Sert ve kırıcı konuşmak

Eşimde vardı bu. Sonra başka bir sebepten psikiyatriye gitti. Şimdi çok daha iyi hatta çoook iyi öyle diyeyim 😅 Şimdiki halini görünce ben nasıl katlanmışım o haline diyorum. Ama yalan yok bende yıpranmışlık kaldı o zamanlardan. O yüzden sevdiklerinizi yıpratmamak için harekete geçin bir an önce. Belli ki istemeden yapıyor ve sonra kendiniz de üzülüyorsunuz, destek alın en güzeli 🥰
Esınız ıcın naptınız terapi ılac hangisi

Esınız ıcın naptınız terapi ılac hangisi

Üniversite hastanesinde psikiyatriye gitti. Konuşmuşlar biraz fakat içeriğini sormadım kendine özel kalsın diye, ayrıca terapi almıyor. İlaç ismini de vermeyeyim ama hafif bir ilaç. İlaç durumu kişiden kişiye değişir, aynı ilaç yaramayabilir. Düzenli kontrolü oluyor, doktor bir süre sonra ilacı kesmeye başlayacaklarını söylemiş.

Üniversite hastanesinde psikiyatriye gitti. Konuşmuşlar biraz fakat içeriğini sormadım kendine özel kalsın diye, ayrıca terapi almıyor. İlaç ismini de vermeyeyim ama hafif bir ilaç. İlaç durumu kişiden kişiye değişir, aynı ilaç yaramayabilir. Düzenli kontrolü oluyor, doktor bir süre sonra ilacı kesmeye başlayacaklarını söylemiş.
Sagol verdıgın bilgiler ıcın benım esım de oyle normal başkasının kızmıyacagı bır duruma cok cabuk parlar fazla tepkı verır keske gitse gitmiyor iste.

Sizin kadar minnoş yürekli bir kırıcı insan görmedim🤍 sertsiniz ama farkındasınız en azından.
Kırıcı insanlar çoğu zaman farkında olmazlar üstelik üste çıkmaya çalışırlar.
İyi kalpli biri olduğunuzu seziyorum. Biraz profesyonel destek biraz da çaba ile üstesinden gelirsiniz.

Sagol verdıgın bilgiler ıcın benım esım de oyle normal başkasının kızmıyacagı bır duruma cok cabuk parlar fazla tepkı verır keske gitse gitmiyor iste.

Benimki de gitmiyordu, fiziksel bir rahatsızlığı oldu, sebebi bulunamayınca ben tutturdum anksiyete kaynaklı diye de son çare öyle gitti. Ki gerçekten anksiyete kaynaklıymış tamamen geçti şimdi. Siz de bulun öyle bir şeyler, ikna olur diye düşünüyorum. Kendisine de iyilik edersiniz, öfke insanın kendisini de yoruyor çünkü.

Eski sevgilimde sizin gibiydi. O da farkındaydı ama çabası yoktu. Sizin var en azından. Farkındalıklarınız yüksek. Güzel bir psikiyatri sizi bekler. Her şeyin üstesinden gelebilirsiniz.

Hem kendiniz, hem aileniz eşiniz ve çocuğunuz için.

Benimki de gitmiyordu, fiziksel bir rahatsızlığı oldu, sebebi bulunamayınca ben tutturdum anksiyete kaynaklı diye de son çare öyle gitti. Ki gerçekten anksiyete kaynaklıymış tamamen geçti şimdi. Siz de bulun öyle bir şeyler, ikna olur diye düşünüyorum. Kendisine de iyilik edersiniz, öfke insanın kendisini de yoruyor çünkü.
Yormaz mı ıkı yavrum var onlar da etkileniyor esım dıkkat etmeye calısıyor cocuklardan dolayı ama yeterlı degıl kucuk oglum bıle 2.5 yasında baba kiizzmaaaa dıye uzuluyor oglum kızmadım dıyor sarılıyor ben bıle 30 dan sonra esıme benzemeye basladım bu konuyu tekrar gündeme almalıyım.

Herkese merhaba. Nasıl anlatsam bu sorunu bilemedim. Örneklerle mi açıklasam. Mesela biri hoşlanmadığım bir şey desin hemen moralim bozuluyor. Ya da benim anlattığım şeyi anlamasın sinirleniyorum. Evli değilken de vardı böyle ama çocuktan sonra arttı. Ben de farkındayım eşim de diyor. Kızarak sinirlenerek söylüyorsun diye. Mesela geçen gün kayınvalidem örgü örerken telefon çaldı şişle makas çantasını bıraktı koltuğun üzerine. Bana kıza dikkat et dedi gitti. Çanta da tam kızın yanında fermuarı açık o gider gitmez zaten bizim yaramaz saldırdı çantaya ben de anneme seslendim bunu buraya koyma diye aldım çantayı kaldırdım. O da telefon bitince ben sana bak dedim de gittim dedi. Eşim sonra sert söylediğimi belirtti bana ama ben farkında değilim. Sonra kafaya takıyorum kırıldı mı acaba. Kayınvalidemle aramızda hiç sorun yok bu arada. Bunu örnek olsun diye anlattım. Sert ve kırıcı olabiliyorum. Birinin hiç suçu yokken sinir oluyorum mesela içten içe. Bunu aşamıyorum eşimle bu yüzden sıkıntı yaşıyoruz. Güzellikle söyle diyor ama ben beceremiyorum. Napmam lazım. Doktora mı gideyim. Gidip çözüm bulan var mı
Bence destek almalısınız bir zamanlar ben de böyle sorun yaşadım ve çok alıngan biriydim ama çok şükür bir sorun yok

Yormaz mı ıkı yavrum var onlar da etkileniyor esım dıkkat etmeye calısıyor cocuklardan dolayı ama yeterlı degıl kucuk oglum bıle 2.5 yasında baba kiizzmaaaa dıye uzuluyor oglum kızmadım dıyor sarılıyor ben bıle 30 dan sonra esıme benzemeye basladım bu konuyu tekrar gündeme almalıyım.

Bence de, yeter ki ikna olsun düzelir her şey. Dikkat etmeye çalıştığına göre bile isteye kırıcı olmuyor. Dediğim gibi fiziksel bir şeyler varsa bahane edebilirsiniz 🤭 Sinirli olduğunu vurgulamayın ona da sinirleniyorlar 🥲 Eşinizi en iyi siz tanırsınız zaten. Umarım düzelir 💜

Sizin kadar minnoş yürekli bir kırıcı insan görmedim🤍 sertsiniz ama farkındasınız en azından.
Kırıcı insanlar çoğu zaman farkında olmazlar üstelik üste çıkmaya çalışırlar.
İyi kalpli biri olduğunuzu seziyorum. Biraz profesyonel destek biraz da çaba ile üstesinden gelirsiniz.
Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için.

X