Sert ve kırıcı konuşmak

İlaç kullanıyor değil mi. Yan etkileri oldu mu peki bu mesajı okuyunca çok sevindim İnşaallah bende de işe yarar. Eşimi yıpratmak bana olan sevgisinin azalmasını istemiyorum. Biran önce çözmem lazım

Yok, çok fazla yan etkisi olmadı. İlk haftalar uykusunu düzenleyemedi, sonra alıştı ve şu an çok mutlu çünkü kafasını koyar koymaz çok güzel uyuyormuş 🤭 Onun dışında bir yan etkisi olmadı zaten çok aşırı ağır bir ilaç da değil. Hallolur hiç dert etmeyin 💜

Evet babama öfkeliydim hatta çoğu zaman kavga ederdik. Sonra baktım hep kavga ediyoruz bir yol alamıyoruz onunla çatışmamaya çabaladım ve affettim diye düşünüyordum. Onun da çocukluğu kötü geçmiş zor bir hayat yaşamış deyip anlamaya bile çalıştım. Ama aynı onun gibi biri oldum.
Babana bir defa baba üzülüyorum kırılıyorum beni anlamanı istiyorum ben seni anlıyorum dedin mi ?
Bak bunu şu an bile yapabilirsin.
Hayatta mi babanız.
Bir gün ayarlayıp güzel bir konusma hazırlayıp onunla konusabilirsin..

Babana bir defa baba üzülüyorum kırılıyorum beni anlamanı istiyorum ben seni anlıyorum dedin mi ?
Bak bunu şu an bile yapabilirsin.
Hayatta mi babanız.
Bir gün ayarlayıp güzel bir konusma hazırlayıp onunla konusabilirsin..
Demedim hep çatıştım. O bi söylese ben de söyledim. Bir keresinde bana bağırdı ben de bağırdım sonra vicdan yaptım baba sonuçta bağırmamam lazım diye gittim özür dileyip elini öptüm. Mesleğimi elime aldım ona muhtaçlığım kalmadı bi de büyüdüm olgunlaştım kendime söz verdim onu öyle kabul etmeliyim. Değiştiremem. Kötü bir şey söylese de cevap vermedim tuttum kendimi. Şuan seviyeli bir ilişkimiz var. Yine müdahale eder ama eskisi gibi değil ben de cevap vermem geçiştiririm. Kırılsam da başka odaya giderim muhattap olmam. Ama onunla sizin dediğiniz gibi bir konuşma yaşamadım.

Benim koç burcu kardeşimde de var bu. Soru sorarsın sinirlenerek cevaplar. Böyle olmaması için uyardım kaç kez ama kontrol edemiyor tabi. Çünkü hem yalnızlıktan şikayet edip hem de böyle davranıyor hala. Bu halinden dolayı arkadaşlıkları bitiyor.

Demedim hep çatıştım. O bi söylese ben de söyledim. Bir keresinde bana bağırdı ben de bağırdım sonra vicdan yaptım baba sonuçta bağırmamam lazım diye gittim özür dileyip elini öptüm. Mesleğimi elime aldım ona muhtaçlığım kalmadı bi de büyüdüm olgunlaştım kendime söz verdim onu öyle kabul etmeliyim. Değiştiremem. Kötü bir şey söylese de cevap vermedim tuttum kendimi. Şuan seviyeli bir ilişkimiz var. Yine müdahale eder ama eskisi gibi değil ben de cevap vermem geçiştiririm. Kırılsam da başka odaya giderim muhattap olmam. Ama onunla sizin dediğiniz gibi bir konuşma yaşamadım.
İşte cevap vermek önüm gibi bağırmak demek değilim ornegi bu.
Bu söylediklerin beni üzüyor kırılıyorum dediğin zaman bu sefer karşıdaki kişi de kendini kötü hissediyor ve geri çekilme metodu uyguluyor.
Ama biz sensen ben de benim dediğimiz zaman sorun çözülmekten çok daha da büyüyor.
Çok ince bir çizgi.

Bazilari ofkesini icinde tutar,bastirdikca bastirir.. "surekli icime atıyorum, hakli olsam da cvp veremiyorum, etrafimdakileri kırmaktan cekiniyorum, olmaz diyemiyorum” seklinde bir dusunce yapiniz var ise eski zamanlarda;
Atrik ofkeyi kontrol ve muhafaza sinirlarini asmis icinizde biriktirdiginiz yasanmisliklar.
Stres ve ofke boyledir,benligimize zarar verir..Kontrol edemediginiz takdirde sozlu veya fiziksel bir cikis yolu arar..

Sizinkisi su an sozlu,bunun ilerisi ise fiziksel..
Ayrica siz ofkenizi uzerinizden atarken karsi tarafi da olur olmadik yerde gerebilirsiniz.
O da ayni sekilde size cvp verirse tadiniz kacar..
Bir psikoterapist cozer bunu..Gorunmekten zarar gelmez bence.

Bendede var arada ama o
Kadar hizli gelisiyor ki ve aniden cikiveriyor agzimdan bazi seyler😐 zamanla cok torpuledim bunu ama hala var.. ne yapilabilir bilmiyorum

Benim koç burcu kardeşimde de var bu. Soru sorarsın sinirlenerek cevaplar. Böyle olmaması için uyardım kaç kez ama kontrol edemiyor tabi. Çünkü hem yalnızlıktan şikayet edip hem de böyle davranıyor hala. Bu halinden dolayı arkadaşlıkları bitiyor.
İnsan sevdiklerini kaybediyor böyle olunca çok üzücü bir durum gerçekten

Herkese merhaba. Nasıl anlatsam bu sorunu bilemedim. Örneklerle mi açıklasam. Mesela biri hoşlanmadığım bir şey desin hemen moralim bozuluyor. Ya da benim anlattığım şeyi anlamasın sinirleniyorum. Evli değilken de vardı böyle ama çocuktan sonra arttı. Ben de farkındayım eşim de diyor. Kızarak sinirlenerek söylüyorsun diye. Mesela geçen gün kayınvalidem örgü örerken telefon çaldı şişle makas çantasını bıraktı koltuğun üzerine. Bana kıza dikkat et dedi gitti. Çanta da tam kızın yanında fermuarı açık o gider gitmez zaten bizim yaramaz saldırdı çantaya ben de anneme seslendim bunu buraya koyma diye aldım çantayı kaldırdım. O da telefon bitince ben sana bak dedim de gittim dedi. Eşim sonra sert söylediğimi belirtti bana ama ben farkında değilim. Sonra kafaya takıyorum kırıldı mı acaba. Kayınvalidemle aramızda hiç sorun yok bu arada. Bunu örnek olsun diye anlattım. Sert ve kırıcı olabiliyorum. Birinin hiç suçu yokken sinir oluyorum mesela içten içe. Bunu aşamıyorum eşimle bu yüzden sıkıntı yaşıyoruz. Güzellikle söyle diyor ama ben beceremiyorum. Napmam lazım. Doktora mı gideyim. Gidip çözüm bulan var mı
Bebekten sonra aynı sorunu yaşamış biri olarak cevap veriyorum 1 ayı aşkındır hem psikoterapi hem ilaç kullanıyorum, çok değiştim. Yardım almanız hem siz hem de çevrenizdekiler açısından iyi olur.

Geçmişten gelen bir şey muhtemelen.
Geçen eşimle kavga ederken annemin cümleleriyle kavga ettiğimi farkettim.
Öfke kontrolü ile ilgili destek alabilirsiniz.
Gücünüz nispetinde terapi olabilir yada tülay kök, tuba kılıç, Beyhan Budak gibi düzenli içerik üreten psikologları dinleyebilirsiniz.
Ruhunuzu dindirecek, sizi sakinleştirecek işler yapabilirsiniz bir de.

Bebekten sonra aynı sorunu yaşamış biri olarak cevap veriyorum 1 ayı aşkındır hem psikoterapi hem ilaç kullanıyorum, çok değiştim. Yardım almanız hem siz hem de çevrenizdekiler açısından iyi olur.
Ayyy ne kadar iyi bana umut oldu bu yazdığınız. Bebekten sonra arttı bende bu durum

Bendede var arada ama o
Kadar hizli gelisiyor ki ve aniden cikiveriyor agzimdan bazi seyler😐 zamanla cok torpuledim bunu ama hala var.. ne yapilabilir bilmiyorum
Hem yaşadıklarımız hem de yapımızdan kaynaklı sanırım. İlaç tedavisi deniyeceğim doktordan randevu aldım. Bakalım işe yarıyacak mı

Ayyy ne kadar iyi bana umut oldu bu yazdığınız. Bebekten sonra arttı bende bu durum
Ben çok sakin yapıda bir insandım, ve çok rahat bi kafa yapısına sahiptim, çoğu insanın takacağı şeyleri takmaz umursamaz, çoğu insanı sinirlendirecek şeye güler geçerdim. Çocuktan sonra bana bi agresiflik geldi, takılmayacak konulara (özellikle çocukla ilgili/hatta sadece çocukla ilgili) bile takmaya başladım.. Tepkilerim sert ve kalp kırıcı olabiliyordu. Anksiyete bozukluk tanısı aldım. Terapi ve ilaca devam ediyorum. Şimdi eski halime neredeyse geri döndüm diyebilirim. İnşallah siz de yardımla düzelirsiniz canınızı sıkmayın.

Belki sizin konuşma tarzınız bu şekildedir. Benim abim de çok sert bakar ama bakışı öyledir, bilerek bakmaz. Çok rahatsızsanız destek alabilirsiniz.

Babam böyleydi normal şeyleri bile kızarak söylerdi. En ufak şeyde bağırırdı. Sert eleştirirdi üzerdi bizi. Ben de onun gibi oldum hiç huyunu sevmediğim halde. Kızıma da aynısını yaşatmak istemiyorum.
babanızı affedin, bununla ilgili birçok çalışma var, özgürleşin artık, kotanız dolmuş taşıyorsunuz...

Ben çok sakin yapıda bir insandım, ve çok rahat bi kafa yapısına sahiptim, çoğu insanın takacağı şeyleri takmaz umursamaz, çoğu insanı sinirlendirecek şeye güler geçerdim. Çocuktan sonra bana bi agresiflik geldi, takılmayacak konulara (özellikle çocukla ilgili/hatta sadece çocukla ilgili) bile takmaya başladım.. Tepkilerim sert ve kalp kırıcı olabiliyordu. Anksiyete bozukluk tanısı aldım. Terapi ve ilaca devam ediyorum. Şimdi eski halime neredeyse geri döndüm diyebilirim. İnşallah siz de yardımla düzelirsiniz canınızı sıkmayın.
Ben çok sakin değildim. Ama bu kadar da değildim. Benimki arttı tahammül edemiyorum artık. İnşaallah başlıyacam tedaviye randevu aldım

Bende sert ve kesin konusurum ama biri kirıldımj ettimi diye düşünmem beninde karakterin bu yani napim istemeyen benle vakit gecirmez

Bende cocuklardan sonra bi dinginlik yasadim.. bi bos vermislik, adam sende cilik😐😂

X