Karşılıklı olarak şikayetçi olmak (komşu davası) avukat arkadaşlar varsa bakarsa sevinirim.

anlamıyorum ne düşünüyor ne yyapmaya çalışıyor. Biz hep alttan almaya çabalayan taraf olduk ama sonucu bu olmamalıydı diye düşünüyorum.
Siz altan aldıkca he0 daha fazlasını yapacaktır malesef ki kısır döngü gibi. Bence hakkınızı arayın asla peşini bırakmayın

Israrla neden kapısına gidiyorsunuz ? Yani size zarar verebilir . bahsettikleri gibi kapımıza geliyorlar rahatsız ediyorlar diyebilir. İnat ve ısrar ile kapılarına gitmenizi anlayamıyorum. Eğer akli dengelerinde bir sorun var ise zaten duruşmada açığa çıkacaktır. Olayları atlayarak mı anlatıyorsunuz, artık çok mu normalleştirdiniz okurken bende değişik hisler uyandı.

Inanin aynisini yasadigim icin sizi o kadar iyi anliyorum ki. Esim bir gece nöbetteydi bende bebegimle annemde kaldim. Evde kimse yoktu. Ertesi sabah ev sahibi beni ariyor "gece niye gürültü yapiyorsunuz" diye. Bizde o kadar sessiz kiraciyiz ki aslinda. Yani cikma sansiniz yoksa onlardan sikayetci olmaktan baska care yok gibi, Taciz ediyorlar diye. Cünkü bunlar normal davranislar degil.
bizim yaşadığımız durumları yaşamışsınız çok üzücü gerçekten. bakalım ne olacak..

Herkese merhaba,

Yaklaşık 2 yıldır alt komşumuzun bizim ses yaptığımızı söyleyerek en az 6 7 kez polis çağırma durumu vardı. Kendisiyle yüz yüze hiç bu konuda konuşamadık, ev sahibi aracılığıyla hep talep ettik ancak görüşmek istemedi. Biz evde yokken bile süpürge açtığımızı iddia ederek bizi şikayet etmişliği vardı.
2 gün önce saat akşam 8 de çamaşır makisini açtım diye polis çağırmış,yine polis geldi. Ben polis memurlarından rica ederk birlikte evine gittim konuşma talep etmek için ama polislere de kapıyı açmadı yine çözemedik. dün akşam ise eşim ve çocuğum daha eve gelmemişti ben de 7 gibi işten eve geldim eve direk yattım kaç gündür oğlumun dişi ağrıdığı için uykusuzdum. Onlar gelene kadar biraz uyumak istedim. 8 e doğru eşim aradı. alt komşumun ev sahibi aramış bizde çok ses varmış, alt kattaki komşu rahatsız oluyormuş diye. Bende uyuduğumu ses olmadığını söyledim. Telefonu kapadım alt komşuya yine konuşabilmek için gittiğim sırada yine alt katımda olan görme engelli komşumuzun merdivenden bizim evi dinlemeye çalıştığını gördüm. Bir yandan da alt kalt komşunun ev sahibiyle telefonda konuşuyordu, ben su an dinliyorum hiç ses yok dedi beni farketmedi tabi bende ona ne yaptığını sordum, yaptığınız ayıp dedim. hemen telefonu kapatıp konuyu kapamaya çalıştı. Sonra alt kat komşunun ziline bastım ama açmadı eve çıktım eşim geldi ev sahibini aradık, yarın gelin mahkemeye gidelim karşılıklı olarak durumu anlatalım, bir çözüm bulalım dedik ancak ev sahibi kiracısının psikolojisinin bozuk olduğunu, kendisininde direk iletişimi olmadığını, teyzesi aracılığıyla görüştüklerini bişey yapamacağını söyledi idare edin dedi. Bu sırada saat 9u geçti. Alt komşum bu kez bize inat ederek son ses müzik açmaya başladı, bende polisi aradım ve onu şikayet ettim, polis gelince de polisle birlikte kapısına gittim.
Bu kez kapıyı açtı ancak polislede konuşmadı, telefonda avukatı vardı ve avukatı müvekklinin can güvenliği olmadığını onu tehdit ettiğimizi, geceleri evinin kapısına gidip kapısını yumrukladığımızı, herşeyi kayıt altına almalarını istediğini söyledi. Poliste avukata ortada bahsettiği gibi bir durum olmadığını kendilerinin bu konuda bişey yapamayacağını söyledi ve bende komşumdan şikayetçi olduğumu söyledğim için hep beraber karakola gittik. Önce onu ifadeye aldılar.
Kendisi bizden tehdit, hakaret ve huzur bozmadan şikayetçi olmuş. Sabahları 6buçukta tv izlediğimizi ses yaptığımızı söylemiş (bizim evde bir tek haftasonu kahvaltıda tv açılır.) geceleri 12 1 de eşyalrın yerini değiştirdiğimizi söylemiş (evim dar olduğu için maalesef eşyaların yerini öyle keyfime göre asla değiştiremem). Öldürmekle tehdit ediyorlar demiş.
Biz de kendisinden şikayetçi olduk evde huzurumuzu bırakmadığı sürekli polis çağırdığı için vs. durumu en baştan anlatıp dilekçe yazdırdık. ve söylediklerinin doğru olmadığını ifademizde belirttik.
Şimdi biz bu durumda ne yapacağız? Biz de avukat tutalım mı? bu da bir masraf sonuçta, eğer avukat tutarsak ne kadar öderiz? Birde ev sahibi dışında bizim hiç kiracı ile birebir diyalogumuz olmadı ama ev sahibi kiracısını çıkartmak istemediği için ona yalancı şahitlik yaparsa ne olur?
Eşim özel güvenlik bu durumun işine yansıması ne olur?
Bu davadan ne gibi sonuçlar çıkar. Avukat arkadaşlar varsa destek olursa çok sevinirim.
rabbim hayırlı komşu versin siz o evden çıkın uğralmayın bu neir

Israrla neden kapısına gidiyorsunuz ? Yani size zarar verebilir . bahsettikleri gibi kapımıza geliyorlar rahatsız ediyorlar diyebilir. İnat ve ısrar ile kapılarına gitmenizi anlayamıyorum. Eğer akli dengelerinde bir sorun var ise zaten duruşmada açığa çıkacaktır. Olayları atlayarak mı anlatıyorsunuz, artık çok mu normalleştirdiniz okurken bende değişik hisler uyandı.
ya benim derdim konuşalım gerçekten ses yapmıyorum nolur artık poils çağırıp ev sahibine bizi aratıp durma demek. Gerçekten samimiyetimle gittim hep. çünkü haftanın en az 3 günü kadın ev sahibine bizi arattıyor, arada da polis çağırıyor. biz alt katın ev sahibine de söyledik, evimize gelin buyrun bir gün beraber geçirelim, ne ses oluyor ne ses olmuyor birlikte yaşayıp görelim. belki bu şekilde birbirimizi anlarız diye ama yok onu da kabul etmedile.r

Birde atlamak dediğiniz ne bilmiyorum ama ifedemiz 2 buçuk sayfa tuttu. o kdar daraldım ki anlatmaktan, aslında kısa kesmeye çalışmıştım. burada bile gayet uzun yazmışım.

tek başına yaşayan öğretmen bir bayan kendisi 37 li yaşlarda. nasıl bu denli iletişim bozukluğu yaşadığımızı inanın anlayamıyorum. biz hep dikkat ederken böyle olduysa dikkat etmesek neler olru bilmiyorum.
Tek başına yaşıyor. Acaba arkadaş mı olmak istiyor. Bir gün kek yapıp götürseniz, kahveye falan çağırsanız.

Aaa manyak ayol. Nasıl baş edeceğiniz konusunda fikrim yok ne yazık ki ama eşiniz için endişe etmeyin bişey olmaz bu tür şikayet/davalardan. Zaten suçlu olduğunuzu bile nasıl ispatlayacaklar ki her iftira atan dava açıp kazanamaz ki.

Ögretmendir ama saglam psikolojik tedaviye ihtiyacı var.Böyleleri okullarında da sorunlu diye biliniyor ve kimse birşey yapamıyor zaten.Evsahibi paragöz oldugundan ayin 15 inde para gelecek diye kadına ses cikarmiyor.Acaba kendi cekebilir miydi?Ben onu da cok hatalı buldum.Ne münasebet 3 kere arıyor sizi.Onu bi temiz haşlamak gerekiyor.Ya beni aramayı kes,ya da bu kadıni evden çıkar diye.Evsahibinin telefonunu açmam sanırım bunu dedikten sonra .Ev sahibinzde tam bir bencil,paragöz gibi duruyor.

İş bu raddeye geldiyse artık ses için dikkat etmenize gerek yok.
Çamaşır makinasını da açın, süpürge de yapın.

Bizim alt katımızdakiler çok ses yapıyor. Normalde üst kattan şikayetçi olunur dimi...
Bende ses yaptıkları günün ertesi önce süpürüyorum evi saat 19 da başlıyorum, sonra çamaşır makinasını 22 de açıyorum, sonra kurutma makinasını gece 000 da. Kurutma 3 saat sürüyor sesi düşünün artık gecenin o sessizliği içinde.

Şimdi maaşallah sübhanallah çok düşünceli insan oldular.
Sitede oturduğum için bı kaç kere güvenliğe haber verdik hiç bir gelişme olmayınca yöntemi ben buldum.

Çünkü polislik olsa durum site olduğu için kendileri suçlu çıkacaklar biliyorlar. Ve evden çıkarılacaklar.
Sitelerin böyle güzel yanları var işte.

Merak etmeyin hiç bir şey olmaz, eşiniz boşuna telaş ediyor. Davanız kapanır. Hukuk kendine yetişemiyor, bide bu kıytırık konularla hiç uğramazlar bı de pandemi.

Üstünüzde şu an benim olduğu gibi hiperaktif çocuklu bi aile olmasından daha kötüsü eskiden yaşadığım gibi alt katınızda ruh hastası insanların yaşamasıdır(evet bu konuda kısmetsizim😬)
Alt katımdaki teyzeyle amca bekar ve yalnız yaşadığım evimde sürekli gürültü olduğunu iddia ediyorlardı. Gürültü de şuydu tabi evde sabahları yürüyormuşum. İşe gitmek için uyanmam gerekiyordu tabi. Ayaklarımla değil de nasıl yürüyeceğimi de bilemiyordum. İkisi de yaşlıydı yığılıp kalırlar diye bi şey de diyemiyordum🤦‍♀️

tek başına yaşayan öğretmen bir bayan kendisi 37 li yaşlarda. nasıl bu denli iletişim bozukluğu yaşadığımızı inanın anlayamıyorum. biz hep dikkat ederken böyle olduysa dikkat etmesek neler olru bilmiyorum.
Şu an onun öğrencilerine acıdım. Gerçekten ruh hastası gibi biri canlandı gözümde. Size kapıyı açmama nedeni de söyleyecek lafının olmaması bence.

Ne olabilir ki, iddia sahibi iddiasını ispatlamakla mükelleftir. Lafa bakılmaz somut delil lazım. Tehditin yanında bir de benden zorla 1 milyon aldılar desin o zaman, bir ömür borç ödetsin size.

Allah sabir versin size.siddete karsi biriyim ama bu komsu guzel bi dayagi haketmis. psikolojisi bozuk diye diye insanlari alttan aliyoruz biz deliriyoruz.madem bu kadar psikolojisi bozuksa gidip tedavi olsun baskalarinin huzurunu niye bozuyor.boyleleri guzellikten anlamaz kesinlikle

Aaa manyak ayol. Nasıl baş edeceğiniz konusunda fikrim yok ne yazık ki ama eşiniz için endişe etmeyin bişey olmaz bu tür şikayet/davalardan. Zaten suçlu olduğunuzu bile nasıl ispatlayacaklar ki her iftira atan dava açıp kazanamaz ki.

Ögretmendir ama saglam psikolojik tedaviye ihtiyacı var.Böyleleri okullarında da sorunlu diye biliniyor ve kimse birşey yapamıyor zaten.Evsahibi paragöz oldugundan ayin 15 inde para gelecek diye kadına ses cikarmiyor.Acaba kendi cekebilir miydi?Ben onu da cok hatalı buldum.Ne münasebet 3 kere arıyor sizi.Onu bi temiz haşlamak gerekiyor.Ya beni aramayı kes,ya da bu kadıni evden çıkar diye.Evsahibinin telefonunu açmam sanırım bunu dedikten sonra .Ev sahibinzde tam bir bencil,paragöz gibi duruyor.
Evet gerçkten psikoloji bozuk bir kadın. ev sahibinin tek derdi geliri. biz alttan alalım istiyor. bu zamana kadar aldık başımıza bu geldi

X