Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Yabancı uyruklu bakıcılar hakkında..

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
okuduklarıma inanamadım Türk bakıcılar hakkında çok ön yargılı düşünüyorsunuz lütfen herkesi aynı kefeye koymayın 12 yıldır bakıcıyım ben böyle bir şeyle karşılaşmadım çok üzüldüm 3 çocuğa baktım çocukları çocuklarım aileyi de ailem gibi gördüm

bi kere aldığımız maaşta kısım amirinin aldığı maaş gibi değil bana göre çocuk yetiştirmek kolay bir iş değildir. Bana göre çocuk bakmak ayrı yetiştirmek ayrı şeylerdir çocuk yetiştirmek yedirip uyutmaktan ibaret değil ben bu işi meslk olarak görüyorum siz kendinizi bizim yerimize koyunuz lütfen ...
bir de yabancıyla deneyin kendi kültürünüzden farklı bir kültürle yetiştirerek çocuğunuza yabancı kalın
sizin için çok üzüldüm kiminiz kamera diyorsunuz kiminiz ses sistemi içiniz kararmış insanın fikri ne ise zikri de o dur
sizde bu düşüncenizi bakıcınıza yansıtıyorsanız elbette şikayeyetçi olursunuz bakıcı alırken biseçiminizi doğru yapın
zize bir ipucu vereyim aslında çocuğunuzun gözleri her şeyi anlatır eve geldiğinizde gözlerine bakmanız yeterli

:1no2::

Okuduklarıma inanamadım Türk bakıcılar hakkında çok ön yargılı düşünüyorsunuz lütfen herkesi aynı kefeye koymayın 12 yıldır bakıcıyım ben böyle bir şeyle karşılaşmadım çok üzüldüm 3 çocuğa baktım çocukları çocuklarım aileyi de ailem gibi gördüm

bi kere aldığımız maaşta kısım amirinin aldığı maaş gibi değil bana göre çocuk yetiştirmek kolay bir iş değildir. Bana göre çocuk bakmak ayrı yetiştirmek ayrı şeylerdir çocuk yetiştirmek yedirip uyutmaktan ibaret değil ben bu işi meslk olarak görüyorum siz kendinizi bizim yerimize koyunuz lütfen ...
bir de yabancıyla deneyin kendi kültürünüzden farklı bir kültürle yetiştirerek çocuğunuza yabancı kalın
sizin için çok üzüldüm kiminiz kamera diyorsunuz kiminiz ses sistemi içiniz kararmış insanın fikri ne ise zikri de o dur
sizde bu düşüncenizi bakıcınıza yansıtıyorsanız elbette şikayeyetçi olursunuz bakıcı alırken biseçiminizi doğru yapın
zize bir ipucu vereyim aslında çocuğunuzun gözleri her şeyi anlatır eve geldiğinizde gözlerine bakmanız yeterli

:1no2::

Yabancı olsun Türk olsun tabiki kamera koyacağım.Sonunda canımızı emanet ediyoruz.Kendine güvenemeyen bakıcı kamera yı veya ses kayıt cihazını kabul etmez.Benimde çalıştığım yerde kamera var.

yazdım yazdımm..pixxi nın adına bakıcam dıye sılındı hepsı..
kımseye guven yook..
su ınsan kaynakları denen yerden bulayım guvenılırdır dedım dolandırdılar,sıstem soyle komısyonu alıyoor kadını bulunca,kadın 1 ay calısıyor maaşını alıyor wınnnnnnnn,kocam psıkopat fılan laflarıylaa.
avukata verdım ıkısınıde,baska bebıslere yapamasınlar bısı adılerrr
ne olursa olsun..tanıdıgının bırılerı vasıtasıyla bulmanın en dogru yol oldugunu test ettım...
kımse alınmasın..evet turkler cok kasıntı,cok para ıstıyorlar ve kendılerıne laf soyletmıyorlar ...
yabancılar da bılıyorum ısı dıyenler 700 den baslıyor..orta 600..yenı baslayanlar 500
ama her an ıcın 50 usd fazlaya gıtme ıhtımallerı yuksek,pasaportun baglayıcılıgı cok fazla kalmadı kı tabıkı pasaportunu alın..pasaportunu bırakıp gıttı yenı bır arkadasımın yanında calısan..kayboldu deyıp yenısını cıkartıyorlar cunku...offfffffffffff zor beeeee..ınsan gıbı ınsan bulabılmek cok zor..

Geçmiş olsun arkadaşım.Bana gelecek olan kadın şirket aracılığı ile gelmiyor.Onun için komisyon vermeyeceğim.

çaglayanla nurtepenin arası tek vesait olduğundan ulaşım sorunu olmazda yalnız sabah saatleriniz de biraz esnek olma olasılığı varsa eğer benim için problem olmaz isterseniz görüşebiliriz bende teşekkür ederim size cevabınız için görüşmek dilegiyle hoşçakalın

Merhaba anneler :)
Ben Faslı bir öğrenciyim ; Ankara'da oturuyorum ( Çankaya) ; bir bakici is arıyorum ; hafta sonları ya da aksamları ; hem çocuklara bakabilirim hem de bir yabancı dil öğretebilirim; çocukları seviyorum ve çok düzenli bir insanim.Sigara ve alkol kullanmıyorum.
Iyi gunler
:emir_bebek:

ben de yabancı bakıcı istiyorum 6 yaşında ve 4 aylık iki kızım var. iyi ingilizce konuşan filipinli bir bakıcı almayı düşünüyorum.500 dolar civarı maaş istiyorlarmış sanırım artı ssk. ssk veren var mı??ffilipinli bakıcı çalıştıran var mı??? aracı şirketten bulmak daha mı mantıklı olur?

yabancı uyrukluların bazı hileleri var. mesela tam sizin işe döneceğinizden bir gün önce sudan bir bahane ile arıza çıkartıp işi bırakıyorum diyorlar ve ne halt edeceğini bilemeyen aileden bazı imtiyazlar koparıyorlar. benimkinin talebi ve karı daha az mesai saatleri ve daha az iş oldu :) zamanla işin b.kunu çıkarmaya başladı, ilk tecrübemdi ve bütün acemiliklerimi kullandı, işi baştan sıkı tutsaydım böyle olmazdı. tepeme çıktı ve artık asla düzelemeyiz. ben şimdi yeni bakıcı arıyorum ve hiç beni bırakmak istemiyor. size tavsiyem, "ayyy yazık, ayyy ben diyemem" demeyin ve buradaki önerileri dikkate alın. bakıcıların iş verenisiniz ve siz onları yönetmelisiniz, onlar sizi değil; dememe gerek yok, canlarınızı emanet ediyorsunuz. üzülen siz olursunuz ama çocuklarınız daha çok etkilenir. bütün uzmanlar söylüyor, bakım verenin değişimi çocukta devamlılığı böldüğü için zararlı diye. o yüzden en baştan sıkı tutun.

sena merhabalar halen iş arıyorsanız görüşebiliriz 5 aylık bebegım var ıngılızce bılen bır bakıcı arıyorum

ahhh aslikara'cım ahhh, ben de bakıcıda neler arıyordum bir bilsen. kendimce hayallerim vardı; bakıcı rusça öğretecek, ben ingilizce :) bebişine iyi baksın, ihmal etmesin, anne şevkati ile yaklaşsın yeter, inan bana. ingilizceyi öğrenir nasıl olsa. (bu arada bakıcım rusça biliyor ama inatla konuşmadı :)

benim moldovalı bir arkadaşım var ve annesi israilde yaşlı bir kadına bakıcılık yapıyor..kadın 45 yaşında ve asıl mesleği öğretmen..orada standartların altında maaş verdikleri için bu yıl öğretmenliği bırakıp yurt dışına çalışmaya gitti..fakat israilde mutlu olmadığı ve birazda korktuğu için sözleşmesi bitince Türkiyede çalışmak istiyor..formasyonu olan 3 çocuk yetiştirmiş temiz bir kadın...orada aldığı maaş 600 euro...nisan ayında sözleşmesi bitiyor ve Türkiye'de iş bulamazsa dönecek..Ankara'da çocuk bakıcılığı veya yatılı temizlikçilik gibi bir iş olursa yapabileceğini söyledi..nisan ayından itibaren boşta...eğer düşünecek arkadaşlar varsa yardımcı olabilirim..

Valla ben de Özbek bir kız var, benim ikizlerim var, zor olmasına rağmen onları çok severek bakıyor. En azından benim önümde öyle. Türklere göre çok daha hesaplı oluyor. ben açıkçası çok Türk bulmak istemiştim ama ücretleri çok yüksekti. Ben de mecburen yabancı tuttum, ama şimdilik memnunum. Bu biraz da şans meselesi, iyi şanslar.

benim evimde de var gürcistanlı yaklaşık 1,5 yıldır benimle beraber..ben başandığımdan beri 3 yaşındaki kızıma ve 10 yaşındaki oğluma bakıyor...merak ettiğin aklına takılan ne varsa sor....türkçe bilmiyordu bana geldiğinde hala da çat pat konuşabiliyor ama sorun çıkmıyo hepimizle anlaşabiliyo....ütü çamaşır temizlik ne varsa yapıyo sadece yemek yapmasına izin vermiyorum o da tamamen benimle alakalı ben sevmiyorum başkasının yaptığı yemeği :)

merhabalar ;

Bursadayım ve yatılı bakıcıya ihtiyacım var 11 aylık ikizlerim nedeni ile tavsiye edebileceğiniz kişi veya şirket var ise sevinirim . gerci biraz korkuyorum yabancı bakıcı olayından ama
şimdiden tesekkürler

Benimde 4.5 aylık oğlum var ve beni çok yoruyor şuan adanada yaşıyoruz ve iş dolayısı ile izmire taşınacağız.Bende evde olacağım için sürekli gözümün önünde olması ii olacak.Acaba bana tavsiye edebileceğiniz biri var mı sizin yanınızda çalışan bayanın arkadaşı felan olabilri ama en fazla 30 yaş istiyorum Yardımlarınızı:KK49: bekliyorum.

MERHABA.
benimde 2 ve 5 yaşında iki oğlum var..doktorumun önerisiyle artık çalışmam gerekiyor...küçükyalıda oturuyorum..ama yabancı uyruklu bakıcı nasıl bulucamm..bana da yardımcı olabilirmisiniz..günevilir bir şirket yada yanınızda memnun kaldığınız bakıcılarınızın arkadaşlarından...

Eski bakıcı 700tl alıyor.Ev işi yapmıyor sadece çocuğa bakıyor.Oda doğru düzgün değil memnun değilim.Bu kadıncağız 600tl istiyor haftanın 6 günü çalışacağını ev yemek ütü çocuk bakımı her şeyi kendisi yapacağını söyledi.Bir türlü karar veremedim.İkilemde kaldım onun için fikirlerinize danıştım.

Bizim ilk bakıcımız mahalleden düzgün bir aileden 40 yaşlarında bir teyzeydi. 900 tl veriyorduk, ev işi yapmıyordu, yaptıgım yemekleri begenmiyordu, birşey söyleyince alınıyordu vs. vs. zaten tepem atmak üzereyken bir de farkettik ki kadın aynı zamanda hırsızlık yapıyormuş.

Daha sonra Türkmen bir bakıcı tuttuk. Çok memnunuz. Oglum aksam ben eve gelince bakıcının gitmesini istemiyor, bakıcı yokken surekli soruyor anneanne yemek yedi mi? uyudu mu? gibi. Telefonu eline alıp bakıcıyla konusuyor gibi yapıyor. KAmera da koyduk eve, içimiz daha bir rahat etti.

İkinci cocugumuza da bu bakıcı bakacak insallah. Çok memnunuz.

Ben Ankarada yaşıyorum. 5 aylık kızım var. Gürcü bakıcım vardı ancak giriş çıkış yapmak için memleketine gitti ve oğlunu bırakamadığı için gelmedi. İşe de başladığım için acil bakıcıya ihtiyacım. Bakıcılarınızın tanıdıkları veya sizin refarans olacağınız kişiler varmı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim

selam arkadaslar antalya dan kimse var mi bilemiyorum ama ben de bir yardimci ariyorum yatili 14 aylik bir oglum var ve 28 haftalik hamisim yabanci uyruklu bir bayan olabilir bilgisi olan varsa yardimci olabilirse memnun olurum... ayrica ben evde olacagim calismiyorum....

X