sizce sevgilim cahil mi :(

“İdrak problemi” hakaretamiz yoruma girmiyor. Siz de benzerini ima edip duruyorsunuz. Donlu yoruma bakarım birazdan kimse edeyim sorun değil. Bunun dışında kime beğeni saçıp saçmayacağımı ben bilirim birilerinden icazet almıyoruz.
Yooo ima etmiyorum. Siz “idrak problemi” yaşadığınız için öyle anlıyorsunuz. Madem hakaret değil ben de kullanayım 😂

Ben beğenilerinize bişey demedim ki, tabi ki herkes istediği mesajları beğenebilir. Hakaret edenleri sordunuz ben de beğeni saçtıklarınız diye işaret ettim sadece. Benzer açıklamayı bir önceki mesajımda da yapmıştım aslında.

Yooo ima etmiyorum. Siz “idrak problemi” yaşadığınız için öyle anlıyorsunuz. Madem hakaret değil ben de kullanayım 😂

Ben beğenilerinize bişey demedim ki, tabi ki herkes istediği mesajları beğenebilir. Hakaret edenleri sordunuz ben de beğeni saçtıklarınız diye işaret ettim sadece. Benzer açıklamayı bir önceki mesajımda da yapmıştım aslında.
Ah idrak problemi bulaşıcı olmuş o halde 😷 beğeni saçtıklarım arasında hakaretamiz yorum yapan biri yok. (Tekrar yazıyorum) Salgına dikkat ⚠️

Son düzenleme:
Teşekkür ederim benim bağışıklığım çok kuvvetli. Zamanında çok destekledim, şimdi rahatım. Kolay kolay salgınlardan etkilenmem. Siz kendinize dikkat edin.

Rica ederim gayet dikkatliyim vitamin/mineral olacak “sorgulayıcı” ek takviyelerle yoluma devam ediyorum. İyi dilekleriniz için teşekkürler 🙏🏻

Kimsenin eski konularini gundeme getirmeyi sevmem ama sizinkileri birazcik hatirliyorum. Neden insanlara hic bir sorun olmuyormuş gibi yansitip yonlendiriyorsunuz ki. 🙄
Herkesin evliliginde bir takim catismalar olabilir egitimden vs bagimsiz olarak ama yani sizin dediginiz gibi kaymak şekilde de yurumuyor işler.
Tabi ki sorunlar var.Zaten olmazsa orada sorun var.Amaa baştan böyle ön yargılı olup nasıl ilerlenir?Ben bunları baştan (olabilecek sorunlari)düşünüyor olsaydım oradan kaçar uzaklaşırdim.Egitim yönünde hiç problemimiz olmadı.Bizim sorun ne yazık ki aile oldu.Yine diyorum bunu hissetseydim bile ailesinin kucağına bırakır kaçardim😁

Benim bu konuda en çok dikkatimi çeken şey "asker,polisle evlen rahat edersin" kafası. Benim çevremde de tam tersi asker polisle evlenmek kötü gibi algılanır,çok zor meslekler olduğu için. Annemin arkadaşının kızı avukattı, askerle evlendiğinde çok konuşuldu tüm çevreden nasıl dayanacaksin şeklinde. Keza arkadaşım eczacı,asker sevgilisi var. Ona da tepkiler hep çok zor olduğu yönünde. O yüzden beni şaşırttı başka bir kesimin bu meslekleri rahatlık olarak görmesi.

Malesef çocuğa üzülerek okudum. Ben atanmış bir öğretmenim ve benim içinde statü hep önemliydi. Ama kaç yıl sorun etme görüş, tam atanacakken başkalarının gazıyla çocuğu çarpım tablosundan yadırga? Bence doğudaki taliplerinizi de düşünüyorsunuz.
Yanlış anlamayın üzmek istemem ama düşüncelerim bunlar.
Bende çarpım tablosunu karıştırırım bu arada

Merhaba kızlar. Uzun zamandır okuyucu olarak takip ediyorum bu seferde kayıt olup ben derdimi açayım istedim. Kimseyle paylaşamadığım ve içimi kemiren bir konu var. Şimdi şöyle ki ben 25 yaşındayım sevgilim de aynı şekilde. 2 yıllık çok güzel bir ilişkimiz var. Sevgilim gayet anlayışlı, oturaklı, düzgün, merhametli çok tatlı biri. Onu çok seviyorum çok şükür ki o da beni öyle. Sağ olsun ilgisiz, alakasız bırakmaz. Bana karşı çok kibar ve ince düşünceli aynı zamanda. O zaman sorun ne diyeceksiniz çok uzatmadan konuya gireyim. Ben öğretmenim bu sene mezun oldum ve atanmak için ders çalışmaya başladım sınava hazırlanıyorum. Sevgilim lise mezunu. Liseden sonra direkt işe girmiş. Bir araba markasının servisinde tamirci olarak çalışıyor. İlk tanıştığımızda ve ilişkinin başında bunu hiç problem etmemiştim ama şu sıralar kafama çok takıyorum. Tamam henüz benim bir işim yokken onun işine laf etmem doğru değil biliyorum ama bazen düşünmeden edemiyorum bu devirde üniversite okumayan mı kaldı diye. Aslında tüm mesele üniversite okumamış olması da değil. Sonuçta lise ya da diğer kademelerden mezun olup kendini çok iyi yetiştiren insanlarda var. Ama kendisi işinden memnun değil. Özel sektör az çok bilirsiniz maaşı tam gününde yatmıyor hep gecikmeli yatıyor. Sadece pazar günü tatili var ve sabahtan akşama kadar çalışıyor. Buna rağmen güzel rakamlarda kazanmıyor. 17 bin kadar bir maaşı var. Çevremde arkadaşlarımın sevgilileri ya kendileri gibi öğretmen ya da polis, asker, memur. Bunu bilerek ilişkiye başladım ama bazen hata mı ettim diye düşünüyorum. Çünkü ben atandığım zaman yüksek ihtimalle doğuya gideceğim ilk etapta ve onun sabit bir işi var. Arkadaşlarım hep öğretmenlerin tatili çok oluyor. Senin sevgilinin doğru düzgün tatili bile yok ne yapacaksın ya da sen şehir şehir gezerken sevgilin senin peşinde mi gezecek evlendiğinizde gibi şeyler söylüyorlar. Senin maaşın ondan daha yüksek ilerde sen etmesen de erkek bunu sorun edecek aranızda bununla ilgili sorunlar olacak tarzı şeyler söylüyorlar. Kendin gibi devlet memuru bul falan. Annemde aynı şeyi söylüyor işi düzgün değil vs. Herkes asker, polis falan bekliyor benden ne saçma. Bir de son olarak geçen gün telefonda konuşurken benim ders çalışmamdan konu açıldı işte o da derslere bilgilere çok uzak kaldım unuttum her şeyi dedi. Bende esprisine dur bakalım ne kadar unutmuşsun dedim dalgasına sorular soruyorum çarpım tablosu falan gülelim diye. Hiç birini bilemiyor unutmuşum aşkım diyor. En son bari alfabemizde kaç harf var onu söyle dedim 26 mıydı diyor. E yuh artık dedim aşkım bunu bilmemek bana ne kaybettirir ki diyor. Onunla akademik olarak hiçbir paylaşımımız olmuyor. Bu konuda çok zayıf. Her şey atanmak ya da ders değil ki insan kültür için bir şeyler bilmez mi? İlerde evlensek çocuklarımız olsa onlara ödevlerinde yardımcı olamayacağı fikri geldi aklıma. Bu da beni üzdü. Konuştuğunuzda gayet güzel muhabbet edebilen konuşması, yazması cümleleri düzgün bir insan kitap okumayı falan çok seviyor orda sıkıntı yok ama dediğim gibi tarihten, ilimden, bilimden bir haber. Bende bir Einstein değilim tabi ki ama bana bu anlamda hiçbir şey katamayacak biri. Bunlar dışında ilişkimizde hiçbir problem yok ve seviyorum da. Ama sevmenin yeterli olmadığını biraz ilerisinde olabilecekleri de düşünmek istedim. Fikirlerinize ihtiyacım var sizce bunlar bir problem teşkil ediyor mu? Uzun oldu özür dilerim. Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.
İleride kendi dükkanını açacak duruma gelirse çok iyi kazanır ve o sizin maaşı beğenmez bence. Öğretmen maaşı da çok matah değil. Ben de öğretmenim ,duyanlar öğretmen misin yazık diyor ne yazık ki mesleğimiz o hallerde artık! Sizin kendinize ait bir dershane açmanız zor ihtimal ama bir tamircinin dükkan açıp kazanma ihtimali daha yüksek. Bir de en önemli ilk sırada olması gereken şey merhamet ! Diğer her durum değişebilir gelişebilir.

Evet ben de yazım diline çok önem veririm. Herkez yanlız vs yazılması beni çok soğutur. Ama sevgilim öyle değil bazen ben yazım yanlışı yaparım o yapmaz o derece. Siyaseti çok sever. Ülke gündemini yakından takip eder. Hep bu tarz kitaplar okur. Ayrıca farkındalığı çok yüksek. İnsanlara, hayvanlara karşı çok duyarlı ve hassas. Boş zamanlarında sürekli onlar için yuva yapar mama dağıtır. Ama işte bu son olanlar canımı sıktı.
Bence arkadaşınız hayat mesgalesinden kendini geliştirmeye fırsat bulamamış. Her konuda az çok bilgisi olduğuna göre ve okumayida sevdiğine göre boş biri değil. Ama hayat bazen 2*2 yi bile unutturur. Belkide biraz daha rahat bir işi olsa dışardan bile okumak isteyebilir. Gerçekten seviyorsaniz bunlar görünmez gözünüze. Benim bir arkadaşım var kendisi mimar Sinan mezunu başarılı bir mimar, eşi ise tanistiklarinda normal bir işi öyle üst düzey degil ve ortaokul mezunuydu. Evlendiler ve eşi çok düzgün biri adam gibi adam tabiri caize. Çokta severim ikisinide. Ve dışardan okudu. Demem o ki seviyorsanız böyle ufak detaylara takilmazsiniz ama bunu sorun edecekseniz onuda oyalamayin derim

Ben yüksek lisans mezunu bir insanım, lisansım da matematik. Şu an alfabede kaç harf olduğunu ben de hatırlamıyorum. Önüme türev sorusu getirin çözemem, unuttum, olmuş 15 sene. Bu beni cahil yapar mı, yapmaz. Fazla abartmışsınız. Ama genel manada bir kültürsüzlük veya cehalet seziyorsanız o başka. Yani sosyal ortamda yanında utanacağınız dereceden bahsediyorum. Ama bu anlattıklarınızda ben bir sorun göremedim.

Açık konuşayım ben böyle bir ilişkiye baştan başlamazdım sanırım ama siz belli ki düşünüp taşınıp kabul etmişsiniz. Şu an karşınızdaki insan için üzüldüm açıkçası, hayal kırıklığı olacaksınız

X