Uzun süren çekişmeli boşanma davası

Tweety009

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2022
378
166
Hayırlı geceler hanımlar öncelikle depremde kalanlara sabır şehit olanlara da rahmet diliyorum...

Fikirr almak istiyorum.
5 aylık bir evlilik yaptım. 1 sene 2 aydirda çekişmeli boşanma davası sürüyor. Ocak ayında büyük bir kavga sonrası ailemin evine geldim. Git davani aç dediler. boşanma darp şiddet şikayet hepsini açtım. Sonrası kendime yenilip çok üzgün olduğum bı zamanda nerdeyse bütün ailesini aradım. evi dagitmayalim diye aradım. Kesin istemiyoruz dediler.

Sonra geçen temmuz ayında kız kardeşi sen x'i seviyorsun neden bu davalar sürüyor x le de konuştum diye uzunca yazmış.(davada ceza alabilir. Birde amca oğlu var onun infazı yanabilir) Ailem arkamda ama kesin şekilde onlarda karşı tarafı istemiyor. Onun yazdığı mesaja cevap vermedim. babam cevap verirsen onlardan aramaya msj a kizim yok benim dedi . Ezip geçemezdim.
Zaten xde kesin şekilde engelledi her yerden.
Lakin uzun ayrılıktan sonra ben onu sevdiğimi sürekli onu düşünüp ağladığımi biliyorum.
Geçer demeyin geçiyor bazı şeyler ama insanın sevgisi neden azalmaz
Karşı tarafın yaptığı bir çok haksızlık olduğu halde ben bunu yenemiyorum bir türlü...

Kafanı meşgul et diyeceksiniz spora gidiyorum. Ders alıyorum. İkinci üni başladım. Kafaamda hiç bir şekilde boşluk bırakmıyorum ama yine günlerce süren yataktan cikamama surekli uyuklama tavani izleme boş boş.... Bunlara dur diyemiyorum
Bugünde telefonda kardeşi onun resmini koymuş profil olarak başımın arkasında bir ağrı girdi hala aynı resme bakıp bakıp kızıyorum neden evine sahip cikmadin yuvamizi bozdurdun niye niye dur demedin olanlara diyeee diyeee beynim yandi
Anneme de bisi belli edemiyorum ben sildim öldü onlar diyor..

Boşanmada ilk mahkemede mazeret bildirerek gelmediler. İkinci mahkemede de aynı şekilde mazeret bildirdi yine bı halt olmadı Mart sonunda 3 cu kez mahkeme olucak 14 aydır boşanamadik.
Hiç bir şekilde iletişim de yok konuşma vs de yok. Elimde şimdiki haline ait bir resim veee koca bir kızgınlık var bazen özlüyorum galibaa diyorum iyi günler aklıma geliyor sonra kendime kızıyorum bir erkek evine sahip çıkacaktı senin istemenle olmuyor tek taraflı çaba ile olmuyor diyorum.
Kendime kızıyorum( annesi çok kiskancti benimle sürekli tartışıp oğlumu elimden aldın diye bağırıyordu. Bende sürekli oğlan senin ama o beenim de eşim diye açıklamada bulunuyordum. Oğlum bana gelicek sen gelmezsen de olur. Anneme giderim ne zaman gelirsen gel. kv bu tavırda birisi. X de sırıtıp güler olanlara ben ağlaya aglaya hasta oldum nerdeyse. ) Ama hala akillanmayip halaaaa ağlıyorum evim dağıldı diye..

Amaa çok yoruldum çok yıprandim.
Ne boşanıp önümü görebildim ne tekrar bir iletişim yada karşı taraftan bir özür pişmanlık ibaresini gördüm...
Şuan ağlayarak yazıyorum kimseye bişey söyleyemiyorum derdin var mı iyimisin diyen yok. Kafayı yiycem artık
Sevilmek sevmek neden bu kadar zor bir evliliği yürütmek neden bu kadar zor...
Boşanmak herşeyden dahada zormuss

( Abimle yengem 11 yıllık evliler boşanmaya kadar gitti küçük bir tartışmaları ..1 buçuk sene boşanma sürdü boşanmayip geri barıştılar. İlk zamanlar bende onlar gibi geri barisiriz sanmıştım.)

Boşanma davası bu kadar uzun süren varmı karşı taraaf amaç ne de uzatıyorlar bu kadar. Madem istemiyorlar avukatımla iletişime geç anlaşmalı yap. Yada barışmak mi istiyor ne istiyor. Gerçekten sağlıklı düşünemiyorum.

( 26 yaşıma girdim.Çok hassas bir yapım var sorunlarımı içime atan aglak bir tarafım var çok alınganda biriyim. Bütün dengem şaştı. Bu süre zarfinda 10 kilo düştüm tekrar 15 kilo aldım kendimi tanıyamaz oldum)

Yaşıtlarım ikinci evlatlarını kucaklarına aldılar.bense daha bir evliliği idare edemedim diye üzülüyorum.

Darp şiddet yazmışsınız boyutu nedir bunların?

Bu durumlarınız çok normal. Kardeşim nişan attı çok üzüldü kilo verdi ama geçti toparliyor. Her karanlığın bir aydınlığı var. Size sahip çıkmayan bir adamla nereye kadar.? Bence istikrarlı olun sizin arayıp yuvayı dagitmayalim demeniz hoş olmamış. Aileniz de arkanızda. Bu gunlerin geçeceğini düşünerek sabredin.

Fakat boşanma nedenleri eksik kalmış konuda sanki. Biraz daha açar mısınız?

Barışmak isteyen insan 14 aydır öylece beklemez. Madem istemiyorsunuz siz neden kendi avukatınızla iletişime geçip anlaşmalıya dönmüyorsunuz? Bir an önce bitmesi yararınıza olur, süre çok uzamış. Bence psikolojik destek alın yaşıtlarınız daha 26 yaşında nasıl 2.çocuklarını kucaklarına aldılar ona da ayrıca şaşırdım. Neyse daha yaşınız çok genç önünüzde uzun bir hayat var, zamanla her şey yoluna girecek. Sizi yoran bu belirsizlik bence

Yada barışmak mi istiyor ne istiyor.
Hayır barışmak istedigi yok. Ceza alma ihtimalinden, tazminattan ya da nafakadan kaçıyordur.
Adam sizi engellemiş bir de. Siz de iyi hatıraları bir kenara atıp yaptığı tüm kötülükleri düşünün. Ondan tamamen soğuyana kadar düşünün.
Bir de şiddet varmış, affı olmaz bunun. Tanıştığım biri evliliğin ilk ayında tek bir tokattan dolayı boşanmış, çünkü biliyor bir kere yapan devamını da getirir.

Barışmak isteyen insan 14 aydır öylece beklemez. Madem istemiyorsunuz siz neden kendi avukatınızla iletişime geçip anlaşmalıya dönmüyorsunuz? Bir an önce bitmesi yararınıza olur, süre çok uzamış. Bence psikolojik destek alın yaşıtlarınız daha 26 yaşında nasıl 2.çocuklarını kucaklarına aldılar ona da ayrıca şaşırdım. Neyse daha yaşınız çok genç önünüzde uzun bir hayat var, zamanla her şey yoluna girecek. Sizi yoran bu belirsizlik bence
27 yaşında bekar ben şok 🤣

Canim sen kac kisiyle evlisin davaya gelmiyorlar filan dyrsun daha yetiskin olmamis bir insanla asla yapamazsin siddetide cabasi sakin sana donersede dönme hicbirsey degismiyor.
Bir sene ver kendine bak nasil degisiyorsun

Telefondan numarayı öncelikle sil lütfen kendine bu kadar psikolojik eziyet etme.
Dava konusunda şiddet var ki baban sonuna kadar haklı lütfen dik dur ve Boşan.

Şimdi barışırsan sen geldin, sen istedin diye barıştık gibi konular yüzüne vurulacak. Şiddette devam edecek.

Seven sevdiğine kıyamaz.

Sakın döneyim evliliğim kurtulur muydu gibi yalan yanlış şeylere kapılıp gitmeyin,14 aydır barışmak isteyen adan kapınızda paspas olurdu.Kendinizi değersizleştirmeniz yetmemiş gibi dağ gibi arkanızda duran babanızı da rencide etmeyiniz.Eli havada olan erkekten hayır gelmemiştir kimseye.Ayrıca ortada üzülecek evlilik görmedim darp var şiddet var,kaynana faktörü var.Belki de duygularınıza,emeklerinize üzülüyorsunuzdur,onu tanıdığınız dönemki o adamı özlüyorsunuzdur ama o adam yok gerçek yüzünü gösterdi.Kurtulun bu kangrenden onarılmaya değer biri değil.Ne kadar erken o kadar vahim.Hem ne biliyorsunuz sizi hayatınızda ne güzellikler beklediğini.

Annesinin tavırlar yüzünden sürekli kavga tartışma çıkarıyordu sonra biz birbirimize düşüyorduk . Ama ayrılmaya neden olan kavga darp bana ve aileme yapıldi
Anasına bakıp sana ve ailene sıkıntı yaşayan adam değişmez de düzelmez de . Gençsin, çocuğun da yok. Bence geriye dönme. Şimdi yola çıkmışsın, karşıdan sana bir teklif de yokken kendi kendine adım atarsan barışsanız bile bir sıfır yenik duruma düşersin. Eski günleri düşünmen çok normal. Zamana ihtiyacın var

Tabiki oyle değil. Ama ben bu insanlara yakıştıramadıgim ne varsa yaptılar. Benim verdiğim değeri onlar bana vermedi kıymet bilemediler

Gerçekten anlamak için soruyorum.Darp,şiddet var yazmışsınız.Bu nasıl sevgi?Döverken aşkım diye mi dövüyordu?Vurduğum yerde gül mi biter diyordul

Telefondan numarayı öncelikle sil lütfen kendine bu kadar psikolojik eziyet etme.
Dava konusunda şiddet var ki baban sonuna kadar haklı lütfen dik dur ve Boşan.

Şimdi barışırsan sen geldin, sen istedin diye barıştık gibi konular yüzüne vurulacak. Şiddette devam edecek.

Seven sevdiğine kıyamaz.
Hiç kimsenin numarası kayıtlı değil engel yaptılar ben aradım ya onları bazen bı ağlamalar iç sıkıntıları gelince watsapta resimleri çıkmışmi engeli kaldırmış mi diye kendimi bakarken buluyorum sonra yine kendimle kavgaam başlıyor

İlk başta zaten 5 aylık evlilik olduğu için çekişmeli oldu. Haklarımdan feragat etmiyorum. Açıkçası hiç avukatla konuşamadık anlaşmalı olursa nasıl olur diye haklarımı verirmi ziynetlerim onlarda hepsi.
o kavga anında odamdan almışlar.
Çeyizimi bile yarım yamaalak aldı ailem ordan
Maddi manevi tazminat davası açtım. Haklıyım ama mahkemede çıkan sonuçlar beni çok şaşırtıyor
Haklı hakkını alamıyor
Haksız olan haklıymis gibi elini kolunu sallayarak geziyor 😔

İlk başta zaten 5 aylık evlilik olduğu için çekişmeli oldu. Haklarımdan feragat etmiyorum. Açıkçası hiç avukatla konuşamadık anlaşmalı olursa nasıl olur diye haklarımı verirmi ziynetlerim onlarda hepsi.
o kavga anında odamdan almışlar.
Çeyizimi bile yarım yamaalak aldı ailem ordan
Maddi manevi tazminat davası açtım. Haklıyım ama mahkemede çıkan sonuçlar beni çok şaşırtıyor
Haklı hakkını alamıyor
Haksız olan haklıymis gibi elini kolunu sallayarak geziyor 😔
Sizden eşiniz gelse özür dilese geri dönermişsiniz gibi bir izlenim alıyorum.Yine de kararınızdan dönmeyin.Tekrar aynı şeyler yaşanacak bu sefer ailenizi arkanızda bulamayacaksınız.

X