Resimlerle sağlıklı beslenme :)

$Image-12.jpg

Bugün,yarın ve ertesi gün bu yeşil çorbayı günün tek bir ögünde tüketicem.Akşam markette buldugum bütün yeşil sebzeleri alıp eve gelirgelmez yaptım.Tadı konusunda çok tereddütüm vardı.çünkü ölçüsüz ve ne bulduysam koyup yaptım.İyi ki de yapmışım,tadına bayıldımm..çok lezzetli oldu gerçekten tavsiye ediyorum.Bu çorba bi harikaa:KK16: Tartılmadan önce son 3 gün için verildigine göre sanırım hem metabolizma için hem de kilo vermek için faydalı oldugunu düşünüyorum.çorbanın yanında hiçbir şey yenmiyor yazıyordu(yanlış anlamadıysam:)2 kepçe koymuştum tabagıma baktım tadı çok güzel bir kepçe daha koydum :) içine hiç yag ve bulgur vs koymadım ama isterse konulabiliyor..

içindekiler:KK43:hepsi göz kararı)
ıspanak
brokoli
brüksel lahanası
maydanoz
dereotu
nane
taze sogan
tuz
kabak

Son düzenleme:
$Image-13.jpg

bugün yediklerim:
sabah:2 wasa,1 etimek,3 krem peynir,zeytin,roka
ara:1portakal,2 bisküvi
ögle:2 dilm ekmek,2 krem peynir,kabak yemegi
ara:1/2 paket altınbaşak sütlü kahve
akşam:yeşil çorba

Dün çorbayı içtikten sonra 1/2 paket altınbaşak yedim karnımın kazıntısına daha fazla dayanamayarak:KK9: sabah bir hevesle uyandım.aç ve hafif kalkıcam diye.pek öyle olmadı.bacaklarım şişmişti.ödem olmuş.ya çorbayı lezzetlendirmek için tuzu fazla koydum ya da az su içmişim dün.Bugün bol sulu bir gün olucak:) Yine de aynaya baktıgımda kendimi begendim.Göbegim gitmişti(tamamen degil tabiki,ona daha zaman var:)Başladım gardıroptaki olmayan kıyafetleri denemeye.30 beden bi kotum var.kasımda giyebiliyordum en son.bu beslenmeye başladıgımdan beri tartı yerine onu kullanıyorum.ilk önce hiç kapanmıyordu..sonra kapandı bu sefer beli sıktı.şimdi rahat oluyor.bir kaç bluz denedim.onlarda çok güzel oldu:KK76: Aynada kendime bakarken ne kadar güzelleştigimi ve bakımlı gözüktügümü fark ettim.Evet bunlar sabahın 7:30unda oluyor.Ellerim ojeli saçlarım dünden maşalı.bu aralar çevremden gelen iltifatlar çogaldı.ne kadar şık oldugum ve saçlarıma iltifatlar alıyorum.iltifatlar bazen de sadece gözlerle oluyor.sonra düşündüm ben saglıklı beslenip kilo vermeye başlayınca mı bakımlı oldum yoksa bakımlı olmaya başladıgım için mi saglıklı beslenip kilo vermeye başladım?sanırım her ikisi de.. ve ben çok mutluyum:KK16: $TRS-VI1.jpg

Son düzenleme:
Dün çorbayı içtikten sonra 1/2 paket altınbaşak yedim karnımın kazıntısına daha fazla dayanamayarak:KK9: sabah bir hevesle uyandım.aç ve hafif kalkıcam diye.pek öyle olmadı.bacaklarım şişmişti.ödem olmuş.ya çorbayı lezzetlendirmek için tuzu fazla koydum ya da az su içmişim dün.Bugün bol sulu bir gün olucak:) Yine de aynaya baktıgımda kendimi begendim.Göbegim gitmişti(tamamen degil tabiki,ona daha zaman var:)Başladım gardıroptaki olmayan kıyafetleri denemeye.30 beden bi kotum var.kasımda giyebiliyordum en son.bu beslenmeye başladıgımdan beri tartı yerine onu kullanıyorum.ilk önce hiç kapanmıyordu..sonra kapandı bu sefer beli sıktı.şimdi rahat oluyor.bir kaç bluz denedim.onlarda çok güzel oldu:KK76: Aynada kendime bakarken ne kadar güzelleştigimi ve bakımlı gözüktügümü fark ettim.Evet bunlar sabahın 7:30unda oluyor.Ellerim ojeli saçlarım dünden maşalı.bu aralar çevremden gelen iltifatlar çogaldı.ne kadar şık oldugum ve saçlarıma iltifatlar alıyorum.iltifatlar bazen de sadece gözlerle oluyor.sonra düşündüm ben saglıklı beslenip kilo vermeye başlayınca mı bakımlı oldum yoksa bakımlı olmaya başladıgım için mi saglıklı beslenip kilo vermeye başladım?sanırım her ikisi de.. ve ben çok mutluyum:KK16:Eki Görüntüle 1050090

Bir kez sayfanıza girdim..Birdaha çıkamadım..şimdi hergün kontrol ediyorum güzel bir yazı var mı diye:))) inşallah hedeflediğiniz kiloya ulaşırsınız..Benim çok az kaldı:KK51:

Dün çorbayı içtikten sonra 1/2 paket altınbaşak yedim karnımın kazıntısına daha fazla dayanamayarak:KK9: sabah bir hevesle uyandım.aç ve hafif kalkıcam diye.pek öyle olmadı.bacaklarım şişmişti.ödem olmuş.ya çorbayı lezzetlendirmek için tuzu fazla koydum ya da az su içmişim dün.Bugün bol sulu bir gün olucak:) Yine de aynaya baktıgımda kendimi begendim.Göbegim gitmişti(tamamen degil tabiki,ona daha zaman var:)Başladım gardıroptaki olmayan kıyafetleri denemeye.30 beden bi kotum var.kasımda giyebiliyordum en son.bu beslenmeye başladıgımdan beri tartı yerine onu kullanıyorum.ilk önce hiç kapanmıyordu..sonra kapandı bu sefer beli sıktı.şimdi rahat oluyor.bir kaç bluz denedim.onlarda çok güzel oldu:KK76: Aynada kendime bakarken ne kadar güzelleştigimi ve bakımlı gözüktügümü fark ettim.Evet bunlar sabahın 7:30unda oluyor.Ellerim ojeli saçlarım dünden maşalı.bu aralar çevremden gelen iltifatlar çogaldı.ne kadar şık oldugum ve saçlarıma iltifatlar alıyorum.iltifatlar bazen de sadece gözlerle oluyor.sonra düşündüm ben saglıklı beslenip kilo vermeye başlayınca mı bakımlı oldum yoksa bakımlı olmaya başladıgım için mi saglıklı beslenip kilo vermeye başladım?sanırım her ikisi de.. ve ben çok mutluyum:KK16:Eki Görüntüle 1050090

Günaydın canımm:KK16: maşallah sana:nazar: insan eski kıyafetlerine sığamayınca sanki dünyaya sığamıyormuş gibi hissediyor değil mi? seni öyle iyi anlıyorum ki...

Eki Görüntüle 1049736

Bugün,yarın ve ertesi gün bu yeşil çorbayı günün tek bir ögünde tüketicem.Akşam markette buldugum bütün yeşil sebzeleri alıp eve gelirgelmez yaptım.Tadı konusunda çok tereddütüm vardı.çünkü ölçüsüz ve ne bulduysam koyup yaptım.İyi ki de yapmışım,tadına bayıldımm..çok lezzetli oldu gerçekten tavsiye ediyorum.Bu çorba bi harikaa:KK16: Tartılmadan önce son 3 gün için verildigine göre sanırım hem metabolizma için hem de kilo vermek için faydalı oldugunu düşünüyorum.çorbanın yanında hiçbir şey yenmiyor yazıyordu(yanlış anlamadıysam:)2 kepçe koymuştum tabagıma baktım tadı çok güzel bir kepçe daha koydum :) içine hiç yag ve bulgur vs koymadım ama isterse konulabiliyor..

içindekiler:KK43:hepsi göz kararı)
ıspanak
brokoli
brüksel lahanası
maydanoz
dereotu
nane
taze sogan
tuz
kabak

Gerçekten harika mı dostum:KK56: ama sen harikasın:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Bir kez sayfanıza girdim..Birdaha çıkamadım..şimdi hergün kontrol ediyorum güzel bir yazı var mı diye:))) inşallah hedeflediğiniz kiloya ulaşırsınız..Benim çok az kaldı:KK51:

bazen beni ziyaret eden bi kaç arkadaşım dışında yalnızmışım gibi hissediyorum..evet sayfaya bakıldıgını görüyorum ama ilgi çekip çekmedigini bilemiyorum. aslında kendimi motive etmek için yazarken benim gibi hissedenlere de ulaşmak istiyorum.. mesajınıza ne kadar mutlu oldum bilemezsiniz ,her zaman beklerim:KK16::KK54:

Günaydın canımm:KK16: maşallah sana:nazar: insan eski kıyafetlerine sığamayınca sanki dünyaya sığamıyormuş gibi hissediyor değil mi? seni öyle iyi anlıyorum ki...

Gerçekten harika mı dostum:KK56: ama sen harikasın:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Günaydınnn :)) çok teşekkürler motivasyonun için.. insanın bir şeyleri başarmak istemesi ,bunun için emek vermesi ve sonucunu görmesi gerçekten harika dostummm,sen de harikasın:KK16::KK16::KK16:

bende arasıra size yazmak isterim müsaadeniz olursa..3 ayda 11,5 kg verdim..55 hedefim çok az kaldı..en önemlisi yemek değil..sporda değil.. HIRS..Diyetisyene falan gitmedim..sadece kendimi tanıdım okadar..Bence o azim sizdede var..

bende arasıra size yazmak isterim müsaadeniz olursa..3 ayda 11,5 kg verdim..55 hedefim çok az kaldı..en önemlisi yemek değil..sporda değil.. HIRS..Diyetisyene falan gitmedim..sadece kendimi tanıdım okadar..Bence o azim sizdede var..

harikasınız.. tabii kiii her zaman gelin.. nasıl verdiniz?neleri kestiniz?boy kilo?nasıl kendinizi tanıdınız?biraz anlatın..size kesinlikle katılıyorum.bu öyle bi nokta ki ne olsa yola devam ediyorsunuz.. ilk başta çok agır bir grip geçirdim.meyve yemem lazım bol vs. ama dikkat etmeye devam ettim.bi karar vermiştim ve onu bozamazdım.sonra başka problemler çıktı.baktim deli gibi yesem de yemesem de geçicek bu problemler.hatta şu bi gerçek yemeyince daha çabuk geçti.ben kendime saygı duymayı unutmuşum.şu yaşadıgım günler bana tekrar bunu hatırlattı.sizi de tebrik ediyorum.istemek ve emek=sonuç :KK16::KK16::KK16:

harikasınız.. tabii kiii her zaman gelin.. nasıl verdiniz?neleri kestiniz?boy kilo?nasıl kendinizi tanıdınız?biraz anlatın..size kesinlikle katılıyorum.bu öyle bi nokta ki ne olsa yola devam ediyorsunuz.. ilk başta çok agır bir grip geçirdim.meyve yemem lazım bol vs. ama dikkat etmeye devam ettim.bi karar vermiştim ve onu bozamazdım.sonra başka problemler çıktı.baktim deli gibi yesem de yemesem de geçicek bu problemler.hatta şu bi gerçek yemeyince daha çabuk geçti.ben kendime saygı duymayı unutmuşum.şu yaşadıgım günler bana tekrar bunu hatırlattı.sizi de tebrik ediyorum.istemek ve emek=sonuç :KK16::KK16::KK16:

boyum 162 27 yaşındayım..henüz 7 aylık evliyim..Bundan öncesi ömrüm boyunca hep toplu bi kızdım hiç zayıf olmadım. bilirsiniz insanlar şaka yapar gibi davranıp aslında alay ederlerdi. Özellikle popom büyüktür benim. ona yönelik şakalar.. ister istemez kırılırdım ama belli etmezdim..evlenmeden önce sigarayıda bıraktım hem iştahım açıldı hemde evlenince yeni merak poğçalar pastalar ömrümde ilk defa 69 u görmüştüm..o rakamı görünce 70 i görmiycem diye direttim..aynı zamanda eşimlede iddiaya girdik..o dedi yapamazsın ben dedim görürsün..evin yanındada şansıma spor salonu açıldı..onunda desteği var tabi.. ben sadece ekmeği ve aburcuburu kestim..kendimi şöyle tanıdım çikolata cips tatlılar pastalar bunlar benim zayıf tarafımdı..onları tamamen hayatımdan çıkardımmı tabiki hayır ama sadece bir ısırık :))) saat 6 dan sonra ağzıma hiçbişey sürmedim..sporumuda yaptım ama spordan gelincede yılmadım evde tv izlerken bile mekik çektim..temizlik yapmak ızdıraptan keyifli hale dönüştü..kalori yaktırıyor ya :))) üniversitede giyebildiğim kıyafetlerimi giymeye başladım.. popom küçüldü ve insanlar benle alay etmek yerine tebrik etmeye başladılar.akşam spor salonunda son gecemdi ve ben 1.likle mezun oldum :) herkes beni alkışladı..Bu süreç hiç kolay değildi...Ama inanın zorda değil :)))

slm diyet arkadaşım.3 gün oldu ben de dikkat ediyorum kendime.hiç kahvaltı yapmazdım,kahvaltı yapmaya başladım.gece yerdim geç yattığımdan.onları kestim.ve en önemlisi en sevdiğim yiyeceği-ekmeği- çıkardım öğünlerimden.az yiyorum.yoğurt diyeti yapayım dedim,akşam bayılacak gibi oldum,az da olsa bişeyler yedim.ha bu arada 2 gün ger gece 400 kalori yaktım bisikletle.15 dakika halay çekiyorum.10 dakika kadar da bel inceltme çalışması yapıyorum.bu sabah çıktım tartıa yarım kilo almışım.çıldırdım ama yılmayacağım..devammmmm...............

boyum 162 27 yaşındayım..henüz 7 aylık evliyim..Bundan öncesi ömrüm boyunca hep toplu bi kızdım hiç zayıf olmadım. bilirsiniz insanlar şaka yapar gibi davranıp aslında alay ederlerdi. Özellikle popom büyüktür benim. ona yönelik şakalar.. ister istemez kırılırdım ama belli etmezdim..evlenmeden önce sigarayıda bıraktım hem iştahım açıldı hemde evlenince yeni merak poğçalar pastalar ömrümde ilk defa 69 u görmüştüm..o rakamı görünce 70 i görmiycem diye direttim..aynı zamanda eşimlede iddiaya girdik..o dedi yapamazsın ben dedim görürsün..evin yanındada şansıma spor salonu açıldı..onunda desteği var tabi.. ben sadece ekmeği ve aburcuburu kestim..kendimi şöyle tanıdım çikolata cips tatlılar pastalar bunlar benim zayıf tarafımdı..onları tamamen hayatımdan çıkardımmı tabiki hayır ama sadece bir ısırık :))) saat 6 dan sonra ağzıma hiçbişey sürmedim..sporumuda yaptım ama spordan gelincede yılmadım evde tv izlerken bile mekik çektim..temizlik yapmak ızdıraptan keyifli hale dönüştü..kalori yaktırıyor ya :))) üniversitede giyebildiğim kıyafetlerimi giymeye başladım.. popom küçüldü ve insanlar benle alay etmek yerine tebrik etmeye başladılar.akşam spor salonunda son gecemdi ve ben 1.likle mezun oldum :) herkes beni alkışladı..Bu süreç hiç kolay değildi...Ama inanın zorda değil :)))

70 kilo sınırı gerçekten tam sınır.Benim için de öyleydi ama bi ipin ucu kaçınca oldu 78.gerçekten inanamıyor insan nasıl olduguna..malesef evlenince pastalar, börekler, çörekler hamaratlıkları göstermek için yapıyoruz.gelsin misafirler gitsin misafirler..hele güzelde yapıyorsak hem yapıp hem yiyoruz.yani olan bize oluyor.. tam zamanında kararlı bir şekilde davranmış tam sınırdan dönüp kilolarınızdan kurtulmuşsunuz.şuan 55 oldugumu hayal etmesi bile güzelken siz o kiloya yaklaşmışsınız, tebrikler keyfini güzel kıyafetler giyerek çıkarın :))

Son düzenleme:
inşallah sizinkine de birlikte şahit oluruz..ben desteğe herzaman hazırım:KK16:

slm diyet arkadaşım.3 gün oldu ben de dikkat ediyorum kendime.hiç kahvaltı yapmazdım,kahvaltı yapmaya başladım.gece yerdim geç yattığımdan.onları kestim.ve en önemlisi en sevdiğim yiyeceği-ekmeği- çıkardım öğünlerimden.az yiyorum.yoğurt diyeti yapayım dedim,akşam bayılacak gibi oldum,az da olsa bişeyler yedim.ha bu arada 2 gün ger gece 400 kalori yaktım bisikletle.15 dakika halay çekiyorum.10 dakika kadar da bel inceltme çalışması yapıyorum.bu sabah çıktım tartıa yarım kilo almışım.çıldırdım ama yılmayacağım..devammmmm...............

kahvaltı yapmaya başlamak,gece yemegi kesmek ve spor yapmak güzel gelişmeler.. umudunu kaybetme belki ödem olmuştur belki regl önce vs.. seninde dedigin gibi yılmak yok yola devam.. :)

Günaydınnn :)) çok teşekkürler motivasyonun için.. insanın bir şeyleri başarmak istemesi ,bunun için emek vermesi ve sonucunu görmesi gerçekten harika dostummm,sen de harikasın:KK16::KK16::KK16:

Emek vermek ve sonucu görmek gerçekten çok güzel. evlendikten sonra nasıl oldu anlamadım 5 ayda 10kilo almışım:KK43::KK43: yemek yapabildiğimi ispatlamaya çalıştım heralde:KK1::KK1::KK1::KK1: önce o panikle kolay yoldan zayıflama yollarını aradım, zayıflama bandı diye bişey duydum, gerçekten 1haftada 3kilo kadar verdim ama çalıştığım için yasaklılara uyamadım ve kilo verimim durdu. keşke uyabilseydim:KK43: sonra günde 3saat yürümeye başladım, hafif diyetle beraber. ve 1buçuk aydır 6kilo verdim toplam:KK16::KK16::KK16: 5kilo daha verebilsem söz bir daha bu kadar kilo almayacağım:KK56:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Emek vermek ve sonucu görmek gerçekten çok güzel. evlendikten sonra nasıl oldu anlamadım 5 ayda 10kilo almışım:KK43::KK43: yemek yapabildiğimi ispatlamaya çalıştım heralde:KK1::KK1::KK1::KK1: önce o panikle kolay yoldan zayıflama yollarını aradım, zayıflama bandı diye bişey duydum, gerçekten 1haftada 3kilo kadar verdim ama çalıştığım için yasaklılara uyamadım ve kilo verimim durdu. keşke uyabilseydim:KK43: sonra günde 3saat yürümeye başladım, hafif diyetle beraber. ve 1buçuk aydır 6kilo verdim toplam:KK16::KK16::KK16: 5kilo daha verebilsem söz bir daha bu kadar kilo almayacağım:KK56:[/QUOTE

evlilikle kilo alımı hep istikrarlı olarak yükseliyor her nedense:125: mesela;gelinlik giymek dügüne kadar kilo vermek bile stres olmuştu bende.her nasılsa diger gelinlerin tersine ben kilo vermek yerine sabit kalmış,diyetisyene gitmeme ragmen kilo verememiştim gene(ne tesadüf:)şimdi o günleri hatırladıgımda 59 kiloyken oram buram şuram deyip deyip sadece şikayet etmişim.başka hiçbir şey yapmamışım.sadece dügünden 1 gün önce evdeki hiçbir şeyi yiyememiştim ertesi gün dügünüm var diyee:KK17:dügün günümün ertesi gününü hatırlıyorumda nasıl rahattım istedigimi yiyordum istedigim kadar taaa ki bugünlere kadar..herkes bana "evlilik yaramış sana" dedikçe daha çok yedim.ben de kendime nasıl bu kadar duyarsız kalmışım,nasıl görmemişim hala inanamıyorum.neyse ki bi yerde dur demeyi başardık öyle degil mi? zararın neresinden dönsek kardır:118:
sen günde 3 saat nasıl yürüyorsun?çok yorucu degil mi?:KK8:tebrik ediyorum 1,5 ay 6 kilo süper :KK9:beslenmen nasıl biraz bahsetsene?

Son düzenleme:
$Image-14.jpg

Bugün yediklerim:
sabah:peynirli tost,nane,maydanoz,zeytin,sütlü kahve
ara:2 bisküvi,1portakal
ögle:yeşil çorba,1 etimek
ara:2 bisküvi,1kivi
ara:3ceviz 1kuru erik(bu ara fazladan oldu,inanılmaz acıktım çünkü)
akşam:1 ince dilim somon ızgara(hepsini bitiremedim)2 dilim ekmek,ızgara sebze

Bugün yeşil sebze çorbasını öglen içtim ve inanılmaz acıktım sonrasında.o yüzden 2 ara yaptım.1 ara fazladan oldu maalesef.fazlasıyla hafif bir çorba.1 saate hiç bi şey kalmıyor midede:KK52: neyse yarın son kez içicem bu şekilde..yoksa çok sevdim çorbayı.salata ,ekmek ve sebze yemeginin yanında harika olur:21: akşam misafirlige gittik.tabii pastalar börekler vs vs.dolu tabak geldi yanıma.o an kesin karar verdim "bir lokma bile yemicem" diye.ev sahibi "bare pastanın çileklerini ye" dedikçe içim gidiyor ama kararlı bir şekilde "hayır bir lokma bile olsa yemicem,bu iş başka türlü olmuyor" dedim ve konu kapandı.onlar yedi ben seyrettim ama şuan huzurluyum ya bu bana yeter:KK16::KK16::KK16::KK16:

X