2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
4 yumurta (oda sıcaklığında)
1 su bardağı süt (oda sıcaklığında)
3 su bardağı un
1 su bardağından bir parmak az sıvıyağ
1,5 bardak şeker
1 paket vanilya
2paket kabartma tozu

yapılışı;

oda sıcaklığındakı yumurtalarımızı ve şekeri derince kabımıza alıp çırpıyoruz
oda sıcaklıgındakı sütümüzü ve yağımızıda ekleyip çırpmaya devam ediyoruz..
3 su bardağı unumuza bir yerde kabartma tozlarımızı ve vanilyamızı eklıyoruz ve hepsını bırden harcımıza
eklıyoruz.. çırpmaya devamm
yuvarlak kek kalıbımızı sıvı yag ıle yağlıyoruz ve harcımızın yarını ıcıne dökuyoruz
yarısını ayırıp bir yemek kasıgı kakao eklıyoruz
kakao ekledıgımız bu harcımıza 2-3 yemek yasıgı sut eklıyoruz cunku katı oluyor cunku kakaodan dolayı
sonrasında bu harcıda dıgerının uzerıne ekleyip çatalla sekıller verıyoruz
annem 170 derecede ısıtılmıs fırında 40 dk ya yakın pişiriyor
ama fırınınına gore değişiyor

afıyet olsun.... :KK56:

Bu takımı geçen gün amerikadan bi aile dostumuz yollamıştı. Bi türlü fırsat bulup ekleyememiştim. :KK6: bu arada yarın kızımı göreceğim çok heyecanlıyim 1 aydır ne yedi ne içti serpildi mi kızçem:KK9: ölüyorum meraktan :KK1:

Eklentiler

• $DSC_0170.jpg
    $DSC_0170.jpg
    34 KB · Görüntüleme: 27
  • $DSC_0171.jpg
    $DSC_0171.jpg
    53,4 KB · Görüntüleme: 26
Bu takımı geçen gün amerikadan bi aile dostumuz yollamıştı. Bi türlü fırsat bulup ekleyememiştim. :KK6: bu arada yarın kızımı göreceğim çok heyecanlıyim 1 aydır ne yedi ne içti serpildi mi kızçem:KK9: ölüyorum meraktan :KK1:

bende yarın gorucem oğlumu :))
cok mrk edıyorummmmm cokkkk yuzunu ozellıklee bakalım ne gıbı degısıklıkler oldu
saglıgı keyfı yerındedır ınsallah kuzumunnn

4 yumurta (oda sıcaklığında)
1 su bardağı süt (oda sıcaklığında)
3 su bardağı un
1 su bardağından bir parmak az sıvıyağ
1,5 bardak şeker
1 paket vanilya
2paket kabartma tozu

yapılışı;

oda sıcaklığındakı yumurtalarımızı ve şekeri derince kabımıza alıp çırpıyoruz
oda sıcaklıgındakı sütümüzü ve yağımızıda ekleyip çırpmaya devam ediyoruz..
3 su bardağı unumuza bir yerde kabartma tozlarımızı ve vanilyamızı eklıyoruz ve hepsını bırden harcımıza
eklıyoruz.. çırpmaya devamm
yuvarlak kek kalıbımızı sıvı yag ıle yağlıyoruz ve harcımızın yarını ıcıne dökuyoruz
yarısını ayırıp bir yemek kasıgı kakao eklıyoruz
kakao ekledıgımız bu harcımıza 2-3 yemek yasıgı sut eklıyoruz cunku katı oluyor cunku kakaodan dolayı
sonrasında bu harcıda dıgerının uzerıne ekleyip çatalla sekıller verıyoruz
annem 170 derecede ısıtılmıs fırında 40 dk ya yakın pişiriyor
ama fırınınına gore değişiyor

afıyet olsun.... :KK56:
slm canım sürekli takipteyim ama bir türlü yazamıyordum kekin tarifini merak ediordum kek kalıbı ne kadar büyüklükte acaba bende bu gün yapayım diyorum.... canım sen şeker yüklemesi için ne zaman gideceksin artık banada bilgi verirsin bende yarın ayrıntılı ultrosona gidicem biraz geç kaldık ama anca bahar hastanesine yer buldum ...

slm canım sürekli takipteyim ama bir türlü yazamıyordum kekin tarifini merak ediordum kek kalıbı ne kadar büyüklükte acaba bende bu gün yapayım diyorum.... canım sen şeker yüklemesi için ne zaman gideceksin artık banada bilgi verirsin bende yarın ayrıntılı ultrosona gidicem biraz geç kaldık ama anca bahar hastanesine yer buldum ...

nerelerdesın wetucummmm
yarın yapılacak seker yüklemem sabah 9,30 da ordayım inşallah
baharda ne kdar mış detaylı cnm ?

Cemre kv tarifi güzele benziyo bi ara denerim. Bu apartman gibi kabaran keklerdenmi oluyor?
Eltim çok güzel yapıyor. Şöyle 4 parmak falan kabarıyor. Ama tarifini söylemiyor. :KK47:Geçen gün kızına sordum. Normal kekin 2 katı malzeme koyuyor bi de ocakta hafif ateşte çırpıyor dedi ama emin olamadım o kadar malzeme araya gider diye. Internette de bulamadım öyle kabaran kek tarifi.

nerelerdesın wetucummmm
yarın yapılacak seker yüklemem sabah 9,30 da ordayım inşallah
baharda ne kdar mış detaylı cnm ?

canım ben hep burlardayım hep okuyorum sayfaları baharda detaylı 70 liraymış baya uygun fiyatı yarın bir gidelim bakalım haftayada demet hanıma randevumu alıcam...

Cemre kv tarifi güzele benziyo bi ara denerim. Bu apartman gibi kabaran keklerdenmi oluyor?
Eltim çok güzel yapıyor. Şöyle 4 parmak falan kabarıyor. Ama tarifini söylemiyor. :KK47:Geçen gün kızına sordum. Normal kekin 2 katı malzeme koyuyor bi de ocakta hafif ateşte çırpıyor dedi ama emin olamadım o kadar malzeme araya gider diye. Internette de bulamadım öyle kabaran kek tarifi.

cnm eltinde ıkı tane kabartma tozu koyuyordur bence...
tek olunca daha sıkı oluyor kek ama ıkı tane koyunca pofuduk oluyor
annem buzluğa kışın portakalda rendeleyip kavanozla koymuştu
ondan da eklıyor aroması ağıza geliyor onunda cok sevıyoruz bız
hep Aralla beraber yaparlar

bu arada kek kalıbı hanı su yuvarlak cıcek gıbı seklı olan ortası delık olan kalıplardan

canım ben hep burlardayım hep okuyorum sayfaları baharda detaylı 70 liraymış baya uygun fiyatı yarın bir gidelim bakalım haftayada demet hanıma randevumu alıcam...

baharı bana önermemişti demet hanım
dorukta ve ultramed de cok ıyı bakılıyor demıştı
doruğa gıttık bızde 150 tl odedık 17 dk fln baktı adam :KK43:(
ama ınsallah herseyı net gorebılmıştır..
ınşallah sende memnun kalırsın canım haber et bana mrk ederım.. resımde koyyyy
kek kalıbıda klasık hanı su cıcek seklınde olanlardan varya ortası delık ondan canım
yap cok memnun kalırsın .. sıcacıkken hemen yıyorum ben cok guzzelll oluyorrrr :KK56:

Kızlar sabah lavonoya gittim uykulu bi baktım kan sonra sildim peöeteyle sildikçe geldi çok korktum.dr ıstırahat et ve hiç kalkma dedi kanama çoğalırsa hastaneye yatışın yapılcak dedi yatıyorum şimdi şükür iyiyiz

KıZlar kanamam var korkuyorum taksideyim annemdeydim eve geçiyorum dua edin ne olur :KK43:

geçmiş olsun Hevuk, bende 5 aylıkken kanama geçirmiştim, hiç korkma bebeklerimiz büyük olduğu için sıkı sıkı tutunuyorlar. inşallah doktora gitmişsindir. hayırlı haberlerle dönersin..

$image.jpg $image.jpg bunlarda oğlumun resmi kızlar 750 grmış herşeyi gayet ii dedi dr şükür. Ptesi gittiğim ayrıntılı bu resimler fotoğraf kagıdına baskı

Son düzenleme:
canlarımmmmmmmmmmmmm biz geldikkkkkk sizi çok özlüyorumm allahım gidip telekomu basıcam en sonunda bina sıfır diye daha hat çekilmemiş teşrif edip gelmelerini bekliyoruz :KK47:
doğalgaz bile dün bağlandı düşünün eskiler gibi su ısıtıcıda su ısıtıp ısıtıp sırayla yıkanıyoduk eşimle dışardan yemekten bi hal olmuştum ve üstüne salya sümük grip oldummmmmmmmmm:KK14::KK14::KK14:

dün doğumgünümdü 2 eylül yıldönümümüzdü çok çok özel bişey yapamamakla birlikte güzel geçtiii :))
geçmişi okumaya başlicam şimdi bi 50 sayfa kadarrrrrrr:KK9:

cemreeeemmmmm mesaj kutunu boşalt şekeriiimmmmmmmmmmmm:KK54:

boşalttım gizommmmmm
nerden yazıyon bizeee turk telekomumu bascan gulum bızde gelelımmm yıkarız orayı vallaa :))) :KK52:

hadi ya inanmıyorum :KK53::KK53::KK53::KK53: aynı acıbadem kocaeli de yaklaşık 1,5 yıl önce sorduğumda epidural için 4500 tl demişti bana :KK53::KK53: ordaki hasta da burdaki değil sanki saçmalığa bak :KK4::KK4:

kızlar dikkat edin salgın var bu sıralar boğaz enfeksiyonlarında bakın başlıkta bile kaç kişi hasta olduk,ben iyileşmeye başladım derken akşam yine kötü oldu boğazım :KK5::KK5:

öff bir de kötü rüyalar gördüm,işten çıkarttmışlar beni napıcam ben diyorum bir kaç ay daha sabretselerdi izne kadar,sonra arkadaşımın kızını emziriyorum anne olmadan süt anne oldum diyorum ama bebek çok tatlı benim olsun annesine vermiyim istiyorum :KK50:
canım geçmiş olsun, allah acil şifalar versin
bu sıralar herkes yakın rüyalar görüyo... aklımız fikrimiz bebekte, bilinçaltı...

26+1 de minik kuzu ve tombiş anne :KK9:
MTA karnın küçük görünüyo canım fazla kilo almadın galiba ne güzel... bana öyle geldi

of turkuaz ben hala karar veremedim sepete şekere kapı süsüne
dün salı pazarında çok tatlı tüllerle çiçekle süslenmiş yuvarlak tombik sabunlar vardı tanesi 3,5tan renkleri falan çok güzeldi
anneme dedim mevlütte böyle bişey dağıtılmaz mı diye hem banyoya konur süs olarak hatıra da kalır. öyle ufak ta değil kocaman ama
olur mu acaba... gerçi pahalıya da gelir
o buzdolabı süsleri hem çok klişe hem de farklı olması için keçe yapıyim diyorum ama o da baya zahmetli
oyyyyyyy :KK35:

Son düzenleme:
Kızlar sabah lavonoya gittim uykulu bi baktım kan sonra sildim peöeteyle sildikçe geldi çok korktum.dr ıstırahat et ve hiç kalkma dedi kanama çoğalırsa hastaneye yatışın yapılcak dedi yatıyorum şimdi şükür iyiyiz

Yat dinlen kuzum yaaa sakın kalkma :KK20:

Yerim onu ben nasılda tatlı fotosu paşanın

Allah beterinden korusun canomm ikinizde Allaha emanet:KK16:

canlarımmmmmmmmmmmmm biz geldikkkkkk sizi çok özlüyorumm allahım gidip telekomu basıcam en sonunda bina sıfır diye daha hat çekilmemiş teşrif edip gelmelerini bekliyoruz :KK47:
doğalgaz bile dün bağlandı düşünün eskiler gibi su ısıtıcıda su ısıtıp ısıtıp sırayla yıkanıyoduk eşimle dışardan yemekten bi hal olmuştum ve üstüne salya sümük grip oldummmmmmmmmm:KK14::KK14::KK14:

dün doğumgünümdü 2 eylül yıldönümümüzdü çok çok özel bişey yapamamakla birlikte güzel geçtiii :))
geçmişi okumaya başlicam şimdi bi 50 sayfa kadarrrrrrr:KK9:

cemreeeemmmmm mesaj kutunu boşalt şekeriiimmmmmmmmmmmm:KK54:

Yavruşummmmmm özledik be yaaaaw :KK19:

Adı batsın zaten o hat olmamasınında internet şirketlerininde :KK53:

Geçen taşındığımızda tam 1 ay bağlanamamıştı net hat yok diye kafayı yediydimm :KK52:

Geçmiş doğumgününde kutlu olsun bebişimmm :21:

Seneye yavruşunla kutlucan inşş :KK8:

Öpüyorummm kocamannnnn :KK54:

Ohh iyi iyi allaha şükür. Bak doktoRunu dinle hiç kalkma canım. Allahım şifa versin.

X