Smearda HPV virüsü LSIL CIN 1 çıkan varmı

111111111111111111111111111
Ben kolposkopi yada başka bişey olmadım 2ci smear testim temiz çıkınca CIN1 SONUCU fakat 3 ay sonra 1 daha smear yaptırmayı ve kontrol altında tutmayı planlıyorm.. Hpv virüsü için oluşan kondilomları yakıp aldılar. Kondilom için kolposkopi olmuştum orda görmüştü doktor.
Bendeki bütün belirtileri araştırdığım kadarı ile Kondilom ile uyumluydu.
1 yıl sonra DNA testi yaptırdım ve temiz çıktı. Hiç bir HPV virüsü mevcut değil şuan bende.
Aşıyı tavisyem 13 yaş Bakire bayanlara öneririm. Genelde özel doktorlar bundan para kazandıklarından önüne gelene aşı yapıyorlar Türkiyede maalesef. Bende yan etkisi oluşunca nefes darlığı astım olduğumu sanmıştım.
Daha sonra avrupa sağlık kuruluşlarının sitelerini okuyup inceleyince bu aşı hakkında yan etkileri olduğunu öğrendim.
Ve solunum yetmezliği bunlardan 1 tanesi idi.
Bu aşının 5 yıldır piyasada olduğunu ve henüz kesin bişey bilmediklerini zamanla deneyimlerle bilgi sahiibi olunacağını yazmışlardı.
Size tavsiyem hemen üzülmeyin umutsuzluğa kapılıp hemen cin1 çıktı diye ameliyat olmayın.
Benim gittiğim Antalya Medisu hastanesindeki bayan profesör doktor Sende hepsi var hem HPV hem Kanser diye beni tersliyerek söylemişti.
Şeytan diyorki git yaptığım sonuçları gözüne sok!!
Sonra nasıl profesör olmuş çok merak ettiğini sor!!!

HERKESE geçmiş olsun diyorum.
benimde 2 haftadır hayatım kabusa döndü.
geçen yılki smeer testimde gretsi lov mudur nedir o çıkmış ben sonucu almamıştım.
bu yıl CİN 1 OLMUŞ:KK43:(((
HAZİRAN 16 NİKAH TARİHİ ALACAKTIK:KK43:(
dün parça aldılar sonucum cuma gelecek ama smeerden cin1 çıktı....BENİM ÇOCUĞUM OLMUYACAK MI:KK43:(((((((
BENİM DURUMUMDA OLANLAR NASIL BİR TEDAVİ OLUYOR.
BEN BURSADAYIM :KK43: MEDİCAL PARKA GİDİYORUM GÖZLERİNİ PARA BÜRÜMÜŞ... GEREKLİ GEREKSİZ AMELİYAT YAPABİLİRLER NEYAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM. YARDIM EDİN LÜTFEN:KK43:((
:KK43:

HERKESE geçmiş olsun diyorum.
benimde 2 haftadır hayatım kabusa döndü.
geçen yılki smeer testimde gretsi lov mudur nedir o çıkmış ben sonucu almamıştım.
bu yıl CİN 1 OLMUŞ:KK43:(((
HAZİRAN 16 NİKAH TARİHİ ALACAKTIK:KK43:(
dün parça aldılar sonucum cuma gelecek ama smeerden cin1 çıktı....BENİM ÇOCUĞUM OLMUYACAK MI:KK43:(((((((
BENİM DURUMUMDA OLANLAR NASIL BİR TEDAVİ OLUYOR.
BEN BURSADAYIM :KK43: MEDİCAL PARKA GİDİYORUM GÖZLERİNİ PARA BÜRÜMÜŞ... GEREKLİ GEREKSİZ AMELİYAT YAPABİLİRLER NEYAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM. YARDIM EDİN LÜTFEN:KK43:((
:KK43:

bnde bursadayım hangi doktora gidiyorsun....

arkadaslar öncelikle sunu söyleyeyim; CIN1 çıktı diye her zaman operasyon yapılacak diye bir kural yok.
Ayrıca kazıtmadan ziyade genellikle CIN2 ve CIN3 tanımladığında yapılan işlemin adı leep veya konizasyondur; bu de rahim ağzının çok ufak bir kısmı (ucunun) koni şeklinde alınmasıdır. Özellikle doktoruma sordum ve eğer lezyonlar çok miktrada değil ve aşırıyayılma yoksa rahim ağzının sadece çok minik bir kısmı alınacağı için gebeliğe mani kesinlikle değil ve düşük riski de yaratmıyor. İlerlemiş lezyonlarda eğer rahim azından alınması gereken parça daha büyük ebatta ise erken doğum gibi riskleri var , fakat onu da hamile kaldığınız dönem sşırı hareketten sakınarak ve normal hamilelerden daha fazla dinlenerek önleyebiliyorsunuz.
CIN1 gibi bir sonuçta hekimlerin genel görüşü leep ya da konizasyondan ziyade sık aralıklarla periyodik takip ve ameliyatsız tedavidir.
Sizlere nacizane tavsiyem; HPV tiplemesi adı verilen testi biran önce yaptırıp; mevcut hpv tipinizi öğrenmenizdir. Eğer benimki gibi kanser öncüsü olan tehlikelilerden birini taşıyorsanız yılda bir smear ve takip yeterli olmayacaktır ki; CIN varlığında doktorunuz da daha sık aralıklarla sizi görmek isteyecektir.
Tehlikeli bir HPV nin varlığında; öncelikle uzmanlık alanı Jinekolojik Onkoloji olan bir hekim bulmanız sizin açınızdan daha faydalı olacaktır kanısındayım. 2 yıldır hpv m var, ve daha önceki doktorların eksik bilgilerndirmesi nedeniyle kendimi bulaşı ı hastalıklı, iğrenç biri gibi görüyordum fakat yeni hekimimin (ki jinekolojik onkoloji dalında birçok araştırması yayınları olan bir doçent) gerek tip, gerek riskler gerek operasyonlar hakkında detaylı bilgilerndirmesi sonucu benimkinin bulaşıcı olmadığını sadece benim için kanser riski taşıdığını öğrendim ve bilinçlendim. Bizi tam anlamıyla bilinçlendirip bilgilendirecek iyi bir hekim kesinlikle iyi sonuclu kesin tedavinin ön koşulu bence.

Merhaba babygirl ben de hpv16 cıktı ve yeni öğrendim kolposkopi yapıldı ve cin1 cıktı doktor 6 sonra tekra gel dedi smear alalım dedi korkulcak bir şey yok dedi ama benim korkum ben bekarım ve bunu baskasına bulastırır mıyımdiye korkuyorum yani erkeğe ne gibi zararı var ben de siğil felan yok zaten siğil yapmayan cesidi ama ya ileride cıkarsa diye korkuyorum acaba benimki bulaşıcı mı değil mi doktorların da erkekler için pek bilgisi yok galiba cevaplarsan sevinirim

2 haftadır bu illet bende smear testi Cin 1 çiıktı ve kafayı yiyorum. Her gün ağlıyorum dua ediyorum ama hiçbir faydası yok olmuyor. Siğilleri yaktıracağım ya sonrası sonra ne olacak? Ne yapacağım? Evlenmek üzereyim şu an ayrılmayı düşünüyorum. Ona da acı çektirmek istemiyorum artık... Kafayı yiyorum sanki benim için herşey bitti gibi..

selam arkadaşlar cin1 için maalesef ne yaptıysam bir sonuç alamadım 1 yıl önce doğal tedavi uzmanı Mehmet özkan beyden bunun tedavisini uyguladık tamamen geçti bir daha çıkmadı şuana kadar dilerseniz sizde görüşebilirsiniz sayfası googleden doğal tedavi uzmanı Mehmet özkan yazıncada ulaşabilirsiniz yada www.izahet.org tıklayın ulaşırsınız telefonu sitesinden alabilirsiniz tavsiye ediyorum..

selam arkadaşlar cin1 için maalesef ne yaptıysam bir sonuç alamadım 1 yıl önce doğal tedavi uzmanı Mehmet özkan beyden bunun tedavisini uyguladık tamamen geçti bir daha çıkmadı şuana kadar dilerseniz sizde görüşebilirsiniz sayfası googleden doğal tedavi uzmanı Mehmet özkan yazıncada ulaşabilirsiniz yada www.izahet.org tıklayın ulaşırsınız telefonu sitesinden alabilirsiniz tavsiye ediyorum..

çok teşekkür ederim özlem yarın müracaat edeyim kullanıp sonuçları yazarım kızlar

Hücrelerde anomali tespit edilmişse ameliyat olmanız gerekir. Geçen sene ben oldum. Bana da kazıma yani Leep yapıldı.

Geçen ay yaptırdım smearı şükürki iyi çıktı. her sene yaptırın lütfen.

kuzum leep islemini nerede yaptirdin sorabilirmiyim? doktorun kimdi birde. ?

Arkadaşlar bende smearde LGSIL çıktı. HPV tip 16. Biyopsi yapıldı biyopsi soucumda CIN 3 gelince Konizasyon yapıldı. Malesef konizasyon sonunda cerrahı sınırlarım temiz çıkmadı ve tekrardan konizasyon uygulanıcak. Ama yapılan yerin iyileşmesi için bekliyorum. İnanın öğrendiğim günden itibaren uykularım kaçıyor ve çok huzursuzum.Ama CIN 1 Olanlar fazla endişe etmesin çünkü zamanla iyileşme ihtimali çok yüksek. Ama mutlaka smear ile takip etmeyi ihmal etmesinler..

merhaba doktorun kim acaba testlerini nerede yaptirdin? tip 16 olduguna eminmisin?

2 haftadır bu illet bende smear testi Cin 1 çiıktı ve kafayı yiyorum. Her gün ağlıyorum dua ediyorum ama hiçbir faydası yok olmuyor. Siğilleri yaktıracağım ya sonrası sonra ne olacak? Ne yapacağım? Evlenmek üzereyim şu an ayrılmayı düşünüyorum. Ona da acı çektirmek istemiyorum artık... Kafayı yiyorum sanki benim için herşey bitti gibi..

morelini bozacak birsey yok cin1 cin2 bunlar zamanla vucuddan atilabilen virusler. grip gibi dusun. multivitamin al her gun bi tane. birde bee propolis.. fisek gibi olursun :)

biopsi yapilmadan, kolposkopi esnasinda direkt, leep kazima islemi yapilan varmi aranizda? leep patoloji sonucunuz ne cikti? paylasirsaniz sevinirim arkadaslar…
bende tecrubemi paylasacagim sizinle.. sorabilirsiniz..

memnun kaldin mi peki doktorundan. ? adini google da yazdigimda en cok estetik islemi yaptigindan soz ediyor bu doktorun ama.. ?

Yanlışın var sanırım. Jinekolojik onkoloji de prof. kendisi. Hacettepe hastanesi Selçuk tuncer diye arattır google'da.

memnun kaldım, tavsiye ederim.

Öncelikle geçmiş olsun. Benim bildiğim kadarı ile HPV virusunu güçlü bağışıklık sistemleri yenebiliyor. Konusunda uzman bir doktorla iletişime geçip öncelikle bağışıklık sisteminizi güçlendirmenizi tavsiye ederim.

Zaten doktorunuz sizi gerekli şekilde yönlendirecektir. Geçmiş olsun.

Yanlışın var sanırım. Jinekolojik onkoloji de prof. kendisi. Hacettepe hastanesi Selçuk tuncer diye arattır google'da.

memnun kaldım, tavsiye ederim.

ok simdi yine arattirdim. evet jinekolog ama diger estetik islemlerini de yapiyormus sanirim tek bi dalla ugrasmiyor. cok tesekkurler paylasimin icin.

Öncelikle geçmiş olsun. Benim bildiğim kadarı ile HPV virusunu güçlü bağışıklık sistemleri yenebiliyor. Konusunda uzman bir doktorla iletişime geçip öncelikle bağışıklık sisteminizi güçlendirmenizi tavsiye ederim.

Zaten doktorunuz sizi gerekli şekilde yönlendirecektir. Geçmiş olsun.

kesinlikle katiliyorum bagisiklik sistemi ile dogru orantili bi virus bu. sonucta atlatilabilir. doktorlarin bu konuda bilincli olduklarini dusunmuyorum. cunki hemen hemen hepsi kazanacagi paranin pesinde olduklari icin hastayi direkt ameliyata yonlendirmekten kacinmiyorlar.. bu da bizler icin aci bi gercek.
sizin tecrubeniz nedir? hpv gecmisiniz? leep yada cin rastlanildimi sizde? atlattinizmi ? paylasirsaniz seviniriz..

arkadaslar öncelikle sunu söyleyeyim; CIN1 çıktı diye her zaman operasyon yapılacak diye bir kural yok.
Ayrıca kazıtmadan ziyade genellikle CIN2 ve CIN3 tanımladığında yapılan işlemin adı leep veya konizasyondur; bu de rahim ağzının çok ufak bir kısmı (ucunun) koni şeklinde alınmasıdır. Özellikle doktoruma sordum ve eğer lezyonlar çok miktrada değil ve aşırıyayılma yoksa rahim ağzının sadece çok minik bir kısmı alınacağı için gebeliğe mani kesinlikle değil ve düşük riski de yaratmıyor. İlerlemiş lezyonlarda eğer rahim azından alınması gereken parça daha büyük ebatta ise erken doğum gibi riskleri var , fakat onu da hamile kaldığınız dönem sşırı hareketten sakınarak ve normal hamilelerden daha fazla dinlenerek önleyebiliyorsunuz.
CIN1 gibi bir sonuçta hekimlerin genel görüşü leep ya da konizasyondan ziyade sık aralıklarla periyodik takip ve ameliyatsız tedavidir.
Sizlere nacizane tavsiyem; HPV tiplemesi adı verilen testi biran önce yaptırıp; mevcut hpv tipinizi öğrenmenizdir. Eğer benimki gibi kanser öncüsü olan tehlikelilerden birini taşıyorsanız yılda bir smear ve takip yeterli olmayacaktır ki; CIN varlığında doktorunuz da daha sık aralıklarla sizi görmek isteyecektir.
Tehlikeli bir HPV nin varlığında; öncelikle uzmanlık alanı Jinekolojik Onkoloji olan bir hekim bulmanız sizin açınızdan daha faydalı olacaktır kanısındayım. 2 yıldır hpv m var, ve daha önceki doktorların eksik bilgilerndirmesi nedeniyle kendimi bulaşı ı hastalıklı, iğrenç biri gibi görüyordum fakat yeni hekimimin (ki jinekolojik onkoloji dalında birçok araştırması yayınları olan bir doçent) gerek tip, gerek riskler gerek operasyonlar hakkında detaylı bilgilerndirmesi sonucu benimkinin bulaşıcı olmadığını sadece benim için kanser riski taşıdığını öğrendim ve bilinçlendim. Bizi tam anlamıyla bilinçlendirip bilgilendirecek iyi bir hekim kesinlikle iyi sonuclu kesin tedavinin ön koşulu bence.

uzun zaman onceki bu yazini okuyunca son durumunu merak ettim. her hangi bir risk tasiyomusun yada tamamen kurtuldunmu bu virusten/ ?

morelini bozacak birsey yok cin1 cin2 bunlar zamanla vucuddan atilabilen virusler. grip gibi dusun. multivitamin al her gun bi tane. birde bee propolis.. fisek gibi olursun :)

Teşekkür ederim mesajı yeni gördüm. Hatta kazayla gördüm. İnşallah dedikleriniz gerçek olur hepimiz için.. İyi geceler..

merhaba arkadaşlar ben bir şey sorcam,
bende cin1 teşhis edilmişti 6 ay önce ve bi hafta önce kontrol amaçlı ve bebek istediğimiz için yine doktoruma gitmiştim yapılan smear sonucunda doktorum aradı ve daha ileri bir şeylerin olduğunu ve yine biyopsi yapmamız gerektiğini söyledi 6 ay öncede biyopsi yapılmıştı. şimdi cin1 6 ay gibi kısa zamanda bu kadar ilerler mi? ödüm kopuyor reglim bitince gidicem doktora ayrıca allahtan doktorum jinekolojik onkoloji dalında uzman ama yinede korkuyorum sonuçlardan.

Canım son durumun nedir

X