eşim aileme göndermiyor:(

bi insanda vicdan olacak arkadaş, empati kurma becerisi olacak gerisi fasa fiso gerisi fani, ben kara kara düşünüyodum haziranda izne gidince Ankaraya ilk kimin ailesinde kalıcaz diye, eşim dediki sen aileni en son aralıkta görmüş olucaksın bense nisanda o yüzden ilk önce sizinkilerde kalalım, bu inceliktir yaa zerafettir

Sadece iki kişilik bir düzenin varsa bile evliliğe zor alışıyor insan
Aileye, mahalleye, arkadaşa özlem duyuluyor
Ne bileyim işte

Bir de eşinin ailesinin olduğu eve gittiysen alışman çok daha zor olmalı

Bence bir an önce işe gir
Hem çalıştığın için, ne misafirleri görürsün ne hizmetlerini edersin
Hem ekonomik gelirin olur
Daha çabuk ayrılırsınız, belki de başbaşa olunca ailene bu kadar sık gitme isteği de azalır.. Yine görürsün ama dönünce cümbüş yok diye rahatça gidersin kendi evine..

Sadece iki kişilik bir düzenin varsa bile evliliğe zor alışıyor insan
Aileye, mahalleye, arkadaşa özlem duyuluyor
Ne bileyim işte

Bir de eşinin ailesinin olduğu eve gittiysen alışman çok daha zor olmalı

Bence bir an önce işe gir
Hem çalıştığın için, ne misafirleri görürsün ne hizmetlerini edersin
Hem ekonomik gelirin olur
Daha çabuk ayrılırsınız, belki de başbaşa olunca ailene bu kadar sık gitme isteği de azalır.. Yine görürsün ama dönünce cümbüş yok diye rahatça gidersin kendi evine..
iki kişilik düzende benim şuanki yaşadığım zorluklar kadar bir zorluk yaşanmaz sanırım..nebilim insan özler yaa evini..kendi beğendiği aldığı eşyalar kendi halıalrı kendi tabakları..şahsen ayrı evim olsaydı aklım evimde kalırdı buzdolabımda çamaşırmakinemde evim tozlandı mı acaba tarzındaki düşüncelerle zaten 1 hafta banada uzayabilirdi aile kurduğum ,için...ama şimdi öyle bişey istesem de olmuyor ki..özleyeceğim bişey yok eşim var ama aynı evde yaşayınca eşden bile bıkıyor insan bunu anladım...işe girmek de bir sorun eşimle aramda...onada karşı ama uygun iş bulduğumda babamıda devreye sokup gircem işe

iki kişilik düzende benim şuanki yaşadığım zorluklar kadar bir zorluk yaşanmaz sanırım..nebilim insan özler yaa evini..kendi beğendiği aldığı eşyalar kendi halıalrı kendi tabakları..şahsen ayrı evim olsaydı aklım evimde kalırdı buzdolabımda çamaşırmakinemde evim tozlandı mı acaba tarzındaki düşüncelerle zaten 1 hafta banada uzayabilirdi aile kurduğum ,için...ama şimdi öyle bişey istesem de olmuyor ki..özleyeceğim bişey yok eşim var ama aynı evde yaşayınca eşden bile bıkıyor insan bunu anladım...işe girmek de bir sorun eşimle aramda...onada karşı ama uygun iş bulduğumda babamıda devreye sokup gircem işe

Çok içten yazmışsın
Bir an önce ayrı evin düzenin olur inşallah
Eşine bakma sen, ona göre hava hoş tabi
Git çalış, ufak ufak para biriktir, evin olunca alacağın ciciler için :KK16:

nedense kendi kızları söz konusu olunca gelecek tabi bu evin kızı derler.ama gelin annesine gitmek istemedimi yollamak istemezler.ne o evlendin artık o aileden çıktın.zırt bırt annenin evinde ne işin var derler.sanki kendi kızları evlatta gelinde bir anne baba evladı değil.eşiniz ailesinden çekinebilir laf edebilirler diye.aslında eşiniz bunları düşünmesi lazim kendi nekadar ailesinin yanında olmak istiyorsa sizinde ailenizi okadar görmeye ihtiyacınız var.

arkadaşım kayınvalidesini anlatıyodu, bi bayram gelinler görümceler falan hep beraber kayınvalidenin evindelermiş, atar yapmış bu damatlara kızlarımı getiriyolar 2 gün sonra götürüyolar diye, bundan sonra herkes iznini ailesiyle geçirsin madem demiş, bizim arkadaşta atlamış hemen valla anne benim de işime gelir bu demiş, sen niye üstüne alındın ki sen bu evin kızısın demiş düşünün çifte standardı, kendi kızları gelin gittiği evin kızı değil ama

Ben asla böyle birsey için izin falan almam o yüzden izin kelimesi çok anlamsız geliyor bana.
Kocan çok bencil ve sen ailesiyle yaşadığın halde nasıl bu kadar duyarsız olabilir anlayamadım.
Ailene gittiğinden değiştiğini falan mı düşünüyor acaba? Yani sadece erkek egosu mu bu?
Güzelce konus anlamasını sağla bu konuda taviz verme derim.

Çok içten yazmışsın
Bir an önce ayrı evin düzenin olur inşallah
Eşine bakma sen, ona göre hava hoş tabi
Git çalış, ufak ufak para biriktir, evin olunca alacağın ciciler için :KK16:

çünkü duygularım okadar samimi....
ayrı düzen....
eşim ve bana ait
yıpranmamış koskoca 5 senelik bir ilişki..
yeni eşyalar mis kokulu mobilyalar ........
hiç biri yok:KK14:
eski bikaç kaynana eşyası
ve benimse artık bu evi diyen eş ve ailesi
benim kimse anlayamaz yaa
senin gibi duyarlı insanlardan başka
saol canım

Son düzenleme:
Ben asla böyle birsey için izin falan almam o yüzden izin kelimesi çok anlamsız geliyor bana.
Kocan çok bencil ve sen ailesiyle yaşadığın halde nasıl bu kadar duyarsız olabilir anlayamadım.
Ailene gittiğinden değiştiğini falan mı düşünüyor acaba? Yani sadece erkek egosu mu bu?
Güzelce konus anlamasını sağla bu konuda taviz verme derim.

bekarmısın...
bekarken bende böyle derdim de..
napıcaksın her defasında kapıyı çekip ben anneme gidiyorum 1 hafta sonra dönerim mi diceksin...
olmuyor canım öyle
eşin razı olmadıkça bişey yapamıyorsun yapsanda yaptığından da gezdiğinden de bişey anlamıyorsun

benim babamda böyleydi, anneannemler ilçede oturuyolardı 1 saatlik yol var, bayramda seyranda falan misafir gibi gider gelirdik, ne zamanki ben evlendim babam değişti

Senin en önemli sorunun eşinin ailesi ile aynı evde yaşıyor olman, diğer konularından da anlaşılacağı üzere
ayrı eve çıkabilseniz herşey senin için daha farklı olabilir. Uygun bir iş inşallah bulabilirsin kendin sürekli iş ara
ve eğer bulursan da ne yap et başla işe. Eşin çalışmanı istemediği için her işe bir kılıf buluyor,
ona güvenmeden kendin iş olayını halletmeye bak.

Çok özlediysen eşin pazar bıraksın, cuma alsın seni ne var bunda. Sen bir otobüse atlayıp kendin niye gidemiyorsun
ben onu da anlamadım.
Evlendik diye göbek bağıyla bağlanmadık ya, neden illa ki her ailene gittiğinde eşinle gideceksin?
Eşin,yeni gelin sık sık ailesine gitmez elalem ne der diye düşünüyor sanırım özellikle ailesinden çekiniyor bence.

Canım şuan ailesi ile oturduğun için haliyle, kendini eşini yerine koyamiyorsun.
Benim eşimde her 3,4 hafta bir, zirt birt 1 haftalığına ailesine gitmemizi isteseydi, valla bende itras ederdim.

uzun bir evliliğin olmasına rağmen, bu davranışını gercekden kaçış olarak buluyorum. Seninde dediğin gibi kafa dinlemek istiyorsun, kiyamam sana! Eviniz ayrı olsaydı bunun için kaçmak istemez ve kafga etmezsiniz.

Eşin haklı tatlım..
1 hafta cok! Ben bile kendi aileme bir haftalığına gitmek istemem, senin sorunun cidden başka..

durumu kabullenirsen eyer, yani bur hafta değilde 1 gün(2) kalırsanız, eşinde sorun çıkartmaz.
birde annelere gittiğinizde, davranışların eşine karşı hoş bulmadığı bir iki hareketin olmuştur.

her nereye gidersen git, ama eşinle gözlerini yüm, eşinle gözlerini ac. Kardeşinle uyumanı anliyabilirim ama en azsindan tam uyuyacaginiz sıra, çık kocanın yanında yat.

ve kafga etme, tatlı dilde işe yaramaz bu saatden sonra,

sen gel bir iki güne razı ol.

Son düzenleyen: Moderatör:
bekarmısın...
napıcaksın her defasında kapıyı çekip ben anneme gidiyorum 1 hafta sonra dönerim mi diceksin...
olmuyor canım öyle
eşin razı olmadıkça bişey yapamıyorsun yapsanda yaptığından da gezdiğinden de bişey anlamıyorsun

Ben evliyim. Hala arkadaş gibi düşünüyorum :44:

tatlım bence yanlış yapıyosun sen annende bir hafta kalırsan meydan kaynanaya kalcak ben yarım saat ayrılmıyorum ewden eşim ewdeyken çünkü kaynanam cadı :) eşim dıarı çıkcagı zaman anneme gidiyorum yada anneme gitceği zaman sende arkadaşlarınla görüş bayadır görüşmüyosunuz diyorum.benm annem yakın oturuyo ama 1 hafta çok uzun bi süre ben ablama gttim bebeği olmuştu onlar uzak oturuyo kalcam diye giittm eşim olmadan uyuyamadım gece aradım sende gel kalmaya sensiz uyuyamıyorum die ben mi eşime çok bağlıyım acaba hayatta onsuz uyuyamam 1 hafta görmeden hayatta dayanamam ayrıca kaynanamlada yanlız bırakamam ne yapcagı belli olmaz kaynanaların .bence sen sadece o ewden uzaklaşmak için gitmek istemiyosun eşinden de uzak kalmak istiyosun ama bu iyi bişey deil araya soğukluk girer..

benim annem babam 3 aydır yurtdışındaydı .bende çok özledim eşim gitmek istiyosan göndereyim dedi ama ben gitmedi bence eşinin 1 hafta kalmana tepki göstermesi önemli.özlücek belki seni yokluğunu hissetcek bu yüzden gitmeni istemiodur sana şimdi annesine kalcak işler die gitmeni istemiyo diye düşünebilirsin ama iyi yönünüde düşün belki 1 hafta sensiz kalmak zor gelicek ona hep kötü düşünme.bide benden sana tavsiye canım kaynanayla aynı ewde yaşadıgını düşünme bu kadar bu sefer hep kuruyosun kafanda bi kere uyuz oldugun zaman her haraketi batar bende öleydim çünkü belki hala öleyim ama illa aynı ewde yaşadıgım için mutsuzum demiyorum kafandan çıkar bazı şeyleri.yoksa çok erken çökersin ben çökmeye başladım ki son anda toparladım kendimi

bekarmısın...
olmuyor canım öyle

Yok yaklaşık 3 senelik evliyim.Evlenmeden öncede böyleydim zerre kadar değişmedim.
Herneyse sorun bu değil.Tabiki evlilik sorumlulukları olan kurum.Tabiki kapıyı vurup cıkmazsın ama sen elinden geleni fazlasıyla yaparken eşinin empati kurmaması büyük haksızlık.
Ben aileme gideceksem en fazla birkaç gün önceden yada 1 hafta önce falan eşime şu tarihte aileme gidicem haberin olsun derim.
Gelmek isterse gelir genelde zaten gelir ama konu onun gelip gelmemesi olmaz.Ben planımı söyler ve uygularım.Bu yani.Bu hep böyleydi böyle olacak.

Yok yaklaşık 3 senelik evliyim.Evlenmeden öncede böyleydim zerre kadar değişmedim.
Herneyse sorun bu değil.Tabiki evlilik sorumlulukları olan kurum.Tabiki kapıyı vurup cıkmazsın ama sen elinden geleni fazlasıyla yaparken eşinin empati kurmaması büyük haksızlık.
Ben aileme gideceksem en fazla birkaç gün önceden yada 1 hafta önce falan eşime şu tarihte aileme gidicem haberin olsun derim.
Gelmek isterse gelir genelde zaten gelir ama konu onun gelip gelmemesi olmaz.Ben planımı söyler ve uygularım.Bu yani.Bu hep böyleydi böyle olacak.

en dogrusunu yapıosun valla .sonra erkekler havalanıo karım benden habersiz adım atmıyo diye
ben evlenmeden yani nişanlıyken çok söz dinlerdimm :) gitme derdi gitmezdim evliliğimin ilk aylarında öle olduhep ama artık ben bu akşam buraya gidicem diyorum kendi götürür beni gitceğim yere gelir alır akşamda..eşim bazen kendi kendine plan yapar bazen sorarım bu akşam planın warmı arkadaşıma gidicem diye yok derse tmm o zamna ben gideyim mi derim oda git der zaten .

X