Resimlerle sağlıklı beslenme :)

Eki Görüntüle 1051628

Bugün yediklerim:
sabah:peynirli tost,nane,maydanoz,zeytin,sütlü kahve
ara:2 bisküvi,1portakal
ögle:yeşil çorba,1 etimek
ara:2 bisküvi,1kivi
ara:3ceviz 1kuru erik(bu ara fazladan oldu,inanılmaz acıktım çünkü)
akşam:1 ince dilim somon ızgara(hepsini bitiremedim)2 dilim ekmek,ızgara sebze

Bugün yeşil sebze çorbasını öglen içtim ve inanılmaz acıktım sonrasında.o yüzden 2 ara yaptım.1 ara fazladan oldu maalesef.fazlasıyla hafif bir çorba.1 saate hiç bi şey kalmıyor midede:KK52: neyse yarın son kez içicem bu şekilde..yoksa çok sevdim çorbayı.salata ,ekmek ve sebze yemeginin yanında harika olur:21: akşam misafirlige gittik.tabii pastalar börekler vs vs.dolu tabak geldi yanıma.o an kesin karar verdim "bir lokma bile yemicem" diye.ev sahibi "bare pastanın çileklerini ye" dedikçe içim gidiyor ama kararlı bir şekilde "hayır bir lokma bile olsa yemicem,bu iş başka türlü olmuyor" dedim ve konu kapandı.onlar yedi ben seyrettim ama şuan huzurluyum ya bu bana yeter:KK16::KK16::KK16::KK16:

azmini tebrik etmek lazım..ben asla bir lokma yemeden bırakmazdım..benimde spor salonunda üyeliğim bittiği için eve plates malzemeleri aldım..dün akşam evde tek başıma yaptım..spor bitti diye tekrar salmaktan korkuyorum..

azmini tebrik etmek lazım..ben asla bir lokma yemeden bırakmazdım..benimde spor salonunda üyeliğim bittiği için eve plates malzemeleri aldım..dün akşam evde tek başıma yaptım..spor bitti diye tekrar salmaktan korkuyorum..

canım günaydın,teşekkürler :)sende hiç korkma..sadece kendine güven.. bana daha zayflamadan önce oluyordu o korku."ya zayıflayıp geri alırsam" diye :KK52: bizim bir tarafımız hep moralimizi bozmaya çalışıcak.dinleme onu :) ne geçmiş, ne gelicek sadece ŞUAN var.şuanı kontrol edebiliriz di mi? :) önlemini almışsın işte hem evde hem dışarda spor yapabilirsin..kontrol sende :KK54:

Son düzenleme:
ben 69 da çakıldım, 1 gram bile veremiyorum her akşam 2.5 km yolu tempolu yürüyorum elma sirkesi yeşil kahve içiyorum. gece yatarken yemiyorum ve gün içinde ydiklerime dikkat ediyorum. ekmeği nerdeyse kestim. neden olmuyor deliricem :KK43:

Emek vermek ve sonucu görmek gerçekten çok güzel. evlendikten sonra nasıl oldu anlamadım 5 ayda 10kilo almışım:KK43::KK43: yemek yapabildiğimi ispatlamaya çalıştım heralde:KK1::KK1::KK1::KK1: önce o panikle kolay yoldan zayıflama yollarını aradım, zayıflama bandı diye bişey duydum, gerçekten 1haftada 3kilo kadar verdim ama çalıştığım için yasaklılara uyamadım ve kilo verimim durdu. keşke uyabilseydim:KK43: sonra günde 3saat yürümeye başladım, hafif diyetle beraber. ve 1buçuk aydır 6kilo verdim toplam:KK16::KK16::KK16: 5kilo daha verebilsem söz bir daha bu kadar kilo almayacağım:KK56:[/QUOTE

evlilikle kilo alımı hep istikrarlı olarak yükseliyor her nedense:125: mesela;gelinlik giymek dügüne kadar kilo vermek bile stres olmuştu bende.her nasılsa diger gelinlerin tersine ben kilo vermek yerine sabit kalmış,diyetisyene gitmeme ragmen kilo verememiştim gene(ne tesadüf:)şimdi o günleri hatırladıgımda 59 kiloyken oram buram şuram deyip deyip sadece şikayet etmişim.başka hiçbir şey yapmamışım.sadece dügünden 1 gün önce evdeki hiçbir şeyi yiyememiştim ertesi gün dügünüm var diyee:KK17:dügün günümün ertesi gününü hatırlıyorumda nasıl rahattım istedigimi yiyordum istedigim kadar taaa ki bugünlere kadar..herkes bana "evlilik yaramış sana" dedikçe daha çok yedim.ben de kendime nasıl bu kadar duyarsız kalmışım,nasıl görmemişim hala inanamıyorum.neyse ki bi yerde dur demeyi başardık öyle degil mi? zararın neresinden dönsek kardır:118:
sen günde 3 saat nasıl yürüyorsun?çok yorucu degil mi?:KK8:tebrik ediyorum 1,5 ay 6 kilo süper :KK9:beslenmen nasıl biraz bahsetsene?

günaydınnn:KK16: düğünün ertesi günü dünyaları yeme hakkına sahip olduğumu zannediyordum ben de:nazar::nazar: sonra evlilik yaramış laflarıyla kendime geldim:KK50: hipotiroid hastası olduğum için çok zor kilo verebiliyorum maalesef, bu da ayrı konu zaten. öğlen arası 1buçuk saat yürüyorum, akşam yemekten sonra da 1saatten fazla yürüyoruz, havalar da güzel. sabahları rafadan yumurta, peynir yiyorum. öğlen çorba ve şansıma sebze yemeği çıkarsa yemekte ondan, akşam bol salata ızgara veya sebze yemeği. ekmeği ve çikolata tatlıyı kestim tamamen. günde 2buçuk litre su içiyorum. inşallah kalıcı olarak verebiliriz kiloları canım

Bende pko hastasıyım..o yüzden tekrar kilo alma kapasitem çok fazla ama ilaç kullanmayı bıraktım..hormonlarım artsada doktora gitmedim..senelerdir ilaç kullanmaktan bıktım..süt hormonumda artıyo sürekli. ilaçla tedavi olduğumda geçiyor ama bir süre sonra tekrar artıyor kendiliğinden..bende kendi tedavimi kendim yapmaya karar verdim..bu hormonun en büyük düşmanı kilo ve stres.. kilomu verdim çok şükürde..stres hiç bitmiyor..ama eskiye göre daha iyi ve daha motiveyim..daha pozitifim..

ben 69 da çakıldım, 1 gram bile veremiyorum her akşam 2.5 km yolu tempolu yürüyorum elma sirkesi yeşil kahve içiyorum. gece yatarken yemiyorum ve gün içinde ydiklerime dikkat ediyorum. ekmeği nerdeyse kestim. neden olmuyor deliricem :KK43:

merhaba canım, ne zamandır kilo vermeye çalışıyorsun? ben nerdeyse 6km yol yürüyorum günde ve 2-3 hafta hiç kilo veremedim. sonrasında 2aya yakın bi sürede 6kilo kadar verdim. biraz sabret hemen olmuyor. 1kg yağ yakmak için 17 saat yürümek gerekiyor diye okumuştum biyerde,ne kadar doğru bilmiyorum.yeşil kahve günde en fazla 2bardaktan fazla içince de vücut su tutuyormuş.ve vermen gereken kilo ne kadar az ise, o kadar az kilo veriliyor ayda. 20kilo fazlası olan biri ayda 4kilo rahat verebilir ama 5kilo fazlan varsa ayda 1 kg falan. kilolu biri spor yaparken daha fazla kalori yakarmış. hem ne acelemiz var, başarabiliriz ben inanıyorum bize:KK16: kadınlar güçlüdür kararlıdır akıllıdır azimlidir çalişkandır:21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21::21:

Bende pko hastasıyım..o yüzden tekrar kilo alma kapasitem çok fazla ama ilaç kullanmayı bıraktım..hormonlarım artsada doktora gitmedim..senelerdir ilaç kullanmaktan bıktım..süt hormonumda artıyo sürekli. ilaçla tedavi olduğumda geçiyor ama bir süre sonra tekrar artıyor kendiliğinden..bende kendi tedavimi kendim yapmaya karar verdim..bu hormonun en büyük düşmanı kilo ve stres.. kilomu verdim çok şükürde..stres hiç bitmiyor..ama eskiye göre daha iyi ve daha motiveyim..daha pozitifim..

pko ne?prolaktin mi? çünkü aynı şeyleri yaşıyorum ben de.. maalesef stres en büyük etken prolaktinde de..

kilo vermek bazen duruyor.çünkü vücut kendini kıtıkta sanıp saklamaya başlıyor kiloları.bence sabretmek ve metabolizmayı şaşırtmak şart.hergün yedigin şeyleri degiştirmek,metabolizma çayı yapmak vs..

pko ne?prolaktin mi? çünkü aynı şeyleri yaşıyorum ben de.. Maalesef stres en büyük etken prolaktinde de..

pko polikistikover yani yumurtalıklarda kist demek aynı zamanda süt hormonuda prolaktin..prolaktinimde yüksek ve en en önemli nedeni stres..sizinki ne derecede

pko polikistikover yani yumurtalıklarda kist demek aynı zamanda süt hormonuda prolaktin..prolaktinimde yüksek ve en en önemli nedeni stres..sizinki ne derecede

benim yıllardır prolaktinim var.neredeyse 15 yıldır.ilaçla düzeliyor sonra stresle tekrar çıkıyor.aynı bir balonun şişip inmesi gibi.maalesef nedeni tam bilinmiyor stresin tetikledigi biliniyor ve doktorum insülin direncimin prolaktin yaptıgını söyledi.insülin için ilaç kullandım 3 ay.şimdi bıraktım ve tekrar kontrole gidicem..

benim yıllardır prolaktinim var.neredeyse 15 yıldır.ilaçla düzeliyor sonra stresle tekrar çıkıyor.aynı bir balonun şişip inmesi gibi.maalesef nedeni tam bilinmiyor stresin tetikledigi biliniyor ve doktorum insülin direncimin prolaktin yaptıgını söyledi.insülin için ilaç kullandım 3 ay.şimdi bıraktım ve tekrar kontrole gidicem..

Çok özel olmazsa acaba kaç yıllık evlisiniz ve çocuğunuz varmı ? ben hep çocuğum olmıycak diye çok korkuyorum..prolaktinde olmayabiliyor.

Çok özel olmazsa acaba kaç yıllık evlisiniz ve çocuğunuz varmı ? ben hep çocuğum olmıycak diye çok korkuyorum..prolaktinde olmayabiliyor.

37 yaşında 3 yıldır evliyim.doktorum prolaktinin gebelige engel olmayacagını söyledi.çocugum yok.. henüz :)

Son düzenleme:
37 yaşında 3 yıldır evliyim.doktorum prolaktinin gebelige engel olmayacagını söyledi.çocugum yok.. Henüz :)

internette okuduğum kadarıyla gebeliğe engel durumlarıda var diyordu..benimde canım sıkılıyordu..birde üstüne kistler eklenince..tabii allah bilir..

$Image-15.jpg

Bugün yediklerim:
sabah:1küçük simit,(1/2 simitten de küçük:) 2 krem peynir,domates,salatalık,maydanoz,sütlü kahve
ara:yok
ögle:yok
ara:1 elma 4 küçük kurabiye
akşam:1 bardak yeşil sebze çorbası,3 dilim etimek,2 krem peynir,domates

Bugün öglen yemek yemege vaktim olmadı ve maalesef ara ögün ve öglen yemegini atlamak zorunda kaldım.eve gelince 4.30 da ara ögün ve 6da akşam yemegimi yiyip bugünü de bitirmiş bulunmaktyım:KK9:

internette okuduğum kadarıyla gebeliğe engel durumlarıda var diyordu..benimde canım sıkılıyordu..birde üstüne kistler eklenince..tabii allah bilir..

Bunları en iyi doktorunla konuşabilrsin.umarım istedigimiz zaman(benim zamanım azaldı:) çocuk sahibi oluruz:KK16:

Canım çok fena tatlı, çikolata, sıcak çikolata falan istiyor, zor dayanıyorummmmm:KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56: ballı kaymaklı ekmek hatta:KK14::KK14:

zaten canım da sıkkın:KK43: hep böyle oluyor hep hep hep

son günlerde ben de şunu düşünerek motive oluyorum cnm: yaz geliyo bikini/mayı giyicez ve eğer canımızın istediğini yersek selülitli kilolu göbekli kendinden can simitli kızlar olucaz :) ama aksini düşünüyorum bide, fit, kıvrımlı incecik bi vücut. şimdi bi çikolata yemek mi daha güzel yoksa bu mu :p

$foto?raf-31.JPG

bu sabah heyecanla kalktım.. acaba kaç kilo verdim?ya vermediysem? diye başladı korkular.sonra düşündüm "1 kilo olsa bile kesin verdim.kıyafetlerim bollaştı" 3 ayda diyetisyenle 1 kilo verememiş biri olarak bu benim için çok büyük gelişme.ufak kaçamaklar dışında hiç bozmadım hem yememi hem moralimi ve sonuçççççççç sonunda 4 kilo vermiş çıktım.Bu süre çok keyifli geçti.şu son bi kaç gün dışında hiç zorlanmadım.kekte yedim, bisküvide,ekmekte yedim.bazen bir ısırık çikolatada.ve bu sabah istedigim bi şeyi yiyebilicem kahvaltıda.kahvaltıya dışarı çıkıyorum.henüz ne yiyecegime tam karar veremesemde sanırım börek yicemmm:KK56: yol uzun ve yola devam! yaşasın kilo vermek yaşasın saglıklı beslenmek!!!:KK16::KK16::KK16:

Son düzenleme:
X