Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Kızlar iyi akşamlar dün doktor randevum vardı 26 haftalık olduk çok şükür serviks im 5.12 cm açıklık yok elhamdulillah :nazar: düşük tempodan çalışmaya devam ediyorum inşallah 36 haftaları görürüz oğluşumla beraber :dua: 36. Haftada serklaj dikişlerini almayı planlıyor doktorum Rabbim hepimizin kucağına hayırlı sağlıklı evlatlarımızı nasip etsin :dua:
Masallah canim darisi bize saglikla gelsin bebisin :KK200:
Merhaba arkadaşlar cumartesi günü ayrıntılı ultrason için gittiğimde rahim agzımda kısalma ve hunileşme olduğunu öğrendik 23 haftalıktım rahim ağzım 13mm sınırın çok çok altında çok riskli bi durumdaydım acil serklaj yaptı doktorum çok şükür operasyon esnasında bi sıkıntı olmadı sonrasında doktor rahim ağzımı 38 mm ölçtü şu an sürekli yatıyorum bilmiyorum 37. Haftaya kadar bebeğimi taşıyabilecek miyim psikolojim çok bozuldu benim durumumda olan arkadaşlar var mı
Gecmis olsun canim korkma ins dikis atildi iyi dr ise ve tedavin yapilirsa 40 haftayi gorursunuz Allah yar ve yardimciniz olsun ins:dua:

Kizlar bugun cok kasilmam oldu ve acile gi3ttik kan idrar verdim idrar tahlili temiz cikmis kultur 3 gun sonra dedi kanda ise crp 5.5 tan 7.5 cikmis bu neden yukseliyor ki bilemedim
Proluton vurdu endol fitil verdi biraz daha iyiyim sukur dua edin bizim kasilmalarimiz basladi ne yazikki :KK43:

13 +1 usg ye gore 14 haftaya persembe dikis gunum ins
Rabbim yardımcın olsun operasyon çok zor olmadı benim çok şükür sonrasında ağri falan yaşamadım. Tek sorun psikolojik bazen çok ümitli hayaller kurarken buluyorum kendimi bazen sanki her an doğum olacakmış gibi henüz bi kaç gündür yatıyorum ama bütün vücudum şimdiden ağrımaya başladı

Rabbim yardımcın olsun operasyon çok zor olmadı benim çok şükür sonrasında ağri falan yaşamadım. Tek sorun psikolojik bazen çok ümitli hayaller kurarken buluyorum kendimi bazen sanki her an doğum olacakmış gibi henüz bi kaç gündür yatıyorum ama bütün vücudum şimdiden ağrımaya başladı
Kizimda dikis oldum sadece ilk idrari zor yaptim
Ayni hisler bende de var Allah hepimize kolaylik versin ins

Kizlar bugun cok kasilmam oldu ve acile gi3ttik kan idrar verdim idrar tahlili temiz cikmis kultur 3 gun sonra dedi kanda ise crp 5.5 tan 7.5 cikmis bu neden yukseliyor ki bilemedim
Proluton vurdu endol fitil verdi biraz daha iyiyim sukur dua edin bizim kasilmalarimiz basladi ne yazikki :KK43:
Allah yardımcın olsun canım inşallah geçer kasılmaların

Allah yardımcın olsun canım inşallah geçer kasılmaların
Merhaba canim ben buraya yeni uye oldum. Ilk gebeligimde 22. Haftamda bebegimi kaybettim suyumun gelmesiyle.normal dogumla. Suan 17 haftalik hamileyim. 14. Haftamda serklaj oldum. Dikisimde batma oluyor. Igne batirir gibi cizlama gibi normalmidir. Birde doktorum bana progesteron yazmadi yazmasi gereklimidir cevaplarsan sevinirim teskkurler

Merhaba canim ben buraya yeni uye oldum. Ilk gebeligimde 22. Haftamda bebegimi kaybettim suyumun gelmesiyle.normal dogumla. Suan 17 haftalik hamileyim. 14. Haftamda serklaj oldum. Dikisimde batma oluyor. Igne batirir gibi cizlama gibi normalmidir. Birde doktorum bana progesteron yazmadi yazmasi gereklimidir cevaplarsan sevinirim teskkurler
Bende cevaplamak istedim o batma hissi bende de oluyordu dr normal dedi
Progestan proluton depot kullansaniz iyi olur israr edin dr ben 200*3 kullaniyorum prolutonda haftalik 500mg gecmis olsun

Bende cevaplamak istedim o batma hissi bende de oluyordu dr normal dedi
Progestan proluton depot kullansaniz iyi olur israr edin dr ben 200*3 kullaniyorum prolutonda haftalik 500mg gecmis olsun
Bu gittigimde soyleyim canim bu durumdaki her arkadas kullaniyor bir ben kullanmiyorum galiba. Ilaca karsi bi doktor oyuzden yazmiyor sanirim ama zorlayim bu sefer

Bu gittigimde soyleyim canim bu durumdaki her arkadas kullaniyor bir ben kullanmiyorum galiba. Ilaca karsi bi doktor oyuzden yazmiyor sanirim ama zorlayim bu sefer
Progestan çok önemli canım internette okuduklarım kadarıyla serklaj kadar önemli rahmi güçlendiriyo zaten bizim durumumuzdaki herkes kullanıyo yalnız bana da doktorum bu haftalık iğneleri demedi sadece serklaj öncesi bi iğne oldum

Arkadaşlar ben geçen yıl 21 haftalık oğlumu servikal yetmezlikten kaybettim. Geçen ay hamile kaldım. O da düştü. Kan pıhtılaşması vs testler varmış. İsimleri tam bilen var mı? Bi de hangi bölüme gitmem gerek?

Guzel bir sekilde soylerseniz bence anlayisli olucaktir yok vermedi saglik ocaginda yazdirip kullanabilirsiniz sorumluluk almak isterseniz tabi ben 30 dan 34 e kadar dr vermemesine ragmen nidilat kullanmistim sukur kizim 40 haftada dogdu
Aslinda biraz kendi dr olmamiz lazim en azindan ben oyle dusunuyorum sonucta
Progestan bi hormon tek zarari var tuylenme ve duygasallik

Arkadaşlar ben geçen yıl 21 haftalık oğlumu servikal yetmezlikten kaybettim. Geçen ay hamile kaldım. O da düştü. Kan pıhtılaşması vs testler varmış. İsimleri tam bilen var mı? Bi de hangi bölüme gitmem gerek?
Gecmis olsun canim 10 sayfa falan belki daha geri de testleri yazmistik ordan alabilirsiniz
Hastanelerin perinatoloji bolumune gorunun her hastanede yok iyi bir arastirin hangi ildesiniz bilmiyorum ama

X