Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

günaydınlar
bu sabah entegral ekmeğimi ve domates bir tanede haşlanmış yumurta yedim:))

hee kitabı hayalete kaptırdık yaw:) bende akşam ciğer yarmalı çorba yapmış annem adınada şaşırma çorbası dio:KK70: ne yapıcaanı şaşırmış canım benim ciğerde soteydi zaten bide yanında brokoli salatsı yaptım ohh man montignac oldu:) sabahta normal kahvaltı yaptım ekmeğimle başım arıo öğlene napcam bilmiorum aceleyle çıktım takıları bile unutmuşum sipariş vardı:) söleyin ne yiyim?

ama mercimek yiyebilirsin bunun dışında sebze yemeklerine patates ve havuç koymayacaksın
mesela havucu çiğ yiyebiliyorsun ama pişince zararlı oluyor :)

slm:KK66:

dün akşam 2 tabak kuru fasulye salata ve kereviz yemeği yedim güzel bir gündü eltim tatlı yapmış ama tabiki yemedimmmmm:KK66:)))

dünkü menüm ....SALI...

sabah 2 .d. tam ekmek çay .. peynir yumurta . domates biber salatalık .. hepsımden ama azar azar yedim ...

ara yapmadım acıkmadım hiç .
balık tavada kızartmadan .. havuç sogan salatası .. 1 bardak süt .

akşam nohut yogurt .

yatmadan 1 bardak taza meyve suyu . grey. por.

Son düzenleme:
bu günkü menüm ... çarşamba

sabah sirkeli su ..yarım elma ..
kavaltı yarım dilim ekmek . süt 1 bardak .
azpeynir .domates.salatalk 1 haşlama yumurta

ara yok . öylen .. sabah ekmek yemedigim için rahatlıkla kepek makarna haşladım 8 dk.
yogurt ve yagsız kıymayla ve soganla .yag koymadan sos yaptım ...
yeşil çay ..
calsuyum tablet .

akşam üstü.. az çam fıstıgı 1 portakal1 mandaline yarım armut .. 2 gün kurusu kayısı ..

akşam . cacık ve saç tava ..............az yerim galiba aç degilim ..

ekliyorum evet az yedim ...

.

Son düzenleme:
]dün
sabah entegral ekmek domates

öğlen kepekli makarna ve yoğurt

akşam sebze yemeği yoğurt

meyva kivi ve mandalina

bende yeni geldim aranıza... pazar akşamı okudum yazdıklarınızı özellikle aeben'e çok ama çok teşekkür ederim... sizin sayenizde bende feci havaya girdim.. ertesi gün hemen kitabı almaya gittim, yoktu.. ama yılmadım istedim ve istanbuldan geldi kitabım bugün :) yarısından fazlasını okudum diyebilirim! cidden ne garip beslenmişim yıllarca.. beni yakan bu fastfoodlar olmuş kısaca.
vermem gereken 10 kilocuğum var, yarından itibaren başlıyorum hadi hayırlısı:)
bu diyetle spor yapan var mıııı?????? hemen çıkıp entegral ekmek almam gerek!
birşey sormak istiyorum... peynir olarak ne alıyorsunuz?? light beyaz peynir iş görür mü???
şimdiden çok teşekkür ederim.....................

bende yeni geldim aranıza... pazar akşamı okudum yazdıklarınızı özellikle aeben'e çok ama çok teşekkür ederim... sizin sayenizde bende feci havaya girdim.. ertesi gün hemen kitabı almaya gittim, yoktu.. ama yılmadım istedim ve istanbuldan geldi kitabım bugün :) yarısından fazlasını okudum diyebilirim! cidden ne garip beslenmişim yıllarca.. beni yakan bu fastfoodlar olmuş kısaca.
vermem gereken 10 kilocuğum var, yarından itibaren başlıyorum hadi hayırlısı:)
bu diyetle spor yapan var mıııı?????? hemen çıkıp entegral ekmek almam gerek!
birşey sormak istiyorum... peynir olarak ne alıyorsunuz?? light beyaz peynir iş görür mü???
şimdiden çok teşekkür ederim.....................
evet canım layt peynir kullanıyorum ama kavaltıda çekimser kaldım kitabın bazı yerinde yemesenız sabah ekmekle iyi oley diyo ben bazan yiyyorum bazan yamiyorum canım ....:1ninca:

BU GÜNKÜ MENÜM .. SABAH

yarım armut ..

kavaltı 3 dilim ekmek ç hepsinden 1.2 çatal peynir salatalık domates ..biber . 1 kupa çay ...

ara mandalina .

öylen yeşil fasulye . yeşil merçimek çorbası . yogurt ..

akşam . meyve aktıvya ...

ilginiz için gerçekten çok teşekkür ederim! senide unutmuyorum kesinlikle hayal gözlü :)
bende ekmek konusunda çekincede kaldım! maalesef seviyorum ben ekmek yemeği! o yüzden dediğiniz gibi gün aşırı yemem hem gözümü hemde nefsime iyi gelecek gibi.
ben aynı hızla okuyorum kitabı gerçekten de oldukça yol gösterdi sistemin nasıl işleyeceği konusunda fakat pratik her zaman daha önemlidir. light peyni durumunu çözdüm sayenizde..
yağın nasıl kullanılacağı konusunda birşeye henüz rastlamadım. zeytinyağı ok ama çorba yaparken kullanacak mıyım? yada salataya limonla beraber ekleyecek miyim? çömezim ya henüz ondan pek kavrayamadım:KK43:
benim boy 1,74 kilo 67-68 arası gidiyo.. eski kiloma döndüğümde (yani 10 kilo kadar) herşey 10 numara olacak! şu sevgi tutamaçlarımdan kurtulmak istiyorummmmmmmm :)
bide bu sitede diğer sayfalara bakarken krom picalinatın da oldukça başarılı sonuçlar verdiğini okudum. bunu kullanıyor musunuz? şeker durumunu kestiği söyleniyor da!
bide kitapta yeşil çay ile ilgili birşey yazılmamış! içiliyorsa sınırımız nedir?
hepimizin tez zamanda kiloları gitsin inşallah :))))))

ilginiz için gerçekten çok teşekkür ederim! senide unutmuyorum kesinlikle hayal gözlü :)
bende ekmek konusunda çekincede kaldım! maalesef seviyorum ben ekmek yemeği! o yüzden dediğiniz gibi gün aşırı yemem hem gözümü hemde nefsime iyi gelecek gibi.
ben aynı hızla okuyorum kitabı gerçekten de oldukça yol gösterdi sistemin nasıl işleyeceği konusunda fakat pratik her zaman daha önemlidir. light peyni durumunu çözdüm sayenizde..
yağın nasıl kullanılacağı konusunda birşeye henüz rastlamadım. zeytinyağı ok ama çorba yaparken kullanacak mıyım? yada salataya limonla beraber ekleyecek miyim? çömezim ya henüz ondan pek kavrayamadım:KK43:
benim boy 1,74 kilo 67-68 arası gidiyo.. eski kiloma döndüğümde (yani 10 kilo kadar) herşey 10 numara olacak! şu sevgi tutamaçlarımdan kurtulmak istiyorummmmmmmm :)
bide bu sitede diğer sayfalara bakarken krom picalinatın da oldukça başarılı sonuçlar verdiğini okudum. bunu kullanıyor musunuz? şeker durumunu kestiği söyleniyor da!
bide kitapta yeşil çay ile ilgili birşey yazılmamış! içiliyorsa sınırımız nedir?
canım merhebe öncelikle . ben bu diyete lara arkadaşımızın verdigi kilolar sebebiyle başladım bizdiyet guruplarındanız 6. takım oraya bizi ziyerete gelebilirsin aynı zamanda .. lara arkadasımız 2 olmadı 10 yakın verdi halada devam ediyo bu demek degilki herkes aynı kiloyu verebilir mesela benim bümyem çok zor kilo verir .:nazar:kilo degişiklerimizi diyet guruplarındanda izleye bilirsiniz..

sorularınıza gelince ben krom tableti kullanmıyorum yerine şu maya varya hamur için kullandıgımız arada ondan alıyorum bazan refl dönemimde ne işe yarar dersen kitabın 148.-9. sayfasını oku derim ...
yeşil çay içebilirsin tabi şeker koymadan .....
ekmegi yiyip yememe konusunda kararsız kalmadım ben sabah ekmegi peynırle yiyip yememek konusunda kararsız kaldım yani peyniri yiyyim yemeyimmi diye karar veremedim ileri sayfalarda peynir konusu içinde bazı açıklamalar var . ekmekle bierlikte yenmesi konusunda .. o yüzden çekimser kaldım sabah ben ekmek yiyyorum ama diger ögünlerimda asla ..a.s
yag konusunu sormuşun kıtapda ayrıntılı yazaıyor . sıvıyag zeytin yagı kulana bilirsin aşırıya kaçmadan katı yaglar yasak ....tereyag 2. aşamada var sadece ... dikkat et süt yagsız aloçak ..
salataya sirke limon zeytin yagı koya bilirsin tabi yag kunusunda aşırıya kaçmadan ....
senın fazlabir kilon yok açıkçası ama tabi sen kendi kilonu bilirsin bu diyet aslında insanı saglıklı beslenmeye itiyor ben bıraksan bile bilgiler aklımda mesela meyveyi ne zaman yiyecegim içime işlemiş yemege her zaman salatayla başlamak mesele ..

a.s.

iyi akşamlar ..
bugünkü menüm ...

sabah 1 armut .
kavaltı 3 dilim entegre ekmek . çay . hepsinden bikaç çatal .( peynir domates zeytım . ve ezmesi , acı domates sos .)

ara 1 mandalin ..

öylen . 1 kepçe çorba . sahanda yumurta ..1 dilim ekmek zeytin ezmali .. aktıvya ..

akşam bol meyve .1 acuç fındık .

canım senin boyuna göre kilon yokmuşki :1no2: simitlerinde kurtumak için spor yapmayı denesen çok iyi edersin...zayıflamak için kendini kasmaya da gerek yok o zaman..yürüyüş ve egzersizle hem kilo verir hemde zayıflarsın şeker

iyi akşamlar ..
bugünkü menüm ...

sabah 1 armut .
kavaltı 3 dilim entegre ekmek . çay . hepsinden bikaç çatal .( peynir domates zeytım . ve ezmesi , acı domates sos .)

ara 1 mandalin ..

öylen . 1 kepçe çorba . sahanda yumurta ..1 dilim ekmek zeytin ezmali .. aktıvya ..

akşam bol meyve .1 acuç fındık .

aaben bu diyeti yapanları takip ediyorum.Bu diyete başlayalı kaç gün oldu ve kaç kilo verdin canım.Bir de bu entegre ekmek nedir? nereden alıyorsunuz? Light ekmek olur mu ?Teşekkürler

aaben bu diyeti yapanları takip ediyorum.Bu diyete başlayalı kaç gün oldu ve kaç kilo verdin canım.Bir de bu entegre ekmek nedir? nereden alıyorsunuz? Light ekmek olur mu ?Teşekkürler
canım ben bu diyete bayramdan önce yapmaya başladim ama kitap elimde olmadıgı ve yapan arkadaşımız laranın pc bozuk olup tam giremedigi için yanlış olarak yaptım o kendisi sabahtan başka diger ögünlerdede ekmek ve sabah kavaltısındada peynir tüketiyorum demişti .. ama ben öyle yapınca kilo aldım . kitebi okuyunca onun 2. kadamayı yaptıgını sanıyorum ama onda oda işe yaradı ..ondakı kilo verme olayı 1 hafta sonra başlamış ve şu an 2 ay tam olmadı ama 10 kilo oldu nerdeyse ve yakında mezun olacak takımımızdan ....

ben ise bayramda bıraktım malum tatlı yasak ..

şu an 10 gün oldu .başlayalı ben 67 ile başladım . ve hafta başı 65.2 gördüm canım fakat regl dönemine denk geldi tekrar kilom 66 dogru çıkmaya başladı .. buda bende moral bozuklugu yaptı ne yalan söyleyim ..:1no2:
yanlız şunuda belirteyim 67 benım bayramda aldıgım kilo bayramdan önce 65 dim ...canım .. ama diyete başlamasaydım şu an gene 67 idim ..

bide bu diyetle ilgili birşey açıklamam gerek . eger yapacaksanız . 1.2 ay agzınıza 1 kaşık tatlı koymayacak kadar tam karar vermenız lazım ...çünkü o 1 kaşık tatlı .. dengenizi bozuyor bide herkesin bünyesi farklı lara arkadaşımız benım yaptıgım gibi sıkı uygulamasada kilo vermesi benden çok daha etkili oldu .herkeste aynı etki beklenemez bence...a.s.

keşke laranın pc açık olsada bize bilgi verebilse .

canım entegre ekmek demek tam bugday ekmegi yanı hiç katkısız va ayrıştırılmamış yanı bugdayı degirmene ver ögüt . bu şekil yani .. layt ekmegi bilmiyorum .. ononun tam bugday ekmegi ver bulabilirsen .. eger bulamassan tam kepek ekmekte işini görür canım .. bazı kepek ekmekleri normal ekmek ununa kepek katıp yapıyolar ondan kaçın ama ....

bide montıgnaş diyeti linki var diyet listelerinde sayfaların başında linkini koymuştum okuya bilirsiniz bu diyetin ayrıntıları orda .. canım bide yapan arkadaşlardan günlük menu ve katılımlarını bekliyorum ......

Son düzenleme:
X