1 YILLIK EVLİLİKTE BİTMEYEN SORUNLAR

Yani olayı düşündüm, arkadaşıyla konuşuyorlar, arkadaşı arabayı bize verebilir misin bir günlüğüne diyor, eşiniz de dur bir eşime sorayım mı diyecek? Çok garip olur. Haa ya o gün bir işimiz var ama tam belli değil, ben sana haber veririm diyebilir en fazla ki onu da o anda düşünmek zor yani araba sonuçta. Bugün evinizde kalalım dememiş ki.
Bu tür konularda eşlerden izin istenmesi çok saçma bana göre, en fazla haber verilir arabayı şuna verdim haberin olsun diye.
Şahsen ben de yaptığım, yapacağım her işte izin istemek zorunda kalmayı istemezdim.

Bir günlüğüne araba ödünç vermek bu kadar problem olmamalı bence. Benden güvendiğim bir arkadaşım istese dur bi dakika eşime sorayım demem şahsen( ortak arabamız) Ama sizin sıkıntınız daha genel gibi arabayı alırken de danışmamış..Bunu dert ederdim gerçekten.Aynı şey değil kesinlikle..

Kadin-erkek farketmez, eşler eğer birlikte bir hayat kurdularsa birbirlerine danışmalari ya da haber vermeleri gerekiyor. Eğer kisinin karakterinde bu varsa zaten uygulamaya gecilir ama yoksa malesef kişinin degismesi zor. Ben eşime hic bir zaman bana danış demedim ama eşim her konuda bana danışmadan karar vermez. Hatta karari da bana birakir. Ben çalışmiyorum ama eve para getiren kendisi diye de beni hiçe sayamaz, öyle bir dünya yok, beraber yaşıyoruz bu hayati. Gerçi maaşi alir almazda hepsini bana verir, kartlari da bende, evin muhasebesi bende. Benimki hanimci biraz 😀 Danışmasaydi eger bende sorun cikarabilirdim. Eşinizle tatli tatli konuşun. "benden izin almani degil, bana danışmani en azindan bir haber vermeni istiyorum. Birbirimizden habersiz olmak istemiyorum, bir seyler alirken vs benimde fikrimi alman hoşuma gider, ben de arastirma yaparim daha cabuk sonuca varabiliriz vs" tatli tatli konusun. Tartisarak, kavga ederek eşinizi daha da bireysellige itebilirsiniz.

Arkadaşı istemiş vermiş. Demek ki gezmek için isteyecek eşinizinde verecek samimiyeti var. Sizi de başka arkadaşının arabasıyla almaya gelmiş. Ben bir sorun göremedim.
Arkadaşı arabayı istediğinde ne diyecekti bir dakika eşime sorayım izin veriyormu mu diyecekti?
Günlerdir konuşmayacak şiddetli tartışma yaşayacak mesele değil. Ciddi bir sorununuz olduğunda ne yapacaksınız?
Bence yanlış düşünüyorsunuz çünkü arabayla almaya geldiği kişi kendi arabasını kullanıyor yani birine emanet vermemiş,konu sahibinin eşi aracı birine vermiş yani birisi kendi malını kullanıyor biri başkasının.Buradaki sorun beni otobüslerde süründüyor şeklinde olsaydı dediğiniz doğruydu ama buradaki sorun bizim malımız neden başkasında biz neden başkasının malına muhtaç kaldık şeklinde olmuş.Diğer sıkıntı da verilen eşya maddi değeri yüksek aynı şeyi kardeşimin eşi yapmıştı o araca 2 binin üstünde sanayi masrafı yapmak zorunda kaldırlar artı tamponda boya çıktı yani verdiği kişi muhtemelen aracı sürtmüş sonra da boyatmış araç boyalı oldu😐

Kusura bakmayın ben dünya malı için kimseyi kırmamayi tercih ederim. Evet kolay alınmıyor o araba . Fakat bir can gittiği zaman geri gelmez. Bir canı veya kalbi ne parayla ne başka birşeyle alabilirsin. Bugün karşındakinin gönlünü yaparsın. Yarın öbür gün sıkışırsın bir derdin olur. O insanlar yanına gelir sana koşar. Kimsenin kalbini kırmaya gerek yok.
Konuyu acemice değiştirmeye çalışıyorsunuz; kimse cana zarar gelmesi ile ilgili yorum yapmadı. Kaza yaptı, diyelim ki cana zarar gelmedi dedim; cana zarar gelmesi önemsiz demedim.

Ama güzel nokta; acemi olduğu için babasının bile araba vermediği adama araba verip de kaza yapıp canından olmasına sebep olmak da mantıklı sayılmaz, değil mi?

Hayır demek ayıp değildir, aksine büyük rahatlık bence. Bugün araba eşimdeyse, işim çıktığında uygulamadan en yakın arabayı kiralayıp işimi halledip geliyorum. Zaman birinden araba isteme zamanı değil

Ben şunu anlayamadim bu evlilikte erkek olan siz misiniz yoksa eşiniz mi ? Farkında mısınız herşeyde o sizden izin almak durumunda ve bunlar olmayınca siz sinirlenip ağzınıza geleni sayiyorsunuz. Bırakın dünya malı verirse versin bırakın giden araba olsun onun kalbini kırmaya iki dünya malı için insan bağırıp çağırıp eşinin kalbini kirabilir mi ? Sonuç olarak sizi evinize ne taksiyle ne de yürüyerek götürmüş . Lütfen yapmayın..
Mal canın yongasıdır

Konuyu acemice değiştirmeye çalışıyorsunuz; kimse cana zarar gelmesi ile ilgili yorum yapmadı. Kaza yaptı, diyelim ki cana zarar gelmedi dedim; cana zarar gelmesi önemsiz demedim.

Ama güzel nokta; acemi olduğu için babasının bile araba vermediği adama araba verip de kaza yapıp canından olmasına sebep olmak da mantıklı sayılmaz, değil mi?

Hayır demek ayıp değildir, aksine büyük rahatlık bence. Bugün araba eşimdeyse, işim çıktığında uygulamadan en yakın arabayı kiralayıp işimi halledip geliyorum. Zaman birinden araba isteme zamanı değil
Herkesin maddi durumu sizin keyfiniz gibi telefondan araba kiralamak kadar musait olmayabilir .

Yeni evliyken eşim eve benden habersiz misafir davet etmişti.Onu o kadar kırmıştim ki şimdi hayatta öyle bı hata yapıp eşimi kırmam hala içime batar.Ben böyle şeylere takılmamayi öğrendim size de tavsiye ederim.Bi araba için günlerce konuşmamak nedir daha araba alınırken kimseye vermiceksin kimin nasıl aklına gelir.Adam boş bulundu verdi belki arabayı herşey için sizi mi arıcak karicim izin verir misin diye siz de adamın başının etini yiyo havası sezdim yazık adama.

Yeni evliyken eşim eve benden habersiz misafir davet etmişti.Onu o kadar kırmıştim ki şimdi hayatta öyle bı hata yapıp eşimi kırmam hala içime batar.Ben böyle şeylere takılmamayi öğrendim size de tavsiye ederim.Bi araba için günlerce konuşmamak nedir daha araba alınırken kimseye vermiceksin kimin nasıl aklına gelir.Adam boş bulundu verdi belki arabayı herşey için sizi mi arıcak karicim izin verir misin diye siz de adamın başının etini yiyo havası sezdim yazık adama.
Eşim çok fazla eli açık olduğu için ben o konuda konuşma gereği duydum çünkü biliyordum bu ve benzeri olayların başıma geleceğini.

Eşim çok fazla eli açık olduğu için ben o konuda konuşma gereği duydum çünkü biliyordum bu ve benzeri olayların başıma geleceğini.
Kuzum detaylı bilemem bu tarz yaşanılanlar inizi ama kuslugunu uzatma daha yeni evlisiniz alisicaksiniz birbirinizin huylarina,sevmedikleri izi torpuliceksiniz sevdiklerinizi pekistiriceksiniz❤️küslük insanı çok yıpratan bı duygu hele de aynı evin içinde.İnan yavaş yavaş birbirinizi birbirinize ikna ediceksiniz biraz zaman.Bunun için ne kusmeye ne güzel canını üzmeye değmez❤️

Ne diye kavga ne diye ses yükseltme anlamıyorum
Kim sesini yükseltip kavga ediyorsa bence haklı da olsa haksız konumuna düşer
Çocuğun mu ki bağırıyorsun adama, çocuğuna yapsan yine yapma derdim
Soğutma kendinden

Bu bana yaşadığım bir olayı anlattı.eşimden kardeşi borç istiyor..eşimde de para yok tabi..gidip arkadaşından borç alıyor ve kardeşine veriyor..😕mantığa bak....kardeşi eşime ,eşimde arkadaşına borçlu oldu..

1 yıllık evlilikteki tek sorun buysa öpüp başınıza koyun :) diğer durumları bilemem tabi ama bu konuda abartılı tepki verdiğinizi düşünüyorum. Ortak arabamızı ben kullanıyorum, eşimin işe giderken arabaya ihtiyacı yok. Ve yakın bir arkadaşım benden arabamı istese, eşime sorayım demem. Gezmek için de olsa işi de olsa verebilirim. Bu kişiler ve karaktere bağlı sanırım. eşim de neden veriyorsun demez. Özellikle sevmediğimiz biri vs olursa belki farklı tepki verebilir ama normalde ona sormam gerektiğini düşünmez. şartlara göre durumu muhakeme edip en doğru kararı verebileceğimi bilir. Ama durum mesela eve birbirimizden habersiz misafir çağırma olsa, ya da ne bileyim ev kiralarken fikir almama olsa durum başka olabilirdi.
bence biraz daha sakin olmalısınız. çünkü bu kadar fevri davranırsanız en çok siz üzülürsünüz.

X