1000 lira nafakayla geçinme yolları

Evde birseyler yapabilirsiniz
Manti sarma kurabiye dosya paketleme dantel kesme gibi isler arastirin. 1000 liranin uzerine 100 lira koysaniz kar sartlatiniz cok kotu
Sigorta isi ne olacak bu cocuklar hastalansa ne olacak?
1000 lira ile gecinmeniz imkansiz mutlaka bir gelir eklemeniz lazim. Cocuklara meyve sut kuruyemis et sebze lazim okul masrafi ustu basi? 1 tk kiyafet alacak biri yokmu?
3 ogun makarna yeseniz yine de zor
Ailenizin yanina tasinsaniz?
Evi satip krediden az kirali bir eve tasinsaniz kalani harclik yaparsiniz
Ama hepsi gecici cozumler. Siz calismak zorundasiniz.
Çocuklar 18 yaşına kadar sigortalı oluyorlar devlet himayesinde, diğer konularda size katılıyorum

2 kücük çocuğu olan birine kimsenin çocuğu ićin bakicilık yaptıracağıni duşünmüyorum yani kusura bakma da çocukların varken nasil yasayacagina karar vermeden boşanman cok matiksiz tek olsan kapiyi carpip cikarsin ama simdi onlar da sefil olacak ayrica nafaka cok az onla gecinmen imkansiz o karaktersiz kocandan biraz daha iste sonucta onun da cocuklari olan onlara olacak

Ya yakınlarinizda yemekhane falan varsa onlardan rica edin aksamları yemek icin. Mesela ben kyk da kalirdim artan yemekler barımağa giderdi. 3 kapta size yemek ayrilabilir. Yani artan dedigimde kimsenin artığı değil yanlış olmasın. Mesela tavuk çıkardı 3 saat sonra sogudu diye kimse almazdı ya cöpe giderdi ya barınağa

Bebek bezi e bebekin baby me markasını kullaniyorum, hem ucuz hem guzel. 10 subatta indirim olacak. Uygulamasini indirip alabilirsin.

Mutfak icin tavsiyem, sebze meyve icin pazardan alisveris yap, daha uygun olur. Ozellikle aksam saatleri. Kahvaltıları toptan alirsan daha bereketli olur. Zeytinini yazdan kendin alip kurabilirsin. Aslinda kisin yiyeceklerini yazdan hazirlayip koy buzluguna. Tabi simdi o sansin yok. Su an en cok bakliyat tuketebilirsin. Cocuklara cok et yediremeyecegin icin en azindan kemik suyu kaynat. Kasaplardan et alirken mutlaka iste.
Suyu, elektrigi mumkun oldugunca idareli harca. Camasir makinesi dolmadan acma.
Aklima gelenler simdilik bunlar.

Biz 2 yetişkin olarak 400liradan fazla mutfak harcamasi yapiyoruz et urunleri almadan bir kac parca yiyecek aldigimiz zamanlarda bile 100 liradan asagi cikamiyoruz biz marketten ama şehirlere ve alisveris yapilan marketlere gore fiyatlar biraz farkedebilir. 😔 Ailenizin yanina gitme sansiniz yok mu hic?
Bizde ayni şekilde 2 sene önce 2 kişi 300 tl market alışverişi okeydi şuanda 400 yetmiyor dediğiniz gbi et kıyma kuruyemiş olmadan Bile :KK43:

yanliş anlaşılmak istemiyorum ama iytiyacı olmayan bir sürü insan belediyelerden yardım alıyor bir şekilde. sizin ise ihtiyacınız var belediyenize yardım başvurusunda bulunsaniz kuru gıda bebek bezi gibi yardımlar alabalirsiniz.evde örgü falan yapıp ek gelirde sağlayabilirsiniz. çocuklarınız biraz büyüdüğünde ise çalışıp kendi ayaklarınız üzerinde durursunuz
Başvurdum üzerinizde ev var diyorlar bende dersimi anlattım ama sizden daga kötü durumda olanlar var sizin eviniz var diyorlar.ev ipotekli satışları biliyosunuz malum piyasa durgun gelip borcu nakit kapatıcaklarsa emlakçıylada konuştum zor diyo çıkarsa müşteri söylerim diyo ams içimde hiç istemiyo satmak.:KK43:(( 2 çocukla ortada kalmaktan korkuyorum en azından ailem ödemeye destek olurken satmak istemiyorum.evde mantı kek börek yaparım da çevre lazım onada zamanda yokki

Ben evde iş bulamıyorum bulsam yaparım çocuklar küçük çalışamıyorum bakan yok evde ne yapabilirimki çevremdede çok araştırdım evde ek işler oluyomuş mandal kumaş galoş sarma hiçbi yerden dönüş olmuyo bi çok yere yazdım netten bulup
Bulundugun ilçenin halk eğitimine bağlı olması lazım galiba evlere iş verenleri oluyor. Bilenler belki daha iyi anlatır. Ben de yapmıştım bir ara ama getirisi çok düşük ve çok zahmetli bir işti. Belki size göre bir iş bulursunuz. Evden çocuk bakıcılığı için saga sola haber verin. Ne bileyim ev yemekleri satan yerlere gidip sorabilirsiniz. Bizim burda kadınlar örgü işinden baya kazanıyor biliyorsanız çocuk kıyafeti örgüsü için istadan sayfa da açabilirsiniz. Ya da son zamanlarda ben de çok seviyorum makrome moda oldu. Mğrenmek kolaydır diye düşünüyorum ondan yapabilirsiniz.
Ucuz marketlerden alışveriş yapıp gereksiz hiçbirşet almıcaksınız her ay birkaç ürünü stok yapacaksınız. Akşam pazarına çıkabilirsiniz. Yoğurdu açık alıp mayalayabilirsiniz. Rüm bunları yapsanız da geçinmek gerçekten çok zor. Suya para soğana patatese ekmeğe para. Çocuk okula gidiyor para. Çok çok zor. Allah en güzelinden bir iş kapısı açsın size inşallah.

Çalıştığımda nafakamda kesilcek bide 2 çocuğa araştırdım 1500 bulamadım bulsamda biri okula gidiyor uzak küçüğü komşuya bırakıp götürüyorum kimse uğraşnaz okul uzak servise versem 350 lira istiyorlar hepsini düşündüm küçük çocuğumda sağlık problemi var kendini anlatamıyo yani biri vursa dövse konuşamıyo:KK43:( nasıl bırakıyım
Çalıştığınız da nafakaniz neden kesilsin ki. Nafakayı çocuklar almıyor mu?
Israrla mutfak için öneri istemissiniz. Ona yardımcı olmaya çalışayım.
-Sütünüzü alıp evde yoğurt ve peyniri kendiniz yapın. Yaklaşık 5 kg süt alsanız 1 aylık peynir ve yogurdunuz çıkar.
-Tavuk bütün alıp kendiniz küçük küçük dilimleyin atıyorum 1 tavuğu 7 posete bölün. 7 kez yemek yaparken az az kullanın.
- Yemeklerinizi düdüklüde yapın. Daha az enerji kullanırsınız.
- ışık kullanımına dikkat edin. Hatta tüm evin ampullerini enerji tasarruflu ampullerle değiştirin
- temizlik için sirke ve karbonat kullanın (bence kimyasallardan daha etkili)
- elma kabuğunu kurutup çay yapın, portakal kabuğunu rendeleyip kek yapın.
Bayağı bir sıkmak lazım tavsiyelerim saçma gelmediyse daha da yazabilirim :)

Ben üniversite son sınıftayken boş durmayım diye evde gömlek ilikleyip katlayıp paketleme işi yapıyordum. Çekilir dert değildi açıkçası, tanesi 10 kuruştu. Bir süre sonra insanın elleri uyuşuyor. Bu gibi işlerin tanesi taş çatlasın 20 kuruş oluyor. Günde 100 taneden fazla yapmak zordu, yani günlük 10 lira kazanıyordum. Vallahi değmez.. kolay gözüküyor ama gerçekten değil.

Okuldan bir arkadaşım şu meşhur kozmetik markası var ya.. farm... diye başlayan:) evde onunla ilgileniyor. Geçen buluştuk muhabbet ediyorduk, konu buna geldi.. bir gösterdi telden kazancını çok şaşırdım. Aylık 3000-3500 civarında değişen miktarlar vardı. Üye olup katılmış, gittikçe onlarda da mevki yükseliyormuş. Whatsapp grupları falan var..Ne kadar mantıklı ne kadar doğru bilemiyorum ama oturduğu yerden 3000 lira kazandığına eminim..

2 kücük çocuğu olan birine kimsenin çocuğu ićin bakicilık yaptıracağıni duşünmüyorum yani kusura bakma da çocukların varken nasil yasayacagina karar vermeden boşanman cok matiksiz tek olsan kapiyi carpip cikarsin ama simdi onlar da sefil olacak ayrica nafaka cok az onla gecinmen imkansiz o karaktersiz kocandan biraz daha iste sonucta onun da cocuklari olan onlara olacak
Çok doğru diyosunuz anlıyorumda sizi ama işin arka yüzü varya o kısmı bi bende bide allahta.sürekli hakaret eleştiri paikolojik şiddet narsist bir kişilik düşünün.sizi sürekli aşalayıp bir kere olsun insan yerine koymuyo üstelik bunları çocuklsrının yanında yapıyor.hayatındaki metresinden vazgeçmedi napıyım dayandım bekledim herşey yaptım olmadı.küçük çocuğumun durumunu onun davranışlarıyla ilişkilendiriyorum.yani çarem kalmadı.verem olmamı bekliyodu.çocuklarımın psikolojileri bozulcaktı herşeyi göze aldım inanın şuanda bende çocuklsrımda çok huzurlu

Kocanın maaşi ne kadar sen boyle kit kanaat gecinmeye calisirken o parayi nerelerde yiyecek kim bilir,sonucta onun da çocuklari sen is bulana kadar en azindan mutfak alisverisini yapsin bunun disinda en mantiklisi evi kiraya verip ailenin yanina tasinmak yoksa o parayla gecinmen cok zor cok yipranirsin malesef

Çalıştığınız da nafakaniz neden kesilsin ki. Nafakayı çocuklar almıyor mu?
Israrla mutfak için öneri istemissiniz. Ona yardımcı olmaya çalışayım.
-Sütünüzü alıp evde yoğurt ve peyniri kendiniz yapın. Yaklaşık 5 kg süt alsanız 1 aylık peynir ve yogurdunuz çıkar.
-Tavuk bütün alıp kendiniz küçük küçük dilimleyin atıyorum 1 tavuğu 7 posete bölün. 7 kez yemek yaparken az az kullanın.
- Yemeklerinizi düdüklüde yapın. Daha az enerji kullanırsınız.
- ışık kullanımına dikkat edin. Hatta tüm evin ampullerini enerji tasarruflu ampullerle değiştirin
- temizlik için sirke ve karbonat kullanın (bence kimyasallardan daha etkili)
- elma kabuğunu kurutup çay yapın, portakal kabuğunu rendeleyip kek yapın.
Bayağı bir sıkmak lazım tavsiyelerim saçma gelmediyse daha da yazabilirim :)
Çok mantıklı geldi çok teşekkür ederim.1000 liranın yarısı bana yarısıda iki çocuğa bölündü öyle

Başvurdum üzerinizde ev var diyorlar bende dersimi anlattım ama sizden daga kötü durumda olanlar var sizin eviniz var diyorlar.ev ipotekli satışları biliyosunuz malum piyasa durgun gelip borcu nakit kapatıcaklarsa emlakçıylada konuştum zor diyo çıkarsa müşteri söylerim diyo ams içimde hiç istemiyo satmak.:KK43:(( 2 çocukla ortada kalmaktan korkuyorum en azından ailem ödemeye destek olurken satmak istemiyorum.evde mantı kek börek yaparım da çevre lazım onada zamanda yokki
Ben size tekrar edeyim sakın evinizi satmayın o ödeniyor nasıl olsa satsanız ne olacak kira derdi başlayacak çok mu kolay ev sahibi gün geldimi kapını çalar iki çocuk var tek kadın demeyecek .. Mümkünse kabul edersenizde bana adresinizi yazarsanız bebeğinizin bezini netten alıp direkt sizin adrese yollamak isterim bez numarasıda yazarsanız .. Yakınsak elimden geldiğince erzak yardımıda yaparım

Umarım her şey gönlünüzce olur, hangi şehirde oturuyorsunuz bilmiyorum ama evinizi kiraya verip daha uygun bir yerde 1+1 bile olsa kiraya çıkabilirsiniz aradaki fark akmasa da damlar sezin için büyük şehirlerde semtten semte çok fark ediyor kira tutarı

tabi ki satmayın evinizi .sırf üzerinde ev araba olmayan ama aynı zamanda ihtiyacı olmayan çoğu insan faydalanırken(mülteciler dahil), siz kara kara 1000tl ile nasıl geçinceğinizi düşünüyorsunuz çok üzücü.Allah yardımcınız olsun feraha kavuşursunuz inşallah

400 tlyle nasıl sağlıklı beslensin çocuklar 😔 a101 bimden alabilirsin, ama herşey artık ateş pahası.. Evden is yapma imkanınız yok mu aksamada damlar en azından

Ya da kendinizi toparlayınca kadar ailenizin yaninda kalsaniz, kendi evinizide kiraya verirsiniz

Bir tanıdığımız et alamadığını ama büyük kellelerden alıp düdüklüde pişirip onun etlerini çocuklarına yedirdiğini,dana kellesiyle çocuk büyüttüğünü anlatırdı hep. Siz de deneyebilirsiniz. Hatta sucuk bile yapmış dana kellesinden çocukları özenmesin diye.
Kasaptan kemik isteyip kaynatıyorum onu yapıyorum şehriyeyle çorba yapıyorum faydalıda etten daha kıymetliymiş kemik suyu ordan et açığını kapatıyorum

400 tlyle nasıl sağlıklı beslensin çocuklar 😔 a101 bimden alabilirsin, ama herşey artık ateş pahası.. Evden is yapma imkanınız yok mu aksamada damlar en azından

Ya da kendinizi toparlayınca kadar ailenizin yaninda kalsaniz
Onuda düşündünde bekar erkek karseşim var oda yok yani inanım bunları düşündüm

X