Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Yabancı uyruklu bakıcılar hakkında..

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Pasaportu bana söyledi.İzin günleri benden alıcakmış.İzin dönüşü tekrar verecekmiş.Evlilik cüzdanlarını isteyim.Resminde adam Özbekistanlılara benziyordu.Bu bilgilerin için sağol

pasaportunu sadece yanlız çıkarken ver....yani çocuğunu ilerde parka falan götürmek ister gezmeye falan sakın haa :1shok: evlilik cüzdanı önemli adres çok çok önemli adamın da pasaportu varmı ona da bakın kaçak olmasın

adam ne iş yapıyor ki burda bak bu da çok önemli yabancı uyruklu ne iş yapabilir ki çalışma izni falan olması lazım.....onu da öğren aklında bişiy kalmasın....evden korkma zaten evde çok iyiler çocukları da acayip seviyolar.....ama çok fakir insanlar bunlar para çok değerli onlar için,çalışmak çok önemli işlerini kaybetmekten korkuyolar....

yardımcı almayı düsünen arkadasım evlımısın ?
nasıl güvenıcez bunlara kapıyımı kitlıcez gece ?

yardımcı almayı düsünen arkadasım evlımısın ?
nasıl güvenıcez bunlara kapıyımı kitlıcez gece ?

betülün 16 aylık bir çocuğu varmış evli mi bilmiyorum....ben evli değilim benimde 10 yaşında oğlum 3.5 yaşında kızım var...ya canım güvenmek zorunda kalacağına işini sağlama alıcaksın pasaportu olmadan biyere gidemez bu bir....pasaportu verdiğinde de yanlız çıkar dışarı gitmek istiyosa buyursun gitsin yani

hyr cnm o naparsa yapsın bıde kocayı kacırmayalım yanında :) işin şakası bu eşimden yana deilde cok sıcak kanlı dmeıssınız ya.. o korkuttu bıraz benı

hyr cnm o naparsa yapsın bıde kocayı kacırmayalım yanında :) işin şakası bu eşimden yana deilde cok sıcak kanlı dmeıssınız ya.. o korkuttu bıraz benı

valla benim bakıcım yokken kocamın sevgilisi vardı....ha bu ne demek adamın içiinde varsa yapacak bişey yok :umursamaz: sen kocanla yemek yerken sizinle aynı masaya oturmayacak sen kocanla tv izlerken gelip o odaya oturmayacak odasının kapısı sürekli kapalı olacak adam gibi doğru kıyafetler giyecek sıcak mıcak yok öyle....kocan evdeyken aslaaaa banyo yapmayacak....asla gecelikle görmeyeceksiniz onu....yatmadan önce senden izin isteyecek....ne olursa olsun ilk muhattabı hep sen olacaksın....asla kocanla çocuk hakkında bile bişey konuşmayacak....işi sıkı tutun biraz anlarlar zaten ne yapıp ne yapmamaları gerektiğini

Parka asla tek göndermem.Akşam ben işten gelince beraber götürürüz.Eşimin içinde olduktan sonra nerde olsa yapar çapkınlığı yeterki insanın karakteri bozuk olmasın.Eşim ek iş yapıyor.Akşam 23:00 ten önce eve gelmiyor.

valla benim bakıcım yokken kocamın sevgilisi vardı....ha bu ne demek adamın içiinde varsa yapacak bişey yok :umursamaz: sen kocanla yemek yerken sizinle aynı masaya oturmayacak sen kocanla tv izlerken gelip o odaya oturmayacak odasının kapısı sürekli kapalı olacak adam gibi doğru kıyafetler giyecek sıcak mıcak yok öyle....kocan evdeyken aslaaaa banyo yapmayacak....asla gecelikle görmeyeceksiniz onu....yatmadan önce senden izin isteyecek....ne olursa olsun ilk muhattabı hep sen olacaksın....asla kocanla çocuk hakkında bile bişey konuşmayacak....işi sıkı tutun biraz anlarlar zaten ne yapıp ne yapmamaları gerektiğini[/QpOTE]
pdn cnm.. dogru ıcınde olduktan sonra heryerde olur olan..
Parka asla tek göndermem.Akşam ben işten gelince beraber götürürüz.Eşimin içinde olduktan sonra nerde olsa yapar çapkınlığı yeterki insanın karakteri bozuk olmasın.Eşim ek iş yapıyor.Akşam 23:00 ten önce eve gelmiyor.
senın ıs saglam olmus 23:00 de gelmesı sempatiksalakcinni

aslına bakarsan boyle bısı dısarda ıcerde nerde olursa kaldıramam. baştan başlamakla ugrasamam. allah korusun..:sm_confused:

evet haklısın içinde olsun yeter ki....parka yanlız gidecekleri gün de gelecek ama daha çok erken tabii....bizim sitenin içide olduğu için park daha emniyetteler....ama diğer evimizde park uzaktı ama gidiyorlardı....güvenirsen izin verirsin....

benim anlamadığım gece kocasının yanına gitmesine atıyorum kocası olmasa yalan söylüyor olsa bile dışarı çıkmasında ne sakınca var? yani illa sizle çalışacak diye sürekli sizde kalmak zorunda mı? bakıcılık zor bir iş değil mi sizcede bütün sosyal hayat bitiyor bir aileye bir ya da bir kaç çocuğa adanıyor hayatları. ve evin işi temizliği ıvırı zıvırı mesela bende işimdeyim şu an mesleğimden ötürü bilgisayar başındayım işe gel git hayatım hareketli bu konuda hepimiz gibi.. ben biraz katı buldum bu görüşü. istediğini yaşamaya herkesin hakkı olduğunu düşünüyorum. sonuç olarak akşam belirli bir saatten sonra ha odasında yatmış uyumuş olsun ha dışarda istediğini yaşamış olsun ucunda her türlü sizin işinize yarayan veya sizi ihmal eden bir durum yok ki... :bbo:

banada bıraz abartılı geldı onlarla ınsan yanı bız hıc aylarca yıllarca hıc evden cıkmak ıstemezmı ınsan bızler eylenmek gezmek ıstemıyomuyuz eslerımızle arkadaslarımızla yanı yabancı dıe bu kadar hor gorulmesı yanlıs geldı bana bu benım dusuncem tabı

Asla ama asla önermiyorum yabancı uyruklu bakıcı ben çocuk baktırmadım ama yatalak hasta babama baktırmak ıcın 15 tane falan yabancı bakıcı geldı gitti inanın toplasanız hepsi bir adam etmez... Babamın uyudugunu sanıp gece elınde cep telefonu sonradan ogrendık sevgilisiyle konusuyormus annem ben gece mesaiye kalmıstım ıste benı sesızce beklerken duyuyor konusmaları canımm canım dıye ertesı sabah sorduğunda da ağabeyimle konusuyordum diyor annem allahallahh abinle canımm canım dıyemı konusuyorsun dıyor evet bizde boyle dıyor sonrasında ben ısteyken kadının bırıyle yaz günü kapı cam her yer acık kufurlu bır sekılde kavga edıyor hasta babacım bıle korkmus tum apartman komsuları duymus ne oluyor dıye bende ertesı günü kovmaya kalkınca kendını yerden yere attı bende polıs cagırıyorum deyınce esyalarını bıle almadan gitti bende pasaportunu calısma bolgeye bıraktım sevgilisi denen adam benım kapıma dayandı bu bır tanesi, diğerlerınden de annem ve ben neler çektık bırısıne ahmı edeceksınız yabancı uyruklu kadınlarla çalısın deyın aralarında duzgun sayılabılecek 1 kısı cıktı çok ahlaklı ve iyi huylu merhametlı bır kızcagızdı rahmetlı babacım hastalığından dolayı gecelerı uyutmadığı ıcın de cok fazla dayanamadı ben hasta olacam dedı ... Eğer bakıcı arıyorsanız koyden falan yenı gelmıs bır ıhtıyacı olan bir türk kızı veya orta yaşlarda anne gibi bakacak bir bayan bulmanızı onerırım hatta referanslı calısan benım bır arkadasım cocuğunu oyle referans alarak buyuttu kızı kocaman oldu hala onlara gelıp gıdıyor bu sefer ev işlerine yardımcı oluyor ...

kızlar kimsenin ahlak bekçiliğini yapmıyoruz evet haklısınız kiminle ne yaparsa yapsın gece bizi ilgilendirmez ama.....emanet ettiğiniz bir çocuk henüz 3-5 yaşındaki çocuklardan bahsediyoruz....dışarda buldukları sevgililerine yanlışlıkla baktığı çocuk ve onun ebeveynleri hakkında bişeyler anlatsa adamında dikkatini çekse bunu kandırsa bi şekilde gündüz eve gelse alsa çocuğunuzu gitse yada bir zarar verse vs..vs... bir düşünün neler olabileceğini.....işte bu yüzden diyorum ki etraf kötü bu bakıcılar biraz saf herkese inanacak kadar saf...ne kadar az insan tanırsa o kadar iyi...mümkünse çıkmasın yanlız dışarı benim önerim bu...ama biz bu durumu şöyle toparlıyoruz....hafta içi bende iş ev arası yaşıyorum bazı akşamlar yemeğe gidiyoruz hep beraber ama çocuklar ve bakıcımla beraber...hafta sonu çocuklarla bakıcımla yine beraberce bişeyler yapıyoruz ....inanın çok daha eğleniyoruz pazar günü de 6 saat dışarı izni var ama mutlaka gece evimde uyumalı....kimse kusura bakmasın benim kurallarım böyle ve de çok mantıklı ne de olsa hayatımın en önemli iki parçasını emanet ediyorum

benimde üçüzlerim var bir ara bende düşündüm ama sonra karasız kalıp vazgectim....türk orta yaşlı bi bayan var yanımızda şimdi gayet memnunum....

Şimdiki bakıcımda Türk ama kapris üstüne kapris.Bu iş kısmet meselesi.Yabancınında Türkünde çeşit çeşit sorunları çıkabilir.Allahım iyi birileriyle karşılaştırsın hepimizi.

Yabancı uyruklu çalışan alacaklara tavsiyemdir.
Lütfen kan tahlillerini yaptırın..Özellikle hıv ve hepatit virüsünü araştırın..
Sağlık raporu isteyin mümkünse..

arkadaşa katılıyorum şans işi bu ...bebeklerimizin adına umarım herşeyin iyisi rastlar onlara...

X