Uzun süren çekişmeli boşanma davası

Teyzem 40 senedir eşini çekiyor enişte şizofren gibi .
teyzem hastalanmis ambulans flan hasteneye gitmis ilaçlar flan kulağından rahatsızmis o günde uzun yoldan gelcekmis aramış teyzemi telefonu duymamış. Telefonu bana açmadın diye kadınn kollarını morartmis etlerim açıyor artık diyor küsmüş oğlunu aramis oğlu gelip almamış teyzemi ertesi gün babaa niye anneme öyle davranıyorsun deyince oğluna da bağırıp çağırarak kızmış onun üstüne anasını yanına getirmiş..
oğlunun evinde. 10 gün küs kaldıktan sonra adam gelip aldı simdide umreye gittiler her gün ayrı bir şeyle arıyor anneem alıştı artık bosan dese ayrı ezdirme kendini dese ayrı küs dur dese ayrı

Boşanmayi dediğiniz gibi amcasının oğlu için bu kadar uzatıyor olabilir kaçırmak için zaman olsun diye belkide bendekide aptallık işte

Boşanmayi dediğiniz gibi amcasının oğlu için bu kadar uzatıyor olabilir kaçırmak için zaman olsun diye belkide bendekide aptallık işte
Avukatiniz ne diyoe? Darp olayinin sikayet tarihi mi, davanin karara baglandigi tarih mi esas alınıyor acaba? Sikayet tarihi esas aliniyorsa 5 yıllık süreyi oyalayarak dolduramaz. Bu konuyu avukatiniza danışın bence

Konu sahibi siz şikayetinizden vazgeçmeyin.O tecavüzcü de cezasını çeksin.

Adam seni davayı uzatarak cezalandırmak istiyor, sevgi falan yok.

Zamanından çalıyor işte, en güzel en verimli zamanlarını elinden alan bir adama hem de sana sahip çıkmayan birine nasıl üzülürsün? Belki de bunca şeyi sana nasıl yapabildiğine şaşırıyorsundur

Lütfen kendini toparla, hayatına sahip çık, okulunu bitir işe gir yeni insanlar yeni çevre oluşturmaya çalış.

Mutlu olmayı hak ediyorsun ve bunu karşıdan değil sadece kendinden bekle. Böyle düşüncelere arada kapılabilirsin ama gerçeklere tutun lütfen , umarım bir an önce davayı sonuclandırırsınız. Birkaç ay evli kalıp bu kadar uzun süren dava mı olurmuş, avukatın ne diyor bu durumlara

Avukatım ceza ve boşanma nafaka icrası bütün davaları sırayla açtı boşanma biraz ilerleyince ziynetide açacaktı. Ben sürekli sormaktan yoruldum bu işler böyle gec ilerler dava gününü ben belirlemiyorum ded avukat.
İlk mahkemeyi açtım tam 9 ay sonrasına dava günü verilmişti gelmeyincede 3 er ay daha ileri atıldı.

Herkes mutlu olmak için evleniyor iki insan birbirini mutlu ederek yuva kurar.Onun adı yuva oluyor ama o evde mutsuzluk ,huzursuzluk varsa bana göre yuva değil-dir.Eskisi gibi kimse 26 27 yaşında evlilik yapmak zorunda değil,size şiddet uyguladıysa ilgilenmediyse sizinle şimdiye kadar iletişim kuran adam demek yuva kurduğunun farkında değil.niye yuvam dağıldı diyorsunuz.herkesin hayat dinamiği vardır belki bu evlilik devam ercek 2 çocuğunuz olacak ama mutsuzsunuz bu mu yuva oluyor.lutfen kendinize iyi davranın kimse için değmez

Ben evi dagitmayalim dedim ve aradım ya ailesini kendisini bana kız kardesi sen gelin mi oldun altınları düğün sabahı çıkarıp vermemisim. İzin isteyerek ziynetlerimi kullancakmisim. Her kavgada bu senin evin değil bu ziynetler senin değil deyip beni çileden çıkarıyordu x.
KV oğlumu elimden aldın diye elleri titriyordu
Ben bunlara müsade ettiğim için o insanları ailemle muhatap ettiğim için kendime kızıyorum.
Bu basimin arkasından gelen ağrılar sanki kaynar sular dökülür gibi olmalar yoruyor
Bı çok kişinin dediği gibi belkide beni yüz üstü bırakması bende takıntı yaptı sağlıkli düşünemiyorum
Dediğim gibi dışardan herşey bitti ama ben içimdeki sesi susturamiyorum
Sürekli evli kız kardeşiyle beni kıyaslamalar o onu yaptı haadi sende yapcaksin hadi o kv temizliğe gitti hadi sende
Kaç çocuk doğuracam ona bile kararı onlar veriyor birde dalga geçiyordu iki tane bı kız bı oğlan anne baba adı konacak 2 taane daha doğurursun kendi istediğin ismi koyarsın
Kiii ben isme takılan biride degilim Ahmet Mehmet neyse sağlıklı olsun da derim geçerim
Ama yok işte
Ben kendime kızıyorum hemde çok sanki başka adam kalmadı
Ben aileme yansıtmadim kavgalarımizi ama o biz kavga ediyoruz şiddet oluyor ailesini arıyor. Ailesi bizle konuşuyor sonra evlerine gidip ağlayarak sizlayarak ailemi abimi annemi arıyor kızın kavga ediyor kızin x i bunaltiyor
Diye ailem de bana kızım sen ne yaptın kadın feryat figan ağlıyor....

Bu kadinlar kendilerine bu hayati niye reva görüyor anlamıyorum. Genceciksiniz .bir insan 7 de neyse 70 de de odur. Barissan 2 3 bilemedin 4 yil sonra hadi basa dön ayni şeyleri yasayacan. İnsanlar deri degistirir özü yine aynidir .baska bi sehirde yeniden hayata baslayin kimseyi tanımadan sifirdan .

Bende ekim ayının sonlarinda evi ayirdim, aralikta boşandım. 4 ay oldu. Insan bocaliyor ama hayatta bir yandan devam ediyor. Kendi icinizde mahkeme kurmaniz bir yere kadar normal. Haksizligi sindirmek kolay degil. Sizin kafanizdaki mahkeme 14 aydir sürüyor anormal olan bu. Ayrildiginizi kabullenmeye baslamak yerine barisma umidi yaratiyorsunuz kendi kendinize. Teyzem baristi bende barisirim, mahkemeye gelmedi acaba barisir miyiz gibi. Bunlar saglikli dusunceler degil. Kendi kendinize asamiyorsaniz destek almalısınız.
Siz neden ayrıldınız

Sevgili arkadaşım seni o kadar iyi anlıyorum ki ama doğru karar için mutlaka sakin kalmak gerekiyor bence bazı şeyler için adımlar atılıp üstünden bu kadar zaman geçince maalesef eski büyüsü de kalmıyor. Kendine şunu söyle inan barışırsan o hayalini kurduğun mutlu günlere dönmeyecek hiçbirşey, kırıldı bozuldu herşey. Ve diyelim ki döndünüz bir araya geldiniz ve diyelim ki tüm aileler kabullendi sen arkana bakmadan devam edebilir misin bu adama güvenebilir misin? Bir gün seni terketmeyeceğine inanabilir misin? Gittiğin yol ne kadar uzun olursa dönmem o kadar zor olur. Sana ilerlerden sesleniyorum keşke ben de senin gibi 6 aylık evliyken bu kararı verip yoluma baksaydım 9 yıl sonunda inan tek olan şey dönüş yolunun zorluğu oldu.

İnsanlar gerçekten çok tuhaf hala ben sucluymusum bu evliliği bu raddeye ben getirmişim gibi davranıyorlar. Üstüne git davanı aç diye söyleyen onlar yine suçlu durumda olan ben

X