10 günlük tatlısız beslenme ve yürüyüş günlüğü

Merhaba arkadaşlar,
Tartımın pili bittiği için kilomda güncelleme yapamamıştım. Ben bu arada diyetime devam ettim. Çarşamba bir doğum günü sebebiyle ince bir dilim pasta yedim. Su ve yürüyüşte aksamalar olsa da tamamen kopmadım.
Dün ölçülerimi almıştım. Bu sabah da tartıldım. Sonuçları hemen paylaşayım:
Göğüs, bel, göbek çev., kalça: 90, 74, 92, 105.5
Kilo:62,2

Sonuç olarak 2 haftada 1 kilodan fazla verdim.
Bu kilo özellikle göbek çevresinden gitti. Kıyafetlerimi giyerken daha rahat hissediyorum. Skinny pantolonlarımı giyemiyordum. Karın kısmı çok rahatsız ediyordu. Yürüyüş yaptığım için kalça ve üst bacak sıkılaşnaya başladı. Şu anda göbek çevrem biraz gevşek. Bu hafta fitnessa başlayacağım. Bir yandan vücudum sıkılaşsın.

Vücuda rafine şeker almamanın benim için en büyük artısına gelince;
Gün içinde kendimi sürekli aç hissediyordum ve buna bağlı olarak hemen halsizleşiyordum. Yemekten 2 saat sonra yine yiyecek bir şeyler aranıyordum. Bu açlık ataklarım geçti. Uzun süre bir şey yemesem de işime konsantre olabiliyorum ve halsizlikten bir yere yığılma durumum geçti. Diğer yandan yemeklerden hemen sonra meyve yemek zararlı, o yüzden meyve yemek için bir zaman dilimi de oluşmuş oldu.

Hedef kilom 59-60 kg. Mayıs sonunda ulaşacağımı düşünüyorum.

Forumların çoğu bir hevesle başlanıp iki üç gün bile sürmeyen diyet ve spor denemeleriyle dolu. Kendim de bir şeyler merak ettiğimde bu devamı olmayan denemelere çok rast geliyordum. O yüzden bu süreci sizinle beraber geçirmek ve sonuçlarını paylaşmak istedim. Umarım bu anlamda faydalı olmuşumdur.

Ben yıllardır kilo almamak için ara ara mücadele veren biriyim. Çok almadan frene basmaktan yanayım, ama bir kere almışsanız da veremeyeceksiniz anlamına gelmiyor. Modern dünyada hazır gıdaların ve şekerin ne kadar zararlı olduğunu kendimize hatırlatıp ölçülü olmayı başarabilmemiz işin püf noktası.

Bu arada ben yıllardır kola, hazır meyve suyu, ketçap, mayonez, donmuş hazır gıdalar vb hiç yemiyor, içmiyorum, aramıyorum da. Evde kızartma nadiren yapıyorum. Dışarıda yemek yemeyi seviyorum ama yağ ve sos oranı yüksek, amerikan mutfak tarzı ürünlerden, yağlı pizzalardan uzak duruyorum. Açıkta uzun süre beklemiş gıdaları yemiyorum. Zaten midem ve barsaklarım hassas, hemen etkileniyor.

Söyleyeceklerim şimdilik bunlar. Şu an bu tarz yaşama devam ediyorum. Önümüzdeki günlerde biraz esnetmeye başlarım. Belki her ay en az 5 gün bu diyeti uygularım. Bayramdan sonra yapmak isteyen olursa beraber yapabiliriz.

Okuyan, beğenen, yorum yapan, takip eden herkese teşekkür ederim😍

Forumların çoğu bir hevesle başlanıp iki üç gün bile sürmeyen diyet ve spor denemeleriyle dolu. Kendim de bir şeyler merak ettiğimde bu devamı olmayan denemelere çok rast geliyordum. O yüzden bu süreci sizinle beraber geçirmek ve sonuçlarını paylaşmak istedim. Umarım bu anlamda faydalı olmuşumdur.

Bu yorumunuza özellikle bayıldım. 🥰 Takipteyim 😉☺️

Bu yorumunuza özellikle bayıldım. 🥰 Takipteyim 😉☺️
Çok teşekkür ederim. Bayramdan sonra sizi de beklerim😊

X