayfalarda kanama alanlarının zamanla dağıldığını söyleyenler olmuş inşallah benim de dağalır
10.haftaya kadar kanamm oldu öyle bi damla iki damla değil hemde baya peçtye silince geliyordu hatta kağıt havlu koyunca iç çamaşrma geçiordu bikere hatta pantolnma geçmişti dedim düşük yapıorum sanırm dra bi gittik kanama alanı var dedi dinlen bol bol 10.haftada geçti. Ama drum coraspini bıraktrmadı bana .

Ne güzel peki işiniz beden gücü gerektiyormuydu ben ayakta çalışıyorum bunun için endişe ettim
Mümkün olduğu kadar kendimi yormamaya çalıştım. Öğretmenim. Haftada üç gün gittim okula. Ama alışveriş yemek temizlik herşeyi kendim yaptım. Sakin sakin dinlene dinlene... İlk birkaç hafta kendinizi yoklayın zor gelecekse size ,rapor veren bir doktor muhakkak bulursunuz, araştırın bence.

Kızlar iyi akşamlar dün doktor randevum vardı 26 haftalık olduk çok şükür serviks im 5.12 cm açıklık yok elhamdulillah :nazar: düşük tempodan çalışmaya devam ediyorum inşallah 36 haftaları görürüz oğluşumla beraber :dua: 36. Haftada serklaj dikişlerini almayı planlıyor doktorum Rabbim hepimizin kucağına hayırlı sağlıklı evlatlarımızı nasip etsin :dua:

Kızlar iyi akşamlar dün doktor randevum vardı 26 haftalık olduk çok şükür serviks im 5.12 cm açıklık yok elhamdulillah :nazar: düşük tempodan çalışmaya devam ediyorum inşallah 36 haftaları görürüz oğluşumla beraber :dua: 36. Haftada serklaj dikişlerini almayı planlıyor doktorum Rabbim hepimizin kucağına hayırlı sağlıklı evlatlarımızı nasip etsin :dua:
Maşallah rahim boyunuz cook iyi:) saglikla kavusun yavrunuza cok sevindimm

Amin hepimiz inşallah:dua: yaşadıklarımız hiç kolay değil çünkü Benim dikiş atılırken baya kısaydı serviksim progestan tedavisi serviksi uzatıyor demişti doktorum haklı çıktı
Çkk sevindim canım allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin bizlerede dua et lütfen. Bu arada progestanı kaçıncı haftadan beri kullanıyorsun birde fitil olarak mı

Çkk sevindim canım allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin bizlerede dua et lütfen. Bu arada progestanı kaçıncı haftadan beri kullanıyorsun birde fitil olarak mı
Canım gebe olduğumu öğrendiğimden beri kullanıyorum ilk 4 ay fitil olarak kullandım sonra orale geçtim Hepinize çoookk dua ediyorum Rabbim hepimize sağlık afiyet versin inşallah :KK15:

Masallah uzunlugun gayet iyiymis. Benim 21 haftada 3.5 cm di. Doktor da normal demisti su an 25 haftaligim iyice dusmustur uzunluk :KK43: Moralim bozuldu simdi doktorum neden onemsemedi bu durumu, progestan vs ilacta vermedi.

Masallah uzunlugun gayet iyiymis. Benim 21 haftada 3.5 cm di. Doktor da normal demisti su an 25 haftaligim iyice dusmustur uzunluk :KK43: Moralim bozuldu simdi doktorum neden onemsemedi bu durumu, progestan vs ilacta vermedi.
Canım senin önceden tanın var mı sana serklaj yapıldı mı 3,5 cm gayet iyi doktorlar 2,5 cm ve altını riskli kabul ediyor Benim yazmamda ki amaç serviks yetmezliği tanısı almış ve serviksi normalde kısa olan arkadaşlara umut olmak benim ki de çok kısaydı çünkü

Canım senin önceden tanın var mı sana serklaj yapıldı mı 3,5 cm gayet iyi doktorlar 2,5 cm ve altını riskli kabul ediyor Benim yazmamda ki amaç serviks yetmezliği tanısı almış ve serviksi normalde kısa olan arkadaşlara umut olmak benim ki de çok kısaydı çünkü
Özelliklede bana cok umut oldun cnm cünkü kaybımdan sonra ölçtürdüğüöde 2.2 çıktı karından :KK43: ama regl olmamıştım ve sadece 40 gün geçmişri üstünden belki regl olursam olduktan sonra çlçtürürsem uzun cıkar mı acaba rahim kendine gelirmi adet olunca

Merhaba arkadaşlar cumartesi günü ayrıntılı ultrason için gittiğimde rahim agzımda kısalma ve hunileşme olduğunu öğrendik 23 haftalıktım rahim ağzım 13mm sınırın çok çok altında çok riskli bi durumdaydım acil serklaj yaptı doktorum çok şükür operasyon esnasında bi sıkıntı olmadı sonrasında doktor rahim ağzımı 38 mm ölçtü şu an sürekli yatıyorum bilmiyorum 37. Haftaya kadar bebeğimi taşıyabilecek miyim psikolojim çok bozuldu benim durumumda olan arkadaşlar var mı

Özelliklede bana cok umut oldun cnm cünkü kaybımdan sonra ölçtürdüğüöde 2.2 çıktı karından :KK43: ama regl olmamıştım ve sadece 40 gün geçmişri üstünden belki regl olursam olduktan sonra çlçtürürsem uzun cıkar mı acaba rahim kendine gelirmi adet olunca
Hiç stres yapma canım uzar inşallah bolca dua et inşallah herşey yolunda gidecek merak etme

Merhaba arkadaşlar cumartesi günü ayrıntılı ultrason için gittiğimde rahim agzımda kısalma ve hunileşme olduğunu öğrendik 23 haftalıktım rahim ağzım 13mm sınırın çok çok altında çok riskli bi durumdaydım acil serklaj yaptı doktorum çok şükür operasyon esnasında bi sıkıntı olmadı sonrasında doktor rahim ağzımı 38 mm ölçtü şu an sürekli yatıyorum bilmiyorum 37. Haftaya kadar bebeğimi taşıyabilecek miyim psikolojim çok bozuldu benim durumumda olan arkadaşlar var mı
İnşallah taşırız 37lere. Hunileşme bende çoktu gruplarda okudum yatarak dinlenerek geçiomuş diye 2 hafta çok dikkat ettim bu hafta kontrole gittim hunileşme nerdeyse yok olmuş dedi sende bol bol istiraht et.

X