üst komşu ile tartıştık

Merhaba Hanımlar,
1 yıldır içini ne emeklerle yaptırdığım evimde huzurla oturamıyorum artık.tansiyon hastasıyım 2 tane ilaç kullanıyordum bunların sayesinde bi ilaca daha başladım
yaklaşık 20 gün önce üstümüze taşınan komşunun 5 ve 2.5 yaşında 2 çocuğu var taşındıkları günden beri .büyük oğlu öyle bi koşup atlıyorki bağır çağır 1 günümüz güm güm sesini duymadan geçmedi.kardeşini ağlatır kendi ağlar onlar sorun değil gümm gümm diye atlaması çok fena:KK43:
çalışıyorum bu arad ilk taşındıkları hafta rahatsızdım rapor almıştım.çıktım rica ettim.oğlum hiperaktif dedi ama öyle olsa tedavi olması lazım sonuçta demekki değil..birde bana peki bize çocuklu misafir geliyo o zaman ne olacak dedi bende ayda yılda bir olur tabi ama hergün olmasın lütfen dedim.öyle rica ede ede indim evime..
Eve inmemle gürültü devam etti hiç kesilmeden ve 15 gün boyunca hergün ...hatta duvara vurduğumda inadına yaptılar.
Dün akşam kapılarına apartman gürültü yönetmeliğini içeren bi not bıraktım.birde belediyeye şikayet ettim(belediye 155 e şikayet edin demiş)
Akşam kapımız çaldı eşimle açtık kapıyı bi not aldık dedi bende evet dedim hatta sizi şikayet etme noktasındayım pazar günleri bile dinlenemiyorum evimde oğlunuz çok koşturuyo dedim.benim oğlum 2.5 yaşında diyo kadın ısrarla büyük oğlunu es geçiyo sizin büyük oğlunuz yokmu dedim var dedi e onu diyorum dedim napıyım diyo bana .napıcaksınız dedim oğlunuza evde gürültü saatlerinde koşturmaması gerektiğini söyleyeceksiniz .hayır napıyım dövüyümmü diyo sürekli.şu an çok siniriliyim dedi bende sinirliyim dedim evimde huzurla oturamıyorum.birde rica ettim dedim.eşide sürekli bi çorba yapıp getirmediniz diyo ya sabır adam başka dertte komşuculuk oynuycaz.ben tepemdeki gümbürtüden kendime gelemedimki.neyse bunlar istediğiniz yere şikayet edin ve o gürültünün 10 mislini duyacaksınız bundan sonra birkaç kere bende olur dedim siz bilirsiniz.en son kadın giderken çirkefleşti polisle gel kapıma fln dedi ve son nokta karaktersiz lafını duydum.
eşiminde benimde sinirimiz bozuldu..tansiyonum 17-18 oldu.işin acı tarafı yarım saat sonra çıtları çıkmadı ne gerek vardı bunca şeye ..biz eşimle 15 gündür çocuktur şudur budur izolasyon araştırıyoruz ama onlar üste çıktılar şaka gibi
şimdi size sorum şu. dünkü olayla ilgili karakola gidip şikayette bulunsammı? hakarette var biraz araştırdım kanun koyucu bizden yana gb görünüyor ama bi taraftanda üzücü durumlar şöyle bir zamanda uğraşacak halimizde yok huzurumuz bozuldu.kafam kazan gibi oldu; evimde huzurla yaşama hakkımı yedirmekte istemiyorum..Siz olsanız ne yapardınız.
Siz çokkk haklısınız ancak onlar da haksız değil. Benim de 3 tane var yalvarıp yakarıyorum ne yapsam da, asagı ses gidiyor. En son gidip özür diledim.
Sizi bunaltıyor ama inanın ben de rahat değilim elimden geleni yapsam da ses geliyor size affedin dedim.

İyice zotlasırsanuz iş çığırından çıkar. Çocuk hiperaktif ve de ilaç kullanmıyor olabilir belki hiperaktif değil ama cok hareketli olabilir. Her ne olursa olsun oğlan çocugu cok hareketidir.
Kadınla iyi yoldan çözmeye calışın. Resim yaptırsın oyun oynatsın. Siz, işteyken serbest bıraksın mesela. Bir odayı full minder doldursun orada kudursunlar.

Hanımlar başka topiğe yazdım buraya da yazıyorum, ki zaten aslında çok da iyi bildiğiniz bir forum özelliği var "Göz Ardı Et"
Konusunu, yorumlarını görmek istemediğiniz kişilerin konu/yorumlarına ısrarla, inatla, bayrak devralarak yazıp polemiğe girmek yerine, üyenin kullanıcı adına tıklıyorsunuz, küçük bir pencere açılıyor, o pencere üzerinden göz ardı et'e basıyorsunuz, üyenin konuları mesajları size görünmez oluyor.
Polemiğe girip banlanmaktansa bu gibi forum özelliklerinden yararlanırsanız siteyi daha verimli kullanmış aynı zamanda da ısrarla girdiğiniz polemikler sebebiyle banlanmamış olursunuz.

bu konunun aynısı çok değil bir iki ay önce bende açtım.
malesef ki hiçbir çare bulamadık. apartmanımızdaki kimse bu durumdan şikayetçi değil. bizde defalarca söyledik en son tartıştık bana mısın demedi. hala geceleri göçebe gibi belli bir saate kadar salonda sonra ses kesilince yatak odasında falan uyuyoruz.
aşırı sarsıcı ve psikoloji bozacak birşey.
bence misafiri geldiğince şikayet edin şuan pandemi zamanı alsınlar cezayı. gürültü şikayeti içinde birşey yapıyorlar mı bilmiyorum.
madem inatlaşıyorlar alttan vurun sizde sürekli nasılsa işin ucu kaçmış
Allah sabır versin.

Keşke yetkili birileri okuya bilse bu komşu gürültü konularını. Üst kttakinin kavgasını,sevişme sesini, duş sesini alenen duyuyorum. Öküzlükleri var o ayrı konu, misal her gece istisnasiz 3te yatıyorum çünki onlar 3te uyuyor anca sessizlik oluyor. Yürüme sesinden rahatsız olanları anlayamam ama bizim üstteki 5 yaşındaki velet 3e kadar bağıra bağıra evde koşuyor. Aşağıda olsa zillere basıp duruyor,anası sadece "yapma oluum" kinci biri değilim ama kadını görmeğe bile tahammülüm kalmadı. 5 yaşındaki çocuk durdan,bağırma lafından gayette anlar. Gündüz 1de uyanırsa tabikide 3e kadar oturur.Gündüz bebeğimin öğle uykusu hep yarım artik geceleri uykusuz kalmaktan da bezdim. Gündüz yada gece çocuk uyusun gerim gerim geriliyorum şimdi uyanacak diye.. bunu çekmeyen anlayamaz malesef. Ben taşınacağım için üstünde durmamaya çalışıyorum 20 günüm var,ama gelecek olan kişiye Allah sabırlar versin diyorum. Dün 4. Ayda sadece 3. Kez tavana tıkladım artik iyice kudurmuşlardı,benden beter birşekilde aşağı vurdular bu arsızlık değilde nedir?
Komşu seçme şansımız yok malesef,biri gider biri gelir. Yalıtımdan da kimse emin olamaz. Ama Artık mesele haline geldi, kaçtır bu konular açılıyor ve tartışma çıkıyor. Keşke bu inşaat işine bir çözüm gelse zorunlu yalıtım yapılsa ama çook imkansız. Aksada soğuk olsada tek çözüm çatı katı.

Az önce asansörde, alt katımıza yeni taşınan ailenin kızları ile konuştum, diyalogu aynen aktarıyorum.
Ben ‘eyvahlar olsun, bizim alt katımıza taşınan yeni aile sizsiniz değil mi, kızlar her için çok çok özür dilerim, ebeveynlerinize de iletin, böyle bir durumu yaşamanızı asla istemezdim, yakında kreşe başlayacaklar en azından 2 saate inecek gürültümüz’.

12 13 yaşındaki kızlar da ‘olur mu öyle şey, bizim de köpek var gece gündüz havlıyor, sesi çok gidiyor her yere, hiç üzülmeyin komşuluk böyledir’ dedi.

Ben de ‘benimkiler de köpek gibi zaten, güzelim hayvanınızın sadece sesi var, benimkilerin patırtısı koşması ağlaması var, çok mahçubum’ dedim.
Karşılıklı gülüştük ve güzel temennilerle ayrıldık.
Ergen sayılabilecek yaştaki kızların üslubuna, efendiliğine ve hoşgörüsüne hayran kaldım, eskisine oranla 10 kat daha dikkat edeceğim artık.

Üslup, tavır çok önemli, çok...

Merhaba Hanımlar,
1 yıldır içini ne emeklerle yaptırdığım evimde huzurla oturamıyorum artık.tansiyon hastasıyım 2 tane ilaç kullanıyordum bunların sayesinde bi ilaca daha başladım
yaklaşık 20 gün önce üstümüze taşınan komşunun 5 ve 2.5 yaşında 2 çocuğu var taşındıkları günden beri .büyük oğlu öyle bi koşup atlıyorki bağır çağır 1 günümüz güm güm sesini duymadan geçmedi.kardeşini ağlatır kendi ağlar onlar sorun değil gümm gümm diye atlaması çok fena:KK43:
çalışıyorum bu arad ilk taşındıkları hafta rahatsızdım rapor almıştım.çıktım rica ettim.oğlum hiperaktif dedi ama öyle olsa tedavi olması lazım sonuçta demekki değil..birde bana peki bize çocuklu misafir geliyo o zaman ne olacak dedi bende ayda yılda bir olur tabi ama hergün olmasın lütfen dedim.öyle rica ede ede indim evime..
Eve inmemle gürültü devam etti hiç kesilmeden ve 15 gün boyunca hergün ...hatta duvara vurduğumda inadına yaptılar.
Dün akşam kapılarına apartman gürültü yönetmeliğini içeren bi not bıraktım.birde belediyeye şikayet ettim(belediye 155 e şikayet edin demiş)
Akşam kapımız çaldı eşimle açtık kapıyı bi not aldık dedi bende evet dedim hatta sizi şikayet etme noktasındayım pazar günleri bile dinlenemiyorum evimde oğlunuz çok koşturuyo dedim.benim oğlum 2.5 yaşında diyo kadın ısrarla büyük oğlunu es geçiyo sizin büyük oğlunuz yokmu dedim var dedi e onu diyorum dedim napıyım diyo bana .napıcaksınız dedim oğlunuza evde gürültü saatlerinde koşturmaması gerektiğini söyleyeceksiniz .hayır napıyım dövüyümmü diyo sürekli.şu an çok siniriliyim dedi bende sinirliyim dedim evimde huzurla oturamıyorum.birde rica ettim dedim.eşide sürekli bi çorba yapıp getirmediniz diyo ya sabır adam başka dertte komşuculuk oynuycaz.ben tepemdeki gümbürtüden kendime gelemedimki.neyse bunlar istediğiniz yere şikayet edin ve o gürültünün 10 mislini duyacaksınız bundan sonra birkaç kere bende olur dedim siz bilirsiniz.en son kadın giderken çirkefleşti polisle gel kapıma fln dedi ve son nokta karaktersiz lafını duydum.
eşiminde benimde sinirimiz bozuldu..tansiyonum 17-18 oldu.işin acı tarafı yarım saat sonra çıtları çıkmadı ne gerek vardı bunca şeye ..biz eşimle 15 gündür çocuktur şudur budur izolasyon araştırıyoruz ama onlar üste çıktılar şaka gibi
şimdi size sorum şu. dünkü olayla ilgili karakola gidip şikayette bulunsammı? hakarette var biraz araştırdım kanun koyucu bizden yana gb görünüyor ama bi taraftanda üzücü durumlar şöyle bir zamanda uğraşacak halimizde yok huzurumuz bozuldu.kafam kazan gibi oldu; evimde huzurla yaşama hakkımı yedirmekte istemiyorum..Siz olsanız ne yapardınız.
Geçmiş olsun öncelikle. Belli ki laftan sözden anlayan insanlar değiller bence muhattap olmayın. Yönetici ev sahibi kimse onlarla iletişime geçin. Küçük çocuğa bişey diyemem gerçekten sendrom zamnlari vura kıra oynuyorlar. Ama 5 yaş anlaması için yeterli bir yaş . Benim alt komşum asla sorun yapmadı hatta istediğini yapsın anlamıyor annesi der. Hepte sesimiz geliyor mu k.bakmayin falan derim. 20 aylik kızım var durduramiyorum. Tabi sabah erken ve aksam 9 dan sonra asla sesimiz çıkmaz. Şimdiden kızıma hep derim alt komşumuz rahatsız olur vurma annem derim. Vurur tabi ama aşina olur ne demek istediğimi anlar zamanla. Üst komşu konuları çok çıkıyor bu aralar. Hayrola.

Ama bu binalarda gerçekten kartondan yapılmış sanki anam. Alt katim banyada yüzünü yikasa ses bizim banyoda net.

Merhaba Hanımlar,
Sızde haklısınız ancak ailede bır noktada caresız. Gunumuz sartları geregı cocukları zapdetmek zor, enerjılerını atamıyorlar. Dolayısıyla toplu yasam kurallarını etkıleyen gurultuler olabılıyor. Acıkcası bır cocugum olana kadsr boyle empatı kuramıyordum.. sız aıleye bu denlı baskı yaptıkca onlarda cocuklara baskı yapacak.. bu durum cok uzucu. Ne yazıkkı bugun sessız oldular ama yarın yıne devam edecek ; cunku bu cocuklar sureklı evde. Ben bu sekılde çözülen komsu problemlerı hıc gormedım, ıyılıkle halledilebılır..

farklı görüş dediğiniz nedir ki

o yaş çocukları evde koşturabilir dedik

çok geç olmadığı sürece bu kadar büyük tepkiye gerek yok dedik

hakaret vs ettilerse ayıp ettiler dedik

adam bir çorba getirmediniz dedi diye şikayet ettiniz

adamın dediği aslında "yeni taşındık, bir hoş geldiniz demediniz, hemen şikayete geldiniz" içerikli idi

sonra kreşe gidiyorlar çocuklar zaten, ben de çalışıyorum dediniz

akşam 6 ila 9 arasında hafif gürültüler olur

yani tüm haftasonu da yanı yerde zıplamayacağı açık zaten biraz koşturmacalı oynamışlardır

muhtemelen de eve yeni taşındıkları için öyle

zira odadan odaya gidip gelmek özellikle de eski evde uzun koridor vs yoksa çocuklara çokkk cazip geliyor

ikinci gidişinizde not bırakmak yerine güzelce maruzatınızı anlatsaydınız, ben akşam şu saatte geliyorum, evin şu tarafından bari gürültü yapmasınlar deseydiniz çözüm ararlardı
İlk gidişimde maruzatımı anlattım.. Anlamadılar

Üst komşunun inadına daha çok yapıcaz demesi çok kötü bi durum. Ama şu da var; çocuktur ok, illa zaptedemicek, kendi rahatı için bile bapırmıştır, susturmaya çalışmıştır ama onlar pandemiden bunaldı sıkıldı diye çare yok diye olan size olacak. Ucu size dokundukça olumlu düşünmenin anlamı olmayacak. Ben de bazen çok rahatsız oluyordum, bi dönem daha doğrusu, koşturmaları, eşya sirüklemeleri geç saatte . Ama şöyle mi telkin edecektim kendimi. “Çocuktur zaptedilmez” “pandemidir eve tıkanmıştır” vb. Yani insanın öyle siniri bozuluyor ki. Kendi çocuğunu çekemiyo bazen insan. Ama bi sonuç var ki değişmiyo, herşeye rağmen sorun çocuk gürültüsüyse ceza alan görmedim.

Ama bu binalarda gerçekten kartondan yapılmış sanki anam. Alt katim banyada yüzünü yikasa ses bizim banyoda net.
Benim de yann komşum hoparlör açık arama yaparken dııttt dıııtt sesi geldi. Bana mı öyle geldi diye düşünürken, “yine açmadı” tarzı bişeyler dedi

Benim de yann komşum hoparlör açık arama yaparken dııttt dıııtt sesi geldi. Bana mı öyle geldi diye düşünürken, “yine açmadı” tarzı bişeyler dedi
Yani düşün konuyu tenzih ediyorum. Ama bu tür binalarda sesimizin çıkmaması için baya hayalet olmamız lazım. Bı telefonun sesi ne kadar yüksek olabilir ki ?

Yani düşün konuyu tenzih ediyorum. Ama bu tür binalarda sesimizin çıkmaması için baya hayalet olmamız lazım. Bı telefonun sesi ne kadar yüksek olabilir ki ?
Ben komşumun telefonunun titreşim sesine uyanıp sabah 7 de odada telefon aradıgımı biliyorum 😂 kağıt gibi duvarlar.

S Semele80 , insanların anlamadığı bir nokta var. Çocuk elbette gürültü yapar ama bir insana uyarı yapıp daha fazla gürültü duyuyorsanız, o gürültü rahatsız etmek amaçlıdır. Aynı sorun ben de de var ve bu kadın öğretmen. Sesi de geçtim evde sarsılıyorum. Bir silah ya kendii vuracağım ya da bunları.

Çocuk bu sıkılıyordur diyen kaç anne babanın, online eğitimlerden haberi var acaba? Ben de eğitim verenlerden biriyim. Ders gibi değil de aktivite gibi işliyoruz.

Ben komşumun telefonunun titreşim sesine uyanıp sabah 7 de odada telefon aradıgımı biliyorum 😂 kağıt gibi duvarlar.

Bende duş alıyordum yan dairedeki amcada herhalde banyoya girmiş. Adam öksürmeye bir başladi öyle korktumki sanki adam ensemde gibi hissettim.

Üst kat komsuylada oturma odamiz ayni yerde bir gece eşim kahve yapmadinmi hani nerde dedi. Bende ne kahvesi gece gece dedim. Israrla sen bana mutfaktan Ahmet kahve içermisin diye bağırdin bende olur hayatım dedim diyor. Üst kattaki kadın kocasina kahve teklif etmis benim eşimde olur hayatim demiş. :bicak:
Bizim siteninde duvarlari kartondan galiba. Özellikle aksam belli bir saatten sonra katlar arasinda naklen yayın oluyor

S Semele80 , insanların anlamadığı bir nokta var. Çocuk elbette gürültü yapar ama bir insana uyarı yapıp daha fazla gürültü duyuyorsanız, o gürültü rahatsız etmek amaçlıdır. Aynı sorun ben de de var ve bu kadın öğretmen. Sesi de geçtim evde sarsılıyorum. Bir silah ya kendimi vuracağım ya da bunları.

Çocuk bu sıkılıyordur diyen kaç anne babanın, online eğitimlerden haberi var acaba? Ben de eğitim verenlerden biriyim. Ders gibi değil de aktivite gibi işliyoruz.

eğitim veriyorsunuz ama bir silah alıp ya bunları ya kendimi vuracağım diyebiliyorsunuz, hem de şaka vs içermeyen bir cumlede.
bir eğitimciye bu cumle yakışıyor mu?

Bende duş alıyordum yan dairedeki amcada herhalde banyoya girmiş. Adam öksürmeye bir başladi öyle korktumki sanki adam ensemde gibi hissettim.

Üst kat komsuylada oturma odamiz ayni yerde bir gece eşim kahve yapmadinmi hani nerde dedi. Bende ne kahvesi gece gece dedim. Israrla sen bana mutfaktan Ahmet kahve içermisin diye bağırdin bende olur hayatım dedim diyor. Üst kattaki kadın kocasina kahve teklif etmis benim eşimde olur hayatim demiş. :bicak:
Bizim siteninde duvarlari kartondan galiba. Özellikle aksam belli bir saatten sonra katlar arasinda naklen yayın oluyor

eğitim veriyorsunuz ama bir silah alıp ya bunları ya kendimi vuracağım diyebiliyorsunuz, hem de şaka vs içermeyen bir cumlede.
bir eğitimciye bu cumle yakışıyor mu?
Ben ogretmen degilim. Aktivite ogretiyorum. Gonullu olarak. Ustumdeki ogretmen ama. O kendisine yaptigi hareketleri yakistiriyorsa ben de kendime yakistiriyorum.

Ayyy çok güldüm.

Ben de oğluma efendim demiştim alt komşunun kızı annesine seslenmiş 😀😀😀😀

farklı görüş dediğiniz nedir ki

o yaş çocukları evde koşturabilir dedik

çok geç olmadığı sürece bu kadar büyük tepkiye gerek yok dedik

hakaret vs ettilerse ayıp ettiler dedik

adam bir çorba getirmediniz dedi diye şikayet ettiniz

adamın dediği aslında "yeni taşındık, bir hoş geldiniz demediniz, hemen şikayete geldiniz" içerikli idi

sonra kreşe gidiyorlar çocuklar zaten, ben de çalışıyorum dediniz

akşam 6 ila 9 arasında hafif gürültüler olur

yani tüm haftasonu da yanı yerde zıplamayacağı açık zaten biraz koşturmacalı oynamışlardır

muhtemelen de eve yeni taşındıkları için öyle

zira odadan odaya gidip gelmek özellikle de eski evde uzun koridor vs yoksa çocuklara çokkk cazip geliyor

ikinci gidişinizde not bırakmak yerine güzelce maruzatınızı anlatsaydınız, ben akşam şu saatte geliyorum, evin şu tarafından bari gürültü yapmasınlar deseydiniz çözüm ararlardı
İlk gidişimde maruzatımı anlattım.. Anlamadıl
S Semele80 , insanların anlamadığı bir nokta var. Çocuk elbette gürültü yapar ama bir insana uyarı yapıp daha fazla gürültü duyuyorsanız, o gürültü rahatsız etmek amaçlıdır. Aynı sorun ben de de var ve bu kadın öğretmen. Sesi de geçtim evde sarsılıyorum. Bir silah ya kendii vuracağım ya da bunları.

Malesef çok kötü bi durum.
Hergün tepenizde tadilat yapılıyomuş hissinin insanı nasıl etkilendiğini anlamamakta ısrar ediyolar

X