Karbonatlı Su ile Zayıflama Kürü Nasıl Yapılır?

KadinlarKulubu 22 Temmuz 2013 156
Karbonatlı Su ile Zayıflama Kürü Nasıl Yapılır?

Karbonatlı suyla kilo vermek, pek çoklarına yabancı bir zayıflama yolu olarak gelebilir. Ancak geleneksel kullanım alanları olan hazımsızlık, vücuttaki fazla asit birikimini atmak, mide fesadına doğal çözüm sunmak gibi genel faydalarının yanında karbonatlı su aynı zamanda zayıflama amacıyla da kullanılıyor.

Peki karbonatlı su zayıflatırmı?

Metabolizmayı hızlandırmanın yolunun vücudun asit baz dengesini alkali seviyeye çekmekten geçtiğini uzmanlar söylüyorlar. Bunu yapmanın en doğal yolu ise karbonatlı su içerek zayıflama oluyor. Karbonatlı suyun alkali yapısı ise bu konuda bizlere büyük bir fırsat sağlıyor. Özellikle et ve karbonhidrat ağırlıklı beslenen kişilerde vücutta asit birikmesi oluşmakta ve bu durum da ister istemez kilo vermeyi neredeyse imkansız hale getirmektedir. Ortalama olarak sahip olduğumuz her 15 kg için 1 kg karbonatlı su tüketmek gerekmektedir. Bu sayede hızlı ve kalıcı zayıflama sağlayabiliriz. Bu konuda batı ülkelerinde yapılmış çok sayıda bilimsel araştırma olup gerek doğal maden suyu gerekse karbonat adını verdiğimiz beyaz mineral karışımı ile yapılacak içecek kürü ile doğal zayıflamanın yolu açılmaktadır.

Karbonatlı Su ile Zayıflama Kürü Nasıl Yapılır?

Vücudun asit düzeyini azaltan karbonatlı su ile kilo verme kürünün yapılışı son derece basittir. 1,5 litre suya 1 tatlı kaşığı karbonat (Sodium bicarbonate) ilave edildikten sonra karbonat eriyesiye kadar karıştırılacak ve günlük olarak ortalama 4 litre kadar tüketilecek. Ama dilerseniz bu miktarı 3 litreyle de sınırlı tutabilirsiniz. Yemeklerle su içmeyeceksiniz ve bunun yerine yemeklerden yarım saat öncesine kadar karbonatlı su içip yine yemeklerden bir saat sonrasında karbonatlı suyla zayıflama kürüne devam edilecek.

Sabahları aç karnına yarım litre karbonatlı su içerek güne başlayacağız ve 30 dk sonrasında kahvaltı edeceğiz.
Vücuttan ödem söktürmek ve şişkinliği atmak için de karbonatlı suyla zayıflama kürü işe yarıyor. Karbonatlı suyla zayıflayanlar ortalama olarak bir ayda 5-7 kilo zayıflamayı başardıklarını dile getiriyorlar.

Karbonatlı su deneyimlerimiz için tıklayın !

Karbonatlı Su ile Zayıflama Kürü Nasıl Yapılır?

Karbonatlı Su ile Zayıflama Kürü Nasıl Yapılır?

Not : Doktorunuza danışmadan uygulamayın ! 

 

Karbonatlı Su ve Limon Suyu İle Zayıflama Kürümüz için tıklayınız!

156 Comments »

 1. Tuğçe 11 Ocak 2015 at 02:39 -

  Ben ıngiliz karbobatina başlayalı bir hafta oldu.her akşam yatmadan önce bi su bardağina bi çay kaşığı atıyorum ve biraz limon sıkıyorum limon sıkmamın nedeni kokusu zayiflarsam kaç kılo verdiğim yazarım içen hanımlara Allah sabir verin bırakmayın hanımlar dayanin gitsin kilolar gelsin dar ppantalonlar :) :*

 2. dilek 11 Ocak 2015 at 13:34 -

  Merhabalar bende başlamak istiyorum fakat merak ettiğim bu karbonatlı suyu bıraktıktan sonra tekrar kilo alımı oluyormu devamlı mı İçmemiz gerekiyor bilgisi olanlardan cvp bekliyorum.lutfen

 3. ebru 12 Ocak 2015 at 20:15 -

  Neden yardım etmiyorsunuz çok mu kötü bir dünyadayız anlamıyorum bu dünyada yardım etkiyecekseniz hangi dünyada ediceksiniz zayıflayamıyoruz işte yapamıyoruz hayatami küselim lütfen bana ve tüm genç kızlara yardım edin.

 4. Kevser 13 Ocak 2015 at 20:47 -

  Teşekkürler Mehtap hanım ben 5 gün kullandım kabızlık yaptı devam etsem mi bilemedim bunun için bir öneriniz var mı

 5. Kevser 13 Ocak 2015 at 20:49 -

  Bide dozu için herkes farklı yazmış ideali ne olmalı acaba şimdiden teşekkürler

 6. angel1313 13 Ocak 2015 at 23:46 -

  Hanımlar mrb :) bunlara hiç gerek yok.Daha sağlıklı bişey yapın ve benim yaptığım gibi pilatese başlayın…

Leave A Response »