20 yıllık evliliğim biterken...

Şimdi söyleyeceğime inanmayabilirsiniz ama eğer kaynanamı tanisaniz inanırsınız o adam ikinci bir kadınla olamaz neden olamaz biliyor musunuz onun annesi onun maaşını bana ve kizlarima bile bırakmadı başka kadına asla bırakmaz 90 yaşına yaklasan kadını ben doyuramadim Allah doyursun
Ha bu arada asla o densiz kemalim yapmaz diyen kadınlardan değilim keşke yapsa keşke karşıma çıkıp dese ki seni aldattım ona aşığım onunla evlenicem seve seve ayrılırım
Demez elbette ama vardir emin olun.kanit bulun.

Sordum maalesef tazminat zenginleştirmeyecek ve fakirlestirmeyecek şekilde olurmuş bugün bizzat avukat söyledi bunu bana
Bakın nafaka diyorum devlet diyormus ki nafaka hesaplamasında bu adam yeniden evlenecek yuva kuracak diyormuş o yüzden gelirinin yarısından fazlasini asla bana ve 3 kızıma baglanmamis 7 bin dolar maaşı ispat edersek çocuk başına ve bana 500 USD toplam 2000 USD bağlanır dedi avukat
Oda cok guzel bir miktar degilmi ama hazirlikli olun maasini dusuk gosterme imkani varsa bu firsati kacirmayacaktir. Hakkinizda hayirlisi olsun zor gerçekten. Bu arada bosanmak istememe sebebi ne peki? Nafaka olabilirmi? Yada niyeti ne zaman dönmek?

Üç evladınız da kız mı? Ben valizdeki iç çamaşırı ve bebek oyuncakların takıldım. Adamın bi metresi olmasın anasının bildiği?
Arkamdan evden çıkarken büyük kızıma Yozgat'ta bir isim ve adres yazdırmış bu çantayı buraya kargo eder misin demiş kızımda bu çanta çok ağır tasiyamam demiş almamış sözde çantanın sahibi Yozgat'ta biri yersen!

20 sene dile kolay , neden yanına taşınmadınız? Böyle evlilik mi olur , çok üzüldüm sizin için ama bile bile lades demişsiniz, inşallah sizin ve kizlarinizin lehine sonuçlanır bu iş ama çok zor , çok hatalar yapmışsınız cok
Evet 16 yılı ayrı geçmiş 20 yıllık evlilik
Bir defa yanına cagirmadi gezmeye bile gel demedi ben şantiyede barakada kalıyorum dedi hep
Guvendim evet en büyük hatam bu oldu guvenmek

Ben de aynı şekilde düşünüyorum, Almanya ya da Arabistan fark etmiyor mutlaka yerli bir kadın buluyorlar. KOnu sahibesi de çok uzun zamandır aynı yaşıyor, %100000 başka kadın bulmuştur o adam orda çocuğu bile vardır.

Konu sahibesi adam nerde? Orda adamın mal varlığını bilen, arabasını evini fotoğraflayacak ve de bulduğu kadını fotoğraflayacak kimse geliyor mu aklınıza?
Memlekette şu an
Anasının yanında
Maalesef ne iş için kaldığı ülkede ne de memleketinde böyle biri yok

Memleketinde 2. Kadın kimse tarafından ayıp karsilanmiyor hatta oğlum yok dese al ikinci kadını diyecek insanlar var orda

Kayınvalidenin 3. Evine gittim geçen ağustos ayında kapıdan girdiğim gibi ilk hissettiğim bu ev resmen TV de gösterilen pembis gelin evi dedim kendi kendime
Sözde orda 90 yaşında kaynanam ve 55 yaşında dul görümcem yaşıyor ama yemin ederim ev ponçik yeni gelin evi

Ya bence imkani varken yurt disina ailesini almayanlar illaki bir halt yiyodur🙄 belki seni aldatti yillarca belki baska cocuklari var?

Ki diyorsun 5 bin maasi vardi 3 u bize 2 si anasina? Ee bu adam ne yeyip ne iciyordu? Kirasi vs yokmuydu?

Diger mallara gelecek olursak… bence hic bir hak talep edemezsin

Memlekette şu an
Anasının yanında
Maalesef ne iş için kaldığı ülkede ne de memleketinde böyle biri yok

Memleketinde 2. Kadın kimse tarafından ayıp karsilanmiyor hatta oğlum yok dese al ikinci kadını diyecek insanlar var orda

Kayınvalidenin 3. Evine gittim geçen ağustos ayında kapıdan girdiğim gibi ilk hissettiğim bu ev resmen TV de gösterilen pembis gelin evi dedim kendi kendime
Sözde orda 90 yaşında kaynanam ve 55 yaşında dul görümcem yaşıyor ama yemin ederim ev ponçik yeni gelin evi
Ne diyeceğimi bilemedim, umarım dişli bir avukat bulursunuz da en azından şu an oturduğunuz evi ve nafaka alma imkanınız olur, diğer mallar için ailesinin üzerine olduğundan yapabileceğiniz bir şey yok gibi sanki ama avukat arkadaşlar daha iyi bilir.

Eşiniz sizden mal kaçırmak için ailesi üzerine yapmıştır gibi geliyor bana, adam size karşı epey planlı programlı çalışmış bana kalırsa, bir de bir şey sormak istiyorum ev almak vb sebeplerle sizden hiç imza aldı mı?
Böyle içten pazarlıklı sinsi adamlara hiç güvenmem, sizin boşanma davanızı baltalamaya çalışma girişimi başkasıyla yaptığı bir evliliği kamufle etmek için olabilir mi diye bile geçiyor aklımdan, çaktırmadan eşinden imza alıp gizlice boşananlar var çünkü, amaç nedir şu an için kestiremiyorum fakat bir şeyler döndüğünü hissediyorum.

Ya o değil de adam 2006-2021 arası yurtdışında amelelik yaparak, yani sadece 15 yılda tek başına niteliksiz çalışarak hem çok çocuklu 4-5 ailenin birden geçimini sağlamış, hem de bu arada birikim yapıp buradan 20 dönüm arazi 3 ev, lux arabalar filan almış :confused: Biz nitelikli köleler burda 20 yıl okuyup üstüne 20 yıl çalışıp anca karnımızı doyuralim. Adaletini seveyim dünya...
Tam olarak öyle değil aslında
Kendisi lise mezunu ve öğrenmeye çok açık bir insan
Evet inşaat işçisi olarak gitti ama ilk yıl dil öğrenmişti bile
Gittiği ülkenin dilini öğrenmesi inanın bir kaç ay sürüyordu desem yeridir
Nasıl desem hızlı yükseldi şu an genel koordinatör ve gerçekten güncel kurdan 7 bin dolar maaşı var aylık
Ama şurada haklısınız bu işi bu ülkede yapsa alacağı maksimum 10 bin

Yani benim tanidigim kaldigi ülkede davullu zurnali dügün yapti, kendisinden genc bir kadinla. Bu ögrenildiginde ailesi tabi adamin tarafini tuttu, halbuki ilk esin hicbir sucu yok. Neler görüyoruz. Adam hangi ülkede bilmiyorum, ama türkiye ve o ülke arasinda finans anlasma varsa en azindan geliri ile ilgili bilgi edinebilir avukatlar belki
Öyle bir durumda onun ailesi de beni tutmaz buna eminim hatta yapma bile demezler yap eline sağlık derler belkide

Arkamdan evden çıkarken büyük kızıma Yozgat'ta bir isim ve adres yazdırmış bu çantayı buraya kargo eder misin demiş kızımda bu çanta çok ağır tasiyamam demiş almamış sözde çantanın sahibi Yozgat'ta biri yersen!
E devletten alınır mı bilmem de, nüfustan vukuatlı bi nüfus kaydı alın. Başka çocuğu var mı bakın.

E devletten alınır mı bilmem de, nüfustan vukuatlı bi nüfus kaydı alın. Başka çocuğu var mı bakın.
adamın şifresini biliyorsa e devletten alt üst soy bağı kısmından çocuklarını görebilir.ben on yıllardır görmediğim babamın medeni durumunu görebiliyorum mesela

Sonucta akrabalari turkiyede onlara hep elden mi verdi parayi?hesap hareketlerine inceleme vs isteyemez misiniz? Bir de konusturun bence iyi gecinip.onlara gonderdigine dair mesaj atmasini saglayin ne bileyim bi kanit olusturun.
O valiz arkadasin falan degildir.o isin ustune de dusun.bence su an bosanmadan once konusturun mesaj alin.arastirin kesin baska bir kadin ve cocuk da vardir.kanit toplayin derim.iyi bir avukat cozer bunu.saglam bi avukat
Hayır şimdi bu adam firmada yönetici pozisyonunda artık
Benim maaşımdan şu kadarı şuraya yollayın dediğinde yollanıyor
Elimdeki evrakda bu zaten firmanın muhasebe evrakı
İçerik olarak tarih var gönderen adı var alıcı adı soyadi var ve alıcının IBAN nosu var abisinin yani

Ben kendisini uzaklaştırma ile evden gönderdim iyi iyi konuşma ihyimalimiz sıfır
Zaten izni 15 gün oluyor bayramın birinci günü geldi önümüzdeki pazartesi dönecek demektir bu

Çok avukat ile görüştüm söylenenler yukarda yazdığım gibi maalesef

Ayda 30000 eder....iyi para bacım, kıdemli dr.lar almıyor o parayı. İmzala anlaşmayı geç bence
Tatlım ilk mesajima bakmadın mi
Bana diyor ki eğer bana boşanma davası açarsan yurtdışında çalışmayı bırakırım memleketime giderim hakimede derim ki bakın benim işim yok gücüm yok param yok maaşım yok üzerime kayıtlı hiçbir şey yok ben nerden nafaka vereceğim derim sen dimdizlak ortada kalirsin

Oda cok guzel bir miktar degilmi ama hazirlikli olun maasini dusuk gosterme imkani varsa bu firsati kacirmayacaktir. Hakkinizda hayirlisi olsun zor gerçekten. Bu arada bosanmak istememe sebebi ne peki? Nafaka olabilirmi? Yada niyeti ne zaman dönmek?
Bence boşanmak istememe sebebi ilk mesajimda da yazdığım gibi memleketinde edinmek istediği daha başka mallar var
Bosanirsam ondan en az 2000 USD nafaka alacağım ama şu durumda bana sadece 500 USD gönderiyor
Yani bu mal mülk edinme planı tamamen bittiğinde o zaten beni boşayacak

Asla
Allah şahittir ayaklarımı öperdi öyle severdi değer verirdi el üstünde tutardı doğumlarımda altınlar taktı izne gelirdi bana bilezik takardı her özel günümüzde hediyeler alırdı ve hep altın olurdu bu hediye ben altın seviyorum diye
Birden bire böyle olmamıştır dediniz ya
Yemin ediyorum birden bire böyle oldu

Ama şunu da söylemek istiyorum ailesi ile arası hiç yoktu kolay kolay gitmezdi kolay kolay aramazdı ben sürekli aralarını yapmaya çalışıyordum ısındırmaya çalışırıdim aman gidelim aman kalalım bak seni özlüyorlar bak onlara yazık derken derken şimdi onlar can ciğer kuzu sarması Ben de düşmanlariyim ...
Siz de aslında akıllı davranacak o dönemlerde mal mülk para edinecektiniz.Kendi sigortanızı ödeyecektiniz.Emekli olurdunuz en azından.
Şu an elinizde hiç bir şey yoksa adamı bu saatten sonra kullanın.Nasılsa yanınızda değil.Tekrar birleşirim ama şartlarım şunlar bana her ay 3000 dolar göndereceksin diyeceksiniz.

Ya bence imkani varken yurt disina ailesini almayanlar illaki bir halt yiyodur🙄 belki seni aldatti yillarca belki baska cocuklari var?

Ki diyorsun 5 bin maasi vardi 3 u bize 2 si anasina? Ee bu adam ne yeyip ne iciyordu? Kirasi vs yokmuydu?

Diger mallara gelecek olursak… bence hic bir hak talep edemezsin
Şantiyede kalıyordu barakada yediği zeytine kadar firma karşılıyordu inanın kendisi sıfır maliyetle yaşar çocukluk arkadaşının anlattığını yazdım ordan paha biçin bu böyle bir manyak
Bu geldiğinde var ya üstü başı nasıl rezildi anlatamam size

X