1 konudan fazlası :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Maşallah maşallah ne yazmışsınız öyle ilk birkaç paragraftan sonrasını okuyamadım fakat derdinizi anladım.

1.55 boya 47 hiçte çok zayıf değil
1.58 boy'a ben 47 kiloyla gayet iyiydim yuvarlak hatlarım vardı hatta

Popo için şekillendirici sporlar yapın faydasını gören nice insan var siz mi göremeyeceksiniz.

Bu arada görümceyi zerreyi - miskal takmayın.

Boşver kuzenin eşini. Hayat çok değişik bir şey. Sakın başkalarının yaptıkları ettikleri için kendini üzüp eşinle tartışma. Herkes hayatını yaşarken sen oturur ağlarsın. Kimse senden kıymetli değil. Eşinle güven problemin olsaydı böyle şeyleri sorun et derdim. Ama şimdi söylemişsin eşine de. Zaten bayramda seyranda ancak görüşeceğin biri için canını sıkmak çok saçma.
Bebek için baskı yapanlara zamana bıraktık, acalemiz yok, ven henüz çok gencim diyin. Kimseye hayatınızın detaylarını vermeyin. Bunu stres de yapmayın. Bazen en yakınınız bile çok basit bir şeyi koz gibi kullanabiliyor. Herkes yeteri kadar bilmeli, özel hayat diye bir şey var. Kimse eşimle olan hayatımı bilmemeli bence

Fiziğinle alakalı olan kısım gerçekten can sıkıcı, nasıl bu kadar patavatsız olabiliyorlar anlamadım gitti. Bence usulüyle bu tarz yorumlardan rahatsız olduğunu söyle. Ya da o bir şey söylediğinde sen de onu malum yerlerinden vur. Kuzen eşine gelince orda belki de kız kocasına bir şey söylemedi çok kurulmuşsun kıza. Kıskanmıyorum deme kıskanıyorsun...

Hepsini okudum

Bence görümcen senin gibi zayıf olmak isteyipte olamadığı için kıskanıyor ve sizi odan vuruyor olabilir bence çok takmayın..
Ayrıca popo için squat tavsiye ederim yuvarlak ve dik olması için bayağı faydası var

Kuzen konusunda tabiki haklısın ben de olsam bozulurdum eşin mesafeli olursa sıkıntı yok diğer dediklerini taktığına değmez..

Çocuk konusuna gelince strese girme acele etme evliliğin tadını çıkar illaki olacaktır yaşın çok büyükte değil bence zamana bırak...

İlk dert için bildiriyorum ; 1.55 boya 47 kilo fazla bile sakın kilo almaya kalkma.. Gerisini okuyamadım.

Çok sagol 2 yıllık evliyim evet.

Rahatsız olmakta haklısın bak ona bir sey demiyorum. Kim olsa rahatsız olur, çünkü abes bir durum. Ben de kıskanç bir insan degilimdir, fakat bazı durunlarda (normal görmediğim durumlarda esime ve iliskilerine müdahale ediyorum. Misal gecen yaz, esimin bi kadın arkadasina ziyarete gitmistik. Kadın da evli esimde evli. Kadin bizim yanimizda gel kanka senle fotograf cekilelim diyip esimle tek cekildi. Okey, bi sıkıntı yok. Arkadası sonucta dedim gectim. Ertesi gün gezmeye goturduler. Kız, esimle beni cekti sonra gel simdide ikimiz cekilelim yaptı. Kocası orda ben ordayım. Esimde hep beraber cekilelim dedi ama yine ikisi cekildiler. O an kendimi bi tuhaf hissettim ve kadinin esi adina ben utanip ben tedirgin oldum. Adam belki esimi kiskanacak bu ne gereksiz bir hareketdir diye. Neyse vedalastik filan derken oradan dönüşte yolda mola verdik. Ben rahatsız oldugum halde konuyu esime açmadim. Konuyu esim acti. X'in davranislarindan rahatsiz oldun mu fotograf konusunda dedi. Evet. Gereksiz buldum. Ikinizin oldugu bi ortam olsa okey ama orda ben ve esi vardi. Bize ayip oldu. Ayrica kiz cahil cuhela olabilir ama esi bundan rahatsizlik duyabilir kimseye boyle bir malzeme vermemelisin dedim. Esim; ben de cok rahatsiz oldum ve gereksiz buldum dedi. Sonra bi kac hafta sonra bu kiz esiyle bnm esimin oldugu sehire ziyarete gitmis (esim egitimdeydi - onlara yakin bi sehirde) instagramda gezerken baktim yine cift fotograf. Esime msj yazdim bu konuyu astigimizi düşünüyordum diye. Aradi konustuk. Esimin istemiyorum demesine ragmen yok olmaz deyip illa cekilmis. Bi de cekildigi yetmezmis gibi zorla esime fotograf paylastirmis. Esim diyomus ki kendimi begenmedim paylaymak istemiyorum. Hayir hayir paylas lutfen diye israr kiyamet. Sonra esim fotografi sildi. Silince bu kız alinganlik yapmis.

Esim eve gelince konuyu actim. Karsimizdaki kadin olgun hareketlerde bulunmayan bir kadin ikimize gore de. Belki iyi niyetli belki aksi niyetli. Kimse kusura bakmasinda hayatimda düğünüm dahil sadece 2 kez görmüş oldugum bir kadin bu. O beni tanimiyor ben onu. Esimle de kanka diye takiliyor ama bakma onla da 2 yildir tanisiyor, uzak sehirde olduklari icin toplasan egitimler sayesinde 7-8 kez bir araya gelmisler.
Konuyu neresinden tutsan elinde kaliyor senin anlayacagin. Ayrıca belki ben kıskanç bir kadınım beni tanimiyor netice de. Esinden cekinmiyosa bile benden cekinmesi gerekir. Eşi cok rahat bir insansa ben de öyle olmak zorunda degilim. Bu esinin problemi. Neyse baktim ki bu is böyle çözülmeyecek, bu kadina acik olmak gerekiyor. Esime dedim ki beni söyle ona. Esim rahatsiz oluyor gereksiz buluyor. Cekildin hadi hatira diye kendin paylastin benim esime zorla niye paylastiriyosun di mi? Çok saçma. Bu instagramda bizi takip eden bir sürü akraba es dost insan var. Hepsi büyük, çoğu eski kafali insanlar kaldı ki. Benim rahatsizlik duymamin diger bir sebebi de buydu. Insanlar ooo y'ye bak egitim ayagina kizla takiliyo. Sade frappe'de bunlara nasil izin veriyo yavvv diye arkamizdan konusmadiklari ne malum yani.

Neyse esim bunla ayni bu sekilde konustu. Konustuktan sonra kiz esime hak vermek yerine utanmak ( ya haklisin ben o acidan bakmamistim demek) yerine gönül koydu. Eşim de koyarsa koysun benim icin sen onemlisin dedi konu kapandı.

Simdi bu tarz rahatsiz edici durumlarda aileyi bu çer çöpten arindirmak gerekiyor. Ama sizin durumunuz biraz farklı. sizinkisi yakın akraba iliskilerine giriyor. Sen esine demen gerekeni zaten söylemişsin, icin rahat olsun bence. Ayni ortama geldiginizde o kadinin kocasina soguk bi sekilde merhaba de gec. Bi daha da bakma suratina. Buzz gibi davran kadina da esine de. Çunku adamda da suc var. Bu mulayimlik degil kusura bakmasin. Sen de kusura bakma ama adam bildigin aptal. Ayırt etme gücü, farkındalık vs sıfır adam da. Kadinin, senin eşinle olan iliskisine onemsemiyomus gibi görün. Hatta aralara alaysılama kahkahalar filan serpistir. Görümcenin sana yaptıgı gibi firsatini buldukca sen de bu insanlara laf sokk. Misal laf kiskancliktan mi acildi. " kiskanc kadinlar ozguvensiz olduklari icin kiskaniyorlar. Bu sorun onlarin kocalarindan cok kendilerine olan guvensizliklerinden kaynakli bence. Kisi kendinden bilir dermis atalarimiz" tarzi Lafini ortaya koy begenen alsin begenmeyen biraksin. Gorumcen icinde misal tv de biri birinin kilosunu mu elestirdi hemen yorumunu yap. "dobra oldugunu sanarak patavatsiz geçinen ne cok insan var ya su hayatta. Sana ne milletin poposundan kilosundan!! Hadsiz kadin veya adam" de. Sonra da gorumcene dön (sanki tvdeki adam veya kadindan bahsediyomus gibi) kimse kendine bakmiyo iste herkes baskalarinın kusurlarini bulmaya odaklanmis de. Laf soktugunu belli etmeden yap ki cıtlarını cıkaramasınlar. Bu sekilde hem öc almis olursun hem de hak ettikleri muameleyi görmüş olurlar. Bi daha da sıkıyosa popondan boyundan bahsettin bakalım.

Kendine her zaman güven. Dik dur. Bu tarz şahsiyetlere kendini ezdirme. Iliskiler hakkinda az seyler biliyorum, esim bnm ilk iliskim bu konularda cahilim deme. Tecrubeli olmak icin bilmem kac kisiyi hayatina alman gerekmiyor. Cevremizdeki sahit oldugumuz her iliski (bu platformda dahil) bize tecrube oluyor. Bi insan ya iyidir ya kötüdür. Kimse ikisi birden olamaz. Sadece rol yapar. Kötü olarak algiladigin insanlarla arana görünmez bir mesafe koy. Mesafeli mesafesiz ol. Yani mesafesiz gibi gorunerek mesafeli ol. Bu dengeyi iyi ayarla. Bu sekilde kimse esine, yeni üye' bize karsi cok soguuk diyemesin.

Çok uzun yazmışsın hepsini okuyamadimkilo insanların söylediğini yaptığını fazla kafana takma öyle hayat geçmez.esinede fazla yorum yapma fikrini görüşünü soyle ama başkaları için tavır takınma ilerde daha çok sorun yaratır

siz şimdi paranoyaksın diyecekler hiç yazmasın demişsiniz ya,aslında daha ötesinde bir yerlerdesiniz...ben neredeyse 5 yıllık evliyim, çok cahilim herhalde ki sperm nasıl kokar bilmiyorum hele banyo ya girince buram buram kokması kısmına hiç girmeyeyim

Çoğunu okuduğumu düşünüyorum. Öncelikle probleminizin kıskançlık olduğunu düşünmüyorum. Evlenmeden önce çalışıyormuşsunuz evlendikten sonra bütün dünyanız kendiniz ve eşinizden ibaret kalmış. 2 ayda çocuk olmadı diye kendinizi çok büyük streslere sokup vajinanızın bozuk olduğuna ikna etmişsiniz. Vajina sadece bir yoldur doktorlar size bunda bir sıkıntı var demediyse hamileliği etkileyecek bir şey yok demektir. Yumurtlama gününü takvim ile takip ediyorsunuz ama herkesin vücudu farklı olduğu için başka bir günde yumurtlama oluyor olabilir. Bu yüzden sadece yumurtlama gününde değil düzenli ilişki önerilir. Ayrıca sizin stresli olmanızın da negatif etkisi oluyor.

Vücudunuz kilonuz konusuna gelince. Toplumumuzda zayıf olan insanlara çok rahat laf söyleme alışkanlığı var malesef. Şişman birisine belki alınır diye düşünebiliyorlar ama zayıflık genellikle istenilen ama elde edilemeyen bir şey olduğu için kendilerini kötü hissetsinler diye uğraşıyorlar. Bir nevi kıskançlık da olabilir. Eğer sizi gerçekten rahatsız ediyorsa internette popo ve bacak çalıştıran egzersizleri evinizde yapabilirsiniz. Özellikle squat. Sizin de taş gibi yuvarlak poponuz olur. Ama bu kimsenin laf etmeyeceği anlamına gelmiyor. Önce sizin kendi vücudunuzla barışık olmanız kendinizi sevmeniz lazım.
Sperm kokusu diye bir şeyi ilk defa duyuyorum bilmiyorum belki öyle bir şey vardır belki yoktur ama eşinizle ilgili bir probleminiz olduğunda içinize atıp günlerce düşünüp trip atmanız hiç sağlıklı değil. İletişim evlilikte en önemli şeylerden birisi. Bir sorununuz olduğunda eşinizle gidip konuşun beraber çözmeye çalışın. Diğer türlü kendinize ve ilişkinize zarar verirsiniz.
Selamlaşma konusunda da bahsettiğiniz kişi artık nişanlıyım diye kendisi çekinmiş olabilir, kadının yönlendirmesiyle olmuyor bu işler her insan kendi kararını veriyor ve ona göre davranıyor.

Karşınızdaki sizin eşiniz küserek bir yere varamazsınız. Sorunlarınızı konuşarak çözmeyi deneyin diğer türlü sadece ilişkinizi yıpratmış oluyorsunuz. Bir sorun olduğunda çözüm odaklı düşünün. Eğer küsmek içinize atmak istiyorsanız kendi içinizde sorgulayın neden bu şekilde tepki veriyorsunuz diye.

Takıntı sorunlarınız olabilir bunun için destek almanız sizin faydanıza olur. Psikologa gidip sorunlarınızı anlatırsanız burada yazmaktan çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Eşinizle aranızda sağlıklı bir iletişim bağınız yok anladığım kadarıyla bunu kurmak için kendiniz çaba gösterebilirsinizi olmuyorsa çift terapisine gidebilirsiniz. Size çok büyük yardımı dokunacaktır.

Vallahi çok istedim sonuna kadar okumayı ama oruç ağız beynim yoruldu.Sana zahmet doğru düzgün yazda bizde yorulmadan okuyalım.

okuyan bir hayırsever özet geçebilir mi lütfen
bu ne arkadaş!!

okuduğum yere kadarını söliyim siz görümceyi taktıkça o yapacaktır
ben halimden memnunum diyip geçin

Eşim bana yaklasmayip mast yapsa tabiki bozulurum,
Siz küsünce cinsel ilişkiyi kesiyor musunuz,ya da eşinizi geri çeviriyor musunuz, bunlar önemli,
Eşler çeşitli bahanelerle bir birbirini reddetiyorlarsa reddetilen kişiye mastürbasyon hak bence

Eşini çok sıkıyorsun kendinide eşinide yıpratma. Minyon olmak kötü değilki zayıf olmak hele çok hoş, bence görümce seni kıskanıyor. 3. kişileri takma konu bile etme. Çocuk işindede kafayı rahat bırak duanı et oluruna bırak gerçekten 2 ay çok kısa bir süre.

Önce derin bir nefes alın. Görümcenizden çekinecek bir durumunuz yok, o size ,sizin rahatsız olacağınız şeyleri rahatlıkla söylüyorsa hemde şaka yollu sizde ona aynı şekilde cevap verin.. "benim de en büyük korkum büyük kalçalara sahip olmak " gibi. Bu konuyu fazla büyütmüşsünüz takılmayın.

Kuzen eşine gelirsek, zaten aynı şehirde bile değilmişsiniz sürekli eşinize bu muhabbeti açıp kendinizden uzaklaştırmayın zira erkekler çok laftan anlamazlar bizzat yaşayarak tecrübe ettim. Bundan sonra tokalasmani istemiyorum demeniz yeterli. Bundada büyütülecek bir mevzu yok gönlünüz ferah olsun. Zaten adamcağız hep sizinleymiş, ayrıca mastürbasyon muhabbetinide çocukça kaprisler yaparak değil kadinca sözler kullanarak dile getirebilirsiniz. Erkekler çok hesap vermeyi sevmiyor şimdi alttan alıyor Sizi daha 7 aylık evlisiniz zamanla onunda sözleri şiddetlenebilir.. o yüzden az ve öz konuşun .

Bebek için yumurtlama günlerinde ilişkiye girin ve yataktan hemen kalkmayın belinizin altına yastik koyabilirsiniz yükseklik olması için.

Ben de Adanalı yım ve erkek kardeşim Adana'da özel harekatçı, muhtemelen eş taniyordur

Allahim ne cok lafiniz sozunuz var esinize acidim ona da boyle car car konusuyorsaniz diye

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…