14 Şubata evliyken yalnız girmek:(

Sevgililer günü olunca ne oluyor yani? Kapitalizmin dayattığı bir başka tüketim çılgınlığıni korukleyen bir gün daha. 8 yıllık evliyim, oncesinde 6 yıllik da beraberdik. İlk yillarimizda kutluyorduk artık ikimizin de umrunda değil valla. Fix menü fiyatlarını iki kat sisirdikleri, çiçekleri üç kat pahalı sattıkları bir gün. Adam normalde ağzına edip o gün çiçek alsa ne anlamı var mesela.

Merhaba arkadaşlar,

iki gün önce konu açmıştım, okuyanlar bilir. eşimle olan çözülmez sorunlarım, boşanamama gibi gibi ... Aslında onunla savaşmayı bırakıp, beni artık sevmediğini kabullendiğimden beri iyiydim. Kendimi işime, çocuklarıma, arkadaşlarıma vermiştim keyfime bakıyordum yani.

Bugün 14 şubat biliyorsunuz, iş arkadaşlarıma gelen çiçekler, hediyeler, instagramda gördüğüm mutluluk pozları beni biraz düşündürdü. Biz de böyle olabilirdik dedim ve hala beklentiye girmiş olduğumu farkettiğim için kendime kızdım. Umarım hiç biriniz benim gibi hissetmez ve bugünü şahane geçirirsiniz, öyle içimi dökmek için yazdım sadece, sevgiler
Biz de bekariz yalniziz cicek ciko gelen giden de yok ben de siz tek basinizayim uzulmeyin diye yaziyorum😀

Konunuza denk geldiği için söylemek istiyorum.
Eşimin instagramı benim telimde de kayıtlı, az önce girip baktım tesadüfen. Aşk pozlarından geçilmeyince 14 şubat olduğunu fark ettim anlık. Size bir şey söyleyeyim çoğunun hikayesini arka planını eşimden dolayı biliyorum, hiç göründüğü gibi değil.
Üstelik eşime 2 yıl önce bir gün sohbet sırasında demiştim ki, bu tarz günlerde eşinin fotosunu koyup altına çok özel, aşk dolu paragraflar yazan kişileri gördükçe insan "vay be ne aşk yaşıyorlar" da diyebilir benim gibi "iki kişi arasında kalması gereken özel duyguları en çok kanıtlamaya çalışanlar boşanmaya en yakın olanlar oluyor" diye de düşünebilir. Benim tahminlerim eşimin çevresinde tamamen tuttu. Hatta birini hiç beklemiyordu boşanma açısından.

Bir şeyden ne kadar emin olmazsanız o kadar kanıtlamak için çabalarsınız. Ben eşimin benim için yaptığı yemekleri, tatillerimizde paylaştığımız şeyleri, yaptığı jestlerin hepsinin fotosunu çekiyorum, kendi bilgisayarımda anı olarak var. Fakat aklıma bile gelmiyor bir yerde herkese göstermek bir imaj kaygım yok dışarıya karşı.

Hiç takılacağınız bir şey yok bana inanın, çoğu erkek de emin olun, klasik odun türk erkeklerinden bahsediyorum, kadına nezaket nedir bilmeyen, güzel bir çift laf edemeyen, fedakarlık yapmayan, o gün kendi tabirleriyle "karı dırdırından kurtulmak" için yapıyor. Böyle şeylerin hiç anlamı yok, insanları gözlemledikçe artık şaşırmamayı öğrendim.

Hepinize teşekkür ederim. Haklısınız aslında ben de paylaşmam eşimle tek fotoğrafım yok zamanında kaldırdım onun hesabı bile yok çirkin olaylar çirkin zamanlardı kapattı yani biz o kadar birbirimizden kopuk bir çiftiz 3 yıldır. Oysa üç yıl öncesinde 15 yıl boyunca hep çiçek alırdı almasa bile mesajla kutlardı amannnn zamanın zamanıydı sanırım ben bugün çok duygusalım kızlar

Merhaba arkadaşlar,

iki gün önce konu açmıştım, okuyanlar bilir. eşimle olan çözülmez sorunlarım, boşanamama gibi gibi ... Aslında onunla savaşmayı bırakıp, beni artık sevmediğini kabullendiğimden beri iyiydim. Kendimi işime, çocuklarıma, arkadaşlarıma vermiştim keyfime bakıyordum yani.

Bugün 14 şubat biliyorsunuz, iş arkadaşlarıma gelen çiçekler, hediyeler, instagramda gördüğüm mutluluk pozları beni biraz düşündürdü. Biz de böyle olabilirdik dedim ve hala beklentiye girmiş olduğumu farkettiğim için kendime kızdım. Umarım hiç biriniz benim gibi hissetmez ve bugünü şahane geçirirsiniz, öyle içimi dökmek için yazdım sadece, sevgiler
13 senedir evliyim ilk iki yıl kutlardım sonra gereksiz ve saçma sapan bir şey olduğunu idrak ettim

İnstadaki şeylere aldanmayın inanın hayatlarını bildiğiniz insanlar o gün sanki aşk bahçesinde yaşıyor gibi sahte pozlar vermiş

Üzülmeyin

her kim ki bir şeyi çok abartarak gösteriyorsa aşk sevgi yok çok mutluyu çok mutluyuz tam tersi.. kimsenin arka yüzünü bilemezsiniz. o nedenle çok anlam yüklemenizi tavsiye etmem

Sosyal medyadaki mutluluk pozlarına inanma. Aldatıldığını kendi dahil herkes bilen bir akrabam bile paylaştı çiçeklerini.
Aynısı benim de bir akrabamda var, cümle alem bilmemize rağmen çiçek çikolata paylaştılar. Hatta eşi hala sadece story paylaşır fotoğraf koymaz sevgilisi görmesin diye.

Merhaba arkadaşlar,

Üzülmeyin takılmayın böyle şeylere kimseyi de takmayın, sahte mutluluk pozları sardı her tarafı. Eşime özellikle tembihliyorum sakın iş yerime çiçek yollama diye , kapitalist sisteme kapılıp gitmeye gerek yok zaten. Ne demiş atalarımız azıcık aşım kaygısız başım. Çocuklarınızla mutluluğunuz huzurunuz daim olsun.

valla daha geçen birbirlerini aldatıyorlar ,saç baş girmişler, boşanacaklar uzun zamandır kavgalılar, kadın adamı bi güzel dövmüş denilen komşumuzun kızı da aşk dolu sözcükleriyle fotoğraf paylaşmış. görünen de göründüğü gibi değil boşver . bazen yalnız olmak kuru karabalıktan iyidir. çocuklarınızla mutluluklar dilerim :)

mesele sanırım 14 şubatı kutlamakta değil, benim sevilmemiş olmamı yüzüme çarptı sanki bir kez daha, hayat kadınlar için çok zor ama bizler çok güçlüyüz teşekkür ederim
Canım benim. Aynı şekilde hiç sevilmediğimi anladığım gün boşanma kararı almıştım. Pişman mıyım hayır. Bugün sevgiyi paylaşan herkesin günü. O yüzden hepimize kutlu olsun. Sevilmemek gerçekten kötü, bununla yüzleşmek çok kötü ama ya kendimden nefret ediyor olsaydım. Oysa ne güçlüymüşüm bunu anladım, uzanıp kendi omzuma öpücük konduruyorum. Sana da kocaman sevgiyle sarılıyorum.

Haklısınız bana çok aşık olduğunu sandığım kocamın aslında beni hiç sevmediğini kabullenmem iki senemi Aldı yeni yeni kabullendim onum acısı bu keşke ben de sizin gib boşanabilsem ama o kadar zor ki hatta imkansız gibi size sevgilerimi gönderiyorum 💐

Merhaba arkadaşlar,

Böyle şeylere takılmayın ya boşverin. O mutluluk pozlarının arkasında da kim bilir neler var bilmiyoruz ki. Karısını aldatanlar da var zoraki yapanlar da. Benim adamın bugünden haber bile olmayabilir 😀

Aslında demek istediğim belki bu insanlar boşanma davası da açsa en azından çiçek alıyor yada mesaj bi çaba gayret gösteriyorlar ne eşimde ne bende hiç biri yok maalesef artık çaba göstermeyecek kadar yorgunuz ve sevgisiz bu daha acı

Merhaba arkadaşlar,

Iş yerine çiçek hediye göndermek çoook yapmacık bence, tamamen iş arkadaşlarına gösteriş olsun diye yapılan bi şey bence.. Sosyal medyadan bahsetmeye gerek yok bile.. Hiç kendinizi üzmeyin onlara bakıp..

Aslında demek istediğim belki bu insanlar boşanma davası da açsa en azından çiçek alıyor yada mesaj bi çaba gayret gösteriyorlar ne eşimde ne bende hiç biri yok maalesef artık çaba göstermeyecek kadar yorgunuz ve sevgisiz bu daha acı
Kendi kendine gönderenler, hediye alıp eşi almış gibi yapanlar var :) Inanmayın her gördüğünüze..

Bugün benim iş yerimde de sadece bir arkadaşa çiçek geldi. Bunun üzerine herkes 14 Şubat’ta kocalarının ne “kazma” hediyeler aldığını anlattı, güldük eğlendik. Sağ olsun arkadaşın kocası, gülüp eğlenmemize vesile oldu. Açıkçası kimse de takmıyor bu durumu. Benim boşanma aşamasında olduğum eşim de her özel günde iş yerine çiçek gönderirdi ama her şey o çiçekle olmuyor. Kaç kere aldığı çiçeği gözünün önünde çöpe basmışımdır kim bilir. İnsan olmaları, mutlu etmeleri daha önemli çiçekten böcekten.

Isi bi tik ileriye goturup kendisine cicek yollayip baskasi yollamis gibi gostereni de var bu isin. o kadar islemis iclerine nefes almak , su icmek gibi o sacma gunun kutlanmasi .

Benim icin 14 subat gullu cicekli yatak gunu 15 subata gecince hersey yine eskisi gibi olacak
cevrenizdekilere ozenmeyin arka planlari ciddi anlamda igrenc
Ay bunu bende çok gördüm iş yerinde. Diğer kadınlar kıskansın diye yolluyorlar şaka gibi cidden millet kafayı yemiş.

Gayet mutlu bir evliliğim var ama yeri geliyor evlilik yıldönümümüzü bile unutuyoruz :) Böyle şeyler mutluluk kıstası değildir.

X