Yeni ev

- Lavinia

🪐
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
1.542
1.258
Merhaba, 10 gün kadar önce yeni aldığımız eve taşındık. Aylarca ev baktık içimize sinmedi. Bu evi ben buldum eşim de çok beğendi nasip oldu aldık. Gerçekten çok içime sinmişti ama taşındıktan sonra bu his gitti. Eve yerleştik sayılır ufak tefek şeyler kaldı, daha tam yerleşmediğimiz için mi yoksa daha çok kısa süre olduğu için mi bilemiyorum ama kendimi buraya ait hissedemiyorum. Evim diyemiyorum. Eski oturduğumuz evle kıyaslıyorum ister istemez. Böyle bir durum yaşayan oldu mu sizce geçici bir şey midir? Hep böyle hissetmekten korkuyorum😐

Hayırlı olsun güle güle oturun inşallah 🌸
Zamanla geçer daha yeni alışkanlık kaynaklı böyle düşünüyorsunuz.
Yerleşin sonrasında dekorasyona yoğunlaşır iseniz hemen alışırsınız.
Farklı semt ise dışarı çıkıp etrafa da alışmaya çalışın derim.

Ben çok hızlı ortam değiştirdim tüm hayatımda böyleydi 3 günde okulu bırakıp ise başlamıştım, 2 günde evden yurda çıktım çok çabuk adapte olurum ama o an etrafımda olan kim varsa bu duygu tanıdık olağan olduğunu bilin eğer çözüm gerektiren seylerse onlara yönelin çiçek alın bahce varsa ufacık toprağa çilek ekin keyfini cikarin

Hayırlı olsun güle güle oturun inşallah 🌸
Zamanla geçer daha yeni alışkanlık kaynaklı böyle düşünüyorsunuz.
Yerleşin sonrasında dekorasyona yoğunlaşır iseniz hemen alışırsınız.
Farklı semt ise dışarı çıkıp etrafa da alışmaya çalışın derim.
Amin inşallah çok teşekkürler🙏🏻
Evet semtte farklı belki onun da etkisi vardır. Hiç çıkıp dolaşamadım daha bayram falan da girince araya.

Gecicidir bana kalirsa. Deprem nedeniyle 2 ay eve giremedik korkumuzdan. 2 ay sonra geldigimizde yabanciydi ev alisamadik bi sure. Sonra gecti. Illa ki gecer
Ben de öyle düşünüyorum aslında. Bir de alışkanlıklarımdan zor vazgeçiyorum diğer eve alışmıştım tabi oturmuş bir düzen vardı. Teşekkürler.

Ben çok hızlı ortam değiştirdim tüm hayatımda böyleydi 3 günde okulu bırakıp ise başlamıştım, 2 günde evden yurda çıktım çok çabuk adapte olurum ama o an etrafımda olan kim varsa bu duygu tanıdık olağan olduğunu bilin eğer çözüm gerektiren seylerse onlara yönelin çiçek alın bahce varsa ufacık toprağa çilek ekin keyfini cikarin
Ben de tam tersi çabuk adapte olamıyorum ve modum düşüyor direkt :KK43: alışkanlıklarımdan kolay kolay vazgeçemem. Bahçe var ama daha hiç bakamadım teşekkürler

Ne güzel dertler var ya nasip olur mu 🙈
Şaka bi yana tamamen her şey yerleşince gözünüze güzel gelir ufak tefek eksiklikler varsa da insanın icine sinmiyor
Kendime nasıl kızıyorum bilseniz bu da dert mi saçmalama diye🥺 evet eksik çok aslında dediğiniz gibi ondan da olabilir

Ben de tam tersi çabuk adapte olamıyorum ve modum düşüyor direkt :KK43: alışkanlıklarımdan kolay kolay vazgeçemem. Bahçe var ama daha hiç bakamadım teşekkürler

Biraz zaman verin kendinize, duygularınız normal
Annem ile yeni evimize ilk geçtiğimizde annemi eve kilitlemistik burda kalmam ben diye tutturmuştu

Biraz zaman verin kendinize, duygularınız normal
Annem ile yeni evimize ilk geçtiğimizde annemi eve kilitlemistik burda kalmam ben diye tutturmuştu
Bende ilk gece uyuyamadım doğru düzgün sanki başkasının evinde misafir gibi hissettim😅 neyse demekki benim gibi hissedenler varmış bende mi tuhaflık var diye düşünüp duruyorum

Ben taşındığım evi bırakın semte alışamamıştım. Şimdi iyi ki taşınmışım diyorum şükrediyorum. Sizi soğutacak uç şeyler yoksa mutlaka alışırsınız

Bende ilk gece uyuyamadım doğru düzgün sanki başkasının evinde misafir gibi hissettim😅 neyse demekki benim gibi hissedenler varmış bende mi tuhaflık var diye düşünüp duruyorum

Olur mu hiç çok normal bu yapı meselesi
Benim aksine hiç umrumda olmaz hızlı geçişler ile alıştım sanırım
Siz biraz üstüne gidin kendinize uğraş bulun guzellestirin alışırsıniz çok normal

Merhaba, 10 gün kadar önce yeni aldığımız eve taşındık. Aylarca ev baktık içimize sinmedi. Bu evi ben buldum eşim de çok beğendi nasip oldu aldık. Gerçekten çok içime sinmişti ama taşındıktan sonra bu his gitti. Eve yerleştik sayılır ufak tefek şeyler kaldı, daha tam yerleşmediğimiz için mi yoksa daha çok kısa süre olduğu için mi bilemiyorum ama kendimi buraya ait hissedemiyorum. Evim diyemiyorum. Eski oturduğumuz evle kıyaslıyorum ister istemez. Böyle bir durum yaşayan oldu mu sizce geçici bir şey midir? Hep böyle hissetmekten korkuyorum😐
Hayırlı olsun öncelikle 🌻 kalıcı olacağını sanmam daha önde uzun süre tek bir yerde belli semtlerde vs yaşayıp çok eski alışkanlıklarınız varsa yeniyi yabancılamanız çok normal. Orda anılarınız oldukça çevre edinip yaşadıkça benimseyeceksinizdir

Ben taşındığım evi bırakın semte alışamamıştım. Şimdi iyi ki taşınmışım diyorum şükrediyorum. Sizi soğutacak uç şeyler yoksa mutlaka alışırsınız
Yok soğutacak bir şey olmadı çok şükür. İnşallah bende zamanla öyle söylerim🙏🏻

Olur mu hiç çok normal bu yapı meselesi
Benim aksine hiç umrumda olmaz hızlı geçişler ile alıştım sanırım
Siz biraz üstüne gidin kendinize uğraş bulun guzellestirin alışırsıniz çok normal
Ev bir tamamen yerleşse kızımı alıp çevreyi keşfe çıkarım diyorum bakalım😅 belki öyle öyle alışırım

Hayırlı olsun öncelikle 🌻 kalıcı olacağını sanmam daha önde uzun süre tek bir yerde belli semtlerde vs yaşayıp çok eski alışkanlıklarınız varsa yeniyi yabancılamanız çok normal. Orda anılarınız oldukça çevre edinip yaşadıkça benimseyeceksinizdir
Çok teşekkürler🙏🏻 evet alışkanlık meselesi galiba. Bir de oturduğum evden memnundum severek oturuyordum ama kiralar artınca malum taşındık mecburen.

X