Aldatıldım ne yapmalıyım?

Aldatılmış bir tip olarak hep şunu düşünürüm; Yatsa mı daha cok acıtırdı canımı? Duygusal olarak aldatsa mı?

Allah kimsenin başına vermesin ama
Eşimin beni cinsel yönden aldatması
Duygusal olarak aldatmasından çok daha fazla yaralar diye düşünüyorum.

Yani ne bileyim
Hani diğerinde gene bahaneler çok olur
İÇkiliydim, ortama uydum, vs vs gibi
Ama duygusal aldatmada
Kendini karşıdaki insanla mutlu hissetmesinde çok daha acı çekerdim gibi gelior.

He ikisinde de affetmezdim
Ben unutup evliliğime devam edecek kadar güçlü değilim
Ama dediğim gibi kendi içimde duygusal aldatma çok daha fazla yaralardı beni...

Her iki aldatma türü de bana göre affedilmez ama duygusal olarak aldatılmak bana daha acı gelirdi.

Allah kimsenin başına vermesin ama
Eşimin beni cinsel yönden aldatması
Duygusal olarak aldatmasından çok daha fazla yaralar diye düşünüyorum.

Yani ne bileyim
Hani diğerinde gene bahaneler çok olur
İÇkiliydim, ortama uydum, vs vs gibi
Ama duygusal aldatmada
Kendini karşıdaki insanla mutlu hissetmesinde çok daha acı çekerdim gibi gelior.

He ikisinde de affetmezdim
Ben unutup evliliğime devam edecek kadar güçlü değilim
Ama dediğim gibi kendi içimde duygusal aldatma çok daha fazla yaralardı beni...

Ben de, bu konuyu okunca direk bunu düşündüm.Bütün msjları okudum.Tek bir kişi benim düşündüğüm gibi yorum yapmış. İkisi de düşünüldüğü zaman affedilir değil.Çok hazımsız bir durum. Ama ille affetmek istiyorsam, cinsel yönde aldatılsaydım bir derece affedebilirdim, ama affettikten sonra bir süre kesinlikle bana dokunmasına izin vermezdim.İzin veremezdim, içimden gelmezdi. Cinsel olarak aldatsaydı, tek gecelik derdim, içkiliydi derdim, şeytana uydu ,bilmemneyine sahip çıkamadı derdim. Ama asıl cinsellik olmadan birşeyler olmuşsa bunu asla affedemezdim. Hani sonuçta CİNSELLİK için belkide sohbet kurulmuştur yoksa duygusal birşeyler yoktur diye avutalım kendimizi hadi. Ama hayır, cinsellik ihaneti affedilebilecekse bile sadece bir anlık, bir gecelik çerçevesinde affedilir. Yoksa, bu şey içn sohbet kurmak , ortam ayarlamak daha bir çetrefillidir.

Son düzenleme:
herkese merhabalar başıma gelen bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum 9 yıllık evliyim ve çok mutlu bir evliligim vardı halada güzel gidiyor ama eşimin beni aldattıgını ögrenince yıkıldım asla ayrılmayı düşünmüyorum eşimi çok seviyorum onunda beni sevdigini biliyorum eşimde beni asla bırakmaz biliyorum 2 tanede çocugumuz var mutluyuz eşime sordum neden yaptın diye cevabı ben seni sevmedigimden yada sana olan aşkımın bittiginden degil diyiyor bende bunu biliyorum bana olan aşkı bitemez eşimin çünkü gerçekten çok mutluyuz bitseydi şimdiye kadar hiçmi belli etmezdi ama gelin görünki ben bunu unutamıyorum hala acı çekiyorum acaba zamanmı gerekiyor bilmiyorum ha aldatmasının ölçüsüde asla yataga kadar gitmedigini söylüyor ona inaıyorum çükü çocuklarının üzerine yemin etti şimdi ona hiç birşey sormuyorum biliyorumki uzattıgım zaman daha mutsuz olucam şimdi çok iyiz sevgimizden aşkımızdan hiç birşey degişmedi hayatımıza devam ediyoruz arkadaşlar yorumlarınızı merak ediyorum şimdiden hepinize teşekkür ederim

İnan canını yakmak istemiyorum canım..
Ama eğer ben senin kocan olsaydım..
Yani "aldatma eylemini" 1 kez gerçekleştirmiş, o tutkunun heyecanın tadına bakmış olsaydım..
Buna rağmen karımla aşkım, sevgim, evliliğim sürebiliyor olsaydı ve karım bu konuyu hiç açmasa, hiç soru sormasaydı..
İnan 2. defa da aynı heyecanı yaşamak isterdim..
Ama bu defa çok daha temkinli davranır ve yakalanmazdım..

Bu aldatma işini ilk kez gerçekleştirmek çok zordur..Cidden zordur..
İlk aldatmadan sonra ciddi bir bedel ödenmemişse, ikincisi çok kolay gelir, garanti gibi bişeydir..
Ama sen 2.bir şansı vermeyi uygun görmüşsün, böyle daha mutluyum dedin demek ki.
O zaman unutmaya çalışacaksın.
Ama unutman için önerebileceğim bir metod bilmiyorum.

Onu sana tüm yaptıklarına rağmen affedebilirsin; zor olan onu affettiğin için kendini affedebilmektir..

[Bukowski]

eşinizle bir bayanı aynı yatakta görseniz dahi eşinizin sevgisine inanıp çok mutlu beraberliğimiz var ben eşimi seviyorum oda beni seviyor demeye devam ederdiniz gibi anladım yazdıklarınızdan..siz nasıl yolda gördüğünüz bir erkekle(ya da tanıdığın) konuşmayı bişeyler paylaşmayı,yaşamayı beraber vakit geçirmeyi aklına dahi getirmiyorsan eşinde getirmemek zorunda seni seviyorsa..bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.. --ben seni seviyorum bayanlada cinsellik yaşamadım hadi evlilik oyunumuza devam edelim sende unutuver nolcak zor bişey mi seviyosun zaten beni-- eşinin ve senin dile getirmediğin durumunuzun özeti bu...

herkese merhabalar başıma gelen bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum 9 yıllık evliyim ve çok mutlu bir evliligim vardı halada güzel gidiyor ama eşimin beni aldattıgını ögrenince yıkıldım asla ayrılmayı düşünmüyorum eşimi çok seviyorum onunda beni sevdigini biliyorum eşimde beni asla bırakmaz biliyorum 2 tanede çocugumuz var mutluyuz eşime sordum neden yaptın diye cevabı ben seni sevmedigimden yada sana olan aşkımın bittiginden degil diyiyor bende bunu biliyorum bana olan aşkı bitemez eşimin çünkü gerçekten çok mutluyuz bitseydi şimdiye kadar hiçmi belli etmezdi ama gelin görünki ben bunu unutamıyorum hala acı çekiyorum acaba zamanmı gerekiyor bilmiyorum ha aldatmasının ölçüsüde asla yataga kadar gitmedigini söylüyor ona inaıyorum çükü çocuklarının üzerine yemin etti şimdi ona hiç birşey sormuyorum biliyorumki uzattıgım zaman daha mutsuz olucam şimdi çok iyiz sevgimizden aşkımızdan hiç birşey degişmedi hayatımıza devam ediyoruz arkadaşlar yorumlarınızı merak ediyorum şimdiden hepinize teşekkür ederim

nekadar masumca bir aldatılma eşinize çok üzüldüm:KK17: hem karnım doysun hem pastam dursun öylemi bir aldatılma bukadar masumca anlatılır pes

bir zamanlar ülkenin birinde bir adam varmış.adamın evi,düzeni,çocuğu,karısı varmış.mutluymuş adam,karısınada aşıkmış.ama arada bir kaçamak yapmış.karısı kızmamış. adamı affetmiş.adam sonra yine mutluyken zaman zaman böyle kaçamaklar yaparmış.karısı bişey demezmiş.yine severmiş eşini.

"bu mudur yani?tepki ver en azından,biraz evden uzaklaş,yatağını ayır"o kadar basit anlatmışsın ki,o kadar kolay kabul etmişsin ki.kadınların düzenlerini bozmamak adına bu tepkisizliklerini anlamıyorum ben.ayrıl demiyorum ama,onu pişman etmelisin.aynı şeyi sen yapsan kocan seni boşardı eminim..

bir zamanlar ülkenin birinde bir adam varmış.adamın evi,düzeni,çocuğu,karısı varmış.mutluymuş adam,karısınada aşıkmış.ama arada bir kaçamak yapmış.karısı kızmamış. adamı affetmiş.adam sonra yine mutluyken zaman zaman böyle kaçamaklar yaparmış.karısı bişey demezmiş.yine severmiş eşini.

"bu mudur yani?tepki ver en azından,biraz evden uzaklaş,yatağını ayır"o kadar basit anlatmışsın ki,o kadar kolay kabul etmişsin ki.kadınların düzenlerini bozmamak adına bu tepkisizliklerini anlamıyorum ben.ayrıl demiyorum ama,onu pişman etmelisin.aynı şeyi sen yapsan kocan seni boşardı eminim..

aynen öyle bacım tamam ayrılamsın ama hani 2 olmasın tepkini koy kesin bir dille anlat

Ha, şunu cevaplamak istiyorum. Unutabilir miyim diye sormuşsun.Unutamazsın. Asla. En mutlu olduğunu sandığın zamanlarda aklına gelir. Belki kocanın gözlerine aşk dolu bakarken, belki birbirinize dokunurken, belki çocuklarının başını okşarken... Her an aklına gelebilir durumdadır bu olaylar. Şimdi sineye çektin ama, bir zaman sonra belki de patlayıverir içinde bu olay. Anlayamazsın. Bu büyük bir açık. Bunu kapatamazsın böyle sessiz bir şekilde. Şimdi değilse bile bir zaman sonra, hissedeceksin çok daha büyük bir şekilde. Eğer cezalandırmazsan, cezasını sen çekeceksin. :KK50:

Aldatılmış bir tip olarak hep şunu düşünürüm; Yatsa mı daha cok acıtırdı canımı? Duygusal olarak aldatsa mı?

"Hiçbir duygusallık yok, sadece cinsellik için aldattım" demesi daha saçma..
Çünkü evinde "cinsellik" var, karın var. Yani yok böyle bir ihtiyacın.. En kötüsünden mastürbasyon yap kardeşim, yani insan "ihtiyaçtan" gidip başka bir bedeni öpüp sevip, sonra evlatlarının, karısının bulunduğu yuvaya gelebilir mi..
Ama duygusal aldatmada, adam hani ufak bir ihtimal "duygusal ihtiyaçlarımı karşılayamıyordum seninle" falan gibi bir savunmayla evliliğini değil, ama belki şerefini kurtarabilir.

Genellikle erkeklerin aldatması "merak duygusu" ile başlıyor..
Falanca ile seks nasıl olurdu acaba..
Şöyle de yapardık, böyle de yapardık..
Skor merakı falan da var işin içinde..
Bir küçük msj, mail atıveriyor, ne bileyim imalı bir söz, bir bakış..
Karısını tavlamak için ne yaptıysa bir benzeri işte..
Karşı tarafta da aynı şehvet, arzu, heyecan isteği varsa başlıyor ilişki..
Tüm matematiği bu..

Onu sana tüm yaptıklarına rağmen affedebilirsin; zor olan onu affettiğin için kendini affedebilmektir..

[Bukowski]

"Kendini affedememe" durumuna sokmayacaksın kendini..
Yaptığının yanlış olduğunu, bugün idrak ettiysen gidip kafanı duvarlara vurmakla kalmayıp aksiyon alacak ve geçmişte yapman gerekeni şimdi yapacaksın o halde..
Yok eğer hala yapmıyorsan "o yapman gerekeni"..
Demek ki yapmamayı tercih ediyorsun hala..
İşine gelmiyor yani daha açık yazarsam..
O sözü biraz düşündüm de, bunlar geldi aklıma..

ayrıca ben seven insanın aldatacağına inanmıyorum!!!!

oldu,ben seni seviyorum ama arada gönlüm,gözüm ona buna kayıyo idare et beni der gibi o ne yaaa :KK47:

bende bunu anlamaıyorum..kocişim beni çok seviyor eminim.. eee niye başkalarına bakıyor o zaman ..
ya sevmenin anlamını bilmiyoruz yada işimize öyle geliyor kendimizi kandırıyoruz sanırım...

bir süre sonra sanırım "acaba hala kadınları etkileyebiliyor muyum" diye soruyorlar kendilerine!!!!

yav kardeşim evdeki eşinin bir hakkıyla sev,ilgilen b... mu var dışarda :KK47:

Konu sahibinin gerçek olmamasını diliyorum..
"bana ihanet etti" ve "eşim beni çok seviyor asla şüphem yok" cümleleri aynı paragrafta ise o evlilik bitmiştir.
o şahsın haberi yoktur.. bence tabii

bakın ben de tam bundan bahsettim ve dedim ki
en azından bahane yaratabilir kendince
ama duygusal aldatma da ne gibi bir bahane olabilr ki?

ayrıca her ikisinde de affetmeyeceğimi ve evliliğimi bitireceğimi de belirttim
sadece dediğim duygusal olarak aldatmanın beni çok daha fazla yaralayacağı.

amin...

bahane olması fark eder mi yada o sundugu bahanelere inanırmıyız aldatmanın her türlüsü acı bişiy allah kimsenın basına vermesın

sahiden yaşadıkların zor aramız sogumasın diye susdum lafı bana saçma geliyo hata yapan eşin susan sensin 1.denemede yataga atamamış olabilir, benim hanım nasılsa susar aramız bozulmasın diye düşünüp ikincisi için yol gözleyebilir,bence tepkini belli etmen gerekli en azından tabagı çanagı indirseysin, kıyafetlerini koysandın kapının önüne defol deseydin adamda gönlünü almaya ugraşsaydı,bidaha cesaret bile edemezdi.Neden susdunuzu asla anlamıyorum....

X