sizce sevgilim cahil mi :(

Zaten uzak mesafe ilişkisi yaşıyorlar şu an. Denk gelirse ayda bir denk gelmezse 2-3 ayda bir ancak görüşüyorlarmış. 2 yılda birbirlerinin yüzünü toplasan 20 kez görmüşler. Birbirlerinin arkadaş ortamlarına hiç girmemişler. Aslında birbirlerini tanımıyorlar bile. O süper davranıyor, çok iyi insan, beni hiç kırmıyor mesajları falan benim için çok havada kalıyor o yüzden. Koskoca iki senede aslında telefonla konuşmak dışında paylaşılan doğru düzgün bir şey yok. Bu kız bu adamın arkadaş ortamını, arkadaş ortamında nasıl davrandığını, aile içinde nasıl davrandığını, kriz anında nasıl davrandığını vs hiç bir şey bilmiyor. Evlenmeye karar verirse de cahillikten çok daha ciddi sorunları olacak bence.
bunu bilmiyordum

ama "şimdiye kadar gayet iyi anlaştıklarına göre sorun yok" gibisinden yazılan şeylere, acaba emin miyiz şimdiye kadar iyi anlaştıklarından diyordum ki yazdıklarınız durumu başka bir seviyeye taşıdı....

konu sahibi arkadaş da cahil demeyelim de toy yani bu durumda

şu kadar tanıdığın insanı nasıl o kadar övüyorsun...
belli ki asıl tanıma süreci daha yeni başlıyor.

bunu bilmiyordum

ama "şimdiye kadar gayet iyi anlaştıklarına göre sorun yok" gibisinden yazılan şeylere, acaba emin miyiz şimdiye kadar iyi anlaştıklarından diyordum ki yazdıklarınız durumu başka bir seviyeye taşıdı....

konu sahibi arkadaş da cahil demeyelim de toy yani bu durumda

şu kadar tanıdığın insanı nasıl o kadar övüyorsun...
belli ki asıl tanıma süreci daha yeni başlıyor.
Bence evlendikten sonra başlayacak tanıma süreçleri eğer ki öyle bir şey olursa.

Zaten uzak mesafe ilişkisi yaşıyorlar şu an. Denk gelirse ayda bir denk gelmezse 2-3 ayda bir ancak görüşüyorlarmış. 2 yılda birbirlerinin yüzünü toplasan 20 kez görmüşler. Birbirlerinin arkadaş ortamlarına hiç girmemişler. Aslında birbirlerini tanımıyorlar bile. O süper davranıyor, çok iyi insan, beni hiç kırmıyor mesajları falan benim için çok havada kalıyor o yüzden. Koskoca iki senede aslında telefonla konuşmak dışında paylaşılan doğru düzgün bir şey yok. Bu kız bu adamın arkadaş ortamını, arkadaş ortamında nasıl davrandığını, aile içinde nasıl davrandığını, kriz anında nasıl davrandığını vs hiç bir şey bilmiyor. Evlenmeye karar verirse de cahillikten çok daha ciddi sorunları olacak bence.
Yani son çıkan kitaplara bakıp üfürüyor da olabilir 😂

Ayy yukarda biri daha benzerini yazmıştı eksi netle giriyorlar nolcak diye 😅 gülüp geçtim ama bu gerçekmiş galiba. Levent Kırca sitcomları gibi. Dokuz eylül üniversitesi biyoloji bölümüne 0,3 biyoloji netiyle girilmesini okudum şimdi.KORKUNÇ! Akademisyenler için daha da korkunç olabilir bu yalnız üniversitelerde hoca olmadığından, başka üniversitelerden zorunlu hizmetle hoca yollayacaklar. Akademisyensiniz, büyük uğraşla kalburüstü bir üniversitenin kadrosuna girip, ilk 50 bine girmiş öğrencinin önünden alınıp eksi netli öğrencinin karşısına yollanıyorsunuz.
Evet, hatta haber konusu olmuştu bu. Trajikomik bir durum.

Eski netle üniversiteye girmiş sonrasında gayet güzel çalışıp üniversiteyi iyi bir ortalamayla bitirmiş, güzel bir kariyer edinmiş insanlar da var şaşıracaksınız ama. Sonuçta her şey azim ve çalışmaya bakıyor. Eksi net almış diye insanların üzerini çizmiyoruz. Çalışan herkesin kendini geliştirme şansı var.
Bilmediği gibi cehaletiyle övünen insanlarla kıyas yapabileceğiniz kişiler değil yani bu kişiler.
Öyle birini tanımıyorum. Olacağını da sanmıyorum. Çünkü sınav neti ne olursa olsun, Türkçe okuma yazması olmayıp üniversite okumaya gelenler var, hem de çok.

Üniversite hocaları mesela matematikten 1 net yapıp veya onu bile yapamayıp matematik bölümü okumaya gelen öğrencilerden yakınıyor.

Ayrıca eksi netle üniversiteye girebilme olayı birkaç sene önce başladı. Eksi netle de bir zahmet üniversite okunmasın diyeceğim ama, sistemi bu hale getirdiler işte. Okunuyor.

Evet, hatta haber konusu olmuştu bu. Trajikomik bir durum.

Gümbür gümbür bilim adamlarımız gelecek desenize o halde. "Bugün talebelik artık ilim yolculuğu değil, diploma avcılığıdır." Diyen Nurettin Topçu’ya saygıyla 🙏🏻 zaten bizdeki diplomaları dünyada adam yerine koymuyorlardı şimdi iyice Ukrayna modeline döneceğiz o halde herkes biyoloji fizik kimya mezunu olcak ama kimse ciddiye almayacak.

Gümbür gümbür bilim adamlarımız gelecek desenize o halde. "Bugün talebelik artık ilim yolculuğu değil, diploma avcılığıdır." Diyen Nurettin Topçu’ya saygıyla 🙏🏻 zaten bizdeki diplomaları dünyada adam yerine koymuyorlardı şimdi iyice Ukrayna modeline döneceğiz o halde herkes biyoloji fizik kimya mezunu olcak ama kimse ciddiye almayacak.

Yapmayın böyle lütfen :))
Sakın sistemi eleştirmeyin! Sonra idrak problemleri yaşayanlar tarafından lise kutsayıcısı, cehalet övücü falan ilan edilirsiniz. Oysa ki sistemin kendisi insanları cehalete sürüklerken bunu sorgulayanları taşlamak hassas egoları şişirmek daha iyi geliyor bir kesime…
Orwell’ın 84 romanına döndü sistem eleştiremezsin,sorgulayamazsın kıvamında

Yapmayın böyle lütfen :))
Sakın sistemi eleştirmeyin! Sonra idrak problemleri yaşayanlar tarafından lise kutsayıcısı, cehalet övücü falan ilan edilirsiniz. Oysa ki sistemin kendisi insanları cehalete sürüklerken bunu sorgulayanları taşlamak hassas egoları şişirmek daha iyi geliyor bir kesime…
Orwell’ın 84 romanına döndü sistem eleştiremezsin,sorgulayamazsın kıvamında

Sistemi eleştirmeyin yazan kim? Bütün mesajları okudum ama gözümden kaçmış herhalde.
Alıntılayabilirseniz hemen eksileyip tepkimi göstermek isterim ki herkes görebilsin idrak problemi yaşayan kimmiş kim değilmiş 😌

Davul bile dengi dengine derler, güzel derler. Evet akademik başarı, eğitim bir yere kadardır. Asıl mesele kişinin kendisini eğitmesidir. Öyle üniversite mezunları var ki insan bile diyemem hem cahil hem kötüler. Ama insanların benzer eğitim seviyesinde olmasını doğru buluyorum açıkcası. Siz bu adamla evlendiğinizde adamın mesleği, eğitimi yüzünden başkalarının yanında ondan utanacak mısınız mesela? Arkadaşlarınızla buluşmalarınızda onların karşısında kendinizi nasıl hissedeceksiniz? İlla ki eşlerle ilgili muhabbetler dönecektir ortamlarda. Eşinizle gurur duyabilir misiniz mesela? Bu söylediklerime kimse alınmasın lütfen, bunlar yaşandığını gördüğüm şeyler. Başta her şey tozpembe gelir. Kaç yıldır özel sektörde çalışıyorum ve her eğitim seviyesinden insan var. İlk defa konuştuğum biri için inanın çok kolay bu kişi lise mezunudur, bu üniversite mezunudur demek çünkü belli oluyor bir noktada. Umarım mutlu olursunuz ama her şeyi iyi düşünüp tartın. Kendinizi en iyi siz tanıyorsunuz.

Sistemi eleştirmeyin yazan kim? Bütün mesajları okudum ama gözümden kaçmış herhalde.
Alıntılayabilirseniz hemen eksileyip tepkimi göstermek isterim ki herkes görebilsin idrak problemi yaşayan kimmiş kim değilmiş 😌
Mübalağa yapılmış olamaz mı? 🤔 kimse direkt “sistemi eleştirmeyin” dememiştir elbette ama bazı yorumlar oraya gitmiş ben de böyle algılıyorum. Zaten konuda ikiye bölünme değil üçe beşe bölünmesinden insanların birbirini anlamamak istemesini görüyoruz.

Mübalağa yapılmış olamaz mı? 🤔 kimse direkt “sistemi eleştirmeyin” dememiştir elbette ama bazı yorumlar oraya gitmiş ben de böyle algılıyorum. Zaten konuda ikiye bölünme değil üçe beşe bölünmesinden insanların birbirini anlamamak istemesini görüyoruz.

İnsanlara rahat rahat hakaret edebilmek için mübalağa sanatını kullanmak çok şirinmiş.

Kimse direkt ya da dolaylı olarak "sistemi eleştirmeyin, her şey mükemmel" falan demedi. Tam tersi hatta.
Sistem bu kadar kötüyken, 29 harfin tamamını bilen üniversite mezunu insanlar bile okuduğunu anlayamıyorken alfabede 26 harf olduğunu sanan adamdan ne bekliyorsunuz diyoruz.
Yeterince açık oldu sanırım artık.

O zaman biz de öyle ortaya ortaya “algı problemi yaşayanlar” temalı mesajlar döşersek şu durumda hoş olur mu sizce? Hepimiz alttan alttan birbirimize hakaret edebilecek ve edilen hakaretleri anlayabilecek zekaya sahibiz. Ama bunu yapmayı tercih etmiyoruz.

İnsanlara rahat rahat hakaret edebilmek için mübalağa sanatını kullanmak çok şirinmiş.

Kimse direkt ya da dolaylı olarak "sistemi eleştirmeyin, her şey mükemmel" falan demedi. Tam tersi hatta.
Sistem bu kadar kötüyken, 29 harfin tamamını bilen üniversite mezunu insanlar bile okuduğunu anlayamıyorken alfabede 26 harf olduğunu sanan adamdan ne bekliyorsunuz diyoruz.
Yeterince açık oldu sanırım artık.

Aslında herkes benzerini söylüyor da gereksiz üste çıkma çabası, üstten bakma havası var bazı yorumlarda hatta bazılarında da okuduğunu anlamayıp yanlış yönlendirme vardı. Ben çok alınacağınız bir şey görmedim ben de alınmadım işin aslı isteyen bana da cehalet övücü desin takılmam yani 😂 herkes anlamak istediği şekilde anlıyor

O zaman biz de öyle ortaya ortaya “algı problemi yaşayanlar” temalı mesajlar döşersek şu durumda hoş olur mu sizce? Hepimiz alttan alttan birbirimize hakaret edebilecek ve edilen hakaretleri anlayabilecek zekaya sahibiz. Ama bunu yapmayı tercih etmiyoruz.

Hakaret eden varsa şikayet edelim elbette 👌🏻 kaç sayfa okudum hemen hemen birçok yorumda bir üste çıkma çabası gördüm (kimi paradan girdi kimi benim akademik kariyerim hepinizi döver modundan kimi de sırf salça yorumdu) yani hoş değildi bazı yazılanlar evet 👍🏻

Hakaret eden varsa şikayet edelim elbette 👌🏻 kaç sayfa okudum hemen hemen birçok yorumda bir üste çıkma çabası gördüm (kimi paradan girdi kimi benim akademik kariyerim hepinizi döver modundan kimi de sırf salça yorumdu) yani hoş değildi bazı yazılanlar evet 👍🏻
Üste çıkma çabasıyla, kendini övmekle hakaret etmek aynı şey değildir. Şunun açıklamasını burda yapıyor olmak bile çok üzücü gerçekten. Okuduğunu anlama basamağından ileri gidemiyoruz ne yazık ki.

Şu konuya yazan bir çok kişiyi “idrak problemi yaşayanlar” olarak niteleyen beğeniler saçtığınız üyeyi şikayet edebilirsiniz mesela.

Ya da benim beğenmediğiniz mesajıma cevap olarak atılan donlu mesajı şikayet edebilirsiniz.

Üste çıkma çabasıyla, kendini övmekle hakaret etmek aynı şey değildir. Şunun açıklamasını burda yapıyor olmak bile çok üzücü gerçekten. Okuduğunu anlama basamağından ileri gidemiyoruz ne yazık ki.

Ay tamam siz açıklama yapmayın o halde bu kadar üzülmeyin olur mu? 😏 bence de okuduğunu anlama basamağına geçilmemiş henüz. Kınadığınız yorumdan farksız bir yorum sizinki de buyrun şikayetinizi yapın te allahım

Şu konuya yazan bir çok kişiyi “idrak problemi yaşayanlar” olarak niteleyen beğeniler saçtığınız üyeyi şikayet edebilirsiniz mesela.

Ya da benim beğenmediğiniz mesajıma cevap olarak atılan donlu mesajı şikayet edebilirsiniz.

Ay tamam siz açıklama yapmayın o halde bu kadar üzülmeyin olur mu? 😏 bence de okuduğunu anlama basamağına geçilmemiş henüz. Kınadığınız yorumdan farksız bir yorum sizinki de buyrun şikayetinizi yapın te allahım

Hakaret eden varsa şikayet edelim dediniz, ben de gösterdim size hakaret edenleri şikayet edebilmeniz için. Ettiniz mi? Sanmıyorum.

Hakaret eden varsa şikayet edelim dediniz, ben de gösterdim size hakaret edenleri şikayet edebilmeniz için. Ettiniz mi? Sanmıyorum.

“İdrak problemi” hakaretamiz yoruma girmiyor. Siz de benzerini ima edip duruyorsunuz. Donlu yoruma bakarım birazdan kimse edeyim sorun değil. Bunun dışında kime beğeni saçıp saçmayacağımı ben bilirim birilerinden icazet almıyoruz.

“Ettiniz mi sanmıyorum?” Nedir ya? Sanmıyorsanız boş yere parmaklarınızı yormayın. Ne bu önyargı arkadaş? Tuhafsınız

Son düzenleme:
X