2013 kasım aralık aylarında tüp bebek denemesi yapacaklar BURAYAAAA :)))

Insallah kasim ilk haftasindan sonra burada hareket baslar...

merak etme tatlım başlar, hem topiği ilk açmaya karar verdiğimde ilk mesajımda da belirttim; aslında daha çok gırgır şamata olsun istiyorum ben. ikinci denemem olacak ya, ilk denemem de transferden sonra 1 hafta izin aldım, transfer cuma olmuştu ve 9 gün evdeydim. Allahım çok sıkıcıydı, Rabbim ev hanımlarına yardım etsin. sürekli uzun oturmaya veya uzanarak tv seyretme, pc ile ilgilenme gibi aktivitelerim oldu. ev içinde yürüdüm ettim ama, sürekli evde olmak benim için en stresli şeydi açıkcası. ve bu 9 gün içinde bi tomar makale okudum. tüp bebek ile ilgili bi tomar araştırma yazısına göz gezdirdim. psikolojik olarak yatmanın (yada uzun oturmanın) yararlı olduğu kanısı var. ancak bilimsel olarak bu gereksiz mesela. hele ki ağır bir işiniz yoksa işinize dönebilirsiniz denmekte çoğu yerde. bende buna istinaden ikinci denemem de açıkcası rapor almayı planlamıyorum. yada rapor alsam bile sürekli evde kalasım yok. evde olunca aklım fikrim sürekli göbeğimde oluyo. aman bi belirtim var mı ? acaba tuttu mu? o mu bu mu derken kendi kendimi yediğimi düşünüyorum.

geldiiimm :) yarın sabah gidiyorum ilk randevuma .. çarşamba raporum çıkacak.. inşallah bi aksilik olmazsa perşembe adet olurum cumaya başlarım iğnelere :)

İstanbul tüp bebeğe gidicem... yaşımda 2 ay sonra 25 olcak :) iki kere aşılama yaptırdım tutmadı .. kısmet tüp bebeğe... sizde durumlar nedir ... nerelerde tedavi oluyosunuz ?

uzun , kısa hiç bi bilgim yok açıkçası .. yaşadıkça öğrencez sanırım.. ayrıca teşekkür ederim sana ve tüm topiğe bol şans

canım hoşgeldin aramıza ve hayırlı olsun tedavinnnn, inşallah hayırlısıyla pozitif haberlerini de duyarız.
ben 32, eşim 35 yaşında. ben bursada oturuyorum ve soranus tüp bebek merkezine gidiyorum. ikinci denemem olacak. ilki negatif, bir de dondurulmuşum vardı ancak çözüldüğünde hücreler bölünmeye devam edemedi malesef. şimdi sıfırdan yeniden başlıycam. benim randevum da 5 kasımda :) yine uzun protokol olacak.... 15 ekimde regl oldum, 5 kasımda randevum var. yani reglin başladığı günden itibaren 21. gün. burdan anlayabilirsin uzun mu kısa mı olduğunu... eğer reglin 3. günü yumurta geliştirici iğnelere başlarsan kısadasın muhtemelen :)))) yok ben gibi reglden sonra başlıyosan yumurta baskılayıcı(geliştirici değil, baskılayıcı; lucrin gibi) iğnelere upuzunnnn bi yolun var demektir.
uzun ve kısa protokoller hakkında da kısa bi özet geçiyim :

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE UYGULANAN UZUN VE KISA PROTOKOLLER NEDİR?
Tüp bebek uygulamalarında kullanılan uzun ve kısa protokoller hastaya göre değişmektedir. Uzun protokol (long protokol) olarak belirtilen kullanım bir yandan eşit düzeyde ve aynı büyüklükte follikül gelişimini sağlarken, diğer taraftan LH denilen yumurtlamayı tetikleyen hormonun erken ve bizim kontrolümüz dışında yükselmesini önler. Bu tedavi protokolü daha çok yumurtalıklarındaki yumurta sayısı yeterli olan veya beklenenden daha fazla yumurta gelişebilecek hastalara uygulanır. Uzun protokolün diğer bir avantajı tedavi zamanının istenilen şekilde programlanabilmesidir.
Uzun protokolde tedaviye adetin 21. günü başlanır ortalama 10-12 gün süre ile yumurta baskılayıcı ilaçlar kullanılıp, yeni adetin 3. günü yumurta geliştirmeye yarayan diğer ilaçlara başlanır ve yumurta çatlatma iğnesine kadar her ikisine de devam edilir.

Kısa protokol (short protokol) ise yumurtalık cevabı zayıf olan hastalarda tercih edilebilir. Ayrıca zaman problemi olan hastalarda tedavinin daha kısa sürede kolayca tamamlanmasını sağlamak amacı ile de kullanılan bir protokoldür. Adetin 3. günü yumurtayı geliştiren ve büyüten ilaçlara başlanır adetin 6-7. günü ya da yumurta belli bir büyüklüğe eriştiğinde ise çatlamayı önleyici ilaçlara başlanır. Yumurta çatlatma iğnesine kadar her iki tedaviye devam edilir.

Amayaa doktor neden negatif oldugunu acikladi mi sonradan? 2.denemede basari orani %90-100 mus

evet tatlım benim yumurta sayım az ya zaten, yani ölçümlerde de çok dengesizler sağolsunlar. biri 18 mm iken diğeri 11 gibiydi ve ölçümlerde 7-8 yumurta ölçerlerken 3 yumurta toplandı, 2 si döllendi ve ikinci kalite idiler. 2.gün transfer edildi. tüm bu olumsuzluklar yeterli sebepdi zaten. aslına bakarsan ben bu konuda biraz kaderciyim. rahimde olanları Rabbimden başkası bilemez. doktoruma güveniyorum ve seviyorum da. ben aramızda geçen bazı konulardan ötürü de onun elinden gelenden fazlasını yaptığına inanıyorum.

çizgileri belirsiz oldu ya bunun bi dk halledicem ben :)

Son düzenleme:
S.NONİCKDENEME
SAYISI
MERKEZ ADISEBEPYAŞSONUÇ :))))
1amayaa2.denemebursa-soranus tüp bebek merkeziyumurta rezerv azlığı+
fsh yüksek
32
2sahra 84822.denemebursa
3zumrutline2.denemebursa-soranus tüp bebek merkezi
4hstc1.denemeeskişehir-acıbademkist+prolaktin
5beren_35_01
6naneliseker2.denemebursa-acıbadem
7cileklimonatarezerv azlığı
8muhurgozlum
9caregiver
10cathee3.deneme
11nurdanur3.deneme
12hatibulut1.denemeendometriozis(Çik.Kisti.)
13iden1.denemistanbul tüp bebek25

S.NONİCKDENEME
SAYISI
fsh yüksek
32
2sahra 84822.denemebursa
5beren_35_01
8muhurgozlum
9caregiver
10cathee3.deneme
11nurdanur3.deneme

Eline saglik cok guzel olmus. Bilgilerim caregiver 1.tup deneme sperm hareketi yok istanbul

S.NONİCKDENEME
SAYISI
fsh yüksek
32
2sahra 84822.denemebursa
3zumrutline2.denemebursa-soranus tüp bebek merkezitüp alındı35
5beren_35_01
8muhurgozlum
9caregiver1.denemeistanbulsperm hareketi yok
10cathee3.deneme
11nurdanur3.deneme

Son düzenleme:
ayyyyyyyyyyyyyyyy bende varım bende bende :KK1: bat 8 kasım.sonra ilk tüp denemesi olacak.sebebi endometriozis (çikolata kisti) inşallah bizde o azınlıkta kalıpta bu sene hamile olanlar grubuna gireriz :KK1:

Cnm selam ben de cikolara kistliyim :18: kac santim seninku? Ameliyat oldun mu hic? Bende kasimda ilk tup denememe baslicam. İnss hayirli sonuclanir hepimiz icin

selam şekerim, hemde naneli şekerimmmm :) valla ben de çalışıyorum ve acayip yoğun bu ara. o yüzden ancak geceleri uğrayabiliyorum; o yüzden bi nebze sessiz sakin buralar... hareketlencez diye umut ediyorum ben şahsen ve bizzat kendim :KK70:

Merhaba cnm seni bi onceki topikten taniyorum. Benimde uzun protokol. Tedavim kasim 4 e sarkti. Bu arada pozitif uslubuna bayildim; tam benim kafamdasin. Bu arada beni de bu ayin listesine eklersen sevinirim

1.deneme.gazi universitesi. Cikolata kisti. Yas 29.

Allahim hepimizin yuzunu burda guldursun. İcim kipir kipir:KK1:

S.NONİCKDENEME
SAYISI
fsh yüksek
32
2sahra 84822.denemebursa
5beren_35_01
8muhurgozlum
9caregiver
10cathee3.deneme
11nurdanur3.deneme

S.NONİCKDENEME
SAYISI
fsh yüksek
32
2sahra 84822.denemebursa
5beren_35_01
8muhurgozlum
9caregiver
10cathee3.deneme
11nurdanur3.deneme

S.NONİCKDENEME
SAYISI
fsh yüksek
32
2sahra 84822.denemebursa
5beren_35_01
8muhurgozlum
10cathee3.deneme
11nurdanur3.deneme

Msruya oncelikle bol sans diliyorum. Ben de 6 ya da 7 kasimda gidecegim. Sizden ricam 4 undeki grs de neler olacak paylasir misiniz? Simdiden tsk ler...

S.NONİCKDENEME
SAYISI
fsh yüksek
32
2sahra 84822.denemebursa
5beren_35_01
8muhurgozlum
10cathee3.deneme
11nurdanur3.deneme
Canim tablo çok güzel olmuş yalniz benim 1. deneme olacak sadece ertelenmisti hide sorunumuz çikolata kisti teşekkür ederim

Allah hakkınızda hayırlısını nasip eylesin. ben çok ümitlenmiştim, olumsuz olunca çok zor toparlandım, hala da tam olarak toparlayamadım kendimi, üç kez aşılama yaptırdım onlarda böyle olmamıştım. ne diyelim hayırlısı böyleymiş. bakalım kontrol için çağırdı doktor bey, ne diyecek, ikinci deneyecekmiyiz,nasıl olacak hiç bilmiyorum, gidince netleşecek hepsi
canım sizin doktorunuz şahin bey mi?

Evet canim Şahin bey doktorumuz bakalım hayırlısı olsun hepimiz icin

bende transferimi henüz yaptırdım
bu gün 4.gün.çok meraklanıyorum
aret beyle yaptırdım benn

Nasılsıniz arkadaslar gündüz cok bakamiyorum ben adet olnayi bekliyorum 2 Kasım gibi olurum ikinci günü kontrol dondurulmuş embriyoda tadavi nasil bilgisi olan varmı kızlar bir sürü iğne yok bu sefer dimi :18:

tablonun olduğu mesajı alıntıladığınızda tablo zaten mesaj yazacağınız yere geliyor kızlar, düzeltilmesi istediğiniz bölümü düzeltin yada güncelleyin... hatta alıntıladığınızda mesajın başında ve sonunda yer alan QUOTE=amayaa;32394596] [/QUOTE bölümü silerseniz tablo yeni haliyle yayınlanmış olur... bunu neden söylüyorum onu da açıklayayım, bu ara işlerim yoğun ve ben sürekli giremeyebilirim, arada yazan arkadaşları da kaçırmak istemem. umarım yanlış anlaşılmam ve anlayışınız için şimdiden teşekkürler....

Nasılsıniz arkadaslar gündüz cok bakamiyorum ben adet olnayi bekliyorum 2 Kasım gibi olurum ikinci günü kontrol dondurulmuş embriyoda tadavi nasil bilgisi olan varmı kızlar bir sürü iğne yok bu sefer dimi :18:
benimde bir dondurulmuşum vardı tam transfere gittim, merkezde bölünmeyi durdurduğunu öğrendim ve transfer gerçekleşmedi canım. ben sadece progeston hap ve estrofem hap kullanmıştım 2 hafta kadar, sonra da transfer olacaktı işte.... inşallah senin bebişin güzelce çözünür ve transferden sonra da güzel haberlerle dönersin kuzucuk :KK70:

Son düzenleme:

Doktor ikinci seferde hap verilir. Transfer oyle yapilir demisti...

S.NONİCKDENEME
SAYISI
fsh yüksek
32
2sahra 84821.denemebursa-acıbademçikolata kisti
5beren_35_01
8muhurgozlum
10cathee3.deneme
11nurdanur3.deneme

X