2 ayda -15 kilo💪

Alfa RR

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2021
1.027
1.444
26
Merhabalar....
Burdakı son konu açışım bu ve inşallah bu konuyu istediğim kiloya inerek kapatıcam...

Yaptığım diyet kendime özgü. Hiç kimseye burdan menü falan veremem.
Kısaca diyetimde 3 yasak var
1.Ekmek tüketmek(makarna,pilav,bulgur,v.s)
2.Şeker ve şekerli qıda tüketmek(meyve dahil)
3. Saat 6dan sonra yemek yemek.

işte bunları yasakladım kendime. Uzun bi dönem tek öğün beslendiğim için midem tek öğüne alışmış durumda o yüzden tek öğün yapıyorum yine 17:00 ilk ve tek öğünümü yiyoru. Evde ne pişse ondan yiyorum(makarna pilav vs hariç).

Kilom
01.11.22- 74 kg
30.11.22- (hedef kg _ 65kg)
30.12.22- (hedef kg_ 58kg)

Merhabalar....
Burdakı son konu açışım bu ve inşallah bu konuyu istediğim kiloya inerek kapatıcam...

Yaptığım diyet kendime özgü. Hiç kimseye burdan menü falan veremem.
Kısaca diyetimde 3 yasak var
1.Ekmek tüketmek(makarna,pilav,bulgur,v.s)
2.Şeker ve şekerli qıda tüketmek(meyve dahil)
3. Saat 6dan sonra yemek yemek.

işte bunları yasakladım kendime. Uzun bi dönem tek öğün beslendiğim için midem tek öğüne alışmış durumda o yüzden tek öğün yapıyorum yine 17:00 ilk ve tek öğünümü yiyoru. Evde ne pişse ondan yiyorum(makarna pilav vs hariç).

Kilom
01.11.22- 74 kg
30.11.22- (hedef kg _ 65kg)
30.12.22- (hedef kg_ 58kg)
Ben de başladım.. benimde öyle ekmek ve hamur işlerini yemiyorum..dikkat ediyorum

Bugün ne yedim❓
Sabahdan saat 4e kadar 1,5 litre su içtim 1 kupa yeşil çay içtim.
17:00 bir porsiyon karabaşak üzerinde de tavuklu sos yedim. Yanında da 1 bardak yoğurt içine bir çaykaşığı pul biber birazda dereotu ve maydanoz doğrayıb yedim.
Yatana kadar su bide 1 kupa yeşil çay içicem

Bu gün ne yedim?
17:00 Maydanozlu dereotulu spanaklı yumurta yaptım yanındada 1 bardak pulbiberli yoğurt yedim.
2 litre su içtim yatana kadarda yarım litre içicem

Screenshot_20221105-210017_Instagram.jpg

Bu gün ne yedim?
3 litre den fazla su içtim
2 kupa yeşil çay 2 kupa sade kahve
Akşam 16:00 6adet yaprak sarma 2 adet lahana sarma yedim. Yanında da tabi ki 1 bardak pul biberli yoğurt.

Görünürde bi kilo kaybı yok aynı yerdeyim reglde olmadım o yüzdün dahada şiştim ödem topladım😮‍💨

Ama pes etmek yok bu ay sonuna kadar 65 kiloyu görücem💪

Motivasyon
Onlar yaptıysa bende yaparım🤩

Sizce zayıflayınca göğüste küçülür mü?
Screenshot_20221107-060748_Instagram.jpg

Regl olmadım bu günde. Çok canımı sıkıyor bu geçikmeler. Şişiyorum kilom bi anda 5 kilo artıyor ve vermek imkansız oluyor. 😑
Zayıflayıp 70e düşüyorum regl geçikiyor hoop bi anda 75 oluyorum. Kontrollerdende bi şey çıkmadı hiç bir sorun yok.

Bu gün ne yedim.?
2.5lt su içtim
Yeşil çay canım istemedi içmedim bu gün
1 kupa tarçınlı kahve içtim 1 kupada şimdi içicem.
Yemekte etli yemek yapmıştım ondan yedim yanında salata falan.
👻

Bu gün ne yedim?
2.5 lt su içtim yatana kadarda 2 bardak içerim
2 kupa tarçınlı kahve, 1 kupa yeşil çay
Akşam 17:00 2 dilm balık doymadığım için 2 tanede lahana sarma yedim birazda domates salatalık. Böyle ama hiç zayıfladığımı sanmıyorum bakalım ay sonunu merakla bekliyorum.

Merhaba günlük..
Sonunda regl oldum😵‍💫
Dün ne yediğimi yazmamışım. Etli nohutlu sulu yemek yedim.
Bu günde ispanaklı yumurta yiyicem.

Her gün taryılma alışkanlığımı nasıl ata bilirim😪
Regl olduğum için tartılmayacaktım ama dayanamadım sabah bi tartıldım 71 gördüm ama regl olduğum için çokta umutlanmadım

Bu gün tavuk göğsünden sote yaptım sebzeli onu yedim. Görünürde hala bi değişiklik yok.
Yaptığım diyet ketojenik diyete de benziyor bakalım nolucak bu sefer ya açlıktan ölücem yada zayıflayacam

Screenshot_20221111-220813_Instagram.jpg

Motivasyon için en iyi şey başarmış insanlara bakmak.
İnşallah bende 65e inerim çok uzun zamandır o kiloya inemedim. 70e bir çıktım çıkış o çıkış bi türlü kurtulamadım. Ama bi kurtulayım bir daha görüşmemek için her şeyi yapıcam. Öncelikle 69 kiloya inmem lazım. 69a inersem gerisi gelicek 69 kiloyu görmek benim için en güzel motivasyon olucak....
Umarım her kes istediğine kavuşur. Ben kendimi bildim bileli hep yedijlerime dikkat ederek hep diyet yaparak yaşadım. O kadar diyet yapıyordum ki sonra hırslanıb her şeyi yiyordum. Abim benim için "sen yılın 365 günü diyetdesin hep ama hepde kilo alıyorsun" diyor. Haklıda hep az yiyen hep kısan ben kilo alıyorum. Galiba vücüdüt ayarlarım bozulmuş.
Neyse... içerlendim yine. İçine sığmadığım, dizimden yukarı çekemediğim o kadar pantolonum varki hep özlemle bakıyorum.
Bu yılıda kilolu geçirdim ama yıl sonuna kadar azim etdim vericem en azından 60a inicem.
Böyle yazınca içimi döküyorum. İyi geliyor rahatlıyor insan. Hiç kimse inanmasada ben inanıyorum kendime bu defa olucak.💪💟🤩

İyi akşamlar günlük...
Tarçınlı kahvemi yudumlarken bu hünü özet geçeyim dedim.
Günüm diğer günlerle aynı geçti.
2.5litre su içtim 2 kupa kahve
Ve 17:00 yemek yedim kırmızı eti biraz sebzelerle pişirip yedim.
Bu günde böyle az uyuduğumdanmıdır nedir bilemedim çok uykum vardı bu gün tüm gün sersem gibi gezdim😵‍💫
Yarın görüşürüz😘💫💟

X