üst komşu ile tartıştık

Merhaba Hanımlar,
1 yıldır içini ne emeklerle yaptırdığım evimde huzurla oturamıyorum artık.tansiyon hastasıyım 2 tane ilaç kullanıyordum bunların sayesinde bi ilaca daha başladım
yaklaşık 20 gün önce üstümüze taşınan komşunun 5 ve 2.5 yaşında 2 çocuğu var taşındıkları günden beri .büyük oğlu öyle bi koşup atlıyorki bağır çağır 1 günümüz güm güm sesini duymadan geçmedi.kardeşini ağlatır kendi ağlar onlar sorun değil gümm gümm diye atlaması çok fena:KK43:
çalışıyorum bu arad ilk taşındıkları hafta rahatsızdım rapor almıştım.çıktım rica ettim.oğlum hiperaktif dedi ama öyle olsa tedavi olması lazım sonuçta demekki değil..birde bana peki bize çocuklu misafir geliyo o zaman ne olacak dedi bende ayda yılda bir olur tabi ama hergün olmasın lütfen dedim.öyle rica ede ede indim evime..
Eve inmemle gürültü devam etti hiç kesilmeden ve 15 gün boyunca hergün ...hatta duvara vurduğumda inadına yaptılar.
Dün akşam kapılarına apartman gürültü yönetmeliğini içeren bi not bıraktım.birde belediyeye şikayet ettim(belediye 155 e şikayet edin demiş)
Akşam kapımız çaldı eşimle açtık kapıyı bi not aldık dedi bende evet dedim hatta sizi şikayet etme noktasındayım pazar günleri bile dinlenemiyorum evimde oğlunuz çok koşturuyo dedim.benim oğlum 2.5 yaşında diyo kadın ısrarla büyük oğlunu es geçiyo sizin büyük oğlunuz yokmu dedim var dedi e onu diyorum dedim napıyım diyo bana .napıcaksınız dedim oğlunuza evde gürültü saatlerinde koşturmaması gerektiğini söyleyeceksiniz .hayır napıyım dövüyümmü diyo sürekli.şu an çok siniriliyim dedi bende sinirliyim dedim evimde huzurla oturamıyorum.birde rica ettim dedim.eşide sürekli bi çorba yapıp getirmediniz diyo ya sabır adam başka dertte komşuculuk oynuycaz.ben tepemdeki gümbürtüden kendime gelemedimki.neyse bunlar istediğiniz yere şikayet edin ve o gürültünün 10 mislini duyacaksınız bundan sonra birkaç kere bende olur dedim siz bilirsiniz.en son kadın giderken çirkefleşti polisle gel kapıma fln dedi ve son nokta karaktersiz lafını duydum.
eşiminde benimde sinirimiz bozuldu..tansiyonum 17-18 oldu.işin acı tarafı yarım saat sonra çıtları çıkmadı ne gerek vardı bunca şeye ..biz eşimle 15 gündür çocuktur şudur budur izolasyon araştırıyoruz ama onlar üste çıktılar şaka gibi
şimdi size sorum şu. dünkü olayla ilgili karakola gidip şikayette bulunsammı? hakarette var biraz araştırdım kanun koyucu bizden yana gb görünüyor ama bi taraftanda üzücü durumlar şöyle bir zamanda uğraşacak halimizde yok huzurumuz bozuldu.kafam kazan gibi oldu; evimde huzurla yaşama hakkımı yedirmekte istemiyorum..Siz olsanız ne yapardınız.
Eğer sabrınız varsa taşınmak yerine karşılık verin. Onlar da sustuğunda siz vurun sopayla. Onlar ses yaptığında kulaklık takıp müzik dinleyin (ilgilenmeniz gereken bebek falan yoksa) belli saat sonra yapılan gürültüler için 153 arayın ısrarla. Bu tür insanlar bundan anlar ancak.

Eğer sabrınız varsa taşınmak yerine karşılık verin. Onlar da sustuğunda siz vurun sopayla. Onlar ses yaptığında kulaklık takıp müzik dinleyin (ilgilenmeniz gereken bebek falan yoksa) belli saat sonra yapılan gürültüler için 153 arayın ısrarla. Bu tür insanlar bundan anlar ancak.
Aynen öyle yapıyorum. Onlar nasıl yapıyosa aynısını yapıyorum sakınmıyorum artık eskiden alışkanlık kimse rahatsız olmasın diye hep dikkat ederdim baktımki karşımdaki görgü edep adap bilmiyor kısasa kısas. Ve mutlu son duyuyorum sesini çocuğa söz verdiriyo sürekli yapmayacağına dair demekki illa koyun güdücez güderiz napalım

Merhaba Hanımlar,
1 yıldır içini ne emeklerle yaptırdığım evimde huzurla oturamıyorum artık.tansiyon hastasıyım 2 tane ilaç kullanıyordum bunların sayesinde bi ilaca daha başladım
yaklaşık 20 gün önce üstümüze taşınan komşunun 5 ve 2.5 yaşında 2 çocuğu var taşındıkları günden beri .büyük oğlu öyle bi koşup atlıyorki bağır çağır 1 günümüz güm güm sesini duymadan geçmedi.kardeşini ağlatır kendi ağlar onlar sorun değil gümm gümm diye atlaması çok fena:KK43:
çalışıyorum bu arad ilk taşındıkları hafta rahatsızdım rapor almıştım.çıktım rica ettim.oğlum hiperaktif dedi ama öyle olsa tedavi olması lazım sonuçta demekki değil..birde bana peki bize çocuklu misafir geliyo o zaman ne olacak dedi bende ayda yılda bir olur tabi ama hergün olmasın lütfen dedim.öyle rica ede ede indim evime..
Eve inmemle gürültü devam etti hiç kesilmeden ve 15 gün boyunca hergün ...hatta duvara vurduğumda inadına yaptılar.
Dün akşam kapılarına apartman gürültü yönetmeliğini içeren bi not bıraktım.birde belediyeye şikayet ettim(belediye 155 e şikayet edin demiş)
Akşam kapımız çaldı eşimle açtık kapıyı bi not aldık dedi bende evet dedim hatta sizi şikayet etme noktasındayım pazar günleri bile dinlenemiyorum evimde oğlunuz çok koşturuyo dedim.benim oğlum 2.5 yaşında diyo kadın ısrarla büyük oğlunu es geçiyo sizin büyük oğlunuz yokmu dedim var dedi e onu diyorum dedim napıyım diyo bana .napıcaksınız dedim oğlunuza evde gürültü saatlerinde koşturmaması gerektiğini söyleyeceksiniz .hayır napıyım dövüyümmü diyo sürekli.şu an çok siniriliyim dedi bende sinirliyim dedim evimde huzurla oturamıyorum.birde rica ettim dedim.eşide sürekli bi çorba yapıp getirmediniz diyo ya sabır adam başka dertte komşuculuk oynuycaz.ben tepemdeki gümbürtüden kendime gelemedimki.neyse bunlar istediğiniz yere şikayet edin ve o gürültünün 10 mislini duyacaksınız bundan sonra birkaç kere bende olur dedim siz bilirsiniz.en son kadın giderken çirkefleşti polisle gel kapıma fln dedi ve son nokta karaktersiz lafını duydum.
eşiminde benimde sinirimiz bozuldu..tansiyonum 17-18 oldu.işin acı tarafı yarım saat sonra çıtları çıkmadı ne gerek vardı bunca şeye ..biz eşimle 15 gündür çocuktur şudur budur izolasyon araştırıyoruz ama onlar üste çıktılar şaka gibi
şimdi size sorum şu. dünkü olayla ilgili karakola gidip şikayette bulunsammı? hakarette var biraz araştırdım kanun koyucu bizden yana gb görünüyor ama bi taraftanda üzücü durumlar şöyle bir zamanda uğraşacak halimizde yok huzurumuz bozuldu.kafam kazan gibi oldu; evimde huzurla yaşama hakkımı yedirmekte istemiyorum..Siz olsanız ne yapardınız.
1)Sarımsak limon kürü yapıp her gün sabah ları aç karnına sulandırıp bir cay bardağı için, tansiyon dengeliyor...+ Reishi mantarı kapsülü için. Damar açıcı dediklerim . Tansıyona birebir. Zeytinyağ ekstraktıda çok iyi geliyor.
2) korona zamanı cocuklar evlerde hapis. Küçükler de haklı. Parka çıkmak yasak şu yasak bu yasak okul yasak. Yeni sistem çocukları eve hapsetti.
3) farklı şeylere odaklanın. Meşguliyet bulun. İnsan zamanla gürültüye bile alılıypr ve duymuyor.
4) maddi durumunuz iyiyse taşının.
5) allah yardımcınız olsun

Aynen öyle yapıyorum. Onlar nasıl yapıyosa aynısını yapıyorum sakınmıyorum artık eskiden alışkanlık kimse rahatsız olmasın diye hep dikkat ederdim baktımki karşımdaki görgü edep adap bilmiyor kısasa kısas. Ve mutlu son duyuyorum sesini çocuğa söz verdiriyo sürekli yapmayacağına dair demekki illa koyun güdücez güderiz napalım
Aslında mesele gürültüden rahatsız olmaktan çıkıyor bir süre sonra. Benim üstümdeki manyak ilk uyardığımda bana bağırmak yerine haklısınız ama biraz idare edin lütfen çocuk bu, daha dikkatli oluruz deseydi inanın bir daha kapısına gitmezdim. Ama bu alttan alacağı yerde bir de daha beterini yapmaya başladı. Bende de film o zaman koptu zaten 🤭🤭🤭

Bu çocuklu ailelerin hepsini bir apartmanda olsun. Çocuklar kısıtlanmadan hoplaya zıplaya büyüsün. Zaten dışarı çıkamıyorlar. Gelişim dönemleri bunu gerektiriyor.
çocuksuzlar da sessiz sakin başka apartmanlarda otursunlar.
iki taraf da haklı bu konuda. Ama suçlu görülen geleceğimiz olan çocuklar olduğu için, bir öğretmen ve anne olarak tarafımı çocuklardan yana belli etmek isterim

Bu çocuklu ailelerin hepsini bir apartmanda olsun. Çocuklar kısıtlanmadan hoplaya zıplaya büyüsün. Zaten dışarı çıkamıyorlar. Gelişim dönemleri bunu gerektiriyor.
çocuksuzlar da sessiz sakin başka apartmanlarda otursunlar.
iki taraf da haklı bu konuda. Ama suçlu görülen geleceğimiz olan çocuklar olduğu için, bir öğretmen ve anne olarak tarafımı çocuklardan yana belli etmek isterim

Benim alt katimda 2 çocuklu bir aile üst katımda da 2 çocuklu bir aile var. Ev sahibim taşınırken söylemişti . Bende gece yarisindan sonra olnadigi sürece idare edilebilir demistim. Benimde oğlum var 6 yaşında pandemi nedeniyle bunalima girdi resmen. Elimden geldigince oyalamaya çalisiyorum.

Ben bugün pes ettim maalesef. Olaylar büyüdü anladım ki pis insanlarla baş edilmez. Gücüm kalmadı. Balkonuma tente yaptırıp kurtulucam. İtle çuvala girilmez derler doğruymuş.

Ben bugün pes ettim maalesef. Olaylar büyüdü anladım ki pis insanlarla baş edilmez. Gücüm kalmadı. Balkonuma tente yaptırıp kurtulucam. İtle çuvala girilmez derler doğruymuş

Benim alt katimda 2 çocuklu bir aile üst katımda da 2 çocuklu bir aile var. Ev sahibim taşınırken söylemişti . Bende gece yarisindan sonra olnadigi sürece idare edilebilir demistim. Benimde oğlum var 6 yaşında pandemi nedeniyle bunalima girdi resmen. Elimden geldigince oyalamaya çalisiyorum.
Mesele çocuklar değil durumu kabullenip alt almaya çalışmak yerine kafa tutan ebeveynler de. Benim üstümde oturan pislik ben her şikayetimde daha fazla pislik yaptı bugün pes ettim ben de. Allah a havale ediyorum inşallah başkasından bulur belasını.

Mesele çocuklar değil durumu kabullenip alt almaya çalışmak yerine kafa tutan ebeveynler de. Benim üstümde oturan pislik ben her şikayetimde daha fazla pislik yaptı bugün pes ettim ben de. Allah a havale ediyorum inşallah başkasından bulur belasını.

Bazı insanlar çok arsız oluyorlar.

yani ne denebilir ki bu durumda ikinizde kendi çapinizda haklısınız ...erkek çocuğu dur desen durmayabilir daha bir hoplamali ziplamali oynamayı seviyorlar , anne baba ne kadar dur yapma etme desede çoğunluğu dinlemeye bilir .belki üst komsununki de öyledir ..aşırı derecede rahatsız edecek sesler gelmiyorsa biraz idare etmeye çalışın ...benim üst katımda bedensel ve zihinsel engelli çocuğu var komşunun ...rehabilitasyon merkezi plates topu gibi özel bir şey ile hergun evde odadan odaya ziplamasini söylemiş zamanla yurumesinde düzelme olacakmış oldu da ..ama ne zıplama bı duysanız ...ama ben çit cikarmiyorum idare ediyorum ya ..sonu yok çünkü bu ses olayının ..

yani ne denebilir ki bu durumda ikinizde kendi çapinizda haklısınız ...erkek çocuğu dur desen durmayabilir daha bir hoplamali ziplamali oynamayı seviyorlar , anne baba ne kadar dur yapma etme desede çoğunluğu dinlemeye bilir .belki üst komsununki de öyledir ..aşırı derecede rahatsız edecek sesler gelmiyorsa biraz idare etmeye çalışın ...benim üst katımda bedensel ve zihinsel engelli çocuğu var komşunun ...rehabilitasyon merkezi plates topu gibi özel bir şey ile hergun evde odadan odaya ziplamasini söylemiş zamanla yurumesinde düzelme olacakmış oldu da ..ama ne zıplama bı duysanız ...ama ben çit cikarmiyorum idare ediyorum ya ..sonu yok çünkü bu ses olayının .

İkiniz de haklısınız demek bile bana haksızlık. Tek isteğim haksız olduklarını kabullenmek yerine daha çok terbiyesizlik yapmaları. Olayları büyütmeyeleri. Ben anlayışsız biri değilim. Ama bu tür insanlar haksız oldukları halde alan idare edin siz de ne olacak siz de haksızsınız denildiğinde ben deliriyorum. Şu an tek tesellim onların adına bir başka kişinin (akrabaları) gelip özür dilemesi oldu. Dilerken bile bu kadın yine bildiğini yapacak işaretini verdi. Yani iki güne yine her şey başa saracak.

Bizim de tersine bir problemimiz var konumu bilenler bilir. Bu tip koşma atlama ziplama durumları için komşunun zeminine ve sizin tavaniniza yalıtım yapılması gerekiyor. Basınç ve darbeye karşı olanlar var. Eğer üst kattakiler kiraciysa ev sahipleriyle görüşün durumu masrafı ikiye bolersiniz. Yarın öbür gün onlar gider biz mal sahibiyiz yüz yüze bakicaz deyin. Polis falan geçici çözüm maalesef

yani ne denebilir ki bu durumda ikinizde kendi çapinizda haklısınız ...erkek çocuğu dur desen durmayabilir daha bir hoplamali ziplamali oynamayı seviyorlar , anne baba ne kadar dur yapma etme desede çoğunluğu dinlemeye bilir .belki üst komsununki de öyledir ..aşırı derecede rahatsız edecek sesler gelmiyorsa biraz idare etmeye çalışın ...benim üst katımda bedensel ve zihinsel engelli çocuğu var komşunun ...rehabilitasyon merkezi plates topu gibi özel bir şey ile hergun evde odadan odaya ziplamasini söylemiş zamanla yurumesinde düzelme olacakmış oldu da ..ama ne zıplama bı duysanız ...ama ben çit cikarmiyorum idare ediyorum ya ..sonu yok çünkü bu ses olayının ..
Ben de bunu düşünmüştüm. Zihinsel engelli koca koca bireyler var. Komşular küçük çocuklardan rahatsız oluyor da bunlar nasıl idare ediliyor diye.
sizi çok tebrik ediyorum ve toplum adına teşekkür ediyorum. Zaten zor bir hayatı olan ailenin hayatını daha da zorlaştırmamışsınız.
empati her şeyi çözer aslında. Her şeyi zorlaştırmayan komşular ve gürültü yaptığında haklı çıkmaya çalışmak yerine orta yolu bulmaya çalışan komşular olsa keşke her yerde.

Merhaba Hanımlar,
Eşimle kapıyı açtık demişsinizde merak ettim önceki konunuzu okudum eşinizle boşanmıştınız en son size şiddet uyguladıgı ve maddi konular yüzünden ,şimdiki durumunuz medir merak ettim kusra bakmayın yazınızı okumuştum hepsini

Merhaba Hanımlar,
Valla sizi en iyi anlayan benim zira hem şuan yaşıyorum aynısını hem de çok yaşadım :KK70: haklısınız tabiki de bu sayfada bile çocuklarının koşturmasını normal bulan biriyle tartışmıştım hatta. İnsanlarımız maalesef o kadar arsız ve gamsız ki ahırdan gelmişler sanki. Biz bu seneye kadar hep müstakilde yaşadık daire hayatının böyle olduğunu bilmiyordum şimdi tekrar ev yaptırıyoruz o süre zarfında mecburen daire de kira da kaldık çok şükür bu ay sonu bitecek bu çile ama bu ay bile zar zor geçiyor lanet komşular yüzünden zaten binayı da kağıttan yapıyorlar artık en ufak yere bir şey düşme de büyük bi gürültü gibi geliyor maalesef. Neyse ilk daireye geldiğimizde biz ikinci kattayız hatta orta dairedeyiz o daha kötüymüş keşke köşede olsak ortada bütüün dairelerin sesini biz duyuyoruz. Ta 4. kattan bize ses geliyor tabi yeni taşındığımız için bina genelde boş e boş olduğu için ekstra rahat üsttekiler çocuklar bildiğin depremi kendileri getiriyordu benimde vizelerim vardı annem de benim çalışamadığımı görünce üzülüyor çıkıyor dörde tam güzelce uyarıyor ki karşı tarafın kaynanası napalım dövelim mi işinize gelmiyorsa müstakile gidin gibi bir çirkeflikle başlıyorlar kadının üstüne yürümeye kadar ben bunları bilseydim ağzına sıçardım afedersiniz de :KK70: çirkefliğin alasını yaparım öyle bir durumda da ama tabi gittiğini bile bilmiyordum sonra bağırışları duyunca çıktım annem sinirden konuşamadı önce bende polis çağıralım dedim ama inanın polisler işinizi öyle zorlaştırıyor ki... Neyse sizin iş misali sonra biraz dikkat ettiler hayır hayvan gibi davranacağına önce dikkat etsene. Derkeeeeen üstümüze beterin beteri gelmesin mi.. Her daim beterin beteri var sonsuza kadar bunu öğrendim. İki evli çift çocuktan beter ve işin korkunç yanı asla uyumuyorlar sabah 5 gece 3 öğlen ikindi nefes almadan kadın güüüüm bat takoz düşürür gibi böyle yataktan sıçratan sesler çıkartıyor ya arkadaş hayvan diyeceğim hayvan bile daha kibar daha eğitimli durdan anlıyor en azından gece bari yat zıbar hayır gündüz yapsa işini katlanırsın ama yok 7/24 şeytan gibi geziniyor evin içinde birde topuklu giymiş ayağına biz ilk zamanlar uyardığımız da kibarca kusura bakmayın rahatsız ettik diye diye tekrarlayıp durdular şunu anladım eğer bi insan gürültü yapıyorsa zaten bunun farkında olarak yapıyor özür de dilese çirkeflikte yapsa sonuç olarak değişmeyecek o gürültüyü yapacak en iyisi ya taşınmak ya da ev seninse mahkemeye vermek. Kaç kez uyardık en sonunda duvara vurduk bizde her gürültü yaptıklarında duvara vuruyorum tabi olan alttakine oluyor bazen Allah var onlarda sessizdir. Biz vurunca bi duruyor sonra tekrar devam gece 4 de pat yere bi şeyler atıyor bizde duvara vurmayı artırdık derken en sonunda polisi aradık onlarda gelmiyor gelse de emniyete gelin şikayette bulunun diyor bir de desibel bağlıyorlarmış herhalde böyle şiddetli gürültülerde100 ü geçerse para cezası alıyorlar lan 100 desibel dediğin senin davul zurnayla zor bulur yani sözde adalette işini zorlaştırıyor ama 60 ı bile bulup cezayı aldıran olmuş diye duydum o ayrı sonuç olarak normal rakamlar değil bunlar bunu da bi araştır istersen polise danış. Neyse biz de dedik te memur bey kiracıyız ev sahibi değiliz ayrıca taşınmama 1 ay kalmış bununla mı uğraşıcam sizden ricamız iyi bi uyarıda bulunun gerekirse biz de dinledik ve birkaç kişi şikayetçi sizden diye gözünü korkutun yani polis olmuşlar ama torpille oldukları o kadar belli ki. Ben polis olsam yeminle nefes aldırmam :KK70: ben sizi keyfimden aramıyorum inanın bayılmıyorum bu binaya polis getirtmeye ben de utanıyorum dedim yapıcak bi şey yok diyor bana hala. Bİ daha aradım üçüncüye gelmeyiz bu son dedi ve geldiğin de bu sefer üstte ki bağarmaya başladı iki katına çıkardı sesi tam tahtayla vuracaktım aralıksız altta ki evde :/ sabrettim bi iki hafta iyi gibiydi tekrardan hayvanlaştı sürekli masa sandalye çekiyor resmen uykumdan sıçrıyorum onların yüzünden çocukları olsa hayal bile edemiyorum zaten neyse diyorum sabret derken yine aynı en sonunda hayvaaaaaaağğğn diye bağırdık annemle :KK70: asdfghj sözde koşa koşa buraya geliyordu çünkü duyuyorum sesleri kadın gitmee yapmaa diyor hayır ne yapabilecekse kamera var herşeyden önce... Sonra tekrar bi sessizlil hayır şizofren gibiler insan gibi vakitli ve dikkatli davransa bu kadar sorun olmayacak ama onlar da haklı ahırda yetişmiş birine insan ol diyoruz zorlanıyor elbet. Ev sizinse eğer desibeli araştırın nasıl bağlatılıyor bilmiyorum onu öğrenin bağlatın sonra mahkemeye verirseniz de eliniz de kanıt olsun bana hakaret etti dersiniz ama adam etmedi der ya da o da bana etti der bunlar maalesef işe yaramaz bir daha gelişinde gizlice ses kaydı ya da videoya alın öce vurun duvara arayın yine polisi aynı çirkeflikle gelecektir ya da gerekirse siz gidin kapısına aynı çirkefliği yapacaktır kanıtınız olsun yoksa mahkeme köşelerinde süründürürler maalesef ama ev sizinse bile taşının imkanınız varsa tabi başka yere en üste geçin çünkü çekilecek çile değil ben ders bile çalışmayı erteledim yılbaşı sonrasına çünkü odaklanmak imkansız çok şükür Allahın izniyle kurtulacağım düşüncesi ile bi tık rahatım yoksa neler olurdu bilmiyorum şimdiden böyle stresliyim bu gürültü hafife alınacak bi şey değil maalesef seni anlamayanlar yatağında sessizce uyurken sen uykusuz bi şekilde yaşıyorsun. Ama hakkımı helal etmiyorum elbet onlarda çekecek kendi gibi saygısızlardan

Bende bu konuda cok cektim hemde nispeten nezih bir semtte oturuyodum istanbulda ,insanların bir sürü sıkıntısı ,derdi ,geçim sıkıntısı var birde akşam eve gelince kimse kimsenin cocugunun sesini cekmek zorunda değil .insanlar maalesef cok cahil ve apartman yönetmeliğini bilmiyor köyünden gelen apartmana yerleşiyor ve bu insanlara laf söz anlatamıyorsunuz .bir iki kere karşılarına polisi diker ,kavga eder ,yöneticiye kapıcıya şikayet edersiniz bana sorarsanız ,ben bu insanlar yüzünden istanbulu terk ettim mesela çözüm bulamadım zamanında o ayrı mesele :) cahile laf anlatmak zor !
Kesinlikle imkansız bu zihniyete laf anlatmak. İşine gelmeyince hemen yok dövelim mi çocuğu yok ezelim mi çocuk bu yapar gibi saça sapan savunmalar da bulunuyorlar. Çocuk elbette oynar koşar ama belli bir zaman dilimin de olur altta ki hayvan değil işten geliyor yoruluyor uyumak istiyor onun suçu ne? Gecenin bi vakti sabahın köründe gürültü yapamazsın. Bir de yapamıyorsanız müstakile gidin diyen cahiller var sanki müstakil ucuz da insanlar gitmiyor :KK70: Ayrıca gürültü yapan müstakile gitmeli asıl saygılı nezih eğitimli insanlar daire de kavgasız yaşar o zaman. Ve en nefret ettiğim aile tipi de çocuğu ortalığı yıkarken afedersin kıçını yırtarken asla ama asla ne sus ne dur ne de başka bir şey söylemeyen kendini anne baba sanan ama sadece doğurmuş olmak için doğuran tipler. Sen zaten çocuğunu sürkeli uyarıp öğretsen mal değil ya elbet dikkat edecek. O yüzden şuan çocuğunun gürültüsünü savunanlara ne desen boş valla :)

2 sene önce tatil için bir oteli aradığımda oğlum olduğu için kabul edilmedik . Çocuk kabul eden otel önerebiliriz demislerdi. İlkten tuhaf geldi ama sonra düşündüm belki belli bir yaşın üstünde olup kafa dinlemek isteyenler için bu şekildedir dedim. Ev alacaklar yada yeni ev kiralayacak olanlarda belki ev seçiminde araştirma yapabilirler üst ve alt kattaki aileleri. Bence en azindan 20.00 21.00 e kadar olan sesler telore edilebilir sonuçta hicbirimiz ağaç kavuğundan yetiskin olarak çıkmadık. Biraz anlayış ,empati ve hoş görünün kimseye zararı olmaz. Örneğin benim yatak odasinin üstünü cocuk odasi yapmişlar fazla gürültü olduğundan bizde çocuk odası yaptık. Kücük odayida yatak odasi yaptık. Gündüz salon tarafinda cok ses olunca oturma odasina geçiyorum.
Maalesef bahsedilen konu sizin söylediğiniz gibi sıradan koşturmalar oynamalar değil ben de yaşadığım için az çok anlıyorum konu sahibini. Elbette çocuk oynar bağırır ama bu gecenin bi vakti sabahın bi körü sürekli olmamalı şimdi ailelerde aşırı gamsız oluyor asla öğretmiyor o çocuktur diyor ama altta ki de insan. Bir de biz mesela taşındığımız da kimse yoktu üstümüz de nereden bileceğiz çocuklu çocuksuz biri olduğunu ? Bunu hiçbir zaman ayarlayamazsın ki öyle olsa bile taşınıyorlar çocuklu biri geliyor dediğiniz gibi olsaydı zaten çok şikayet olmazdı çünkü insanlar üstüne ya da altına göre taşınırdı ki soruyorlarda zaten genelde. Biz sormuştuk bina sakindir ses yalıtımlıdır bilmem ne yalan söylediler :) dediğim gibi üstümüz de yoktu zaten ne kadar çabalasakta korktuğumuz başımıza geldi maalesef. Şuan yılbaşından önce taşınmak için dua ediyorum zira yılbaşında bi deprem olur bu bina da emin olun yaşamadığınız için bilemezsiniz abartılı seslerin insanı ne kadar strse soktuğunu :) Birde sen kibarca rica ederken afedersin onlar seni insan yerine bile koymuyor o daha kötü işte

Valla ayni dertten ben de muzdaribim 😕 ust komsumun uc tane cocugu var ikisi sabahci biri oglenci. Eve ne zaman geldiler ne zaman gittiler hepsini duyuyorum. Ustune ustluk bir de temizlik hastasi kadin. Sabahin 9unda once yatak odasindan baslar tum mobilyalari ceke ceke elektrikli supurgeyle evi supurur. Sonra sonra sabah 8de yapmaya basladi smdi de 7bucukta basliyor. 7aylik bebegim var tam uyutuyorm yukarda bir kütürdü.bebegim ciglik kiyamet uyaniyor korkudan aglaya aglaya. Esime dedim bulasma diyor. En son o da dayanamadi sabah 7de elktrkli supege calistrnca cikti yukari kadin tum mobilyalari hole cekmis esim gormus tek tek geri yerlestirecek sanrm saka gbi. Gerekce olarak da e sizin bebeginizin de gece sesi geliyor biz bir sey diyor muyuz diyormus 🤦🏼‍♀️ eger bir nebze hakkim varsa haram zikkim olsun diyorum elimden baska bir sey gelmiyor malesef . Allah islah etsin bunlari

Allahim ust ve alt ve yan komsumdan razi olsun diyorum suan.. bunlar nasıl komsu boyle..
Benim de 6 yasinda oglum var o da kosmak ziplamak istiyor ama ziplamaya ozellikle asla izin vermem hemen uyaririm alt komsularimiz rahatsiz olur diye.. zaten kendi halinde sessiz bi çocuktur.. baskalarinin haklarina saygi duymayı ogrenecek.. keske herkes hassas olsa bu konuda..
Cocuktur yapar diyenleri anlayamiyorum.. boyle düşünerek sınırlarını bilmeyen bireyler yetiştiriyoruz

X