bunlar doğrumu:hamileyken ciğer yersen bir yerini ellersen bebeğinde leke olurmuş....

• Konu Sahibi mehtapbaygus
ciğer yemek neden yasak kılıyorlar, sakadat olduğu için mi, kan yapıcı diye bizede annelerimiz yiyin diyip duruyorlar cokacimcoook

evet doktorum da bana sakatat yeme demişti ama ben o zmana kadar çok işkembe çorbası içmiştim canım istemişti. Sonra içmedim ama bişey olur mu acaba diye de düşünüyorm...

benm annem bana hamileyken kansızsın ciğer ye bol bol demiş doktoru, annemde yemiş benimde elimde ciğere benzer leke var (sağ elimin üstünde aynı ebru akelinki gibi) lekemden bi şikayetim olmadı hiç, hatta hoşuma bile gidiyor farklı olmak, tabi yüzümde falan olsa aynı şeyleri düşünmezdim galiba

banada nar yeme dedıler canım çektı baskasına dograt dedıler 1 2 yaptım herdakka adammı arayım kendım dogradım oldugu gıbı koluma sıcradı kızımın hıç bır yerınde bıseyyok

kaydirigubbakcemile3
kizlar bunlara hic takilmayin..hepsi uyduruk seyler..hamilelikte ciyer yemek hatta cok iyi doktorlar tavsiye ediyo..demir eksikligine iyi geliyormus...

siz yinede dikkat edin gercekten cıkıo lekeler:))))))))
bu benim 5.hamileligim...her hamileligimde her istedigimi yedim..hic birseyden cekinmedim..ama cocuklarimin hic bir yerlerinde leke falan yok...hatta bu hamileligimde cok ciyer yedim...tavuk ciyeride cok yedim..kaydirigubbakcemile3
ama cig köfte ve küflü peynir yasak ...

Son düzenleme:
ne çok şey var böyle aslı astarı olmayan ...

hiç abartmıyorum ben ciğeri çok ama çoook severim hamileykende her canım istediğinde yedim
8 aylık bi oğlişim var şuan ve hiçbir yerinde ne küçük ne belirsin kesinlikle hiçbir leke yok

böyle şeylere takılmayın hamileliğinizin keyfini çıkarın derim

sadece doktorunuzun sağlığınıza zarar vereceğini söylediği şeyleri yemeyin,dikkat edin
herkese sağlıklı doğumlar dilerim

yyaaaa oofff ya dogruysaaa ben ciger yedimm ama hatırlamıorumm bi yerime elleyip ellemediğimi bilmiyorumkismile ciger dograrken pişirirken ellemedim sadece piştimi die bi tane aldım elimle yedimm :gitme: sonrasıını hatırlamıorummm .................. oooooooofffffff içimde bi endişe var ya leke olursa bebeşimde 7 haftalık hamileyim

yok ya bişe olmaz..ben eğer izinsiz alırsan bışeyı hanı çalmak gıbı o zaman leke olur dıe bılıorum bnde dıkkat edıyorum gercı yerken ama aslında kendı psıkolojımızı bozuyoruz Allah bilio sonuçta herşeyı...
arkadaşım var 3 kardeşler üçününde göbeğinde gule bnzer leke var ee napmış yanı bu kadın uçundede gule elleyıp aynı yerınemı surmuş yanii Allahın taktiri..zemuszemus gerçi böle dıorum ama bnde ne yersem yıyım hemen elımı yıkıyorummkaydirigubbakcemile3

arkadaşlar ben ikinciye de hamileyim ve ilkimde çok pimpirikliydim doğumdan sonra da aman hurafedir demeye başladım ikinci olunca gene tutuştum. ama benim ailemde ÖRNEĞİ VAR. kız kardeşime annem hamileyken ben 1,5 yaşındaymışım anneme gül vermişim o da bilmeden gülü karnının sağ tarafında gezdirmiş. kızkardeşim doğduğunda sağ tarafı kıpkırmızı:KK59: bütün çocukluk öyle geçti büyüdükçe vücuttakiler gerildi küçüldü ama yüzü kaldı. onu da 8 aylık lazerle geçirdi. bunu çocuk küçükken yapılması gerekiyor son 10 yıldır bebeklerde 2. ayından itibaren uygulanıyo. hem bebek küçük hem hatırlamaz hem de çocukluğu güzel geçer. erkek kardeşimdeyse annem çilek yemiş bacağına düşürmüş. tam avcuyla alacakken parmağını değdirmiş bir nokta izi var kardeşimde. kız kardeşimdeki ize üniversitedeki doktor şarap lekesi dedi. erkek kardeşiminki çilek lekesi. benim kızımda ve erkek kardeşimde de olan solmon lekesi namı diğer leylek ısırığı var. ensede oluyor. bu diğerlerinden farklı olarak ense kalınlaştıkça büyüdükçe içeride kayboluyor ama diğerleri gibi sinirlendiğinde baharda belirginleşiyor. kızımdailk zaman ensesindeydi sonra sonra şimdi 8 aylık çok ufaldı. bunlar da 12. yaştan sonra bitiyor. ben bir hamile dergisinde okumuştum. bu hurafe denilen ama benim ÇOK İNANDIĞIM lekeler hamileliliğin ilk 3 ayında fazla kan damarlarının olmasından ve bir yere bağlanamamasından oluyormuş. yani yeni damar bağlanıo eskisi orda kalıo. yine de iz konusu doğru. kırmızı şeylerden uzak durun. ben ciğer yemiştim okulda müdür yardımcım öğretmenler yeme yeme dediler. ama elinizi hiçbir yerinize sürmeden yer ve yıkarsanız sorun değil. unutmayın yemekten sonra ama bulaşıkları yıkayım da makineye koyim de elimi yıkayim demeyin hemen elinizi yıkayın. çilekten şalgam suyundan çiçeklerden uzak durun. dalga geçeceksiniz ama öyle. benki hamileyken saçımı da kestirdim buna çok inanıyorum. bir keresinde ne güzel çiçek diye balkondaki çiçeği koklarken ananem hamile demedi bir vurdu bana çekil ordan diye. şok oldum kocaman olmuşum hiç ummadım. çok şükür kızım sağlıklı doğdu. bu arada zihinsel hiçbir sıkıntı doğurmuyo bu lekeler. kız kardeşim boğaziçini kazandı ve bitirdi. çaresi de var ama herkes bebeğini normal görüntüsüyle umar. herkese sağlıklı hamilelik ve doğum ve bebek dilerimEn Büyük TÜRKİYE

banada hep batıl geliyor aslında ama teyzem bizzat denemiş kuzenimin bacağında ciğer izi var ve onunla büyüdü :) orasına sürmüş görünmesin diye ve olmuş....

hepsi hurafe bunların.boşu boşuna canınızı sıkmayın.
sadece çiğ et yemeyin.yeşilliklerinizi çok iyi yıkayın.
sütünüzü yoğurdunuzu gıdanızı eksik etmeyin yeter.

yemede sıkıntı yok arkadaşlar ama evet bir yerlerinize sürmeyeceksiniz bu hurafe değil..çevremde bir sürü denemiş insan var..keşke denemeselermiş..ben ki hurafelere inananlara çoook kızna biriyimdir..yok saç kestirilmezmiş,40 çıkmadan dışarı çıkılmazmış,ne bileyim 40 çıkarken yapılan tuzlu su taş koymlar yüzük bilmemne çok saçma ve cahilce geliyor..

ama örneklerini sayayım size..
yengem kuzenime hamileyken ciğer doğruyordu acaba leke olurmu diye parmağını göbek altına sürdü görünmeyen yerde olsun olursada dedi..kuzenimin doğduğundan beri orda kahverengi lekesi var..

komşumuz çilek mevsiminde yerken ensesine değdirdi acaba bişey olurmu diye..çocuk doğdu kırmızı ve resmen çilek şeklinde..mevsiminde kızarıyor.

başka bir yengeminde üst bacağında el kadar yer simsiyah kalın tüy var..ve kopmuyor..jilet yapmak zorunda kalıyor.annesi hamileyken mısır yiyormuş ve tam o sırada kayınvalidesi gelmiş utancından eteğinin altına saklamış bacağının üstüne..tam orada böyle kıllı işte..

yerken bişey olmazda oranıza buranıza bişey sürmeyin derim ben:KK1:

bunlar gerçekten oluyomu bilmiyorum ve bazen çok tedirgin oluyorum.yok zeytin yersen bi yerine ellersen bebekte zeytin gibi ben çıkarmış.ciğer yersen aynı,balık yersen bi yerine ellersen bebekte balık resmi çıkarmış,bi gülü mesela çok içten koklarsan bebeğin bi yerinde gül resmi çıkarmış falan...

ciğer konusunda olur derim çünkü en yakın örnek erkek kardeşim annem ona hamileyken bi deneyeyim acaba gerçekmi diye belinin yanına dokundu kardeşim doğduğunda inanmazsın belki ama aynı yerde leke var gerçi ne kadar ilgisi var bilmem ama var yani

arkadaşlar bende 5,5 aylık hamileyim. çileği çok yiyorum zeytinide bilmeden orama burama sürmüş olabilirim. ciğeri biliyodum ama çileği ilk defa duydum bişey olurmuki???????? içime kurtdüştü valla :18:

hamile oldugumu bilmeden ik bebegimde ciger yemistim kolunda ufak bir leke var ama kucucuk gerci inanmiyorumde pek bunlara ben..

banada canin bisey cekince bulamazsan popona yada kafana sur diyorlar :KK70:

ya çok enteresan şeyler bunlar bayanlar.arkadaşımın sırtında da begonvil çiçeği kadar siyah ben üzerinde tüyler var.annesi begonvili birisinin bahçesinden koparıp sırtına eteğine saklamış.bu yüzden o leke varmış.
ben çok çilek yedim,1 kere azcık ciğer yedim ve özellikle meyve yerken elimi orama burama çok sürüyorum :KK53::KK53::KK53:zeytin de yedim.
benim yüzümden çocuğum lekeli doğarsa çok üzülürüm ama:KK58::KK58::KK58:
arkadaşımın annesi gülü koklarken başörtüsünü düzeltmiş alnına değmiş ve her sene gül mevsiminde adamın alnında haifif pembe gül resmi beliriyor.garip şeyler bunlar.

her gün zeytinde yiyorum ,cilekde yedim hic dikkat etmedim orama burama degecek diye,illaki degmistir,yalniz annem bana hamileyken ciger yemis,denemek icinde elini yikamamis iki parmagini kendi kalcasinin üstüne bastirmis,su an benimde kalcamda annemin iki parmaginin izi var,yani ciger lekesi,rabbim bebeklerimizi korusun

türbeye gidince ilk dokunduğun yerde leke oluyor biz test ettik yeğenimde. saçında sarı bi lekeyle doğdu ama çok güzel duruyor

benim oğlumun bacağandada zeytin lekesi var bildiğiniz siyah zeytin aynı hamileyken okadar çok zeytin yedimki sürmüşüm demekki en çok kayınvaldemde yerdim gidince gizli gizli dolaptan :)) ben inanıyorum çokta örneğini gördüm

Arkadaşlar Allah aşkına saçmalamayın lütfen! Bunlar batıl inançtan başka hiç bir şey değil.
Bahsettiğiniz lekeler çoğunuzun henüz hamile olduğunu bile bilmediği gebelik haftalarında damarsal değişiklikler vs ile oluşuyor.
Hamile arkadaşlar dilediğiniz gibi beslenin. Kendinizi böyle safsatalar yüzünden cendereye sokmayın.
Siz fotokopi makinesi değilsiniz ki. Öyle olsaydınız makyaj yapın,saçınızı ve teninizi çocuğunuzun olmasını istediğiniz
renge boyayın taş bebek gibi bebekler doğurun derdim. Nasıl olur da bir insan ne bilimsel ne dini kaynaklarda yeri olmayan
bir şeye inanacak kadar aklı evvel olabilir anlayamıyorum.

X